Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
207. evike49
2012. jún. 5. 18:09

Sziasztok


Megnéztem az AGRI-t, igen, tényleg ott van, de azon a tömérdek tanácson szépen átfutottam, nem gondoltam hogy abból is kérdeznek, most már látom hogy igen:)Mezőgazdasági és Halászati Tanács. Ó egek....

206. balamo (válaszként erre: 203. - Evike49)
2012. jún. 4. 12:03
Sziasztok!Az AGRI az EU fejezetben található, de már én sem tudom pontosan mi is, talán vmelyik tanács rövidítése.Bizony sok számomra is lényegtelennek tűnő dolgot kérdez.Hogy ki kit választ meg, én ebből puskát is csináltam, nem könnyű megjegyezni.Én is abban bíztam, hogy felismerem a megfelelő válaszokat, de ehhez mindenképpen sokszor el kell olvasni a könyvet.Mindent!És lehet hogy beugrik.Szerintem a kérdések pedig arra jók, hogy egy kis visszajelzést kapjak, mennyire is maradtak meg bennem az olvasottak.(Ez nem egy olyan anyag, amit próbálsz olvasás után felmondani magadnak, memorizálni, főleg nem ilyen rövid idő alatt.)Ha erre a közel 90-100 kérdésre tudsz válaszolni nyert ügyed van, mert biztosan lesz belőlük néhány vagy csak kicsit másképp lesz megfogalmazva, de a lényeget tudni fogod!Szóval szerintem minden rendben lesz!
2012. jún. 3. 17:12

Sziasztok!


05.31-én sikeresen levizsgáztam Nyíregyházán. Talán ha 1-2 kérdés volt, amit itt már összeszedtünk; és amiket kaptam szvsz nehezek voltak. A vizsga utolsó harmadában már könyvből is dolgoztunk és az nem igaz, hogy ne lenne időd abból keresgélni; csak ugye azt azért nem árt tudni, hogy merre is. Szóval rendesek voltak a vizsgáztatók, még segítettek is.

Egy srác pedig extra fifikás volt; megnyitotta gépen a tananyagot és rákeresett benne a kérdésére; ez már profizmus:D


Nem sok kérdés ragadt meg bennem:


- mikor lép hatályba az Alaptörvény? 2012,2013,2014

- mikor tarthat zárt ülést az önk. képviselő testület?

- melyek az önk. saját bevételei? (v vmi ilyesmi)

- milyen tisztséget töltött be Magyary Zoltán?

kormánybiztos (na ezt sem tudtam volna, de pikk-pakk meglett a könyvből)

- mik az iratkezelési cselekmények?

- mi tartalmazza a Kormány működésének főbb szabályait? Ügyrend

- mi a II. pillér? (Eu téma)

204. kisgaboc (válaszként erre: 203. - Evike49)
2012. jún. 3. 14:18

hi


biztos kaphattam volna én is olyan kérdést akár 50-et, amit nem tudok, szó szerint tanulja meg ezt a könyvet aki akarja.. :)


mivel gép vizsga, ott a kérdés és a lehetséges válasz/ok. csak beugrik, ha 2* legalább átolvastad.


ha papiron, nekünk kellene a választ leirni, na az lenne az igazi cumi.


kb. 3800 ft a pótvizsga :), no para.


ja nekem volt olyan kérdés, mennyit melózik a köztiszt egy héten? /40/ mennyivel térithető el a bére? -20/+50.


szóval az egész könyv kérdezhető... ezért nem megnyugtató -csak- azokra a kérdésekre tudni a választ melyeket itt leirnak, az 1000 ből...

203. evike49
2012. jún. 2. 15:48

sziasztok !


Annyira ügyes, aki egy-két alkalommal elolvassa a könyvet és simán levizsgázik. Már harmadszor olvasom, de nem bír megragadni ez a rengeteg adat a fejemben.Csak 22-én vizsgázom. Azt hogy mi az AGRI pl. fogalmam sincs, nem is emlékszem erre a szóra. Ajjajj :)Bár már nagyon régen volt hogy tanulnom kellett. Köszi aki megosztja itt a kérdéseket, bár látom nem biztos hogy azok közül lesz. Kisgaboc nagyon jó eszed lehet ha ezt a tömény száraz dolgot megjegyezted ennyi tanulás után. Gratulálok a sikeres vizsgához!Nekem már az is nehezemre esik hogy megjegyezzem ki kit választ meg. Van itt egy kérdés lejjebb, spanyolokkal kik léptek be. Hová? az Eu-ba? Azt tudom hogy velünk ki lépett be, de hogy ők kivel léptek be, az miért annyira fontos nekünk? Kénytelen vagyok azokat is megnézni.....

2012. jún. 1. 17:47

sziasztok,

15 embernek irtam itt, abból 6 válaszolt, sokak a saját kuncsorgásuk után, már nem tartják fontosnak segiteni másokon. magyarok vagyunk - nem jó értelemben - közig alapviszga ezen nem segit. :( szégyenljék magukat.


szóval a vizsga nekem is megvan, 75%. 3* átolvastam a könyvet, vizsga előtt 2 nappal, a tanulmányi szabi alatt.


semmi értelme a kérdéseket gyűjtögetni, mivel van vagy 1000, ami átfogja a 200 oldalas "könyvet", kis támpontnak jó, de semmi töb.


olvasni... mindent, legalább 2*.


a vizsga nem para, utólag. nagyobbb a vizsgadrukk mint a gond.


programba belépve a gép a képünkbe vágja az órát, 45 perc. kérdéseket középső mezőben kidobja, igaz-hamis társítás mondatkiegészités ikszelős. minden kérdésre klikkelni kell, én kb. 20 perc alatt végigválaszoltam mind, utána szépen vissza lehet lépegetni, és újra átolvasni a dolgokat, javitani.

45 perc leteltével a gép lezárja a programot, és lehet megnézni az eredményt. nálunk a 22 emberből nem bukott senki.


szóval nincs mitől tartani, nem gáz. én nem vagyok egy tanuléós fajta, az utolsó pillanatig kerülgetem a könyvet, de igy is bőven megvolt.


pár kérdés


-van e az elhunytaknak személyiségi jogai

-mit irhat alá a köztársasági elnök ellenjegyzéssel, nélküle

- kit nevez ki az közt elnök

- ha a forint árfolyama romlik, hogyan hat az importra

- végrehajtási eljárás sorrend /inkasszó mb letil../

- ki bonthajta ki a leveleket

- ez eu himnusza /zenéje/ ki


szóval teljesen érthető kérdések, a szomszédomnak más volt, de láttam nála 1-2 érthetetlen dolgot. én végignyomkodtam a kérdéseket 1* olvasva, ezért nem is jegyeztem meg, ezért hiba is volt. több válaszosnál 4-ből 3-ra kellett klikkelni 1-et elnéztem, fordított kérdés, ki NEM .... értelmezés miatt elnéztem.


szóval végigmegy a kérdéseken, amit tud, klikk, tovább, és utána lehet ide oda lépkedni, és javitani, átolvasni újra.


puskázni lehetett, de nincs időd rá, mire kilesed 1-1 kérdésre a választ, az 1-2 perc.


magam résézől kidobtam a könyvet.


a további vizsgázóknak sok sikert, semmi idegeskedést.


csak olvassatok!! ennyi.

2012. jún. 1. 14:41

Sziasztok !

Néhány kérdés. Hátha segít.


1.Személyes adat-e a születési hely ? ( igaz)

2.Info törvény ? (2011CXII )

3.Szolgálati titok ? (Hamis)

4.Spanyolok mellett ki lépett be ? (Portugálok)

5.EU tanács legmagasabb politikai döntéshozó . (igaz)

6.A miniszterelnökség a miniszterelnök munkaszerve . (igaz)

7.A hazai és külföldi fizetőeszköz értékének egymáshoz viszonyított aránya . (árfolyam)

8.A hatósági eljárás szükségképpeni szakasza. (alapeljárás)

9.Mely jogok tartoznak az emberi jogok közé.

10.Ki nevezi ki a hivatásos bírákat.


Ennyi jutott eszembe, nekem ezek a kérdések voltak.

Ja és sikerült a vizsga.

Sok sikert mindenkinek.

200. balamo
2012. máj. 30. 22:12

Sziasztok!Bemásoltam a kérdéseket, így mindenki számára elérhető:


Néhány info: egy nagyon kicsi teremben vizsgáztunk, szorosan egymás mellett.2 felügyelő volt, nagyon figyeltek, puskázásra nincs lehetőség(csináltam, de egyből kiszúrták volna ha előveszem)Viszont tökéletesen látod a melletted ülők kérdéseit és óvatosan segíthettek egymásnak.Nekem igaz-hamis, kakukktojás, többválasztós és behelyettesítős kérdéseim voltak.Az idő szerintem elegendő, először megválaszoltam amit biztosan tudtam, aztán visszatértem a többire.A teszt tetején láthatod mennyi időd van még a 45 percből.Ha lejárt vagy végeztél, befejezted a tesztet és azonnal látod az eredményt.Ja és ami szerintem fontos: nem tudom magad regisztráltál-e a vizsgára, de a tesztet a regisztrációnál megadott felhasználói névvel és jelszóval tudod elindítani!(nálunk sokan nem tudták, volt nagy pánik és telefonálgatás, hogy elkezdhessenek vizsgázni)Amúgy mindenkinek sikerült.Szerintem nem volt annyira könnyű,de nehéznek sem mondanám így utólag és ahogy sokan írták, tényleg az a fontos hogy sokszor forgasd a könyvet(ja és amit felírtam a puskámra, abból pl. egy kérdésem sem volt)Na, próbálok felidézni néhány kérdést, bár már nem nagyon emlékszem:

1. KET törvényszám

2.Hány perc munkaközi szünet jár,a 9 és fél óra a munkaidő?(50)

3.Megyei kormányhivatal szervezetének vezetője?(főig.)

4.kik az EU Tanács tagjai?

5.Hány mandátuma lehet egy országnak maximum?(96)

6.Hány mandátuma lehet min.?(6)

7.Mi az AGRI?

8.Az alaptörvény...............helyet foglal el a jogforrások hierarchiájában.

9.az országos listán a választók állíthatnak-e fel sorrendiséget?

10.Közt.elnök választhatóságának feltételei.

11.A KE min.ellenjegyzés nélkül gyakorolhat kegyelmet?

12.Konstruktív biz. indítvány:képviselők mekkora hányada kell hozzá?

13.Önkormányzat kötelező feladata a parkolás biztosítása?

14.OGY dönt a hadiállapot kinyilvánításáról?

15. Kinek a hozzájárulásával indítható OGY képviselő ellen eljárás?

16.Kormány tagjai a tárca nélküli min.?

17.Közig.eljárás indulhat hivatalból és kérelemre is?

18.Közig.elj. során az eljáró hatóság köteles hatáskörét és illetékességét az elj. minden szakaszában vizsgálni?

19.Hol kell előterjeszteni a fellebbezést?

20.Hol működhetnek helyi önkormányzatok?

21.területi önkormányzat..................önkormányzat.

22.Ki alkothat rendeleteket?(több válasz)

23.Hány napon belül írja alá KE a törvényt?

24.Miniszteri rendeletet ki írja alá?

25.Veszélyhelyzetben ki alkot rendeletet?

26.Ha erősödik a forint, milyen hatással van a beruházásokra?

27.Az államig.kollégium alkalomszerűen összehívott fórum?

28.képviselő testület évente hány ülést tart?

29.Polgármesteri hivatalt..........vezeti..........irányítja.

30.mi a feltétele a közszolg.jogviszonynak?(közig.alapvizsga)

31.Mi történik, ha vki az előírt feltételeket idő előtt teljesíti,

32.Köteles megtagadni a munkavégzést, ha más személy testi épségét,stb. veszélyezteti?

33.Valódiság elve

34.Egységesség elve

Nos ennyi jutott eszembe, remélem kicsit tudtam segíteni!Sok sikert!

199. domagi (válaszként erre: 198. - Angelboy)
2012. máj. 30. 18:11
Igen, 9 (összesen 10 ország csatlakozott 2004-ben).
2012. máj. 30. 17:22

Köszönjük a segítséget!


Magyarországon kívül hány ország csatlakozott az EU-hoz?


Amikor mi beléptünk azaz 9!? Jól értelmezem; így kicsit zavaros nekem ez a kérdés.

197. Asdfgh10 (válaszként erre: 192. - Molnarg)
2012. máj. 30. 16:50

sziasztok


penteken kellene vizsgaznom.... Valaki segitsen lecci :(

tovabb10@gmail.com

koszi

196. domagi
2012. máj. 30. 15:50
Úgy nézem másoláskor nem vitte át a formátumot rendesen (amit eredetileg aláhúztam), a felsorolásoknál az összes válasz szerepel,úgy ahogy a kérdés volt a vizsgán.
195. domagi
2012. máj. 30. 15:41

Kedves sorstársak!

Ma voltam alapvizsgázni, szerencsére megfeleltem :) Sok értékes információt találtam az oldalon, szívesen megosztom a kérdéseimet veletek én is (már most amik eszembe jutottak) .


1. Igaz-hamis: A Tanács tagja a Bizottság elnöke. (hamis, mert az Európai Tanács tagja)

2. Magyarországon kívül hány ország csatlakozott az EU-hoz?

3. Igaz-hamis: A tagállamokat és az uniós intézményeket meghatalmazottak, más peres feleket pedig ügyvédek képviselik az eljárásban.

4. Hány alelnöke van az Európai Parlamanetnek?

5. Kakukktojás: Az MNB alapvető feladatai

• Meghatározza és megvalósítja a monetáris politikát.

• Hivatalos deviza- és aranytartalékot képez, és kezeli azt.

• A devizatartalék kezelésével és az árfolyam-politika végrehajtásával kapcsolatban devizaműveleteket végez.

• Költségvetési politikát meghatározza

6. Az állami vagyonról szóló törvény száma (3 lehetőség volt, az év ugyanaz volt mindegyik válasznál)

7. Kiegészítés: Az államháztartás társadalombiztosítási rendszerét a Nyugdíjbiztosítási Alap és az Egészségbiztosítási Alap költségvetései alkotják.

8. Kiegészítés: A társadalombiztosítás a társadalom közös – biztosítási és szolidaritási elvek alapján működő, kockázatvállaláson alapuló kötelező biztosítási rendszere.

9. Igaz-hamis: a faji eredetre vonatkozó adat különleges adatnak

10. Igaz-hamis: vallásos vagy más világnézeti meggyőződésre vonatkozó adat különleges adatnak minősül

11. Többszörös: Ki jogosult felbontani a küldeményeket?

• címzett

• az iratkezelési szabályzatban meghatározott szervezeti egység alkalmazottja

• a szervezeti működési szabályzatban meghatározott szervezeti egység alkalmazottja

12. Kiegészítés: Az ügyintéző az ügyiratot a vezető szignálásával megkapja, megismeri annak tartalmát, valamint a vezető elképzelését az elintézés módjáról

13. Igaz-hamis: Az irányítás mindig egy konkrét szerven belül megvalósuló igazgatási tevékenység, vagyis az irányítást és az irányítás) egy szerven belül találhatóak. (hamis)

14. Kiegészítés: A PERF projekt célja egy olyan indikátorgyűjtemény létrehozása volt, amely a kormányzás egyes területeinek teljesítményét volt hivatott mérőszámokkal leírni

15. Igaz-hamis: A helyi önkormányzat költségvetési koncepcióját a polgármester terjeszti a képviselő-testület elé.

16. Igaz-hamis: A hatóságok két csoportja az államigazgatási és önkormányzati hatóság.

17. Igaz-hamis: A címzett szerint megkülönböztetünk általános és konkrét jogszabályokat.

18. Kiegészítés: Megelőző védelmi helyzetben bevezetett intézkedések hatálya az Országgyűlés döntéséig, de legfeljebb hatvan napig tarthat.


19. Párosítás: melyik jogszabályt ki alkothat?


Törvény Országgyűlés

Rendelet Kormány

Törvényerejű rendelet Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa


20. Igaz-hamis: Az új Alaptörvény rendelkezik a közteherviselési kötelezettségről.

21. Többszörös: Kik vesznek rész a Kormányülésen?

22. Melyik jellemző nem illik a dekoncentrált szervekre? Válassza ki a kakukktojást!

valamilyen központi államigazgatási szerv helyi-területi szinten működő szervei

fő szabály szerint általános hatáskörrel rendelkeznek

személyi állományuk kormánytisztviselőkből áll

hatósági jogkörük van, tehát engedélyezhetnek, tilthatnak, bírságolhatnak

23. Kiegészítés: A köztársasági elnök ellen indított felelősségre vonási eljárás az Alkotmánybíróság előtt zajlik

24. Hány évre választják a legfőbb ügyészt?

25. Mi áll az ügyészi szervezet élén? (Legfőbb Ügyészség)

26. Igaz-hamis: Ha a kormánytisztviselő jogviszonya méltatlanságon alapuló felmentés miatt szűnt meg, köteles megtéríteni a képzés költségeit.

27. Többszörös: Ki számít politikai elemnek?

miniszter

államtitkár

közigazgatási államtitkár

helyettes államtitkár

28. Igaz-hamis: Miniszternek felsőfokú végzettséggel rendelkező személy választható.

29. Igaz-hamis: A közigazgatási szakvizsgát csak a középfokú iskolai végzettségű kormánytisztviselők tehetik le.

30. Mik a választójog feltételei? (nagykorúság és magyar állampolgárság)

31. Melyik európai közigazgatás-fejlesztési irányzatra jellemző a társadalmi szereplők és az állampolgárok minél szélesebb bevonása a döntéshozatali folyamatokba? (Jó kormányzás)

32. Igaz-hamis: A reform felülről lefelé irányuló változás.


Nálunk mindenkinek meglett a vizsgája, szóval meg lehet tényleg csináni, de tanulni kell rá.


Ami tanácsot adnék a még vizsgázóknak, hogy a jogi és a közigazgtási fejezetekre érdemes jobban koncentrálni, illetve a lényegtelennek tűnő részekre is rá szoktak kérdezni, tehát alaposan át kell nézni.


Sok sikert mindenkinek!

194. balamo (válaszként erre: 193. - Kisgaboc)
2012. máj. 30. 11:26
Szia!Valóban, én is kértem kérdéseket, és bár nem kaptam, nagyon szívesen megosztottam tapasztalataimat azokkal, akikkel tudtam(néha visszanézek ide a fórumra és elküldöm azoknak akik vizsga előtt állnak) ill. akik megkeresnek.Ezt továbbra is megteszem,de légyszi kérjétek, mert nincs időm ide a fórumra felgépelni a sok kérdést.
2012. máj. 30. 08:20

sziasztok, én holnap megyek vizsgára remélem sikerül.


amúgy hihetetlen hogy a topik 95%-a csak tarhál de arra már nem veszi a fáradtságot, hogy magától, kérés nélkül leírja a tapasztalatait, neadjisten másoknak -elérhető helyre- feltöltse a sokak által kért kérdéssort.

192. molnarg
2012. máj. 29. 21:39

Sziasztok!


Hamarosan vizsgázom én is , jól jönnének a tesztkérdések, ha valakinek meg van, légy szíves küldje már el. Köszönöm.

molnargabesz@freemail.hu


Jó felkészülést Mindenkinek

191. kzs1
2012. máj. 25. 21:08

Sziasztok!


Jövő héten vizsgázom én is, tesztkérdés sokat segíteni, ha valaki tudna küldeni nagyon megköszönném!!! kitartást és sikeres felkészülést mindenkinek!


kallai@skylan.hu

190. hang
2012. máj. 25. 07:20

Sziasztok

Én is május végén vizsgázom.

Ha tudtok nekem is küldjetek már kérdéseket.


Köszönöm előre is.


hangtam@chello.hu

189. attne
2012. máj. 25. 07:15

Közig. alapvizsgához tudnátok segíteni tesztkérdésekkel?

Május végén vizsgázom!

Előre is köszi mindenkinek aki segítene : attne


marcsi3@freemail.hu

2012. máj. 24. 12:56

Sziasztok,


holnap vizsgázom, kérem, hogy akinek van bármilyen tételsora, legyen szíves átküldeni nekem.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget:

Zehangya


zehangya@freemail.hu

187. Matrainemaria (válaszként erre: 185. - Frenike)
2012. máj. 21. 19:04

Gratulálok!


Légyszives a kérdéseket megirni.

Én 26-án vizsgázom.

Mégegyszer gratulálok!

matrainemaria@citromail.hu

186. dzsadi
2012. máj. 21. 17:49

Gratulálunk! :)

Esetleg letudsz írni pár kérdést, amire emlékszel?

185. frenike
2012. máj. 21. 17:25
Közig alapvizsga sikeresen letudva:)! El se hiszem h túl vok rajta,nem mondanám h egyszerű volt. És tényleg igaz az,hogy olvasni-olvasni!!!
184. frenike (válaszként erre: 183. - Matrainemaria)
2012. máj. 21. 10:44

Szia!


mindenképpen megosztom a tapasztalataimat veled,majd 2kor fogok vizsgázni,de addig még idegeskedek és stresszelem magam:) De remélem sikerülni fog! Majd ird meg az email címedet!


Reni

183. Matrainemaria (válaszként erre: 165. - Frenike)
2012. máj. 21. 10:01

Kedves Reni!


Mikor az üzenetem olvasod már biztosan túl vagy a sikeres vizsgán.

Én 26-án vizsgázom.

Megköszönném ha a kérdéseket elküldenéd nekem

182. Póni85 (válaszként erre: 140. - Cbarcus)
2012. máj. 20. 12:28

Szia!

Elküldenéd a tesztkérdéseket nekem is nagyon sokat segítene.

Köszi, előre is!!!

monika8504@freemail.hu

181. Póni85 (válaszként erre: 144. - Panda1979)
2012. máj. 20. 12:27

Szia!

Elküldenéd a tesztkérdéseket persze ha vannak.

Köszi, előre is!

monika8504@freemail.hu

180. Póni85 (válaszként erre: 162. - Moen)
2012. máj. 20. 12:23

Szia!

Ha megkaptad énis szeretném.

Köszi!

monika8504@freemaiil.hu

179. bobike60 (válaszként erre: 170. - Dzsadi)
2012. máj. 18. 20:55
Legördülő sáv van, onnan kell választani, ez lényegesen megkönnyíti a dolgot. Nem kell félni, olvasd el a könyvet legalább kétsezr, és menni fog.
178. balamo
2012. máj. 18. 14:20
Sziasztok!Én jövő hét hétfőn fogok vizsgázni.Nagyon izgulok miatta, csak bizakodom, hogy felismerem majd a helyes válaszokat.Család, gyerekek mellett nem könnyű a felkészülés, de gondolom ezzel még sokan vagytok így!Nagy segítséget jelentene nekem is, ha vki tudna küldeni tesztsorokat(balamo@citromail.hu)!Segítségeteket előre is köszönöm!Megpróbálok majd megjegyezni kérdéseket és megosztani veletek.Minden leendő vizsgázónak "nagy kalappal" és a sikereseknek pedig gratula!!!
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook