Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külföldi munka.... fórum

Külföldi munka.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
33. Veronika27 (válaszként erre: 32. - Bartaldora)
2011. okt. 18. 14:40
Szerintem nincs, bár én munkaközvetítőkkel nem álltam kapcsolatban, csak láttam egy-két oldalon, hogy a saját útiköltséget fizetni kell...
2011. okt. 18. 14:38
Hát igen. Most meg mi van: munka nélküli vagy, de ha te nem keresel magadnak munkát, akkor sosem lesz munkahelyed, mert a munkaközvetítő sem fog neked ajánlani. Amúgy nem elég, hogy tudsz nyelvet. Mert ha mondjuk egy ingyenes tanfolyamon megtanulsz angolul, attól még pénzed nem lesz, hogy kijuss. Mondjuk nem is tudom, hogy van-e olyan cég, akár munkaközvetítő, vagy olyan magyar cég, akik fizetik az útiköltséged meg még egyéb csomó dolgod, ami kint kell.
2011. okt. 18. 14:24

Ja igen, mégvalami: mikor még otthon élrtem, 2008-ban munkanélküliként, a 25 ezres városom munkaügyi központjában 5db álláslehetőséget toltak az orrom elé a havi kötelező megjelenésen. Ebből volt 2 pultos, 2 férfi munka meg egy hagymapucoló...

Szóval a helyzet elkeserítő.

Szomszéd városban esélyed sincs, mert nem fizetik ki az útiköltséget, az meg elviszi a fizetés harmadát...

2011. okt. 18. 14:20

Nagyon kevés az olyan, akit nyelvtudás nélkül alkalmaznak (minimum angolul beszéljen). Ilyennel már találkoztam, pl. nagykövetségen M.o-on, magyarul nem beszélt, angolul igen, viszont szlovén követségen volt.

A másik, ahol csoportosan mennek ki a szakmunkások, pl. apósomék napkollektorokat szerelnek tetőkre, apósom egy szót sem tud semmilyen nyelven és Olaszországban dolgoztak, de máshová is menni fognak.


Nekem az a tapasztalatom, hogy az adott ország nyelvét beszélni kell minimum alapfokon.

Az ilyen alap munkák, mint mosogató, meg konyhai kisegítő, jobbára szerintem Angliában divat... Legalábbis felénk nincsenek ilyen munkakörök, mosogatást géppel oldják meg, a konyhai kisegítő pedig egyenlő a szakáccsal...

Talán takarítani meg szobalányoskodni lehet elmenni egy alap nyelvtudással, esetleg gyári munkásnak (igaz, ez utóbbival még sosem találkoztam, ami egyszerű munka lett volna mindenféle végzettség és tapasztalat nélkül). Ja, meg még hajóra dolgozni ugyanígy.

29. Derya (válaszként erre: 25. - Bartaldora)
2011. okt. 18. 13:55

pedig van. :-)

írd be a google-ba, hogy "ingyen angol" és egyből meglátod.

2011. okt. 18. 13:54
na de most lépek boltba kell mennem majd késöbb sziasztok
27. Derya (válaszként erre: 24. - 8ef78160df)
2011. okt. 18. 13:54
pontosan nem nevezném meg, ha nem haragszol, de műszaki jellegű.
26. Derya (válaszként erre: 23. - 52dc947cc5)
2011. okt. 18. 13:53

hát végül is, ez is (mint sok minden) hozzáállás kérdése.

aki azt várja el, hogy a fejébe beletöltsék a tudást, az nyilván kitörölheti vele, de az mindennel.... :-)

25. bartaldora (válaszként erre: 21. - Derya)
2011. okt. 18. 13:53
Én még olyat nem találtam.
24. 8ef78160df (válaszként erre: 19. - Derya)
2011. okt. 18. 13:52
Mi a szakmád?
23. 52dc947cc5 (válaszként erre: 21. - Derya)
2011. okt. 18. 13:51
igen és azzal ki is törölheted...
22. bartaldora (válaszként erre: 18. - Féknyom)
2011. okt. 18. 13:48
Hát köszönés az még megy. 1-2 szót tudok, de érteni nem értek, ha már hosszabb mondatot mondanak. De köszönni még tudok, meg 1-2 szót. De párom még annyit sem tud, mint én.
21. Derya (válaszként erre: 17. - Bartaldora)
2011. okt. 18. 13:48
ez sem igaz, vannak ingyens nyelvtanfolyamok is!
20. 52dc947cc5 (válaszként erre: 17. - Bartaldora)
2011. okt. 18. 13:48
én 13 évig tanultam németet én vígan elvagyok vele.nem úgy jöttem ki hogy nem tudok semmit, nelvtudás nélkül nem szabad soha elindulni
19. Derya (válaszként erre: 14. - 8ef78160df)
2011. okt. 18. 13:47

hát ha én majd egyszer elmegyek külföldre pár évre, biztosan a szkmámban fogok elhelyezkedni és nem megyek szobalánynak, azt már írtam, hogy miért, :-)

hanem eleve a megfelelő állásra fogok kimenni

( [link]

18. féknyom (válaszként erre: 13. - K_nm)
2011. okt. 18. 13:45

Csak köszönni tudok, és mégis felvettek.

(halkan nem lehet kiabálni)

17. bartaldora (válaszként erre: 12. - 52dc947cc5)
2011. okt. 18. 13:45
Hát én is így vagyok ezzel. Van 3 szakmám, és nem tudok vele elhelyezkedni. Viszont ahhoz, hogy te eljárj tanfolyamra, ahol legalább alapfokon megtanulsz angolul vagy németül, vagy akármilyen nyelven, ahhoz is pénz kell. Csak esetleg akkor úszod meg pénz nélkül, ha ismerőshöz jársz el angolt tanulni.
16. Derya (válaszként erre: 12. - 52dc947cc5)
2011. okt. 18. 13:44
ha neked is lenne egy jó diplomád (mert azért vannak különbségek, ez tény), akkor hidd el, hogy másképp gondolkodnál.... :-)
2011. okt. 18. 13:42
Nekem az angol nyelvtudásommal csak annyi baj van,hogy bátortalanul szólalok meg. Amúgy kb.középhaladó szinten tudok. Bár szókincsem lehet nem olyan jó mivel bátortalan vagyok.Szóval ahol nem kell sokat beszélni vagy tökéletesen ott eltudnám képzelni magam. Svédnél meg úgy tudom el kell végezni egy tanfolyamot ha valaki ott akar élni és dolgozni. Nyelvvizsgám nincs így a diplomámat nem adták még ki de már záróvizsgáztam.
14. 8ef78160df (válaszként erre: 6. - Derya)
2011. okt. 18. 13:41

Lehet az a szobalány sem azért tanult, hogy ezt csinálja, csak nem talált a szakképesítésének megfelelő munkát itthon.... és azt már írtad, hogy mit csináljon itthon....

Külföldön viszont nehéz egyből abban a pozícióban elhelyezkedni, ami az igényeinek, szakképesítésének megfelel...

13. k_nm
2011. okt. 18. 13:41

csak halkan megsúgom: nyelvtudás nélkül NEM VESZNEK FEL SENKIT SEHOVA!!!!!!!!!!

Az az idö rég elmúlt, amikor kellettek a szakmunkások, meg a vendégmunkások, le van szarva, hogy nem beszél, csak dolgozzon. Sajna az igények változtak...legalább alap szinten kell tudni beszélni az adott ország nyelvén. Már csak azért is, mert sokkal egyszerübb élni, ha tudsz kérni egy kiló kenyeret a péknél és nem nézel hülyén, ha visszakérdez, hogy rozsos legyen, vagy fehér...ennyi...mindamellett az se nagyon árt, ha megérted a munkáltatód, mit is akar töled. Nagyon kevés az a fönök, aki veszödik olyannal, aki semmit, de semmit nem beszél...Az egyszerü parasztvakításnak nem szabad bedölni! ("Kimentem egy hátizsákkal, azt se tudtam, ja vagy nein, aztán egy hónap múlva egy zsák pénzzel meg audival jöttem haza", hallottunk mindannyian már ilyen, nem?)

12. 52dc947cc5 (válaszként erre: 10. - Derya)
2011. okt. 18. 13:41

Nem egyáltalán nem mindegy. Külföldre az ember nem azért jön hogy mert jaj de jó és csodás és olyan kedve van..csak is a pénzért jön mert többet keres mint otthon, és az itt kapott pénzből otthon jövöt tud magának teremteni ha haza megy..

Otthon meg a diploma ide vagy oda.. nem bántásképp tényleg, de ma már annyit ér a diploma mint a wc papír.. nézd meg alig vannak szakmások.

Énamőgy eladó vagyok, élelmiszer vegyi árú és ruha, de mg igy sem tudok elhelezkedni.

És igen megnézheted az utcaseprő bőven jobban keres mint egy eladó

2011. okt. 18. 13:40

Szerintem sincs értelme nyelvtudás nélkül nekivágni. Ez alap! Itthon se vennének fel olyan embereket, akik nem tudnak magyarul.

Nekem is nagyon sok ismerősöm ment ki. Nem mindenki akar kint letelepedni, sokan megszedik magukat, és itthon alapítanak családot.

10. Derya (válaszként erre: 9. - 52dc947cc5)
2011. okt. 18. 13:37

ez most tökmindegy.

nem mindenki CSAK a pénzért dolgozik....

mert akkor pl. utcaseprőnek jobban elmehetnének az emberek, mint mondjuk bolti eladónak.

9. 52dc947cc5 (válaszként erre: 6. - Derya)
2011. okt. 18. 13:35
Ja csak tudod az a poén hogy itt kint még egy szaros szobalány is többet keres mint otthon bárki a diplomájával..
8. Derya (válaszként erre: 5. - Bartaldora)
2011. okt. 18. 13:35

nyelvtudás nélkül abszolút nincs értelme....

szerintem.

ez egy annyira alap dolog....

2011. okt. 18. 13:35

Nekem, édesanám, növérem is itt dolgozik kint, rokonaim közül is sokan itt vannak kint vagy Angliában Írországban, barátikörömben pedig szinte lassan mindenki kint dolgozok.

Otthon jövöt teremteni, megélni képtelenség.

6. Derya (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. okt. 18. 13:34

én úgy vagyok ezzel, hogy nem azért tanultam x évet, hogy aztán a diplomámmal elmenjek szobalánynak.... :-)

ha szobalány akartam volna lenni, akkor nyilván nem megyek egyetemre.

de ettől függetlenül, ha valakinek ez megfelel, akkor csinálja, az ő dolga. :-)


más: ha nem találsz itthon a szakképesítésednek, illetve a saját igényeidnek megfelelő munkát vagy csak egyszerűen világot szeretnél látni, akkor menj külföldre. mert miért ne? senki se akar csupán hazafiasságból éhen halni....

2011. okt. 18. 13:32
Én is gondolkodom a párommal, hogy kimegyünk, de nem tudom, milyen helyre érdemes menni, nyelvtudás nélkül felveszik-e az embert valahova, és milyen irányba induljon el az ember.
2011. okt. 18. 13:31
Angol nyelvterületen szeretnék dolgozni. Nagyon minimális svédet tudok. Tud valaki olyat ahol lehet ilyen helyen dolgozni: Jogsim nincs.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook