Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni? fórum

Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
7. reload (válaszként erre: 5. - Tüncica*)
2011. szept. 17. 09:42

Jah és ez a vérzés meddig tart? Illetve honnan fogom tudni, hogy abbahagyta?

Nyáron a szomszédban tüzelt egy kutya, a környék összes kutyája egész nap vonyított és kaparták az ajtót, volt amelyik a kerítést is kibontotta :)

Nálunk ilyen nincs, hiába tüzel most a miénk.. ezért nem értem az egészet.

6. reload (válaszként erre: 5. - Tüncica*)
2011. szept. 17. 09:41

Egy estét voltak együtt, akkor még nem vérzett és a kan sem volt rágerjedve és azóta sincs szerencsére.

Ha jól értem azt mondod, hogy attól, hogy vérzik lehet vemhes? Azt tudom, hogy akkor tud párosodni amikor tüzel, csak azt nem tudtam, hogy attól még tovább is vérzik, ha netán vemhes. Na ezt jól megaszontam :))

Sorry de sose volt még kutyám, főleg nem egy tüzelő szuka :)

5. Tüncica* (válaszként erre: 3. - Reload)
2011. szept. 17. 09:36

A kutya nem ember. Csak akkor tud "párosodni", mikor tüzel, azaz vérzik. Általánosságban, a kutyák csak pár napig engedik magukat, ami igazából badarság. Nekem kettő is van, az egyik soha nem engedi magát, még mikor esedékes lenne akkor sem, a másik meg egész idő alatt hagyja.


Ilyenkor nem kellene kan kutya közelében hagyni, kivéve akkor, ha kiskutyát szeretnétek. El kell választani őket. Még sétáltatásnál sem engedjük oda más kan kutyához, mert elég pár perc és megvan a baj.

4. reload (válaszként erre: 2. - Judit87)
2011. szept. 17. 09:28
Írtam, csak kérdésnél előbb a kérdést kell :)
2011. szept. 17. 09:27

1 éves labradorom van, most kezdett tüzelni először. A gondom az, hogy egy udvarban volt egy kan kutyával, bár ez a kan semmiféle érdeklődést nem mutatott irányában. A kutyám vérzik, de a párom szerint akár vemhes is lehet, bár szerintem ez már csak az ő félelme. Mindenképp viszem állatorvoshoz is, de csak hétfőn fogom tudni.


Kérdésem az, hogy valóban lehet-e vemhes, mert ugye embereknél ha vérzés van, akkor valószínű nem terhes az illető. Illetve azt se tudom ez meddig tart, honnan fogom tudni, hogy vége a tüzelésnek? A szomszéd kutyák sincsenek megvadulva, tehát ha nem vérezne fel se tűnt volna. Lehet még nagyon kölyök és ezért?

Ha ennek vége ivartalanítva lesz a kutyi, csak az állatorvos mondta, hogy az első tüzelést meg kell várni...


Köszönöm a segítséget!

2011. szept. 17. 09:27
Miben kell a segítség?
2011. szept. 17. 09:24
Kutya tüzelésével kapcsolatban tudtok segíteni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook