Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kuktában megfőzendő ételrecepteket keresek! fórum

Kuktában megfőzendő ételrecepteket keresek! (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. máj. 13. 10:23
Körömpörkölt is hamar megfő benne
18. Szilvamama (válaszként erre: 16. - Marduk)
2011. máj. 13. 08:11
Mi a baj a káposztával? Egyedül a sárgaborsót nem lehet benne főzni. Én mindent főzök a kuktában, évtizedek óta használatban van a családban, már anyukám is abban főzött gyerekkoromban.
17. Gy.Ibi
2011. máj. 12. 22:30

Nekem AVAIR IDA elektromos kuktám van,ebben lehet rizst,de van recept is hozzá sok:

Zöldségleves,Húsleves,Fokhagymás csirkemáj,Zöldséges hal,Hentes tokány,Vadas,Székelykáposzta.

Én szoktam benne egy-egy és fél kg sertéshúst egyben sütni.Több helyen megszurkálom,beleteszek egy fél mokkáskanál sót és 1 fokhagymagerezdet minden lyukba.Nagyon finom lesz.

16. marduk
2011. máj. 12. 20:20
Én éveket főztem kuktában amiben mindet főzhető kivéve a káposztát.HA A HÚS NEM FIATAL ÁLLAT akkor félórát kell hagyni főzni kicsi lángra téve ahogy elkezd forrni és addig ott hagyni lezárás után amíg le nem esik a födő a fiatal állatnak negyed ór elég és hagyni amíg le esik a födő és általában a növényi ételnek se kell sok főlés mert az a lényege a kuktának,hogy sokáig fől ha elzártuk a lángot ezért takarékos.Sütés előtt a hús hamar megfől:Szerettem a kuktával főzni mert ott hagyhattam nem égett le nem futott ki,de addig figyelni kell rá amíg nem kezd el forrni az étel ha takarékon van a láng már szabad az ember.Az igaz nagyon gyenge láng legyen a gázon.Ha erre rászoktál öröm lesz a főzés benne.
15. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Maja780208)
2011. máj. 12. 20:15
Lecsó ua. Párolás, víz rá, rizs bele, fűszerek (bors, majoranna, babérlevél, köménymag). Felforr, tető rá, 5 perc főzés, gáz elzár. A leves elfogyasztása után már kész is.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Maja780208)
2011. máj. 12. 20:13
Mert úgy megfő benne, hogy válik is le a hús csontról... A marha-birkahúst több zsírban (csak kacsa- vagy libazsírral főzök) megpirítom, rá a töröttpaprika, víz, só, 1-2 gerizd fokhagyma és úgy öntöm fel, hogy éppen hogy csak ellepje. 1-2 erőspaprika nem rontja el. Egy órányi lassú főzés után tető le, fél-1 dl vörösbor rá, elkeverem, de már nem főzöm.
2011. máj. 12. 20:07

Még azt kérdezném,hogy van hozzá párolóbetét,azt miként kell használni??


Lehet,hogy kissé gyagyának tűnök,de 14 éve főzök,csak éppen hagyományos edényekbe.A kukta még kicsit kínai,félek,hogy szétfő a kaja benne.


A körömpömpörköl miért fő benne szét??Az is elég közkedvelt étel!

12. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Maja780208)
2011. máj. 12. 20:07

Az oldalast lehet csinálni vöröshagymásan, fokhagymásan, borsosan...

Utána lehet tunkolni is a pecsenyezsírt...

11. maja780208 (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2011. máj. 12. 20:03
Kösz a bableves jól érthető,az oldalas sütése is érdekel a férjem imádja!
10. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. máj. 12. 19:57
És még a kakukkfű sem rontja el...; ha kapsz pasternát (paszternák v. paszternyák), még finomabb lesz a leves. Majdnem olyan, mint a zeller, csak kicsit édesebb.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Maja780208)
2011. máj. 12. 19:55

A babot este leáztatom. Reggel beleteszek minden hozzávalót (sonka, kolbász), só, sárgarépa, zöldség, zeller, csípős paprika, köménymag, babérlevél. Felforralom. Amikor ez már bekövetkezett, egy késhegynyi szódabikorbónát teszek bele, ettől egy kicsit habzik és a bab héja megduzzad. Van, amikor a tarhonyát is együtt főzöm vele. A tetőt rá és hagyom kb. 3/4 órát főni lassan. Közben elkészül a fokhagymás rántás. A lehűtött kuktába bele a rántás és összefőzni.

Ezután bele lehet főzni az apró nokedlit vagy csipetkét.

8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Maja780208)
2011. máj. 12. 19:55

Bableves


előző este beáztatom a füstölt csülköt vagy f.oldalast


hideg vízben felteszem főni a húst, szórok mellé pár szem borsot

sistergéstől számítva kb. fél órán át takarékon főzöm a húst,közben zöldséget pucolok:

zellert, répát, fehérrépát, karalábét, 1 burgonyát, zellerlevelet 1-2 abbérlevelet - ezeket bele a levesbe,+sózom, borsozom, szoktam bele dobni egy leveskockát is, főzöm még fél órát


mikor megpuhultak, rántást készítek:

olajon pár gerezd fokhagymát pirítok, rá a lisztet, pirospaprikát, és ezzel berántom

7. maja780208 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. máj. 12. 19:54
Bableves lépésről lépésre leírnád!!Kérlek!!
2011. máj. 12. 19:51

Évtizedek óta főzök kuktával.

Egy-két jótanács hozzá: levesféle ne legyen lisztes. Ugyanúgy összepárolod, felöntöd. Hagyom felforrni, utána takarék és rá a tető. Több vizet nem kell hozzáönteni, mert nem forr el.

Kicsivel hamarabb el lehet zárni alatta a gázt, még jó ideig forró marad. Amikor bablevest főzök pl., akkor a mosogatóba engedek vizet és beleteszem a kuktát, hogy hűljön, mert nem szeretem kiengedni a gőzt belőle, vagy pedig hidegvizes ruhát teszek a tetőre.

Leginkább oldalast úgy sütöttünk benne, hogy először öntöttünk rá vizet, és csak utána pirítottuk meg. A pörköltet rövidebb lével öntjük fel, a körömpörkölt szétfő benne...

A rizst pillanatok alatt ugyanígy elkészíthető benne. Egyedül elmosogatni macerásabb kicsit, ettől függetlenül nagyon szeretek főzni.

A kukorica forrástól kezdve 10 perc múlva kész...

5. maja780208 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. máj. 12. 19:48

Kösz a gyors választ,de leírnád is őket?Hétvégén pont bablevest főznék,de hogy???

A marhapörkölt is érdekel:-))

4. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Maja780208)
2011. máj. 12. 19:45
nagyon praktikus darab, szeretni fogod
2011. máj. 12. 19:45

bableves

gulyásleves

sólet

marhapörkölt

én ezeket szoktam

2011. máj. 12. 19:44
Megvettem a rég áhított kuktámat,de nem merek még bene főzni,lévén nincs tapasztalatom!Kérek mindenkit,csak kipróbált receptet írjon,bármi jöhet,akár még sült hús is(olvastam,hogy lehet benne sütni).
2011. máj. 12. 19:42
Kuktában megfőzendő ételrecepteket keresek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook