Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Különköltözés? fórum

Különköltözés? (beszélgetős fórum)


1 2
28. mazsolino (válaszként erre: 26. - **Kata**)
2010. ápr. 24. 20:48
Igen minden emberi sors érdekel,ami ezzel kapcsolatos:)Na nem a problémknak örülök,hanem aki hasonló szituba van.
27. Tomka10 (válaszként erre: 21. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:47
Igen, letettem, és "csak" 10 kiló mászott vissza:))
26. **Kata** (válaszként erre: 24. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:41

Ha fél éve még minden OK volt, akkor nem korai még ilyen "drasztikus" dolgokban gondolkodni, mint a szétköltözés?

A mi dolgunk az egy picit bonyolult, ha érdekel akkor priviben leírom.

2010. ápr. 24. 20:41
Én is sokszor összepakoltam, mert feladni egyszerűbbnek tűnt, mint harcolni. Aztán sokszor ki is pakoltam, vagyis nem csináltam semmit. Mostanra meguntam a pakolászást. Igy aztán én mindig inkább a kapcsolat megmentésére törekszem anélkül, hogy lelépnék, mert közelről könnyebb orvosolni a dolgokat, mint távolról. Szerintem az elköltözés nem az igazi megoldás. Igy nem csak a lélektávolság nő majd, hanem a fizikai is, amivel csökkented az esélyeiteket. Persze nem tudom mennyire durva a problémátok, de én inkább arra biztatnálak, hogy tarts ki mellette.
24. mazsolino (válaszként erre: 20. - **Kata**)
2010. ápr. 24. 20:39
Nem, nem tudjuk mi hiányzik.Csak azt, hogy nem olyan amilyen volt még egy féléve:( Ezt,hogy lehet megbeszélni, hogy csak akkor mentek szét, ha végleg? Nem félsz, hogy addigra "eldurvul" a helyzet? Nálunk nincs anyázás és csapkodás.
23. mazsolino (válaszként erre: 22. - **Kata**)
2010. ápr. 24. 20:33
Sajnos nem.
22. **Kata** (válaszként erre: 21. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:33
Láttad a Velem vagy Nélküled c. filmet?
21. mazsolino (válaszként erre: 19. - Tomka10)
2010. ápr. 24. 20:32
Húúú ez megnyugatató számomra,hogy van sikersztori is ilyen esetben:))) Remélem azért a nyugatatót azóta letetted:)))
20. **Kata** (válaszként erre: 16. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:31

Értem én, nem is mondtam hogy válni akartok, hiszen akkor nem lenne "kérdés". Csak azt mondom, hogy így nem biztos, hogy VALÓDI választ kapsz a különköltözés ideje alatt, és csak átmenetileg javulna a dolog...

Egyébként azt tudjátok hogy mi HIÁNYZIK? Akár Neked akár Neki?

Én különköltözéssel kapcsolatban konkrétan nem tudok tapasztalatot megosztani Veled. (Mostnában amúgy nálunk is felmerült, de mi megbeszéltük hogy csak akkor megyünk szét ha VÉGLEG. )

2010. ápr. 24. 20:28
Nekünk jót tett. Mi 13 éve élünk együtt.2007-ben - hasonló okokból - finoman fogalmazva, szüneteltettünk. csúnyán összevesztünk, mielőtt elköltözött. Mielőtt elment, az volt minden vágyam, hogy menjen. MENJEN, legyen már vége. Aztán elment.Sikeresen lefogytam vagy 20 kilót. Sem enni, sem aludni nem tudtam. Nyugtatón éltem. Ennél szarabb fél évem még nem volt. Rájöttem a saját hibáimra, rájöttem, hogy a hülyeségeivel együtt is szeretem. Azóta - fél év szünet után - imádjuk egymást.
18. Angyalbaba (válaszként erre: 16. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:26
Szerintem ha már így látjátok akkor ez már az első lépés hogy jó vége legyen a szétköltözésnek!Azaz hogy érezzétek újból hogy kell a másik... szerintem...
17. mazsolino (válaszként erre: 14. - 6087d9753d)
2010. ápr. 24. 20:25
Tapasztalat? Különköltözés egy időre az azzal egyenlő, hogy vége?
16. mazsolino (válaszként erre: 15. - **Kata**)
2010. ápr. 24. 20:24

Nyilván nem Anyámnál laknék,de nem gondolunk válásra,mert egyikünk se szeretne, ez itt a bibi:)

Ezért lettem volna tapasztalatokra kiváncsi,hogy a

"kis szünet" jó lenne-e?

15. **Kata** (válaszként erre: 13. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:16
Úgy értem, hogy szerintem akkor mutathatja meg a különköltözés az utat, ha "lemodellezi" azt az állapotot ami egy esetleges válás után várna rátok. Akkor tudod azt meglátni,hogy Neked/Nektek az az út járható -e, élhető-e úgy az élet, vagy sem, és jobb együtt, még gondok között is. Tehát gondolom, hogy ha végleg szétmentek, akkor nem anyudnál fogsz lakni, vagy tévedek?
14. 6087d9753d (válaszként erre: 1. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:15
Igen, szerintem javít! De ha eddig jutottatok, annak inkább vége lesz előbb vagy utóbb! De a különköltözés mindenképp jó, ha már megfogalmazódott a gondolat!
13. mazsolino (válaszként erre: 11. - **Kata**)
2010. ápr. 24. 20:12
Ezt hogy érted, hogy nem "életszerű"?
12. mazsolino (válaszként erre: 10. - Access)
2010. ápr. 24. 20:12
Igen, én is úgy gondolom, hgy nem csak akkor kell együtt maradni, amikor minden ok.Voltak már kisebb problémák(hol nincs?) és mindig megoldottuk közösen, most nem sikerül. Azért jutottam erre a döntésre,mert úgyérzem megtettünk mindent. "Nagy beszélgetések", közös program kettesben,stb...
11. **Kata** (válaszként erre: 9. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 20:07

Szerintem ez nagyon sok mindentől függ. van akiknek azért jó mert a különköltözés egy "eszköz" ahhoz hogy rájöjjenek, hogy tulajdonképpen tudnak-e egymás nélkül boldogan élni vagy éppen ekkor döbbennek rá,hogy KELL a másik. Csak szerintem ehhez nem biztos hogy jó egy ilyen átmeneti állapot, mint hogy anyukádhoz költözöl, mert nem "életszerű". Persze,tudom, ill. gondolom, hogy nincs más lehetőség :(

Esetleg nem tenne jót ha elutaznátok ketten jó messzire, mondjuk egy hétre valahova? Ahol csak egymással foglalkoztok, és tudtok beszélgetni, vagy éppen csak pihenni, együtt lenni...

Vagy ennél már komolyabb a gond, ugye? :((

10. access
2010. ápr. 24. 20:03
Minden kapcsolatban vannak mély pontok. Nem csak akkor kell együtt maradni, amikor a jó dolgok történnek. Máskor is ki kell tartani. Költözés csak egy dolog, jobb attól nem lesz. Hiszen akkor jobban kerülitek egymást. Kevesebbet lehet akkor tenni mellette.
9. mazsolino (válaszként erre: 8. - **Kata**)
2010. ápr. 24. 19:54

Szia!


Egy gyerek van,már nem kicsi(10 éves).Anyámhoz költöznék egy időre(aki egyedül él),de bizonytalan vagyok, hogy meglépjem-e?!Jót tesz-e?

8. **Kata** (válaszként erre: 7. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 19:52
Szia! Gyerekek vannak? Hogyan tudjátok megoldani a külön költözést?
7. mazsolino (válaszként erre: 6. - Dudika14)
2010. ápr. 24. 19:49
Nincs,nem ez a probléma. Eljutottunk oda, hogy csak a napi dolgokat beszéljük meg és kész.
6. Dudika14 (válaszként erre: 1. - Mazsolino)
2010. ápr. 24. 19:47
van harmadik?
5. mazsolino (válaszként erre: 3. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 24. 19:41
17 éve vagyunk együtt és 10 éve házasok.Most vagyunk a legmélyebben eddig. Úgyérzem kiüresedett a kapcsolat.
2010. ápr. 24. 19:39
Szerintem nem rossz ötlet. Legalábbis ártani nem árthat, arra pedig mindenféleképpen ráébredhetsz, hogy hiányzik-e a párod és akarsz-e még egy esélyt adni a dolognak.
2010. ápr. 24. 19:38
Mióta tart a kapcsolat és mióta laktok együtt? És mi a baj?
2010. ápr. 24. 19:38

Szia!


Hát ehhez több mindent kéne tudni róla. Az, hogy külön vagytok mindenképpen ad esélyt a gondolkodásra...hát, nem tudom...

2010. ápr. 24. 19:36

Sziasztok!


A mai napon elhatároztam,hogy különköltözök.Szerintetek ez javít a kapcsolaton?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook