Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldön élők, nálatok mennyivel nőtt a rezsi? fórum

Külföldön élők, nálatok mennyivel nőtt a rezsi? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
60. Bichi (válaszként erre: 38. - Vikyci)
2022. szept. 21. 17:43
Ha leolvasáson vagy semmit nem jelent az éves keret, hanem a havi osztást kell nézni. Ha becsülten vagy, akkor méginkább, mert az fogyasztási görbe alapján megy az átlagár. Ha az évesbe benne vagy át kell rakatni havi egyenletes elszámolásra, akkor minden hónapban azt fizeted, én legalábbis azt csináltam. Aztán ha mégis több lesz év végén, akkor fizetek hozzá, ha kevesebb visszakapom...
59. unom (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2022. szept. 21. 17:40
Ismerős Németországban él. A szülei egész nyáron azzal basztatták, hogy küldjenek-e neki télikabátot, meg van-e mit ennie.
58. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2022. szept. 21. 17:32

így igaz, csont és bőr vagyok....-))

a Mr. Habony lapjai mind igazat írnak, én is azt járatom..-))

57. michelle.r (válaszként erre: 50. - Tien)
2022. szept. 21. 17:17
Komolyan mondom, csak ámulok és bámulok, hogy emberek mi mindent hisznek és vélnek tudni.
56. michelle.r (válaszként erre: 53. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 21. 17:14
Álmodozz csak! Ennetek sincs mit, tudom mert megírta az újság 😝
55. tien (válaszként erre: 53. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 21. 16:33

A vízzel is spórolj,és a klotyót sem szabad lehúzni.

Tudtad?

54. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 52. - Rabankari)
2022. szept. 21. 16:19

Igazuk is van akik ezt hiszik.

hogy külföldön sokkal rosszabb.


Nekem már régen Magyaro. a külföld.

rettenetes életem volt, fogalmam sincs róla, hogy miért maradtam itt több mint ca. 40 évig...


mert butus vagyok..-)))

53. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 50. - Tien)
2022. szept. 21. 16:15
Ok, majd síoverallban fogok ebédelni..-)))
52. rabankari (válaszként erre: 43. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 21. 16:12
És itt még mindig nagyon sokan elhiszik,hogy külföldön sokkal rosszabb😀
51. Pasionella (válaszként erre: 49. - Vikyci)
2022. szept. 21. 15:58

Nem egyszerű elérni őket telefonon de nem lehetetlen sem, mi 3 napig próbáltuk 3 telefonnal végül felvették.

Ha eddig diktáltatok akkor valószínűleg azért sok a számla mert van nyári és téli görbe.

Addig kell próbálni felhívni őket míg el nem éred, mi sem adtuk fel, nekünk 52ezres számlát küldtek ki úgy hogy a megengedett 144m3 altalányt fizetjük, csak 17 napra számlázták ki ami sok lett volna hiszen akkor egy hónapra bőven túllépi a 144-et, korrigálták, lett belőle végül egy 9000-es csekk.

50. tien (válaszként erre: 43. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 21. 15:25

Pedig Ti fogtok megfagyni bibibííí.



Ez a közbeszéd,és nem vicc sajnos.Azt hittem mi magorok okosabbak vagyunk (hát nem)

49. Vikyci (válaszként erre: 39. - Pasionella)
2022. szept. 21. 14:44
Telefonon elérhetetlenek, nálunk ügyfélszolgálat nincs, csak kihelyezett ügyintézés a postán, ott nem igazán tudott segíteni, de azért adott egy papírt amire leírtam mi a bajom. Ehhez képest tegnap megint kijött egy faca kis számla, 17 köbméter 10 ezerért, így ma írtam egy e-mailt is nekik, mert a telefont nem veszi fel senki.
48. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2022. szept. 21. 14:24
már akinek.nekem huszonnégyszer is mondhatják,a szememnek hiszek,meg a pénzemnek.
2022. szept. 21. 14:21

Svédországban tavaly nyáron kezdett drága lenni az áram, így már annyiba került mint a magyarországi rezsicsökkentett ár. Idén még drágább lett, de ennek nincs köze sem a háborúhoz, sem a szankciókhoz. Svédország nem gázfüggő, inkább a szélhez ragaszkodik. Ezért ha fúj a szél, azokon a napokon kb 30 ft/kwh, ha nem fúj akkor akár 180 ft is lehet egy kwh. De minden nap éjféltől elérhető az aktuális napi áram ára óráról órára. Hozzáteszem hogy itt most csak azok a gazdagok kakkukolnak az áron, akik otthon töltik a Tesla-ikat,amúgy teljesen megfizethető.

Az étolaj ára megduplázodott a háború óta. A diesel nálunk a legdrágább, de az állam megtérít kb fél tanknyit (az hiszem autónként) havonta.

A sajt, tej ára szinte nem változott. A liszt lett drágább, de azt a pénzt az átlagember megkeresi 1-2 perc munkával.

46. tumbo2
2022. szept. 21. 14:21
gázszámlát még nem kaptam,a villany majd duplájára nőtt.
45. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
2022. szept. 21. 14:19
aranyáron
44. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Borian)
2022. szept. 21. 14:18
hogyne lenne,rengeteg féle van,a lányoméknak valami zöld fűszereset vittem,
43. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 42. - 621bb5db60)
2022. szept. 21. 14:12

Ami otthon megy, az rablás. Mindenhol nőttek az árak külföldön is, de Magyarországon nemcsak a századik bőrt húzzák le az emberekről, hanem már a húsukat is aprítják...


Így így, nagyon helyes fogalmazás és szemlélet...-))

2022. szept. 21. 14:09

Belgium:

1 liter tej 85 cent, a vaj ára harmad annyi, mint otthon. Mindezt úgy, hogy itt ugye a bérek jóval magasabbak. Rezsire átalányt fizetünk, azt 50 euróval emelték meg.

Ami otthon megy, az rablás. Mindenhol nőttek az árak külföldön is, de Magyarországon nemcsak a századik bőrt húzzák le az emberekről, hanem már a húsukat is aprítják... Végtelenül sajnálom azokat, akik otthon kevés jövedelemből próbálnak most rezsire meg élelemre kuporgatni. Szerintem ebből amúgy jóval nagyobb bajok lesznek, mint amit most elképzelni tudunk.

2022. szept. 21. 14:01
Köszi!
2022. szept. 21. 13:55

Szia!


Németország, Bajor tartomány: a villany egy kicsivel több, mint a duplájára növekedett szept. 1-től. Az eddigi ár kb. 230%-át fizetjük most. A fűtésről még nem kaptuk tájékoztató levelet.

39. Pasionella (válaszként erre: 38. - Vikyci)
2022. szept. 21. 13:28
Akkor a számlát elrontották, járj utána, mi is így jártunk de korrigálták.
38. Vikyci (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 13:16
Belefér a gázfogyasztásom az éves keretbe, mégis világpiaci áron számláznak nekem...
37. Alnisa (válaszként erre: 34. - Kacsahercegno)
2022. szept. 21. 13:03
Sztem nem erre értette, de statisztikába beleszámolják azt is aminek nem emelték az árát (pl kókusztejkonzerv, érdekes módon annak nem emelkedett az ára), mert nem annyira fogyó árucikk, így jön ki a jóval alacsonyabb áremelkedés. Ez olyan mint az átlag fizetés, jó lenen ha csak az átlagot keresném....
36. Alnisa (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2022. szept. 21. 13:00

Volt múltkor egy bejegyzés arról, hogy egy market-ben csak napi 10 kg cukrot tehernek ki, a raktárban raklapszám áll, de nem akarják, hogy az emberek az alacsonyabb áron vigyék....

Azt gondolom ez minden bolt alkalmazza, az összes ársapkás termékre.

Húst meg egyszerűen nem rendelnek, csak pár kg-t. Azt mondja nekem múltkor za eladó ,hogy azért nincs, mert madárinfluenza járvány volt, ezzel magyarázták. Én meg visszakérdeztem, hogy ez az influenza csak a csirkemellét érintette? Mert, hogy comb és egyéb alkatrész kapható volt..... Szegény erre nem tudott mit mondani, csak mosolygott.

35. Borian (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 12:55

persze, hogy nem jók, itt van pl ez:

[link]


és megnéztem az adatforrást és hogy mi szerepel, HU-nál 1250 m3-t fogyasztó háztartásra számolja az árat... ami nyilván nem igaz arra, aki kívül esik ezen. anyukámék 1,3 milliót fognak ráfizetni, ha annyit fogyasztanak, mint múlt télen :-(

2022. szept. 21. 12:54
Hát pont ezt mondom, hogy az meg nem statisztika, meg nem hasznos adat, hogy én hogy érzem. Aki mondjuk jól keres, az lehet hogy ezt a 15%-ot is úgy érzi, hogy semmiség, ugyanúgy megvesz mindent. Aki meg szarul keres, az inkább érzi 150%-nak.
33. Borian (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2022. szept. 21. 12:53
nem lekezelés, tényleg azt számolom :-) reggel kaptuk, 3-ra kell készen lennünk
2022. szept. 21. 12:49

A hivatalos statisztikák nem jók szerintem. Sokkal érdekesebb a valóság amit érzékelnek az emberek.


Vagy szerinted magyarországon tényleg 15% az infláció? Az élelmiszernél pedig csak 30%? Mert akkor számodra tényleg jók a hivatalos adatok.

2022. szept. 21. 12:46

Nagyon sok statisztika van erről hogy más országokban hogy alakulnak az árak, legutóbb ez jött velem szembe: [link] Ha beírod a google-be, kiad egy csomó mindent a témában.


Nyilván nem csak nálunk van emelkedés, de ezt egy fórumon elég nehéz megbeszélni, mivel az emberek a szubjektív benyomásukat is megosztják. Értelemszerűen, hiszen a boltban bevásárolok, nem statisztikát készítek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook