Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kruppos gyerekek anyukái! fórum

Kruppos gyerekek anyukái! (beszélgetős fórum)


1 2
19. Cippora (válaszként erre: 15. - Handa27)
2013. jan. 2. 20:16
A roham maga szerintem nem volt olyan erős.Legalábbis erre következtetek abból,hogy a kórházban minden anyuka azt mesélte,hogy majdnem megfulladt a gyerek,anyukám is így vázolta fel az én rohamaimat.Az enyém azért nem,attól nem tartottam,csak nagyon nehezen szedte a levegőt,és borzasztó hangja volt.Igen ez a szerencse,hogy kinövik,de addig aggódhat az ember...
18. Cippora (válaszként erre: 14. - G1977g)
2013. jan. 2. 20:14
Köszönöm neked is a választ!Milyen sópipát használtok?Vényköteles?
2013. jan. 2. 19:11

az acc-t lehet adni kicsiknek? es tenyleg jo?


ja meg annyit, hogy nalunk altalaban 2ejszaka kemeny.

es meg1: orrszivas allandoan.

nekunk a doki azt mondta hogyha nem beteg, akkor is szivjuk ki legalabb 2 naponta, h a bacik ne menjenek le. mi altalaban reggelente szivunk.

2013. jan. 2. 18:52

nalunk is 1,5 evesen volt az elso roham. akkor az ugyelet korhazba kuldott.

meg egyszer nem mennek.

hideg levego rohamnal, mindennapos parasitas.

kohoges kezdetekor rogton homeovox.

es folyamatos itatas - harsfatea harsfamezzel.

kupot vegszukseg esetere tartjuk.


nalunk tegnap ejjel jelentkezett ismet, minden elozmeny nelkul - se kohoges, se orrfolyas nem volt (mostmarvan sajna).

sztem nagyon kell figyelni a kicsit es ha nem is lehet mindig megelozni, de enyhiteni lehet.


ja nalunk a hutos megoldas nem valt be, mert nehez meg nem erti h mit akarunk ott, mikkozben o kohog es sir egyszerre. igy mi maradunk a terasznal.


ja es szamolom visszafele az eveket a kinoveseig:-)

15. Handa27 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2013. jan. 2. 17:51
4 éves kora körül volt. Igen azért írtam, hogy mi talán szerencsésebbek voltunk, mert nem volt olyan vészes, lehet, hogy nektek sokkal erősebb volt a roham. Ami még lebegjen a szemed előtt, hogy kinövi, nem olyan mint az asztma, hogy örök életű szinte. Nekem már 9 éves és évek óta nem volt semmi ilyesmi, pedig a suliból mindig haza hoz valami bacit!
14. g1977g
2013. jan. 2. 17:39
Szia! Az én fiam 3,5 évesen lett kruppos, akkor kórházba is került.4 évig minden télen volt kruppos köhögése, de napi 3 acc, c vitamin, sópipa,és orrcsepp mindig segített. Tavaly télen 7,5 évesen megint kórház lett a vége, nem használt sem a kúp, sem a hideg levegő. most télen 1x köhögött idáig, remélem most már talán kinövi. Párásító sűrűn megy a szobájában, és éjjel nincs túl meleg.
13. Cippora (válaszként erre: 12. - Handa27)
2013. jan. 2. 17:18
Mindenképpen ez lenne az első amit megpróbálnék,ezt is ajánlják az orvosok is.Mikor kórházba mentünk is a levegőn teljesen jól volt,de sajnos zárt térben megint fulladt.Nekünk biztos nem múlt volna el csak ettől.Neked mennyi idős volt az első befulladásnál?
12. Handa27 (válaszként erre: 11. - Cippora)
2013. jan. 2. 17:05
Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni, csak azt kell legyőzni magadban, hogy attól, hogy pizsiben ott van a gyerek a mínuszban jót teszel neki, mondom kis takaróját köré fonod és ennyi. Először mikor látta a férjem elképedt, hogy mit csinálok a gyerekkel, utána igazat adott, mert kb 10 perc alatt elmúlt a roham. Nem tudom, hogy csak szerencsések voltunk e, és vannak súlyosabb esetek is, én ezt tudom neked tanácsolni
11. Cippora (válaszként erre: 10. - Handa27)
2013. jan. 2. 17:01

Azt mondják ez a legjobb rá,én csak azt nem tudom hogy hol a határ a menjünk kórházba illetve a maradjunk még között.A kórházban a legtöbben úgy számoltak be a rohamról hogy majdnem megfulladt a gyerek,nálunk nem volt ez csak nehézlégzés,köhögés stb.viszont ez alig akart elmúlni...

Ezek szerint akkor van olyan roham is ami simán a hideg levegőtől elmúlik?Bevállalok,válalnék én is mindent csak kórházba ne kerüljünk még egyszer.

10. Handa27 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2013. jan. 2. 16:26
Az én kisfiam is elkapta, szerencsére csak akkor jöttel elő a rohamok, amikor beteg volt és amúgy is köhögött. Hála istennek nem kellett soha kórházba menni, viszont én elég drasztikusan léptem fel, például télen rányitottam az ablakot, vagy odaállítottam a mélyhűtő elé amíg enyhült a köhögés.Egy plédet raktam rá, de hagytam hogy jó nagyokat lélegezzen. Mindig volt itthon szteroidos kúp, de azt sosem adtam, mert az orvos is azt mondta, hogy sokszor többet árt mint használ. Lehet elmúlna a fent említett módon is, de mivel kúpot kapott elkezd tőle pörögni. Én inkább bevállaltam a mínusz 10-et!
9. Cippora (válaszként erre: 8. - E1e781f342)
2013. jan. 2. 14:01
Holnap megyek a gyerek orvoshoz és rákérdezek azért.Egyedül a penész miatt aggaszt,mert a házunk bizonyos pontjain nagyon kell vigyázni elő ne jöjjön.Igaz a gyerek szobában még sose volt,de nem is szeretném ha lenne...
2013. jan. 2. 13:42

Bő 3 hete megy, de már nem egész éjjel, csak 3 órát. Még mindig kicsit köhög nappal, és ezért még párásítók. Éjszaka már abszolút semmi baj nincs. Szerintem mindig fogom használni mostantól.

Amúgy tényleg nem olyan vészes az ára, és megéri, legalábbis nekünk bejött.

7. Cippora (válaszként erre: 6. - E1e781f342)
2013. jan. 2. 13:39

Köszi,nem is drága ahhoz képest,hogy láttam 30-40 ezrekért is.

És nektek minden este megy?Vagy csak télen vagy ha beteg?

2013. jan. 2. 13:36

[link]



Hauser UH 58

5. Cippora (válaszként erre: 4. - E1e781f342)
2013. jan. 2. 13:33

Most volt az első,már jól van,bár taknyol,és még néha elköhinti magát.


Tudnál linkelni,hogy nektek milyen párásítótok van?

4. e1e781f342 (válaszként erre: 3. - Cippora)
2013. jan. 2. 13:28

Hát igen, másfél évesen még veszélyesebb az biztos.

Én mégis javasolnám a hideg párásítót, mert az orvos szerint az egyik fő lényege, hogy hideg legyen. Nem véletlen, hogy a roham közben is ablakot kell nyitni, vagy a hűtőhöz menni a gyerekkel, mert a hideg csillapítja. A fiam szobájában igen csak cidri van, ha megy a párásító, viszont nagyon hatásos.

Most hogy van a kicsi? Hányszor volt ilyen eddig?

3. Cippora (válaszként erre: 2. - E1e781f342)
2013. jan. 2. 13:23

Valószínűleg mivel a kisfiad már nagyobb neki nem volt olyan súlyos.Nekem 1,5 éves a lányom,és azonnal kórházba kerültünk vele,egy hétig bent voltunk,szteroidot kapott.


A hideg párásítóról már hallottam,gondolkodom is rajta,de szerintem nálunk rendben van a páratartalom.Minden reggel folyik a víz az ablakon,nincs is túl meleg,ebből gondolom.

2013. jan. 2. 13:19

Szia!

Az én fiam sosem volt beteges, de amikor oviba került egyik betegségből sétált a másikba. Egyszer csak elkezdődtek az éjszakai köhögések, fulladások. Rémes volt, ráadásul nekem teljesen új is, sose hallottam erről azelőtt. Az orvos adott rectodel kúpot, de még nem használtuk. Ugyanis vettünk egy hideg párásítót, minden este az ágya mellé tesszük, és néhány órán át párolog, azon kívül ACC 100-at kap naponta kettőt, este meg köhögéscsillapítót. Ez egy hét alatt teljesen megszüntette a rohamokat.

2013. jan. 2. 13:14

Sziasztok!

Kislányom sajnos kruppos lett.Nem volt előttem ismeretlen ez,mert én is az voltam,mégis nagyon letaglózott ez az egész :( sokat olvasgattam erről az interneten,főleg az érdekelt,hogy mikor milyen időközönként számíthatunk erre,de úgy látom ez nagyon változó.Sok tippet olvastam amivel csökkenthetőek a tünetek (hideg pára,inhalálás stb) de az érdekelne,vajon megelőzhető-e?

Illetve,hogy minden esetben kórházi kezelést igényel-e?Én azt gondoltam igen,de több helyen olvastam,hogy otthon kúp,és hideg levegő hatására elmúlt.Igazából bármilyen tapasztalat érdekelne kinél mikor jött elő,mikor nőtte ki a gyerkőc,mire készüljek...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook