Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kútvölgyi kórház (Dr.Hegedüs Tibor) Van valakinek tapasztalata róla? fórum

Kútvölgyi kórház (Dr.Hegedüs Tibor) Van valakinek tapasztalata róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. Dorottya84 (válaszként erre: 34. - 1fb4953049)
2009. márc. 19. 21:17

Nos,Dorka kistesóját kb. legkorábban 2-3 év múlva szeretnénk hogy jöjjön de már alig várom!!! Azért is szeretnénk ennyi évet várni, mert Dorkával minden apró pillanatot ki szeretnénk használni,és ha most jönne egy pici baba akkor félek hogy a legfontosabb időszakba nem tudnék 100%-ig rá koncentráln(lehet hogy ez butaság).De azt tudom hogy a világ legcsodásabb érzése mikor ott növekszik benned egy apró pici kis ember és mocorog.....és mikor előszőr a karjaidban tarthatod ,NINCS RÁ SZÓ!!!

No meg szeretnék egy komplikációktól mentes várandósságot ,ugyanis Dorkával 18hetes terhesen volt egy életmentő vakbélműtétem és rettenetes volt ami az érzelmi részét illeti,a folytonos aggódás........ha tehetném életem végéig csak várandós lennék és szülném a babákat :0)

Ha gondolod én szívesen olvasgatom az élménybeszámolid! Legalább én is nosztalgiázgatok :D:D:D

34. 1fb4953049 (válaszként erre: 33. - Dorottya84)
2009. márc. 19. 15:24

Öröm hallani a jó tapasztalatokat! Nem tudom,hogy néz ki,mert csak a jövőhéten fogok vele időpontot egyeztetni,de jó véleményeket hallottam róla is.

Hidd el én is alig várom már,hogy ott legyek! :D

És akkor most rajta is vagytok a baba dolgon megint?

33. Dorottya84 (válaszként erre: 32. - 1fb4953049)
2009. márc. 19. 10:56
Én a Zsigáné Vörös Grazynánál(krazsina)szűltem,tündéri az a csaj!!!A szülés vége felé meg volt benn még egy idősebb vörös hajú nő,ő róla nagyon nem tudok nyilatkozni mivel épp a tolókkal voltam elfoglalava :D:D:D:D De én úgy vettem észre hogy ott minden szülésznő egy fenomn!!!!!Bárkit is választassz azzal tuti jól jársz. A Azcher Erika hogy néz ki mert van ott annyi szülésznő......nekem eleinte mikor ctg-re jártam egy nagyon magas nagydarab nőci volt aki nagyon szimpi volt. A csecsemősöket meg majd meglátod hogy imádnivalóak!!!! Jajjjjjj,már alig várom hogy megint odajárjak :0))))
32. 1fb4953049 (válaszként erre: 31. - Dorottya84)
2009. márc. 18. 16:03

Szia!


Zacher Erikát ajánlotta azt mondta az én lelki világomnak Ő lesz a megfelelő :)

Szerintem jővőhéten fel is hívom és megbeszélek vele mindent. Végtére is Ő lesz velem végig a szűlés alatt.

31. Dorottya84 (válaszként erre: 30. - 1fb4953049)
2009. márc. 18. 15:28

Szia!

Ha kíváncsiskodhatok mire jutottál/jutottatok a szülésznőt illetőleg?

2009. márc. 18. 15:05

Sziasztok!

Ma voltam 30.heti szűrővizsgálaton,minden rendben volt :)

és a mai nap éreztem először a dokinál,hogy foglalkozik velem.

Megbeszéltük a szülésznő kérdést stb...

Lehet hogy ennyi idős terhesen kezd foglalkozni a kismamákkal:))


Na mindegy végre egy jó tapasztalat!

Szép napot!

29. Dorottya84 (válaszként erre: 26. - Drió)
2009. márc. 8. 20:09

Nos én nálam nem igazán adták be az EDAt hiába könyörögtem érte már a 2-3 perceseknél........de túl éltük.Bár így utólag visszagondolva már olyan mindegy.Nem tudom hogy csak az én orvosom(Dr.Sipos Sándor) volt ennyire ellen vagy a korház de én azért nem kaptam mert azt mondta ezt nem adják szíre szóra.......no meg az aneszteziológus is elmetn és nem ér rá,na de könyörgöm egy nagy korházba nincs aneszteziológus?????????? Na ne!!!! No meg ha épp műtőben volt akkor is még simán letudodd volna jönni hozzám mert nem fél órán keresztűl vajúdtam.....a lényeg hogy a műtőbe végűl mégis volt anesztes mert már a sokadik tolónál sem jött a baba de a szívhang meg leesett,akkor érdekes hogy a sűrgősségi császárnhoz mégis letudták hívni???? Na de sebaj! Azt tudom hogy nem ennél a dokinál fogom a következő babát világrahozni és mégegyszer túl fogjuk élni az érzéstelenítés nélküli vajúdást!

Az edát meg már tapasztalatam mikor 18 hetes várandósan volt egy vakbélműtétem,3x-i sikertelen epi után feladta az anesztes és elaltatott :(((Borzalom volt akkor éreztem hogy van gerincvelőm................iszonyat rossz érzés,akkor még napokig úgy éreztem hogy cső van a gerincem mentén(többek között ezért sem kértem szülésnél egyből edát,mert emlékeztem a borzalmakra,mikor meg már a vajúdás végén jársz akkor meg már tök mindegy mit csinálnak csak csináljanak valamit)

28. 1fb4953049 (válaszként erre: 27. - Drió)
2009. márc. 7. 11:10

Szia Drió!


Semmi baj én is beleestem már ebbe a hibába!

Azért ne tűnj el ,mesélj még kiváncsak vagyunk a tapasztalatokra is!


Nem hiszem hogy fogok kérni érzéstelenítőt,volt már benne részem és nincsenek jó élményeim ezzel kapcsolatban,bár ki tudja...mivel első baba így fogalmam sincs milyen lesz,majd meglátjuk.


Te hol tartasz?

27. drió
2009. márc. 6. 22:09
ezer bocsánat mindenkitől, aki olvasott. annyira kerestem a dokimról, hogy csak a nevét néztem és a kórházat nem. Én is Hegedűs Tibornál szültem, csak éppen a Pétterffy kórházban. Csniki, most jöttem rá, hogy két emberről beszélünk.
26. drió (válaszként erre: 25. - 1fb4953049)
2009. márc. 6. 21:57

Szia!


Nehéz kérdés. Most visszamentem hozzá, és nagyon aranyos, alapos és figyelmes volt, mint korábban is. Tudnod kell, hogy nagyon támogatják az EDA-t. Én úgy terveztem az előző szülésnél, hogy nem kérek, és nagyon sokáig tartottam magam ehhez, de talán el tudod képzelni, hogy rettenetesen fáj a vége, főleg amikor már összefojnak a fájások és nem látod a végét, én akkor adtam be a derekam. Volt részem a fájdalomban, idő míg az EDA hat, és nem egyből kértem, és tényleg jó volt, hogy aztán abbamaradt a fájdalom, de utólag meg valahogy mégsem jó. Nővérem azt mondta álom szülésem volt és ilyet szeretne, végig bent volt nálam és egy barátnőjénél is. Van viszonyítási alapja. Nekem viszont most úgy tűnik mintha helyettem szültek volna meg. Nemcsak a fájdalmat nem érzed, a tolófájásokat sem, érzéketlenül nyomtam. Ezzel az eggyel nem tudok most megbarátkozni. Nem így szeretném a következő, talán utolsó szülésemet. Utána minden jó volt, egyből szopizás, nem volt gyerkőcfürdetés, vártak a köldökzsinórral...

De az a bajom, hogy tényleg nem tudom mennyire vagyok erős, hogy nemet mondjak egy EDA-ra, amikor már nagyon ki vagyok. Most ezen vívódom, szerintem beszélek a szülésznőmmel, neki mi a véleménye. Férjem utólag azt mesélte, hogy ő , a szülésznő, rákérdezett, biztos akarom-e az EDA-t, mert mindjárt vége a szülésnek, és tudta, nem akartam eleinte, de akkor őt már meg sem hallottam. Szóval én most tépelődöm. Mindemellett azt gondolom, ha valaki fél a fájdalomtól, vagy feleslegesnek tartja, akkor a legjobb kezekben van, mert semmi bajom nem volt utána. Hallottam sok kismamáról akiket más kórházban többedszer sikertelül szúrtak, és volt akinek fejgörcse volt, vagy épp aznap nem tudott lábra állni. Ebből a szempontból bitzos kiemelkedő a Pétterffy.

25. 1fb4953049 (válaszként erre: 24. - Drió)
2009. márc. 6. 16:03

Szia!

Mint írtam,nincs bajom vele,csak kissé több odafigyelést várnék,de mivelhogy első baba nem is tudom mire kell számítsak?!


Te megint nála fogsz szűlni?

24. drió
2009. márc. 5. 17:45

szia csniki


megkérdezhetem, hogy miért nem kedveled?

én személyszerint nála szültem a kisfiamat, az én tapasztalatom, hogy 3 ujjnyi tágulás előtt a férjén kívül nem sok mindenkire van szükség az embernek, csak a szülésznőre, hogy nézze minden rendben van-e.persze ha már előtte is nagyon fáj , akkor más a helyzet. Nekem a két perces fájások a szülés előtti két órában jöttek, adig kibírhatóak voltak a fájások. most megint terhes vagyok és nagyon szívesen olvasnám mások tapasztalatait is. én a doki bácsival meg voltam elégedve.

23. 1fb4953049 (válaszként erre: 18. - 9ac093e955)
2009. febr. 21. 21:45

Szia!


Mert azt mondták,hogy akkor érkezik mire 3 újjnyira vagyok kitágulva addig meg az ügyeletesek lesznek velem,és nekem az az elképzelésem hogy a saját dokim kb fél órát lesz ott annak meg semmi értelme.

Annyira nem kedvelem,nincs rossz véleményem róla csak nem is ragaszkodom hozzá.

Lehetne kicsit odafigyelőbb vagy mi :)

22. 1fb4953049 (válaszként erre: 19. - Dorottya84)
2009. febr. 21. 21:42

Hűha!

Igen ehhez kell a mi erőnk!

Szerencse hogy nem lett semmi komoly baj,de én se adtam volna pénzt a dokinak!

Én is úgy gondolom,hogy csak az kap aki megérdemli!

Köszönöm a beszámolot.

21. Dorottya84 (válaszként erre: 20. - Lizabella)
2009. febr. 20. 22:21
Nos akkor te is megkínlódtál a babádért.Én ezket leszámítva mindennel megvoltam elégedve ,csak a szülés vége az máshohy is alakúlhatott volna........de sebaj majd a következő babánál másképp lesz :0)
20. lizabella (válaszként erre: 19. - Dorottya84)
2009. febr. 20. 20:27

Én 2005-ben szültem ott hasonlóakat éltem át én is.Annyi különbséggel,hogy nekem sikerült a vákum.

De én egy garast se adtam a dokinak,mert a hálapénz azért hálapénz mert meg vagyok vele elégedve,hát nem voltam.

Egy héttel a szülés előtt befektettek azzal az indokkal,hogy magas a vérnyomásom,de 3 napig meg se mérték.Épp kiírt napon akartam távozni saját felelősségemre,de egy másik orvos csak császárral vállalt volna,mert ment szabira.Ezért meggondoltam magam.Aznap este beindult a szülés.12 órát hagytak szenvedni....Nekem is mikor a doki elordította magát,hogy vákum,nem túlzás 12- en lettek abba a pici szülőszobában.Elhihetitek,hogy a frász kerülgetett.A másodikat a Máv kórházban szültem,ég és föld a különbség.

19. Dorottya84 (válaszként erre: 17. - 1fb4953049)
2009. febr. 20. 18:27

Nos megpróbálok,rövid lenni! Mert litániákat tudnék írni a szülésről várandóságról......

39.héten otthonról indúltunk el 2008.08. 23-án.

Bementünk a korházaba jött a dokim is a Balatonról,hamar fenn volt ,jött rögtön ,megvizsgált,majd bejelentés nélkűl burkot repesztett(már ez sem tetszett) de mint kiderűlt jó hogy repesztett mert zöld volt a víz.....erre nemsokkal már kaptam az oxitocint,ami borzalmas volt ha épp mosolygatam emelt a dózison.Mikor már a 2-3 perces fájásoknál jártam könyörögtem a fájdalom csillapítóért,de nem kaptam mert nem lehet az anesztest hívogatni meg nem adják szíre-szóra.Na jó ezt is benyeltem gondoltam csak nem lesz semmi.Így is nagyon lassan értem el a kitolási szakaszig,folyamatosan forgolódnom kellett hogy a kislányom feje beilleszkedjen,de ez nem történt meg.Már a kitolási szakasznál nyomtam de semmi nem történt ,csak akkor tudtam kinyitni a szemem mikor épp nem kelltt nyomnom,egy ilyen pillanatban már csak azt láttam hogy dokink szól egy szülésznőnek hogy hívja a xy kollégát,észre sem vettem mikor bejött,akkor vettem észre hogy ott van ez a másik orvos mikor már a hasmból nyomta ki a babát,a mi dokink meg vákummal próbálkozik......persze sikertelenűl........a következő kép az volt hogy vitatkozik a mi orvosunk a kollégával hogy "nem látod hogy nem megy......(ezt a kollégája mondta a mi orvosunknak)mire a Sipos dr pánikba és csak ezt szajkózza hogy kék kesztyű kék kesztyű.......én hiába kérdeztem hogy mi van senki nem mondott semmit.(párom ez idő alatt kinn volt a folyosón mert már nem bírta nézni a szenvedésem,de nem is bánom)ő mesélte később hogy a liftből a lépcsőházból rohantak be a műtősök anesztes....... észre sem vettem de kitépték a kanűlt a kézfejemből .majd a műtőbe leszíjjazták a lábam kezem ekkor még 3-4 tolófájás.A következő kép hogy adokink be van öltözve és egycsipesz végén betadinal keni a hasam mint az örűlt,és ezt látva azo jutott az eszembe hogy én ebből most mindent érezni fogok......de nem így lett mert végűl hatott a gáz.

Mint később kiderűlt drasztikusan leesett a kislányom szívhangja,lélegeztetni kellett az apgarja is 7/9 lett.Nem tudott beilleszkedni a feje a szülőcsatornába......

Mikor másnap elmsélte a dokink hogy mi is történt rideg volt kimért szóval nem tetszett a viselkedése......nem azt vártam el hogy körbe ugráljon mert isten ments,de nem állt a helyzet magaslatán,bele sem gondolok mi lett volna ha a z a másik orvos nincs benn.párom még azt is hallotta hogy a csecsemős meg a gyerek orvos ki volt rá akadva,mert úgy csinlt mintha övé lett volna adicsőség..........na de ennyit erről súlyos pézeket fizettünk neki,mikor varrat szedésre mentem akkor 1 perc alatt lerendezett azt sem mondta hogy nem fogol érezni a vágásnál semmit mert az idegek átlettek vágva.......szóvaal amilyen jól indúlt annyira kiábrándúltam belőle. A korházat imádtam és a szülésznőnket is (Krazsinát)és hát a csecsemősök tünemények voltak.........ezért szeretnék újra ott szűlni csak más orvosnál!

Remélem nemsokára megjelenik a cikkem ,mert ott részletesen leírtam mindent!

18. 9ac093e955 (válaszként erre: 17. - 1fb4953049)
2009. febr. 20. 17:04

Szia!


Miért nem hívatod be?

17. 1fb4953049 (válaszként erre: 16. - Dorottya84)
2009. febr. 19. 16:28

Szia!


Az én dokim is őszes,de ha rákeresel a nevére a neten Dr.Hegedüs Tibor ott van olyan link ahol van róla fénykép is.

Erőteljesen gondolkodom hogy az ügyeletre bízom magam és nem hívatom be a dokimat...

Hm nehéz

Mesélj egy kicsit a szülésről léci nagyon kiváncsi vagyok :)

2009. febr. 17. 19:44

Sziasztok!

Én is a Kútvölgyibe szűltem a Dr.Sipos Sándornál.NAgyon kedves figyelmes minid mosólygos volt,de a szülésnél nem az kaptam amit elvártam tőle :(,sajnos nem volta helyzet magaslatán!

Az a baj hogy atöbbi itt említett orovst nem tudom beazonosítani név alapján de ha látom úgy tuti ,én a következő babával is oda szeretnék járni csak nem a siposhoz,majd szemezgetek melyik orvosra érkezik több voks :0) (Az én dokim amúgy ősz hajú normál testalkatú volt és engem a Bobbyra emlékeztetet a Dallasból csak kicsit idősebb kiadásba!)

Aki aznap volt ügyeletes mikor szűltem ő,egy magas kicsit bondór hajú únszimpatikus vizilabdázó alkatú doki volt,ő nyomkodta a hasamból ki a babámat sikertelenűl :(

Légyszi írjátok le ha nem nagy kérés hogy ezek a dokik hogy néztek i mert én szinpátiából próbálok dönteni.

15. 1fb4953049 (válaszként erre: 14. - Lizabella)
2009. febr. 13. 21:35

Szia!


Nem,sajnos nem tudom :(

2009. febr. 12. 20:23
Sziasztok.Én is a Kútvölgyiben szültem.Esetleg azt tudjátok,hogy a Dr Szabó Tibor rendel még?
2009. febr. 12. 19:08

Hello!

Van itt valaki?


A holnap kissé elcsúszott sajnálom,de nem annyira legalább nem unatkoztam :))

2009. febr. 5. 20:51

Oké gyere holnap:-)))


Én is voltam már ügyeleten,és nagyon kedves volt a dr.bácsi,sőt még helyes is volt hozzá:-))))

Csak viccelek:-)))


Jó éjszakát,szép álmokat!


Puszika

2009. febr. 5. 20:48

Gratulálok!

Nem tudom a multkor be kellett mennem az ügyeletre a Kútvölgyibe és az akkori ügyeletes "kedvesebnek" tűnt vagy inkább megértőbnek,pedig akkor találkoztunk először.

Nem fogok váltani,csak szeretném tudni,hogy kell kezelni a dokit :)


Most sajna mennem kell.de holnap jövök és ha van kedved tovább faggatlak?!


Köszönöm az eddigieket!

pusz

2009. febr. 5. 20:20

Később ismertem meg, de mostmár biztos nem szülnék másnál:-))))Már 22 éves fiam van:-)))

Miért inogsz meg?

2009. febr. 5. 20:04

Igen valószínű,hogy fáradt. Hogyhogy nem Nála szűltél?

Még nem voltam várandós addig nekem fel se tűnt,nem is volt kérdéses,hogy Nála akarok szűlni,de most néha megingok. Lehet velem van a baj:))

2009. febr. 5. 19:59

Lehet fáradt,azt tudom, hogy sokat dolgozik,és lehet azért kimért néha.....

Én nem Nála szültem, hozzájárok,ha problémám van....

2009. febr. 5. 19:34

:))

Mindenre.

Nekem kicsit kimértnek tűnik a doki,néha barátságos néha nem.

Olyan mintha pénzt várna,de eddig nem igazán tett érte semmit,bár ellene sem,igazából nem is tudom hogy kell adni...

6. 9ac093e955 (válaszként erre: 5. - 1fb4953049)
2009. febr. 5. 19:26

Szia!

Mire vagy kiváncsi?:-))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook