Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Középkategóriás elöltöltős mosogépet szeretnék venni. Melyik márka, típus vált be nektek? fórum

Középkategóriás elöltöltős mosogépet szeretnék venni. Melyik márka, típus vált be nektek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 28. 08:44
a kategóriákról fogalmam sincs. ezelőtt whirlpool volt, 8 évig bírta, annyi mosást én sem bírnék tovább. :) elöltötltős volt, de nem emiatt ment tönkre, hanem programhibás lett. most samsung van, nagyon jó, de valami bibje mégis lehet mert centri előtt cincogja higy ajtóhiba majd elindul... szerintem minden mosógép lutri, meg minden műszaki cikk. sajnos ilyen világot élünk. nem értem sosem, hogy mi 80-120 egy rozsdásodó f*s anyagon, meg egy panelen, meg egy dobon, meg némi betonon, és műanyagon. :)
2012. nov. 28. 08:42

Anyukámnak is Samsungja van, és most beszéltem vele, már egy éve után kellett hozzá szerelő, Samsung WF9602SQR - silver nano, ledes kijelzős kutyafülés (én alig tudom működtetni:))) ), de nincs vele megelégedve!


Tehát tudok Samsungra is ellenpéldát mondani.

24. simple
2012. nov. 28. 08:34
Nekem is Samsung van és imádom, nem volt még semmi baja. 3 éves múlt.
2012. nov. 28. 08:31
Az enyém Samsung "intelligens", már 8 éves. (Akkoriban így hirdették)A kategóriás, annyi vizet vesz fel, amennyi ruhát teszek bele, ettől intelligens. De nagyon jó és soha baja még nem volt.
2012. nov. 28. 08:28
nekünk két éve Samsung van és nagyon szeretem, szinte minden nap mosok vele
2012. nov. 28. 08:27

Nekem whirpool felültöltősöm van most már lassan 14 éve! Igaz sokáig csak magamra mostam, de már hatodik éve ketten vagyunk, és két éve a kislányomra is, szóval az utolsó két évben már napi szinten mosok, néha két adagot is.


Soha nem volt szerelő kint, és talán kétszer tisztítottam ki az alsó tálcáját, igaz negyedévente végigfutattatok rajta egy tisztítóprogramot.


Egyedüli hátránya a kezdetek kezdetétől, akárhogyan vízszinteljük, hogy baromira ráz és mozog a centrifugálásnál, emiatt nem ajánlom, egyébként úgy tűnik az előző hozzászólásokból, hogy jó vétel, anyukám vett pár éve egy felsőkategóriás (csilingelő-vilingelő, ezüstkolloidálós) fajtát, de már kétszer volt szerelő hozzá, előtte volt húsz évig egy philipse, azzal sem volt semmi baj, de akkor még tartós fogyasztási cikkeket gyártottak!

20. Babeck (válaszként erre: 1. - 587bdae269)
2012. nov. 28. 08:03

Lehet, hogy alsókategóriás inkább, de nekünk a mostani nemannyiraszeretem Whirlpool előtt egy Fagor volt (vagyis még mindig az van a lakásunkban, de már az albérlőnk használja).


Eddig semmi gond nem volt vele, pedig jóóóó sok éve megvan már!

2012. nov. 28. 07:51
A 2 tengely miatt a parszti logika is ezt mondja.. A tengelycserét szerelő csinálta. Ő is azt mondta 2 tengelynél jobb a súlyelosztás.
18. c716dc4eab (válaszként erre: 17. - Vikó 26)
2012. nov. 28. 07:46
Na én is kérdeztem a szerelőt, melyik jobb pont ő is ezt mondta a két oldalt felfüggesztett dobot, de ha utánam dobnák sem kéne elöltöltős:)
2012. nov. 28. 07:42

whirpoolt ne vegyél,nekünk hatodik érzék volt,négy évig bírta!

De elôltöltôset nem szabad venni egyébként sem,nekünk a szerelô mondta!

Mivel csak egy ponton van felfüggesztve a dob hátulról,nem bír annnyit,nekünk is csapágyas lett,aztán szépen leszakadt a dob!80 000 forint volt öt éve és négy évig bírta!:-(

A legjobb a felül töltôs,az két oldalról van felfüggesztve!

2012. nov. 28. 07:40
85e ft-os whirlpool volt, gyorsan megadta magát. Nem is szerettem, tudása is gyenge volt. Most egy 150e ft-os aeg-electrolux van, mielét szerettem volna, de sajnáltam rá 300e ft-ot. Aeg is jó gép szeretem, de ha ez sem bírja sokáig biztos miele lesz a következő. Ismerek candy, indesit tulajt, gyakori vendég náluk a szerelő:(
15. Ncilány (válaszként erre: 13. - C716dc4eab)
2012. nov. 28. 07:31

Akkor simi jár neki minden egyes mosás után? Ha igaz mostanába lesz 9 éves a worp....

Mosógép véleményeket itt a neten olvastam, élő szóba valahogy az ismerőssel találkozok nem ilyen témákat tárgyalunk.

Iletve a saját tapasztalat. Újabban 1 év a gari? Ha elromlik azután akár mi is szétszedhetjük...

Bocs fórumindító, valamire jutottál a vélemények olvasása után?

2012. nov. 28. 07:24

Nekünk whirlpool van, hatodik érzék. Nem tudom, hogy ez milyen kategória.

Én rá tudok cáfolni, hogy nem jó. Használtan vettük 6 évvel ezelőtt 20 000 ft-ért egy háztartásigép szerelőtől, mert gyorsan kellett valami olcsón. És azóta sincsen semmi baja!!!! Én nem cserélném le.

A programok jók, nem hosszú programokkal megy, a programozása egyszerű, könnyű tisztítani, és strapabíró. Meg szoktam tömni elég rendesen.


Én maximálisan meg vagyok elégedve vele és csak ajánlani tudom. :)

13. c716dc4eab (válaszként erre: 12. - Ncilány)
2012. nov. 28. 07:22
Két éve vettem egy indesitet, úgy egy százasért. Előtte wir.. volt, előtte energomatha lenne még azt vennék annyira jó volt és bírta sokáig( kád végében ácsorgott ez lett a veszte, utána wir.. ő 6 évig volt meg.Az enyém még bírta eddig, de horror hogy akikel beszéltem arról számoltak be hogy 2-3 év alatt tönre mentek.Ez most nagyon szeretem masina az indesit.
12. Ncilány (válaszként erre: 10. - C716dc4eab)
2012. nov. 28. 07:16

Lejjebb írtam pont erről. Még egy dolog tuti azon kívűl amit már leírtam. Nem árt ha hagyjuk kiszáradni..

Neked milyen van, illetve aktuális nálatok is egy új, mit néztél ki??

11. Ncilány (válaszként erre: 8. - Pöttyi)
2012. nov. 28. 07:03
Hány éves a tietek? Nagyon helyes, ha van hozzáértés, meg kell csinálni otthon..
10. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - 587bdae269)
2012. nov. 28. 07:02
Még nem volt elöltöltős mosógépem, nem tudom miért akarna bárki hajolgatni ha nem muszáj.Egy fix Whirlpool-t ne vegyél semmiképp, rém ócskák.
2012. nov. 28. 07:00

Biztos hogy a nagyobb nevű annyival jobb is? Mindig kicsit többet várunk / vártunk mint amit kapunk a pénzünkért..

A worp... se túl rossz név. Legalábbis volt, amikor vettük, 2003 ba 80.000. Ft volt a drága.. Akkori árba nem mondható olcsónak. AA van rajta, igaz felültöltős. ( tegnap még mosott a drága kopkop )

Lejárt a garancia, kb fél év múlva kifeküdt a szivattyú. :( Ez akkor 4 ropi alatt volt.

Utána kb 2 év és az egyik tengely tört el. Mindkettőt kicserélték, nem ám fél év - 1 év múlva a másik is eltörik. Ez 13 ropi körül volt.

Kb 2 éve nyáron szivárgott alul valami, azt házilag megoldottuk. Nem szivárog semmi. per pillanat.

Többinél is mi szedtük szét, mikor javítani kellett.

Szerintem a legolcsóbb is kibír 2 - 3 évet.

A mostani gépeket tuti max 5 évre gyártják. Legyen az a kb 40 ropis, vagy annál drágább. És az is mindegy hogy a te.. ba vagy hol veszed..

Azt hiszem amikor megint kell venni, az éppen aktuális akciósat veszzük.

Persze az energia osztály, vízfogyasztás, mosóhatás se mindegy. Szerintem mégse olyan könnyű kiválasztani melyiket vegyük.

Ha vannak nagy takaróink, érdemesa 7kg kapacitásút. Mert arégieken is volt fél progi, ezeken is van, ha kevesebb ruhát mosunk.

Szerintem a legtöbb masina már energia takarékosnak mondható.

( nem teljesen ezt kérdezted, de más dolgokat is nézni kell egy műszaki cikk vásárlásakor. ne csak a név legyen a fontos. vízkő ellen az ecetes mosás. illetve illatos a mosógél, és ecetet öntök picit az öblítő helyett. és akárhányszor szét lett szedve, nem volt vízköves a fűtőszál, pedig nagyon vízköves nálunk a víz )

2012. nov. 28. 06:29
Nekem is indezitem van. Túl vagyunk szénkefe(még szerelő), szivattyú cserén (ezt már a férjem csinálta) és majd ha lesz ideje megnézni a csapágyát akkor azt is cserélni kell, de nagyon szeretem és azért javítjuk inkább meg.
7. 587bdae269 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2012. nov. 28. 05:49
Valahogy jobban kedvelem az elöltöltőseket. Most Indesitem van (volt?), végülis meg voltam vele elégedve, de tegnap este - úgy tűnik - kilehelte a lelkét. 2004-ben vettem, szerintem csoda, hogy eddig bírta, két kisgyerekre mosott szinte folyamatosan...
6. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - 645b490433)
2012. nov. 28. 05:35
Én is szeretem, 5 éves az öreglány, de kopp kopp kopp. :)
2012. nov. 28. 05:24
Electrolux!!
4. 645b490433 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. nov. 28. 05:23
Én már a 3. pusztítom de ragaszkodom hozzá nekem bevált.
2012. nov. 28. 05:19
És ragaszkodsz az elöltöltőshöz?
2012. nov. 28. 05:18
Indesit
2012. nov. 28. 05:18
Középkategóriás, elöltöltős mosogépet szeretnék venni. Melyik márka, típus vált be nektek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook