Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya? fórum

Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. jún. 14. 12:12

Sajnos az esetek nagy többségében a gazda a hibás. Nem foglalkozik a kutyájával, kiköti láncra, nem adja meg azt a szükséges törődést ami jár. Ez alatt azt értem, hogy a kutya közösségben (falkában) él, mivel ebből az ember kiszakította, neki kell helyettesíteni a társakat.

De!!! Soha nem szabad elfelejteni, hogy a kutya egy csúcsragadozó, ösztönösen zsákmányt keres, vadászik. Ez fajta és méret független, törvényszerű. A világ legkedvesebb kutyafajtáját tenyésztem és amikor egy családhoz adom a kutyát erre mindíg felhívom a higyelmet, illetve minden segítséget megadok a gazdiknak a későbbiekben is. Nagyon sokan akik kutyát vásárolnak, vagy fogadnak örökbe nincsenek tisztában azzal, hogy nem csak etetni és sétáltatni kell az állatot. Úgy kell gondolni rá, hogy "született még egy gyerek a családba". Amennyiben magára hagyjuk keres magának elfoglaltságot és ez nem mindíg tetszik nekünk. Pl: a kertben ás, szétszedi a kerítést, a szobában a szőnyeget. A "gazdi" ilyenkor láncra köti, bezárja és egy kis idő elteltével a kutya kezelhetetlenné válik. Főleg ha meg is ütik ilyenkor a kutyát válaszként kapják az agressziót.

45. Loni (válaszként erre: 44. - Fde954d8c0)
2007. jún. 14. 08:46
Ezzel egyetértek. Soha nem szabad kisgyereket egyedül hagyni kutyával. Még egy csivavával sem. A gyerek tehet olyat - akaratlanul - ami felbosszantja/megijeszti stb a kutyust, és haraphat, támadhat.
2007. jún. 13. 12:38

ha kutya támad emberre, az nem feltétlen a dominancia ismérve!

tény hogy tudni kell azt hogy ki a főnök! de adott esetben amikor egy elvetemült agresszor a kutya, akkor bizony sutba lehet dobni bármilyen kutyaiskolát, meg szakkönyvet! lehet papolni falkán belüli domináns egyedről, aki többnyire a család férfi tagja! gyerek soem! nőnemű egyed ritkán!

de az tény ha a kutya kicsit agresszívebb akkor halálra lehet verni, vagy oktatni, vagy kajával derszírozni, sosem lehetünk biztossak benne, hogy nem mi leszünk-e? a következő áldozat!

jó példa erre saját fiú komondorom, akinek a hátán fát vághatnék, immár 18 éve!!!! és biztos lehetek benne hogy rám sem nézne csúnyán!

a haver" viszont aki pitbull, tacskó keverék, és egy évvel volt csak fiatalabb mint a mackó":-),,, szóval vele, kb: a harmadik évtől kezdve, 1-, 1,5 . évenként meg kellett vívnom! sosem támadott meg, csak érezni lehetett a levegőben, ahogy berreg a kezében a lánfűrész, és azt várja hogy mikor nyakazhat le!

a két kutya egyformán volt nevelve, szerintem, és kiképzőtől érdeklődve a komondor keményebb mint a fenti turmix:)))) mégis, ezévi elmúlásáig sorra ismétlődött, hogy át akarta venni a hatalmat!

rá sosem bíztam volna gyereket! de hogy őszint legyek a komondorra sem! bármilyen birka lelkületű!

a kutya kutya marad, falkának hiszi azt ahol él, és elég egy zizzenésnyi kihagyás, vagy egy nem várt emberi reakció, ami nekünk embereknek természtes, de kutyául mást jelent,,,, szóal könnyen baj lehet! ha együtt van hagyva gyerek és kutya!

és megmondom őszintén, felelőtlennek érzem at a szülőt, aki engedi felügyelet nélkül kutyázni a gyereket!

43. Loni
2007. jún. 13. 11:04

Nevelés kérdése. Volt egy rotink, négy éves volt, amikor hozzánk került. Vele voltak gondjaink, mert nem ismertük. Nem mi neveltük. A következő két rotit már kicsi korától kezdve mi neveltük. Gyakorlatilag azt csinálhattunk velük, amit akartunk. Bármit bármikor elvehettünk tőlük. Ha öcsémmel verekedtünk, nem tudta szegény kutyi eldönteni, hogy kit is kellene megvédeni. De megoldotta a problémát, egyszerűen kettőn közé fúrta be magát, de közben egy karcolást sem ejtett rajtunk.

Ha valaki hülyén neveli a kutyát, akkor valószínűleg hülye lesz a kutya. Akkor akár támadhat is.

Azzal viszont egyetértek, hogy ha csecsemő van a családban, akkor nagyon meggondoltnak, megfontoltnak kell lenni kutya ügyben. Ha a kutya volt előbb, és azután "jött" a házhoz a baba, akkor a kutya bizony féltékeny lehet, és ez valóban gondot okozhat. Ha a kisgyermek mellé kerül később a kutya, akkor jó neveléssel nagyon gyorsan meg lehet tanítani őket arra, hogy védjék a gyereket.

Ha valaki ilyen kutyus mellett dönt, nem szabad sajnálni a pénzt arra, hogy néhány alkalommal elvigyel kutyaiskolába. És érdemes megfogadni, amit ott mondanak.

42. 4c35511f0b (válaszként erre: 41. - 4c35511f0b)
2007. jún. 13. 10:55

bocsi:


gyermekeket

41. 4c35511f0b (válaszként erre: 35. - Helenhadsell)
2007. jún. 13. 10:54

NEkem rotim volt és a "halálom", h mindenki az ismertebb 3-4 fajtát hozza fel mindig, mint "fenevadat" (pl. dobermann, rottweiler, staffordshire terrier...).

Erre lettek anno tenyésztve, harci kutyák rendben, de nevelés kérdése az egész.

Fegyver sem való minden ember kezébe, (ilyen)kutya sem.

Azért nézzünk meg egy statisztikát, hány kutya támadja meg a saját gazdáját s hány rokon mondjuk.

Valamint szánhúzó kutya is tépett már szét iker gyermemekeket itt Magyarországon, pedig az a kutya nem a vadságáról híres...

40. 4c35511f0b (válaszként erre: 2. - Margitnéni)
2007. jún. 13. 10:47

Nevelés kérdése + nem kéne elfelejteni, hogy állatokról beszélünk.

Benne van a pakliban...de előbb támad meg egy ember, mint a saját kutyám.

2007. jún. 13. 10:21
Attól hogy a kutyát megszelidítette az ember,tiszteletben kéne tartani,hogy nagy százalékban ösztönlény.Szerintem a legjobban nevelt kutyából is ki lehet provokálni a vadállatot.Mindenképp a gazda tehet róla,ha csak nem beteg.Az én kutyám egy 70 kilos mamlasz volt,13 évesen megromlott a látása,csak úgy közelíthettük meg,ha előtte szóltunk hozzá.Aki nem így tett,az sokszor megijedt.
2007. máj. 31. 19:25
Ez fajtától is függhet de sterintemnm mint15 éve kutryatulajdonosnak arrol a gazda is tehet valamelyest, hogy a saját kotyája nekitámad nnem kapta meg a kellő nnevelásdt az állat met ha igen qkkor bem cselwekszik igy.
37. helenhadsell (válaszként erre: 36. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 12. 07:39
Az is lehet, de ha nem gyilkolasra lettek volna idomitva, ilyen dolog nem torténik meg
2007. máj. 11. 22:29
Féltékenység,talán?
2007. máj. 11. 14:19

Nemrégen lattam,hogy egy villaban 2 rotweiler megolte a 6 honapos kislanyt, aki a gazdi gyereke volt, és sétalni volt a nagynénivel. 2 dolgot szeretnék ezzel kapcsolatban mondani.

1: igazad van eva, tudassuk veluk ki a vezér

2: ha hazvédonek, eroszakra nevelunk kutyat, akkor gondoljunk a kovetkezményekre is. 2007-ben a technika mar képes megvédeni a hazunkat, jobban mint egy kutya, akinek elég bedobni egy mérgezett husdarabot. A kutyus maradjon meg tarsnak, huséges baratnak, ne csinaljunk belole vicsorgo gyilkost, mert csakis mi leszunk a hibasak, ok nem erre szulettek, hanem arra, hogy feltétel nélkul szeressenek bennunket.

2007. ápr. 30. 16:25

Nekem is van két keverék kutyám,és én sem tudom elképzelni,hogy megtámadnak.De láttam már az idősebbet csúnya szemekkel,ha valami nem tetszett neki.Pl:kisgyermeket szeretgettem,büntiben voltak.

Félelmetes volt a tekintete,és olyankor én is a kutyatámadásokra gondolok.Szerintem,mindannyian jobb ha felkészülünk,nehogy hibábá essünk.

Tudassuk velük,hogy mivagyunk a bandavezérek,nem ők!

2007. ápr. 12. 11:04
Még hozzá tennén az öregség lehet az oka , ha ilyet tesz.
2007. ápr. 12. 11:04
Bizony ezek a kutyák nincsennek nevelve, megvannak kötve és sokat vannnak egyedül. Már pedig a kutya is társas lény. Tanítani ,nevelni és szeretni kell őket. Ha ezek a feltételek nem adottak egy embernél ne is tartson kutyát.
31. Margitnéni (válaszként erre: 30. - Margareta51)
2007. ápr. 11. 07:43

Nálatok ezek szerint már csak találgatni lehet a harapás okát!

A mi farkaskutyánk jelenleg olyan mint egy cicamica, hízelgő, de közben zsivány is, egyszóval imádni való. Még elképzelni sem tudom róla, hogy megtámadjon minket, de ahogy a kisebb kutyát néha helyre teszi, az félelmetes.

2007. ápr. 10. 19:48
Nehany eve tortent,a farkaskutyank anyukamat kb.12 helyen harapta meg es magyarazata szerint a torkat akarta elkapni,nem tudtunk rajonni a mai napig mi tortenhetett a kutyaval?mivel anyukam szokta etetni.Csak arra gyanitottunk hogy veletlenul a labara v.a farkara lephetett.
29. Margitnéni (válaszként erre: 27. - Birogaby)
2007. ápr. 10. 15:36

Sajnos ezt is meg lehet magyarázni, azzal amiket írtál. Még csak azt fűzném hozzá, hogy azt hiszem a kuvaszra egyébként is jellemző, hogy "megbolondul", vagyis nagy mozgási igénye van, nagy térre van szüksége, sajnálom szegényt, és persze a gazdáját is.

Igazából minden támadásnak megvan az oka, mégha úgy is tűnik egy-egy hírből, hogy teljesen érthetetlen.

28. Margitnéni (válaszként erre: 26. - MARIMAMA)
2007. ápr. 10. 15:30
Tehát erre a harapásra van logikus magyarázat.
2007. ápr. 10. 15:09
Nekunk nincs kutyánk sajnos,mivel panelben lakunk,és itt semmi pénzért nem tartanék kutyát,de imádom oket. Mivel sajat kutyám még sose volt,nem tudok tapasztalatból vélemény mondani.De kozeli ismerosunkkel tortent,hogy saját kuvasza harapta meg.Verve sosem volt a kutya,de azt a tulaj elismeri,hogy nem volt ideje rá,keveset foglalkozott vele.Sosem volt láncra kotve,mindig kenelben volt,de ritkán tudta sétálni vinni,nem szokta meg az idegeneket,a családtagokon,és apumon kivul(a legjobb barátja az emlitett kutyatulaj)senki nem tudott kozel menni hozzá.Igy ha elutaztak apum etette.Amikor a harapas tortént,vegulis a tulaj volt a hibas,enni adott a kutyanak,es valamiert odanyult kozben,de ez maskor is elofordult.Valamiert annyira levadult ekkor,hogy ha ne tudjon egy farakasra menekulni,nem lehet tudni mit tett volna a kutya,igy mig vedte magat,csak a karjat harapta ossze,de azt eleg csúnyan.A kutyát elaltattak,nem bizott mar benne,de nem volt veszett,azt megneztek.
2007. márc. 23. 00:57
SAJNOS NÁLUNK IS ELŐFORDULT KUTYAHARAPÁS ÉSPEDIG GYEREKET HARAPOTT MEG A BULL MASTIF PEDIG SOHA NEM KELLETT BÁNTANI SZÓFOGADÓ VOLT BEVOLT TANITVA ,MINT KIDERÜLT A TESTVÉREM KISLÁNYA 4-ÉV.A FEJÉN DOBOLT A KÉT JÁTÉK DOBVERŐVEL ÉS A KUTY EGY IDŐUTÁN MEGUNTA,ÉS A FEJÉBE HARAPOTT.HÁLA ISTENNEK A LÁNYOM ÉSZREVETTE ÉS RÁORDITOTT A KUTYÁRA ,EL IS ENGEDTE RŐGTÖN,A GYEREKET.HÁLA ISTENNEK SEMMI BAJA NEMLETT AZ IJEDTSÉGEN KIVŰL,. NA MEG A KÉT FOG HELYE BELILULT,MÉG ORVOSHOZ SE KELLETT VINNI.SOHA TÖBBÉ NEMFORDULT ELŐ .A PÁROM EVERTE,PEDIG HA ÚGYVESSZÜK NEM CSAK Ő VOLT A HIBÁS.
25. rika
2007. márc. 22. 09:32

Nekem majdnem 14évig volt meg a kutyám és egyszersem támadt rám. Pedig elvettem tőle a kaját, ha felidegesített kapott egy pofont. Szerintem ez néha elkerülhetetlen.

De ha rátámad valakire a saját kutyája az csak nevelési probléma lehet. (Persze feltételezem, hogy nem verik a kutyát mindennap.)

24. dombi82 (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2007. márc. 21. 18:07
Veled értek 1et!:szerintem is ...leginkább bánthatták!!Nekem volt 1 mastiff kutyim és mivel panelban laktunk,ráadásul a 10-en,halloták a lakók a drágámat ugatni és azt mondták,hogy ez a kutya itt nem maradhat!!Áldott jó kis "pasi" volt,mert soha senkire nem támadt!!Viszont a lakók miatt lekerült a nagyanyámékhoz,ahol nagyapám nem egyszer vasvillával ment a kutyának és hát gondolom mindenki 1et ért velem,ha azt mondom,valószínűleg semmi köze nem volt ehhez annak,hogy 1× a kis drágám gondolt 1et és kiharapott 1 szép nagy darabot nagyapám vádlijából.....hmmm,..talán lesz,aki azt mondja majd :"dúrva,hogy ez a csaj így beszél a saját rokonáról",de sajnos ez így volt és amúgysem él már!!
23. Margitnéni (válaszként erre: 22. - Tajtajka)
2007. márc. 20. 20:50

Ez jó ötlet lenne! Nem elég szeretni, érteni is kell hozzá. Én sem a kutyát látom bennük, hanem családtagok, és igazából ez sem jó. Ezt tapasztalom is, ha nem vagyok elég szigorú, márpedig vajszivem van, akkor rögtön elkutyulnak, az igaz, hogy ezért kutyák.

Egyszóval a kutyakresz jó!

2007. márc. 20. 09:33

Sziasztok!

Én abban látom a probléma gyökerét, hogy az emberek kinézet alapján vásárolnak kutyát és nem nézik a méretet és a belső tulajdonságokat!

Szívem szerint kitalálnék egy kutykreszt vagyis mielőtt valaki kutyatartó lehetne előtte el kellene végeznie egy kutyatartásról szóló oktatást.Ebben szerepelne minden etetés, nevelés, stb.

21. lilica (válaszként erre: 12. - Szandrácska)
2007. márc. 18. 18:35
Nem feltétlenül igaz hogy a harcikutyák támadnak embert például nekem egy snauczher keverék kutyusom volt és a kutyaiskolában ugatott maj kiránotta a kezemet úgy húzott.A staddforshire terrier pedig gyönyrűen fegyelmezetten ment a gazdija mellett.A harcikutyék csak akkor támadnak ha nem kapnak megfelelő képzést.
2007. márc. 18. 17:32

Hát nem tudom. Szerintem lehet, hogy bántották és azért. Nem úgy van nevelve, erőszakot lát, stb. Egy ismerősömnek pl azért ugrott neki a kutyája, mert nem az évek óta megszokott parfümét használta és a kutya nem ismerte meg. Kórházba kötött ki!

Vagy ha idegenek ellen vannak uszítva (mert már olyat is hallottam), akkor egyből támadnak....

19. f954ece72f (válaszként erre: 12. - Szandrácska)
2007. márc. 18. 17:25

Szandrácska!

Nincs harci kutya, az ember képezi ki harcra és ha megtámad valakit akkor a kutyát gondolják hibásnak.Nem mindegy kivan a póráz végén.Bánni kell tudni a kutyával szerintem hatalmas felelősség egy állat tartása.

2007. márc. 18. 17:22

Mi szoktuk otthon játszan úgy, hogy verjük egymást a párommal és jajjgatunk:)A roti azonnal közénk áll és rendet akar tenni.

A Tv.-ben úgy hallottam, hogy elesett az öreg és a nő ment segiteni, hogy felsegitse a földről.Biztos kapálódzott, jajjveszékelt a földön levő ember és őt védte a kutya.

Nekem az egyik rotim 10 éves de minden nap taniteni kell és a tudtára adni, hogy én vagyok a főnök.A másik 8 hónapos de igen jó lelkü a két kutya közt zongorázni lehet a külömbséget.Az öreg kemény távolságtartó de nem támad elötte jelez, hogy távozz.A pici meg mindenkit agyon nyalogat annyira örül ha jön valaki.Lesz dolgom vele:)))

17. lilica
2007. márc. 18. 17:01

Én szoktam nézni,és levagyok döbbenve hogy mennyire el van maradva a mi országunk.Nálunk miért nincs ilyen hogy állatrendősrég???Miért kell rengeteg álltnak az utcán lennie?Miért nem kapnak több pénzt az állatmenhelyek???És még rengeteg miért van...És miért nem bűntetik több éves börtönnel az állatkínzást?...

Történhet de akkor vagy nagyon elkényeztetett az állat és mindent megenged magának(én ilyet spánielről hallottam de ő nem támadott)vagy pedig provokálják az állatot.De ez egyéntől függ.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook