Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közmunka fórum

Közmunka (beszélgetős fórum)

1 2 3
53. ec7efbffe4 (válaszként erre: 51. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 15:07
Semmilyen védőfelszerelést,de még csak védőkesztyűt sem adnak...
52. Idhikai (válaszként erre: 51. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 15:04

... nem tudom, hogyan lehet...

Nálunk rendesen van szabadságuk, nem tudom hány nap, de van. Ez tuti, mert én írom ki. Bármikor szólnak a főnöknek, hogy orvoshoz kell menni vagy ügyet intézni, mehetnek, ugyanúgy mint bárki más.

2015. júl. 29. 14:59

Változtatni kéne már... :(

Nem mehetnek táppénzre, mondvacsinált indokokkal kirúghatják őket, valahol pedig még az ebédszünet sem jár nekik. A közmunkásokat számtalan diszkrimináció éri, ezekről mégsem mernek nyíltan beszélni, mert félnek, hogy kirúgják őket.

[link]

50. Idhikai (válaszként erre: 41. - Sossana)
2015. júl. 29. 07:31

... hááát ennek a problémának nem sok köze van a közmunkához!

Nálunk is van... hm.. 17-en vagyunk, és erre kaptunk ajándékba 4 közmunkást, akik ülnek a portán, illetve mindent megcsinálnak, amit kérünk... tehát igyekszünk feladatot adni, hogy ne érezzék magukat feleslegesnek, érezzék, hogy kellenek.... mert ez is fontos, és ezt bizony, aki odatette őket nem találta ki. "Csináljatok velük valamit, vagy küldjétek haza" ... ez volt az "utasítás"! ... baróóóó, szar a helyzet, alázzuk meg mégjobban? Valószínű nem ez volt a cél, amikor kitalálták a rendszert... vagy igen?

2015. júl. 29. 07:21

:(

Nagyon nem jött be...sokat ártott sok helyen.


[link]

A közfoglalkoztatás torzító hatása nemcsak a statisztikában jelent meg - főként a téli közfoglalkoztatás bevezetése szemléltette ezt különösen jól -, hanem már országos szinten is óriási különbségek vannak a megyék között. Vannak olyanok ugyanis hazánkban, ahol idén az első félévben szinte csak közmunka jött létre. Ez a tény pedig már önmagában is "bukottá" teszi a kormányzati célt: visszavezetni az embereket a munka világába.

2015. jún. 12. 14:02

Lehet-e még ennél lejjebb? Mert ugye jól meg is fizetik őket... :(


...javaslata szerint szervezetten vezényelhetik a közmunkásokat mezőgazdasági idénymunkára a helyi gazdákhoz. Visszautasítani nem lesz jó ötlet.


[link]

2015. márc. 18. 08:47

Nálunk a közmunka arra jó, hogy az embereket a minimálbér alatt lehessen egyre inkább foglalkoztatni. :(

"A vasúttársaság 1600 embernek fog munkát biztosítani idén márciustól 2016. február végéig. A közmunkások 170 vasútállomáson és 94 pályafenntartási szakaszon állhatnak munkába."

46. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - Pista55)
2015. márc. 14. 18:48
Lakner Zoltán a szerzője a cikknek, csak nem akartam betenni a linket, mert...
45. pista55 (válaszként erre: 44. - Mezei Virág)
2015. márc. 14. 18:02
lájk
2015. márc. 14. 13:46
A közmunka nem kiszabadít, hanem foglyul ejt. Képzést és továbblépési lehetőséget nem nyújt, viszont a közmunka elutasítása a segély elvesztését vonja maga után. A tömeges közmunka lefelé húzza a béreket. Egy olyan országban, ahol a minimálbér amúgy is a létminimum alatt van. Ha egy munkaadó tudja, hogy az alkalmazottja az alacsony bér meg a még alacsonyabb közmunkabér között választhat, akkor nem fog sietni a fizetésemeléssel. Mi több, állami intézmények járnak élen abban, hogy a piaci munkaerőt közmunkára cseréljék, így spórolva a béren..."
43. Sossana (válaszként erre: 42. - 044d76a529)
2013. ápr. 21. 14:46

Köszi a tanácsot 111!

Sajnos itt nincs lehetőség más fajta munkára,elmenni pedig nem tudok máshová mert beteg vagyok!A felvételt töröltem,közben rájöttem hogy az ilyen gerinctelen emberek nem érdemlik meg azt sem ,hogy az ember szóba álljon velük.Teszek rájuk,ha nekik így jó had csinálják.

Visszatérve a VOLT felvételre,aki itt megütheti a bokáját az nem csak én lennék,mivel engem tartanak úgymond nyomás alatt az egésszel.Azért próbálkozom ,nézelődök,érdeklődök másik munkahely után természetesen,nekem sem jó ez így,de valahogy el kell viselni.

Munkatörvénykönyves az aki állandóra fel van véve évek óta,egyfajta besorolási kategória.

42. 044d76a529 (válaszként erre: 41. - Sossana)
2013. ápr. 17. 12:18

Sürgősen keres magadnak valahol valami más melót,a lehallgatásért még megütheted magad,ha napvilágra kerül.


Mit jelent a munkatörvénykönyves dolgozó?

2013. ápr. 17. 11:51

Sziasztok!

Én évek óta egy helyen dolgozok,de már közmunkásként.Tavaly dec-ben lejárt a szerződésem,a munkatársam benn maradt dolgozni ingyen,2,5 hónapot. Ő jövő év februárig kapott szerződést,én csak augusztus végéig.Kapott mellé egy nőt aki munkatörvénykönyves,viszont ahhoz a munkához egyáltalán nem ért,mindegy.A lényeg a lényegbe,hogy azt vettem észre hogy állandóan belémkötnek,megfigyenek,mit eszem-mikor,mit iszom,milyen ruhába járok,de ami a legdühítőbb a magánéletemben vájkálnak és a hátam mögött kibeszélnek.Ezt még haggyán el tűröm mert kénytelen vagyok ,kell a munka,de olyan alpári és csúnya szavakkal szidalmaznak hogy nagyon nehéz megállnom hogy ne tegyek ellenük semmit.Onnan tudom hogy kibeszélnek hogy fölvettem mit beszélnek mikor én nem vagyok ott,mert tudtam hogy valami várható.De hogy az annó "barátnőm" szid a legjobban..Nem értem mi értelme az egésznek.A cél azt tudom az hogy onnan engem valahogy kitegyenek.Szólni viszont nem tudok senkinek mert akkor kirugnak,s ezt tapasztalatból mondom,mert benne dolgozok.Fogalmam sincs mit csináljak,de lelkileg nem tudom hogy fogom elviselni augusztus végéig az állandó ármánykodásukat.Kihez tudnék fordulni aki tudna nekem segíteni ha végképp elaszakad a cérna.Mert itt ahol élek,nincs olyan ember aki megbízható hogy elmondjam tulajdonképpen lelki terrorban kel dolgoznom!!:(

40. syria (válaszként erre: 39. - F64f0d9a69)
2013. febr. 1. 17:09
A mi országunk jelenleg nem normális. :(
39. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 1. 09:54

Na ez mindenkinek hasznos, hacsak nem tilos az ilyesmit megosztani.

[link]

Normális országban nem csak úgy lehet tisztességes összeget keresni, ha valamelyik nagy és sikeres cégnél sikerül jó állást szerezned, esetleg politikai mutyikban kaparod ki magadnak a gesztenyét, vagy bevállalsz valamilyen illegális okosságot. A hétköznapi szorgalmas ember előtt is nyitva áll a lehetőség, hogy saját magát foglalkoztassa és ezzel gondtalan megélhetésre elegendő jövedelemre tegyen szert. Az ilyeneket az angolok úgy hívják, hogy self-employed (önfoglalkoztatott), vagy freelancer (szabadúszó)….

Normális országokban az ilyesfajta egyéni vállalkozások külön állatfajt jelentenek, és rájuk szabott módon, egyszerűsítve adózhatnak….

Minimum 80 000 forint fix kiadással akkor is számolnod kell, ha egyetlen fillér bevételt sem tudsz elérni.

38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2013. febr. 1. 09:51
Vidéken máshogy mennek a dolgok... :(
37. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2013. febr. 1. 09:50

Sokfélét lehet olvasni sok helyről.

Nem tartom hosszú távon jó dolognak a közmunkát.

Van némi jó oldala is.Sokba kerül az országnak és munkahelyek megszüntetésébe.

[link]

Közmunka szaporítja a munkanélkülieket

Kirúgták az összes takarítót a fővárosi katasztrófavédelemtől és közmunkásokat vettek fel helyettük. Az ombudsman szerint ez nem helyes.

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2013. febr. 1. 09:44

Őszinte közmunkás:)))))

Ilyet én is írok bármikor, persze nem lenne igaz egy szó sem belőle.

Hidd el, a közmunkánál alkalmazott vezetők tisztában vannak mindennel, így nem piszkálják a dolgozókat, sőt! A férjem mondta, hogy azok is ott voltak közmunkán, akik a tartozásukat így fizették meg (valamilyen bírság miatt), reggel bementek, semmit nem csináltak, este hazamentek és már ki is fizette a tartozását.


Persze vannak helyek, ahol igaz lehet, hogy egy hajcsár áll a munkások mögött, de az valószínüleg egy primitív ember, és az ilyet rendbe lehet tenni, hiszen neki is van főnöke.


És lám...azt a pici albérletet a 22.800 ból nem lehet kifizetni, de a közmunkáért kapott pénzért talán már igen, így nem kerülnek az utcára és nem veszik el a gyereküket.

35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 1. 09:44

Elvileg igen de gyakorlatilag meg nem.

Szerinted miért olyan sok a feketemunka?

34. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2013. febr. 1. 09:35

Munkahelyet, munkát elvileg bárki teremthet.

Jó lenne ha egyre többen elkezdenének már azon gondolkodni, hogy hogyan lehet megteremteni a munkát, és nem ölbetett kézzel másoktól várni a munkalehetőséget.

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 1. 09:27

Nem, elvileg sem ideiglenes...

Utáljuk a multikat, bankokat és mindent, ami piaci gazdaság. stb.

Mindenkit, aki munkahelyet teremthet.


Van miért pesszimistának lenni.

32. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2013. febr. 1. 09:22
A közmunka elvileg egy ideiglenes dolog. Ne állítsuk be úgy mintha a munkával lenne a baj! A baj a munkanélküliséggel van.
31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 1. 09:19

Valóban?

Olvasd el: [link]

Ózdi olvasónk levelét közöljük, az eredetileg megírt formában. Azért változtatás nélkül, mert úgy ítéltük meg, hogy a formaiságon és a szóhasználaton túl sokkal fontosabb az, amiről az írás szól - hova jutott ez az ország, különösen Borsodban hogyan élnek ma az emberek. Egy őszinte közmunkás megosztja önökkel fájdalmas napjainak történéseit.


Már ha ki nem törlik... :(

2013. febr. 1. 08:59

Igen, sok jelző elhangzott a közmunkával kapcsolatban, Katasztrófa, gyalázat, éhbér, stb.

Lehet, hogy az, de 47 ezer forint havonta és nem 22.800!!!

A férjem is munkanélküli volt és őt is behívták közmunkára. Egy műhelyben dolgozgatott volna 6 hónapot. Reggel 8-14 ig, tehát 6 órát. Kb. 10 percre a lakásunktól és nem kellett megszakadnia. Nagyon rendesek voltak vele, és sokat segítettek neki. Egyáltalán nem volt ciki, fárasztó, katasztrófa, gyalázat, stb. Tök normális helyen dolgozott, normális kollégákkal és nem utolsó sorban több, mint kétszer annyiért, mint az aktívkorúak ellátása volt.

5 hónapig dolgozott itt, majd elhelyezkedett egy suliba a szakmájába, ahol 15 ezerrel több a fizetése, mint a közmunkán. Na ez a nevetséges! Ez az éhbér! Napi 8 órás munka, komoly felelősséggel hatvanegynéhány ezerért.

29. pista55 (válaszként erre: 28. - Syria)
2013. jan. 31. 19:51
Állítólag az a 22800 is csökkenni fog 18-ra, majd teljesen megszűnik és csak munkáért jár később pénz. Az más kérdés, hogy mennyi. A semminél minden jobb, mondják.
28. syria (válaszként erre: 13. - Katus3)
2013. jan. 31. 19:39

Azt nagyon jól teszed. :)


A közmunka úgy ahogy van gyalázat. Gyakorlatilag rabszolgaság. De hát mi akartuk! ÁLLÍTÓLAG.

Lehet, hogy jövőre is akarni fogjuk a kiskirályt, aki bevezette? Akinek sokan elhitték (én már akkor is tudtam, hogy hazudik, mint ahogy folyamatosan teszi), hogy 1 millió új munkahelyet teremt, mert senkinek nem fordult meg a fejében az ördögi gondolata: 1 millió rabszolga. :(

27. katus3
2013. jan. 31. 19:07
Sziasztok! Elment, de nem kell dolgoznia,mert számít a 2 hónap. Akik elvállalták a munkát,utcára mennek , a 22800-at fogják kapni. :-(
26. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2013. jan. 31. 19:06
A pénz az egy dolog, de otthon ülésnél minden jobb. A munka nemesít.
25. tücsimücsi (válaszként erre: 10. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 31. 19:02
A munka tényleg nem szégyen, az a szégyen, hogy szerencsétlen közmunkásokat éhbérért dolgoztatják. Legalább arra az egy hónapra kaphatnának rendes fizetést, arról nem beszélve hogy 28 ezerről 22 ezerre csökkentették a szoc.segélyt.
24. acuko
2013. jan. 31. 11:21
Még annyit, hogy ha az elmúlt évben volt munkája 2 hónap, akkor a munkaviszony megszűnése után gondolom újra igényelte az aktív korút. Ha az nem igy volt, tehát közmunkát végzett és folyamatban volt és van az ellátás, akkor ha bármikor behivják, mennie kell, mert ha nem megy, vagy nem tud igazolást vagy munkaszerződést vinni, akkor megszüntetik az ellátását és büntetésből 3 évig nem is kaphat majd aktiv korúak ellátását.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook