Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatartás lakásban? fórum

Kutyatartás lakásban? (beszélgetős fórum)


1 2
27. dd874e511d (válaszként erre: 26. - 1246f1921c)
2012. febr. 11. 21:14

Ezzel nem értek egyet.

Én beagle-t tenyésztek, de sose artanám bent mert megőrülne.

26. 1246f1921c (válaszként erre: 1. - Angellesmera)
2012. febr. 11. 21:11

Nekem van beagle kutyusom. Kezdetektől fogva társasházban él velünk, szóval lakásban.


A kutyáknak fajtától függően van egy alaptermészete, két kutya sem egyforma. De nevelés kérdése az egész.


A kutyák életében kialakul egy rendszer, amit tudatosan vagy tudat alatt Te alakítasz ki.


Csak a mi példánk: nagyon tetszett a beagle kutyus, utána kérdezősködtünk sokat. Mindenki azt mondta hatalmas mozgásigénye van, mindent megfog panelban rágni, nem lehet pórázról elengedni, így csak szenvedés az egész, és hogy rengeteget eszik.


Nos, az én kutyám (kettő van, de csak az egyik beagle), szóval a beagle kutyusom soha nem rágott szét semmit. Nem is kezdett neki semminek. A keverék kutyusomnak volt a cipő a rossz szokása, de gyorsan kinőtte.

Nyugodtan elengedhetem a pórázról, mert hat hetes kora óta rendszeresen elengedtük a játékidőben.


Az első pár hónapban nem igazán fogadott szót, de igen is megtudta tanulni. Labdázik, játszik, és nem igényel több mozgást, mint amit megkap.


És már nem azért a két fillérért, hiába él egy kutya kertesházban, ha nincs játszótársa és a gazdák nem foglalkoznak vele. Nem viszik sétálni, "túrázni", nem labdáznak vele, nem mozgatják át. Akkor meg a kertben fekledezik.


A kutyára időt kell szánni. Ha ez megvan, teljesen mindegy hol tartod, nem lesz neki rossz. :)

25. dd874e511d (válaszként erre: 23. - Angellesmera)
2012. febr. 11. 21:10

Nézd, mindent lehet, az ember ráerőszakolja a németjuhászra is a panelban tartást és a vizslára is tesznek manapság kutyakabátot:) De a kérdés , hogy ha gndos kutyagazda akarsz lenni, akkor vajon a kutyád nem fontos számodra???Csak mert egy hatalmas mozgásigényes kutyát bezárni egy lakásba az kegyetlenség.


A busset és a beagle hatalmas különbség. Vadészkutya azaz, de a beagle az kb 1 perc alatt 40szer annyit mozog mint egy busset.

2012. febr. 11. 21:08

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.


Részemről: Morzsa kutyám keverék (tacskó, puli...stb, ki tudja még miféle).

Soha nem volt vele probléma a lakásban, azonkívül, hogy kipróbálta az összes fotelt és fekhelyet, ha egyedül volt és nyitott ajtókat talált...annak nem ő volt az oka:S

Mivel kóbor/beköltözött, talán "tudja", hogy meg kell húzni magát illetve félős.

Pedig szocializált, semmi esetre sem bántott senkit sem....csak amolyan zseboroszlán.


Lehet, hogy egy menhelyi keverék is megfelel házi kedvencnek, ha kisebb termetű:)

23. Angellesmera (válaszként erre: 22. - Dd874e511d)
2012. febr. 11. 21:06
ezzel csak a vadászkutyákkal kapcsolatos elméletre reagáltam ;)
22. dd874e511d (válaszként erre: 20. - Angellesmera)
2012. febr. 11. 21:05
A busset és a beagle ég és föld!!!!!!!!!!!!!!!
21. bnedora (válaszként erre: 17. - Reza25)
2012. febr. 11. 21:03
Ismerem mindkét fajtát, nem kell bemutatni, de tudom, hogy sokan tartják őket lakásban.
2012. febr. 11. 21:01
Már éltem három basset hound kutyussal egy lakásban, a sétálást egyszerre nem tudtam megoldani csak ha segítségem volt mindenesetre szerintem egy vadászkutya is tartható lakásban ;) sőt a kert is megmaradt mindig és a macskák is. Persze tudom ez más, nekünk nincs kertünk így napközben is le kellene vinni. :)
2012. febr. 11. 21:01
Nekem 2 franciám van! Tökéletesen elvannak a lakásban. Imádnak kint lenni, de amint beteszik a küszöbön a lábukat, elborulnak és alszanak. Csak finganak, de baromi sokat és büdöseket :D Amúgy teljesen máshogy működnek, mint amit egy kutyáról gondol az ember!
2012. febr. 11. 20:58
*természetű
17. Reza25 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2012. febr. 11. 20:56

Szia!!


A Beagle kutyust annyira nem ismerem, de a foxit igen, és az 100%-ban családi házhoz való nagy kerttel. Hatalmas mozgástérre van szüksége, a foxi kutyákat vadászathoz használják leginkább a vadak bekerítésére! Én még ilyet nem hallottam, hogy panel lakásba tartják. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de aki a foxit panelba tartja az állatkínzó nem is kicsit.

Panel lakásba szerintem a tacskó való és ezek kis csivavák.

16. Sly7105 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2012. febr. 11. 20:56

Igaz, hogy kistestű mind a két fajta, de nagyon nagy a mozgásigényük. A Beagle pedig egy energiabomba. Egy kolléganőmnek volt, 1 év után próbálta elajándékozni, gyakorlatilag mindent tönkre tett a lakásban.

Nekem is van lakásban tartott kutyám, ő egy yorki. Tökéletes a lakásba. Kicsi, szeret ölben lenni, vagy aluszkálni, nyugis, ilyesmi természegű kutyusban érdemes gondolkodni. De nagyon jó a spániel is, meg a pincsik, a bolognese, máltai selyem, a shi-tzu. Nagyjából ezek jutottak eszembe. A Beagle egyébként egy nagyon szép kutya, én is már többször kísértésbe estem egy-egy kölyök láttán, de eddig csak rosszakat hallottam róla. Szökősek is... A foxi szintén inkább családi házas környezetbe jó, ahol bent is lehet, meg kint is.

2012. febr. 11. 20:56

Westiknek mostanság sok a bajuk, bőrproblémásak. Pincsi az eg sztem olyan nagyinak való kutya.

Van még a bolognese , az is biscon mint a frisé meg a havi, ezek hasonló temperamentummal és paraméterekkel rendelkeznek.

van még a si-tzu, az is ari, de az szőrzik és hullik neki.

Van még a máltai selyem, az is hasonló mint a bisconok.

Ezek valók szerintem lakásba.

Van még a csivava de az számomra emlitésre sem méltó, illetve a pincser (előre elnézést a pincseresektől) nagyon ugrálós rendetlen neveletlen és kezelhetetlen. Volt nálunk vendégségben már2 is, és ha ilyen kutyát láttam volna először lakásban akkor tuti sose lenne kutyám.Borzalmasak.Pedig én nagyon kuyás vagyok:9

14. cec20e66f6 (válaszként erre: 1. - Angellesmera)
2012. febr. 11. 20:55

Egyik sem alkalmas lakásban tartásra. Nagy a mozgásigényük. A bigli vadász kutya, a foxi meg kotorék kutya!

Kezelhetetlen lesz, ha nem foglalkozol vele és nem sétáltatod rengeteget!!!!!

Ezeket tuti ne tarts lakásban!

2012. febr. 11. 20:52

Nekem beagle kutyusom is volt. Nagyon okos, de makacs, önfejű fajta. Mivel vadász (véreb) szeret sokat mozogni, sétaközben dögben..sz@rban fetrengeni. A dögöt nem városi sétára értettem.


Egyébként meg nincs külön recept rájuk, mert ahogy mi emberek is más-más habitusúak vagyunk a kutyusok is fajtétól függetlenül más és más természetűek.

A rövid szőrt talán nehezebb porszívózni, mint a hosszút, jobban beleékelődik a szőnyegbe.

Bármilyet választotok, kegyen benne sok örömötök :)

2012. febr. 11. 20:52
nekem beagle kutyusom van és nem egy kicsi kertem .... és kő kövön nem marad...
2012. febr. 11. 20:52
mindkettő vadászkutya.. én se javaslom őket, hacsak nem vagytok nagy természetjárók :)
2012. febr. 11. 20:51

Szia.

Beagle-t semmi képp NE. Hatalmas a mozgásigénye és nagyon rossz kutya, az átlagosnál több mindent szed és hord szét.És nem is neki való a bezártság. Nekünk van 2 kint ebből a fajtából.

Bent:yorki és havanese van.Ezekről tudok véleményt. Mindkettő szagtalan és szőrhullatás nélküli,sötét a közpszőnyegünk a havanese meg fehér de nem látszik a szőnyegen hogy kutyán van.

Iagzából semmi gond nincs velük, keveset esznek, játékosak, a yorki kicsit terrieres, azaz játékosabb, vadócabb, a havi meg nyugis és állandóan alszik. A havanese jobban ugatós, ha csak az utca tuloldaá elmegy valaki ő bent a házban ugat. A yorki az nem ugat a kinti dolgok miatt.

Nyiratni mind2-t szoktam, 6-8 hetente elviszem és leduratom kölyökfazonra őket.

Mind2 szereti a gyerekeket, de a yorki az olyan mint egy macska, önérdekű és ha nem akar akkor nem megy oda és ha nem akarja hogy nyuzzák akkor iigazán bepöccen. A havi meg igazi birka,mindent ehet vele.


Asszem ennyi, de ha van kérdésed irj nyugodtan.

2012. febr. 11. 20:51
a pincsit bocska 2x írtam...
8. kékpille (válaszként erre: 5. - Kiraroli)
2012. febr. 11. 20:49

Osztom a véleményed!


A foxiról nincs tapasztalatom.

2012. febr. 11. 20:49
a spániel, a palotapincsi, a yorki a westi a palotapincsi és társaik oda valók de a beagle nem...
6. bnedora (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2012. febr. 11. 20:48
Pedig mindkettőt ott tartják újabban. Ezek már így vannak kitenyésztve.
2012. febr. 11. 20:47
a beaglet felejtsd el a lakásban!! ne vidd oda szerencsétlen megbolondul! annak akkora de akkora mozgástér kel hogy nem csak ö fog kikészülni hanem te is! ott még a tapéta sem fog megmaradni a falon!!
2012. febr. 11. 20:47
Igaz, mi nem önként, de arra kényszerültünk, hogy a kutyáink a lakásban legyenek. előtte kint laktak. Szóval van tapasztalatunk benti kutyákról is:) Bár a mieink keverékek.
3. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Angellesmera)
2012. febr. 11. 20:47

ez a két fajta lakásban?

szerintem nem lenne túlzottan szerencsés....

2012. febr. 11. 20:46
Nem ártana jobban megismerni a kutyákat, ha még eddig nem volt. Gondolok itt arra, hogy fiú v. lány kutyát szeretnél.
2012. febr. 11. 20:45

Tapasztalt gazdik történeteit, tapasztalatait várom: milyen fajtákban gondolkodhatunk, mire kell figyelnünk stb.

Eddig leginkább beagle-re és foxira gondoltunk...szerintetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook