Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élő Magyarok ide. fórum

Külföldön élő Magyarok ide. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
179. 274c9996b8 (válaszként erre: 177. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 25. 15:05
Valtoztass , es hidd el egyre jobb lessz utanna :) Masszoval fogadd el a nöi munkatarsaidat is epp ugy mint a "gyengebb" nemhez tartozokat !
2011. okt. 25. 03:28
Sziasztok, Erdélyben lakok, Sepsiszentgyörgyön, csatlakoznék a fórumozókhoz :)
177. f54c6b8a8d (válaszként erre: 176. - 274c9996b8)
2011. okt. 25. 03:15
Feltételezem,hogy nem úgy születtem,hogy nem szerettem nőkkel dolgozni.Gondolom,hogy tapasztalati úton jutottam erre...:DDD
176. 274c9996b8 (válaszként erre: 175. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 24. 11:36

Ha nem szeretsz dolgozni nökkel , akkor ezt a tenyt kisugarzod es a többi nö ezt erzekeli , ezert aztan könnyen lehetnek kellemetlensegeid ! Vegsösoron közel sem minden nö "furkalodik"

Nezd en ugy fogom fel a dolgokat hogy a munkahely az egyik legfontossabb dolog az ember eleteben.Tehat megprobalok alkalmazkodni es elfogadni az adott helyzetet/munkatarsakat ahogy vannak.Elvegzem a nekem kiadott munkat a legjobb belatasom szerint , aztan a többi hogy , ugy mondjam nem igen erdekel...

Termeszetes azert hogy , idönkent elöfordulnak surlodasok , de nekem komolyabb surlodasom nem volt sem Magyarral , sem mas kulföldival.A legtöbb surlodasom nekem a benszulöttekkel volt , amit ugye a legtöbb kulföldi nem mer megtenni :)

175. f54c6b8a8d (válaszként erre: 174. - 274c9996b8)
2011. okt. 24. 02:08

Adja ki a franc a dolgait...:)

Ugyan közvetlen típus vagyok,de csak olyanokkal akik szimpatikusak,és jók a megérzéseim velük kapcsolatban.Ez nem gyakori.De munkahelyi barátság még nem köttetett az életemben.De nagyrészt kijövök bárkivel.Viszont csak nőkkel nem szeretek dolgozni.

De sokkal több nővel dolgoztam eddig,mint férfivel.

Sajnos..:)

Egyébként én olyan szinten utálom a furkálódást nők között,hogy rögtön szóvá teszem,ha észlelem.Akkor is,ha más ellen irányul.Ez a módszerem,hogy már az elején nyíltan beszélek erről.

Mindenesetre örülök,hogy nem csak a Föld nevű bolygóról írnak ide a fórumra...D

Te melyik bolygóról jöttél,még nem írtad..?:DD

2011. okt. 23. 22:15

Dolgoztam bizony , 10-12-növel egy csapatban , semmi kulönössebb "gyulölködest" nem fedeztem fel :)

Persze tudni kell hogy , egy munkahely nem jatszoter , felesleges kiadni magadat funek-fanak minden gondoddal egyutt , ez nem munkalyi tema....

Termeszetessen pasikkal is ugyanaz a helyzet , ha megtartod a helyes tavolsagot , gond nelkul mennek a dolgok :)

173. f54c6b8a8d (válaszként erre: 172. - 274c9996b8)
2011. okt. 22. 18:12

Dehogy jobbak a férfiak,csak másban rosszak..:D

De gyűlölködni igazán csak a nők tudnak,szerintem..,akár ok nélkül,hosszú távon..

Dolgoztál már mondjuk 8-10 nővel együtt? Borzalom..:)

De dolgoztam pasikkal is,tök jó volt..:)

172. 274c9996b8 (válaszként erre: 171. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 22. 16:47

Ha , mar itt tartunk en , nem hiszem hogy a ferfiak egy szikraval is jobbak lennenek mint a nök -:)

Nezd kellemetlen tapasztalatokat barhol,barmikor, barmilyen neptöl tud az ember szerezni , ha "nincs"szerencseje es nem , magahoz valo tarsasagba kerul , erre nincs orvossag hogy , hogyan lehetne kivedeni ? !

Ahol en elek ott biza a benszulött rettentö örömmel nezi , amikor a kulföldi-kulföldivel marja egymast -:(

Csak odakell figyelni es meglatja az ember...

171. f54c6b8a8d (válaszként erre: 170. - 274c9996b8)
2011. okt. 22. 16:25

Ezt mondd annak a pár magyar bunkónak,akik itt "garázdálkodnak"..:D


Támogatni soha nem fogom a rosszindulatú viselkedést.Én meg azt mondom,hogy igenis nem szabad egy társaságnak elutasítani azt aki egyedülállóként kijön,és a nagy protekciós csapadba nem tud "VIP " rögtön beleilleszkedni.Ill.bele tudna,ha nem kritizálnák.


Én utálom az ilyen klikkesedéseket.Mondjuk ez főleg nőkre jellemző,mint már írtam többször.Bár én is nő vagyok,de hánynom kell a nőkre jellemző szarkavarástól,kiközösítéstől,vagy egyáltalán az irigykedéstől.

Egy férfi fel sem fogja,hogy mi megy a nők között.Undorítóak tudnak lenni ,mondjuk ez már valóban nem nemzeti kérdés,de azért valljuk be,hogy ebben is nagyon otthon vagyunk.

Míg az itteniek ha tetszik a hajad,ruhád,vagy szimpatikus vagy,rád mosolyognak,sőt itt divat köszönni idegennek is szimpátia jeleként/nő nőnek is köszön elég gyakran/addig a magyar fintorog egyet,vagy valamit súg a hátad mögött.

Rengeteg fiatallal találkozom ,nap,mint nap..,és nagyon kedves reakciókat tapasztalok.A legmenőbb suttyó gyerek is,aki majd szétesik,olyan laza..,az is előre engedi a lányokat az ajtón,minden esetben.A kerekes székes embereket olyan természetességgel segítik a fiatalok,hogy elképesztő.És itt nem a kifejezetten példás életú fiatalokról beszélek.

A kövéreket itt nem csúfolják ki,soha.A magyar agyammal kijöttem,és bár én sosem csúfolok senkit,de csodálkoztam,hogy a kövér nőkre hogyhogy nem tesznek megjegyzéseket? Mo-n ez a megszokott.Itt 2 év alatt egy ilyet sem láttam.

Otthon,ha van rajtad 5 kiló plusz,már beugatnak.

58 kilósan Mo-n/173 cm vagyok/nem vettek fel dolgozni egy boltba,mert csak xs-es méretút keresnek.Azt hittem elájulok.Mondtam az 53 kilós gyönyörú barátnőmnek,hogy menjen már be.Őt is elküldték,mert 50 kiló felett nem lehet az illető.Ha más mondaná,nem hinném el.Az,hogy ki mennyire rátermett,mennyi gyakorlata van,mennyire kedves,stb..,nem számított.

Itt ugyanúgy dolgoznak bárhol molettek is,persze nem a modell szakmában.

Igaz,hogy agyi kapacitásban az átlag magyartól nagyon le vannak maradva ,de rengeteg dologban pedig nekünk lehetne tanulni...


Amúgy nem nézik nagy örömmel a "bennszülöttek" a marakodást,mert munkahelyen mikor a magyarok nyíltan próbálták kicsinálni a magyar munkatársukat,és elment a híre,akkor nagy botrány volt belőle,és rögtön kirúgással fenyegették őket.

170. 274c9996b8 (válaszként erre: 169. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 22. 15:45

Nezd , te sem veszel be a barataid köze akarkit ,akar magyar , akar mas nemzetisegu ugyebar ? !

Annyit tudok meg hozzatenni , hogy nem erdemes a magyarnak a magyarral marakodni , föleg nem nyiltan ! Mert a benszulöttek az ilyen viselkedest nagy örömmel nezik, s mi több szivessen szitjak is a parazsat , na es persze karörvendeznek is rajta....

169. f54c6b8a8d (válaszként erre: 168. - 274c9996b8)
2011. okt. 22. 14:43

Velem a társaság itt jól bánt,nem volt gond.A kint élő,társaságon kívüli magyarokról írtam.Mondjuk nekik hírük van,mert annyira rosszindulatúak.

Biztos ezért sincsenek benne a társaságban.

De azt hiszem,hogy a szituáció is más,illetve a generáció is.. Bár akikről beszélek negyvenesek.

De nem mindenkit vettek szívesen a "csoportban" sem,ami nekem nem tetszik,megmondom őszintén.

Nemrégen haza is ment valaki.Szerintem jobban járt volna,ha nem is barátkozik velük.Én elvagyok a társaságban,mert engem "beajánlottak",úgymond nem kellett küzdenem érte,de annyira nem vagyok elájulva...

Nem szabad szerintem elutasítani senkit.Nem mindenki valaki által jött ki,ezért nem kellene hátrányban lennie.

168. 274c9996b8 (válaszként erre: 166. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 22. 11:55

Tevedes engem sem ertek "csak"pozitiv hatasok , viszont nem sporolom a negativ dolgokat , mert azok könnyen "megnöhetnek"..... az is igaz viszont hogy kulönössebb összetuzesem sem volt itt kint Magyar szarmazasu emberrel ! Ami azert nem semmi 39-ev alatt :)

Az ittenni iratlan szabalyokat a magyarok a haboru utan es 56-ban kikenyszerult emberek alapitottak ! Amit akik utannuk jöttek elfogadtuk es tiszteletben is tartjuk ! Ugyanis mindennek megvan a miertje ....

Van egy olyan erzesem hogy , te emberi megnyilvanulasokrol irsz NEM pedig a Magyar ember sajatossagairol , ugyanis az irigyseg,rosszindulat,pletyka stb alltalanossagban jellemzö az emberisegre ! En semmikeppen nem mutogatnak Magyar embertarsaimra mint olyanokra , akikre kimondottan ezek a kevesbe jo tulajdonsagok lennenek "csak" jellemzöek ! Az embernek alkalmazkoznia kell az uj környezethez amikor abba belekerul , mert az uj környezet nem fog alkalmazkodni az ujonnan erkezöhöz....

2011. okt. 22. 04:41
erdekes egy tema ez.en is nagyon regen/26/ eve elek tavol kishazmtol es nekem sincsenek jo velemenyem a magyarokrol./tisztelet a keves kivetelnek/.en inkabb mas nemzetiseguekkel baratkozok hisz tok mindegy ha egy nyelvet beszelunk/angol/.talan ez azertis van,mert sokaig tavol eltem ausztraliatol/mas foldreszeken/ es ezaltal nyitottabba es igenyesebbe valtam.
166. f54c6b8a8d (válaszként erre: 164. - 274c9996b8)
2011. okt. 20. 13:30

Valószínűleg szerencsés módon Téged csak pozitív hatások értek,jót tapasztaltál a magyarokkal kapcsolatban.De ez nagyon ritka,hidd el!

Engem nem utasítottak el,mert eleve egy nagy magyar csoporthoz,baráti társasághoz vittek be,de ettől függetlenül látom,hogy viselkednek.Munkahelyen is voltak magyarok,pár embert ki akartak rúgatni,de szerencsére lebuktak,és ők mentek el.

"Az mar mas kerdes hogy , egy ,egy ilyen csoportba bekerulni szinte lehetetlen , ha csak nem valaki beajalja az ujjonnan erkezöt ! "-na,pont erről beszéltem..

Ilyen a magyar.Csak azért nem fogadja be a másik magyart,mert magyar.Pedig szerintem külföldön ennek így kellene lennie.

Mióta kint vagyok több új ember jött ki,és láttam a fogadtatást.A háta mögött kidumálták az illetőt.

Sokan szerintem inkább ezért is mennek haza.

Mindegy,nem baj,hogy más véleményen vagyunk..

Egy munkatársnőmet úgy kicsinálták a magyarok,hogy inkább felmondott.Pedig teljesen normális volt,mindenki bírta.Az irigység főleg ennek az alapja,ami főleg nők körében megy.Perfekt beszélte a nyelvet,és még jól is nézett ki,ez már elég volt az irigy magyaroknak. Persze ez nem csak külföldön van így,hanem Mo-n is.Szerintem ebben is egyedi a magyar,sajnos..

165. 07c4794583 (válaszként erre: 163. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 20. 10:37
abszolút veled értek egyet :)
164. 274c9996b8 (válaszként erre: 163. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 20. 10:29

39-eve elek kulhonban , tehat teljessen tisztaban vagyok a kulföldi magyar emberrel ! Viszont egyalltalan nem osztom a velemenyt hogy a Magyar a Magyar ellen fordulna ! Ugyan miert tenne ?? Mint elözöleg irtam ilyen esetben az aki ugy erzi hogy , nem kellemes elmenyei vannak/voltak egy honfitarsaval az az ember jo ha , magaba nez , es felteszi a kerdest hogy , miert lettem elutasitva/megbantva ?

Az en privat velemenyem az hogy , a magyar ember kulföldön az egyik legerzekenyebb ember az összes kulföldi között ! Kissebb , nagyobb csoprtokban el a kulföldi Magyar es az adott csoportal bizony össze is tart ! Az mar mas kerdes hogy , egy ,egy ilyen csoportba bekerulni szinte lehetetlen , ha csak nem valaki beajalja az ujjonnan erkezöt !

En azert nem szolnam le a többi naciot , minden nepnek megvan a kulönössen jo oldala es a kevesbe jo...

163. f54c6b8a8d (válaszként erre: 162. - 274c9996b8)
2011. okt. 20. 08:35

De,a magyar ember más,mint a többi.Elég sok külföldön élő magyar barátom van,és sok külföldi ismerősöm./ők régebbiek,mint mióta kint vagyok,Mo-ról ismerem őket: arab,német,amerikaiak.

A magyar ÁTLAG értelmesebb,mint általában a többi náció ÁTLAG polgárai.Sokkal negatívabb a hozzáállásúak az élethez..Sokkal többet keseregnek.Pozitív gondolkodás nem alapvető.

Az angoloknál,íreknél,amerikaiaknál pedig tuti,hogy ápoltabb az átlag magyar.Sokkal kevesebb nyelvet beszélünk.

És az összetartásunk pedig szégyenletes.A lengyelek nagyon összetartóak,és végtelenül törtetnek.Lengyelek kedvesek? Nem osztom..Persze azok is vannak köztük,de általánosságban nem.Itt a munkahelyeken 50%-ban lengyelek dolgoznak,főleg vendéglátásban.Van összehasonlítási alapom.

A csehek pl.sokkal barátságosabbak.

A lengyelekre az jellemző,hogy kihasználván a segélyeket,egyéb juttatásokat szülik a gyerekeket sorra,az első férfinek,akivel találkoznak.Itt a 20 éves lengyel lányoknak már 3 gyerekük van,átlagban..

Többet ismerek aki kijött,pár hónap múlva már terhes volt,nem számít,h.ki az apa.Ill.igen,lehetőleg legyen lakása.:)

Kérdezd meg itt a fórumon a többi magyart,akik kint élnek,hogy hogy látják? Hányuknak volt gondja magyarral külföldön?

Szerintem a világon a magyar az egyetlen olyan nép,aki a saját fajtájával így bánik.

Nekem ez furcsa.Én nem tudom jó néven venni,ha az emberek egymás ellen fordulnak..

A magyar emberért kár.. Mert szerintem a legtehetségesebb az összes közül.Csak a negatív hozzáállás, az irigység,és a felelősségvállalás hiánya elnyom mindent.Na,és persze a rossz anyagi helyzet.

Ismeretség nélküli, gyors munkaszerzésre gondoltam,a válság előtt..,nem ismeretség útján valóra..Ma szinte már csak az utóbbival lehet..

162. 274c9996b8 (válaszként erre: 159. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 20. 08:12

Ebben az esetben fel kell tenni a kerdest magadnak hogy miert , ilyen a kapcsolatod a Magyarokkal ? ! A Magyar ember nem rosszabb mint barmelyik mas nemzet fia , velemenyem szerint.

A lengyelek nagyon kedves emberek , hosszu közös mult köti össze öket a Magyarokkal -:)

Manapsag is kaphatsz munkat 2-perc alatt , de fontos az ismeretseg pl ha valaki beajal egy uzembe....

161. f54c6b8a8d (válaszként erre: 160. - Noncsi18)
2011. okt. 19. 02:42

Nem lepődöm meg..

Ez az általános,sajnos..

160. Noncsi18 (válaszként erre: 159. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 19. 02:01
Megkerdezhetem, hogy hol laksz? Visszaolvastam par hozzaszolast, de csak azt talaltam, hogy ket eve kint laksz, azt nem hogy hol... Es az adatlapodon se lattam. Egyebkent erdekes, hogy itt is csak a magyarokkal volt eddig gondunk.... :S Semmi osszetartas nincs.
159. f54c6b8a8d (válaszként erre: 158. - 274c9996b8)
2011. okt. 19. 01:55

Nem mondtam,hogy egyáltalán nem értem a nyelvet..Csak nem beszélek jól.

És a magyarok szavak nélkül is szemetek voltak..

Eleve fel sem veszik már itt a legegyszerűbb munkára sem a külföldieket,ha annyira rosszul beszélik a nyelvet.Ez pár éve nem így volt,mikor kijöttek a többiek.Pár hét alatt találtak munkát,szinte nulla nyelvtudással.

Az én állásinterjúm meg 40 percig tartott..

Az itteni emberek szokásai teljesen mások,mint a magyaroké,ez egyértelmű.Semmit nem tudnak az egészséges életmódról pl.Nem érdekli őket ilyesmi.Csak a gyors kaja.. A nők 80%-a nem főz..Ápolatlanok is..Pénz meg szarásig..

De engem ez nem akaszt ki.Egyszerűen borulok rajtuk,mert korábban azt hittem,hogy a magyarok elmaradottak.De nagyon nem.Angliában is sok ismerősöm él,azt mondják ott is hasonló a helyzet.

Floridában él az egyik barátnőm,ott is vannak magyar szemmel durva dolgok..:D


A lengyelek még hasonlóak,mint a magyarok,csak rosszabb verzióban..

Bár mégsem,mert ők nem a saját "fajtájukat" utálják,hanem minden más nemzetiséget..:)

158. 274c9996b8 (válaszként erre: 157. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 18. 14:31

Az termeszetes hogy "egyenlöre" meg csak magyarokkal volt "bajod" ugyanis a többi ember nyelvet , egyenlöre meg nem erted :)

Ugyanez all a kulturara is , ha mar kepes leszel nagyjabol eltarsalogni , megvaltozik a helyzet :)

157. f54c6b8a8d (válaszként erre: 156. - 274c9996b8)
2011. okt. 18. 14:26

Engem csak a nyelv zavar.Én nagyon élvezem,ha új környezetben vagyok.Nem furcsa a más kultúra,szokás..

Nekem itt kint is csak magyarokkal volt még bajom,semmilyen más nemzetiségúvel.

A munkahelyemen nem tudják megjegyezni,h.magyar vok,mindig összekeverik,és azt mondják,h.olasz,v.portugál.:D

156. 274c9996b8 (válaszként erre: 155. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 18. 13:29

Az ember hajlamos arra hogy , azt hidje ami szamara legjobban megfelel , mindaddig amig ra nem döbben a valosagra !

Igen 30-felett mar nagyon nehez beleszokni , megtanulni egy uj kulturat,nyelvet,szokasokat....

155. f54c6b8a8d (válaszként erre: 153. - 274c9996b8)
2011. okt. 17. 22:47

Az ismerőseinknek a gyerekei nagyon jól érzik itt magukat,egyáltalán nem viselte meg őket a kiköltözés.Tökéletesen beszélnek már a gyerekek angolul,a legkisebb a legjobban/nagyon fogékonyak a kicsik/.

Én személy szerint csak azt sajnálom,h.nem jöttem ki már 15 évvel ezelőtt.:D

Nem kellett volna annyit nélkülöznöm Mo-on,nem kellett volna szenvednem..

Ráadásul jól beszélném már a nyelvet,nem úgy,mint most.30 felett már elég nehéz megtanulni egy nyelvet.

154. Veronika27 (válaszként erre: 152. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 17. 10:41

Nálunk pl. a csp attól függ, hogy mekkora az anya és az apa keresete. Átlagkeresetnél pl. férjem öccse után kemény 20 euró jár...

Egy fizetésből egy gyerekkel nélkülözve lehet megélni itt.


A munka az még kevés, ha van, lakni is kell valahol. Ha ezek megvannak, akkor vinném a gyereket is, ha lenne.

153. 274c9996b8 (válaszként erre: 150. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 17. 08:10
Ez egesszen mas , viszont sokan ugy gondoljak hogy egy kisgyerek "mindent" kibir , ami sajnos nem egesszen ugy van ! Uj nyelv,uj szokasok , egesszen mas nevelesi modszer stb,stb...
152. f54c6b8a8d (válaszként erre: 151. - Veronika27)
2011. okt. 16. 20:50

Itt meg lehet élni egy fizetésből,akinek van gyereke,mert jó pénzt kapnak utána,meg amúgy is ..

Nem nagyon jól,de megélnek itt a családosok..

Nem mondtam,h.a "felderítéshez" eleve mindenki menjen ki,de ha már van munka ,akkor biztos,h.nem hagynám kint a gyerekemet..

151. Veronika27 (válaszként erre: 150. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 16. 20:09

Nem biztos, hogy mindenhol meg lehet élni egy fizetésből egy egész családnak.


Ha lenne gyerekem, én sem vinném ki csak úgy. Először előremennék és megpróbálnám felderíteni a terepet.

150. f54c6b8a8d (válaszként erre: 149. - 274c9996b8)
2011. okt. 16. 18:17

Nem biztos,h.így van.Itt pl.a gyerekesek úgy csinálták,h.kijött mindenki.Pár évig a nő volt otthon,miután nagyobb lett a gyerek,akkor pedig ő ment el dolgozni,és a férj maradt otthon.

De olyan is van,akik váltott múszakban dolgoznak,és úgy oldják meg..

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook