Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


104368. Pangea76 (válaszként erre: 104364. - Ákos76)
2022. márc. 2. 08:57

Ügyes vagy!! Tuti bejuto lesz, ha tényleg ez az álomsuli! Csak bele ne szeressen másba:)

Bár az sem gond, nem hiszem, hogy utánatok telefonálnak majd😀😀 Sok sikert!!

104367. kicsikíváncsifáncsi (válaszként erre: 104364. - Ákos76)
2022. márc. 2. 08:51

Hát ez a milyen fasza a VPné mekkora szöveg már... :D olyan jót nyerítettem rajta.


Mi ettől visszafogottabb méltányosságit írtunk RAdnótiba.


A nüansznyi hibákat nem vettem bele, pedig volt, amit egyszerűen lehagyott (2-vel való osztást :o) és pont az a pont jelentette volna a megváltást. Ezt utólag sajnáltam.


A tuti bizi, Bolyai helyezés, szuper gyerek megvolt.

104366. Micy
2022. márc. 2. 08:33
Az Apáczai hatosztályosba adott méltányosságit a szóbelire?
104365. Vimi
2022. márc. 2. 08:31

Sziasztok, várom nagyon a Rákóczis és az Óbudai angolos beszámolókat. Nézem folyton a Comagnát is.


A Comagnásoknak mondom, hogy fantasztikus, amit csináltok, a pontszámolóért nagyon odavagyok! Nagyon érdekelne a motivációtok, meg a felvizsga.eu-val a kapcsolat, de ez csak puszta kíváncsiság. Ami még nagyon érdekes lenne, de szinte beszerezhetetlen info: a rangsorról és iskolák együttjelöléséről valami. Azt figyeltem meg, hogy sokan jelölték meg ugyanazt a 3-4 iskolát, mint mi. Lehet-e tudni, hogy milyen csoportosulások vannak? Gondolom van egy belvárosi top, egy budai top, és a budai közepes, ahonnan a tapasztalatom van (hatosztályos, a négyosztályos nyílván sokkal kiterjedtebb). Ami még nagyon izgat, hogy ezeken belül mi a tipikus rangsor? Ezt olyan sűrű homály fedi....És ez szerintem nem jó sem a suliknak, sem a felvételizőknek.Nagyon nehéz lesz így értelmezni a rangsorban elfoglalt helyet is. Tudom, hogy ott van a tavalyi utolsó rangsorhely-szám adat, de pl. arról nem tudok semmit, hogy ez hogyan változik egyik évről a másikra.Erre nem lehet ekvivalenciát számolni? ;) Az a legeslegjobb újításotok! Nagy köszönet és gratula!

104364. Ákos76 (válaszként erre: 104340. - Neo1966)
2022. márc. 2. 08:21

Általános jellemzés a gyerekről, kiemelve a pozitívumokat.

Nálunk így nézett ki (3 ponttal maradt le):

- Hogy a stressz miatt, milyen nüansznyi hibák miatt lett kevesebb pontja, példákkal. illetve azt, hogy 5-se volt matekból mindig, meg bólyain is a körzetin 3. lett.

- Hogy egyébként milyen tuti bizije van (sok dícséretes)

- Milyen szuper gyerek, mert még sportol is és milyen eredményes. :)

- Miért szeretne a VPné be menni (álomsuli)

- Milyen fasza a VPné.

Lezárás....

104363. Macskati
2022. márc. 2. 08:07

Sziasztok!

Nem tudom volt e màr:

9. ker Szent-Györgyi

8 osztályos min. 101 pont

4 osztályos min 125 pont

104362. Pangea76 (válaszként erre: 104361. - Zizi22)
2022. márc. 2. 07:45

Igen, ez így van. A legtöbb suliban a diákok és tanárok is nagyon kedvesek, segítőkészek! És mindenkit bátorítanak, meg drukkolnak! Nekik is jó, ha a diák Őket teszi első helyre!!

Azért a gyerekekért is megy a harc, bármennyire is a fordítottját gondoljuk…. Nem véletlen, hogy 2 éve volt suli, aki a lista után egyből írt, hogy nagyon várják a gyereket és tök kedves levelet írtak!

A Fazekasban meg volt olyan diák, aki a kínai/vietnámi anyukához ment oda és beszélgettek egy csomót a saját nyelvükön! Még erre is figyelnek! ( Szerintem az ázsiai diákok rettenetesen szorgalmasak, tisztelettudóak, sok sok okos van köztük-mindenki jól jár velük! )

Amúgy meg igazat mondanak a gyerekek-tanarok-tenyleg várnak mindenkit:)

104361. Zizi22
2022. márc. 2. 07:36

Köszönöm szépen az infókat a versennyel kapcsolatban. Akkor ez megoldódott. Azért még áttanulmányozzuk az órahálót. Valóban itt az a probléma, hogy még azt sem tudjuk pontosan, mennyire fogja szeretni a kémiát, fizikát, biológiát.

Még semmi nem biztos sajnos, a diákok voltak olyan aranyosak, akik a folyosón bátorították őket, hogy ezzel a mondattal köszöntek el: "Szeptemberben találkozunk". De hát ugye ők nem tudhatják, hogy ki, hogy áll a pontokkal. Szerintem mindenkitől így köszöntek el :D vagy nem tudom, mivel nem voltam bent.

104360. levia
2022. márc. 2. 06:51

KÍSÉRLETRE FEL! – INDUL A II. BAY KUTATÓKÉPZŐ VERSENY!

A 7-12. osztályos diákoknak szóló verseny célja a tudomány és a kutatói pálya népszerűsítése a fiatalok körében. Minden hétfőn Kutatóintézetünk facebook oldalán és youtube csatornáján közzé fogunk tenni egy-egy kísérlet videót, összesen 10 darabot.


A feladat ebből a 10 kísérletből 5 darabot elkészíteni, videón vagy fotón dokumentálni és azt elküldeni részünkre.

[link]

104359. akinomuj (válaszként erre: 104350. - Zizi22)
2022. márc. 2. 00:12
Egész biztosan nincs letiltva senki egyik versenyről sem. :-)
104358. Denali (válaszként erre: 104355. - Kcsk)
2022. márc. 1. 23:39

Lanyomnak specmaton a Bolyai, a Zrinyi, meg a Varga Tamas kotelzo, tobbi szabadon valasztott. valoban az a lenyeg, hogy 1-1 csapat, teszt es kifejtos versenyen is probaljak ki magukat. Emellett o ment Bolyai tt-re es magyarra is, tehat mindenki mehet amire akar, de van par elvart is mindket szakon.

Nem konnyu a dontes a ket szak kozott, plane ha meg azt se tudjak a hatodikasok, hogy mi az a kemia-biosz-fizika. Orahalo jo otlet, tt-n 8ban pl 4 kemia van egy heten, ami nem egy setagalopp…. En mar a matekos osztaly kemiajaban is elvesztettem a fonalat, gyerek magyaraz nekem, ha belekukkantok hol jarnak, nem forditva :)

104357. puma76
2022. márc. 1. 23:20

Sziasztok,


Két szóbelin vagyunk túl az elmúlt két napban. Mindkettő specmat tegnap Árpád, ma Fazekas. A vizsga felépítését tekintve ugyanaz mindkét iskolában, először 3 feladatot kapott maajd jött az osztályfőnöki beszélgetés. Árpádban a 3 feladatot megoldotta, majd kapott helyben egy negyediket, amit kis rávezetéssel oldott meg. Fazekasban a harmadikra jól válaszolt, de bizonyítani nem annyira sikerült, kapott egy "hintet" (ő fogalmazott így, lehet, mégis sokat gépezik :D), azzal sikerült a bizonyítást is levezetnie. Árpádban átnézték a füzeteit (nem kérdezték, hol az ötödikes, sőt, valaki a folyosón kérdezte a kijövő tanárt, hogy gond-e, hogy egyáltalán nem hoztak füzeteket, de az sem jelentett problémát), a füzetek közé csempészett mappát (végre értelmet nyert az Apáczais szóbeli előtti kapkodásunk :D), arról beszélgettek. Fazekasban mesélnie kellett magáról, ezen a vonalon beszélgettek tovább. Fazekasban észrevették, hogy Tiktok jel van a maszkján, mire elmondta, hogy az egyébként "tök véletlen", mert én vettem és nem is tudtam, mi az - ez tény és való, bár a "tök" jelzőként való használata nem biztos, hogy alátámasztja, amit én írtam róla a levelemben, hogy udvarias :) Na de legalább nem volt feszült, bátran és könnyeden csevegett a vizsgáztatókkal :) Én pedig ezalatt a nagyon bájos, lelkes és kedves kilencedikes lányokkal csevegtem kint, mindent IS megtudtam az iskoláról osztályokról, versenyekről. Még a büfét is nagyon dicsérték - a menzáról mondjuk nem tettek említést, ami lehet egy jel bár minket nem annyira érint, mert fiam az óvodai és pár év alsós menza után úgysem hajlandó menzán enni, most is van olyan napja, hogy 5-kor ér csak haza, de inkább több szendvicset visz, menzán azon az egyetlen napon sem hajlandó étkezni. A sok csacsogástól az időérzékem teljesen elveszett, de sejtésem szerint a gyerek inkább másfél órát volt bent, mint egyet. Árpádban a vizsgáztató terem előtt lehetett várakozni, ott nem voltak felsőévesek, viszont a portán lehetett cukorkát venni - igaz, hogy hamarabb érkeztünk, s egy szemközti cukrászdában nár megoldottuk a vizsga előtti vércukorszint emelést, de ebből is vett a gyermek, s mindenképp szép gesztus. S egyébként mindkét iskolában azonnal be-/átkísérték a gyereket a vizsga helyszínére, így nem volt ideje szülővel stresszelődni a folyosón, amit én nagy pozitívumként értékelek. Fiam mindkét helyről amúgy nagyon boldogan jött ki, most a Fazekasban viccből rá is kérdeztem, hogy megy-e még egy kört mire visszakérdezett, hogy "Miért? Lehet?:D :D Szóval az agya picit lemerült azért, nem kapcsolt azonnal, hogy a szóbeli mégsem a dodgem, hogy ha nagyon bejött, akkor mehet még egy kört, de legalább nyilvánvaló, mennyire jó hangulatban töltötte azt a "ténylegnemtudomhány" percet :)

104356. gabi.sz35
2022. márc. 1. 23:02
Nem tudom, a matek Bólyain nem láttam Istvános 7.B-s eredményt, nyilván lehet volt év amikor indultak vagy jó eredményt értek el; de most nem volt; viszont nálunk a magyarra rá sem kérdeztek, -mondjuk én gyerekem tutira nem is ment volna- a B-sek meg lazán bekerültek az első 10-be. Igen, azt el is mondják, hogy a "feladatválasztós" matekverseny mint a Bólyai vagy a Zrínyi; az nem akkora magic mint a kifejtős Varga például. Ezen kívül spec.matekosoknak erősen ajánlott a szintén M-S Ildikó által tartott programozás szakkör, a gyerekem itt látott először programozást, rengetegen jöttek Logischool és tsai alapokkal; kapaszkodós neki; de bele fog jönni. Kicsit nálunk elfáradt a gyerek a versenyekben azt érzem, ma mondta hogy bocs a Kalmárt ő kihagyja, mert még van hátra 2 (eddig volt 5) és csinálja az Abacust. De ő nagyon szeret molyolni a matekfeladatokkal, addig csavarja amíg nem megy, de ám az osztályban van ilyen típus is és olyan is. Van aki azt mondta a lányom kb legjobb matekos és nem megy versenyekre, van aki mindenre elmegy, elég változó a hozzáállás, tehát jó kell valamennyi "elhivatottság" de mivel a matek központi lett a jobb, lehet ott van az a spec.matek érdeklődés :-) Az eredménye pedig príma ha azt mondták szeptemberben találkozunk :-) Gratulálok!
104355. kcsk (válaszként erre: 104350. - Zizi22)
2022. márc. 1. 22:08

A matekversenyekről irnék, hogy vannak, amire bármilyen osztályokból várnak jelentkezőket, pl Bolyai, Zrínyi versenyek, tesztfeladatokkal. De vannak a kifejtős, levezetős-bizonyítós versenyek, pl Varga Tamás, Kalmár, ami inkább való specmatosoknak.

Pedagógiai programban megtalálod a friss órahálókat, szerintem az segíthet a TT vs specmat döntésben. Mert ha így búcsúztak, akkor ez tuti megvan ;)

104354. 9719cd9c47 (válaszként erre: 104353. - Akinomuj)
2022. márc. 1. 22:00
Persze, még megyünk pár helyre, majd mindről írok.
104353. akinomuj (válaszként erre: 104349. - 9719cd9c47)
2022. márc. 1. 21:38

A tanárnő a fiamat is tanítja fizikára. Valóban kedves, segítőkész.

Megírod a comagnára is?

104352. A_T (válaszként erre: 104350. - Zizi22)
2022. márc. 1. 21:37
Szia! Mi tt-s osztályba járunk és simán lehet menni matek versenyre, nincs akadály. Nem kötelező de a tanárok nagyon támogatják.
104351. Zizi22 (válaszként erre: 104346. - Gabi.sz35)
2022. márc. 1. 21:29
És igen M-S Ildikó tanárnőnél volt felvételizni :)
104350. Zizi22 (válaszként erre: 104346. - Gabi.sz35)
2022. márc. 1. 21:20

Köszönöm szépen a részletes infót, a lányodnak pedig a drukkot. Mondta a fiam, hogy úgy köszöntek el tőlük, hogy találkozunk szeptemberben :) Nagyon remélem, hogy sikerül neki. Mi a tt osztályt választottuk, mert érti ugyan a matekot, jó a logikája, de annyira nem elhivatott.

Ha jól értem, akkor a tt osztályból nem jelentkezhet matek versenyre az sem, aki esetleg jó matekos és szeretné magát kipróbálni? Még körbejárjuk a témát és az ideiglenes listát meglátva, lehet cserélünk, kicsit elbizonytalanodtam, de egyelőre nem bizonytalanítom el a gyereket is.

104349. 9719cd9c47
2022. márc. 1. 21:15

8.

Ma volt mindkét lányom első szóbelije.

1.-)Fazék: utálom a versenyistálló szót, de ugye ha erről a suliról van szó, akkor kb ez az első, ami mindenkinek beugrik. Szóval ezzel a negatív felhanggal érkeztünk, és valami nagyon mással távoztunk:) Nagyon pozitív élmény volt az egész. A kapuból egy diák felkísért minket, közben beszélt, h miért szeret idejárni(nem volt kiadva feladatba sőt mondták neki, h nyugodtan válaszoljon mindenre őszintén). A terem előtt újabb diákok vártak, akik a suliról meséltek, elmondták a saját felvételi tapasztalatukat, tippeket adtak, elmondták, h milyen a tanár, aki bent vizsgáztat...teljesen jó feszültségoldó volt. Azt is egyöntetűen állították, h a leendő ofő nagyon kedves, jófej, és a legjobb fizika tanár.

A lányom közel 1,5 órát volt bent, tételt húzott matekból és biológiából is, mindkettőre hagytak időt felkészülni. Nem tudott mindent, olyan biológia kérdés is volt, amit nem tanultak még, de ennek ellenére jól érezte magát, és tetszett neki a suli.

Még mikor kijött a teremből, akkor is köré sereglettek a diákok, és kérdezgették, h sikerült:)


2.) másik lányom a Teleki Blanka közgáz technikumban szóbelizett, itt nem volt semmilyen tantárgyi kérdés, csak egy 20 perces jó hangulatú beszélgetés.

Ő ezt a sulit utolsónak, mentőnek írta be, ha a gimik nem jönnének össze, és eddig azt mondta, h ide akkor sem menne, ha muszáj:), de ez a véleménye a 20 perc alatt megváltozott, most már nem érezné büntetésnek, sőt, azt mondta, h tetszett neki a suli.

104348. Aquarius76 (válaszként erre: 104345. - Sajid_25)
2022. márc. 1. 21:12

Drukkolok a Berzsenyihez !

Ha meg esetleg lászlós lesz, akkor remélem legalább annyira fogja szeretni, mint a lányom.

Időpontok a lászlós szóbelikre még nincsenek. Nem tudom mikor tervezik, mert holnapután már szóbelik vannak.

Holnap a rajzosok "szállják meg" a gimit. :)

104347. Chelsey (válaszként erre: 104346. - Gabi.sz35)
2022. márc. 1. 21:08
Mit csinálnak a csokival? (Világos, hogy egyből kiragadtam a legfontosabbat a sok információból.)
104346. gabi.sz35 (válaszként erre: 104332. - Zizi22)
2022. márc. 1. 21:02

Szia!

Nagyon ritkán vagyok már itt, mert tavaly volt aktuális :-). M-S Ildikó tanárnőnél felvételizett ma a gyermek?

Lányomék ott drukkoltak ma a folyósón :-) a felvételizőknek, v.mi másik terembe kellett menjenek a felvételi miatt.

A tt osztálynak Bóka Gábor (magyar) tanár lesz az o.fő-je, nem egy szigorú, elég liberális tanár; (a humán tanárok egyébként nem csikorgatnak jellemzően az Istvánban) első félévben 1 matek és 1 biosszal van több órájuk és félévente más az "emelt"jük, biosz, matek, fizika, kémia. Bár ez az osztály is reál, a magyar Bólyaira (és a bioszversenyekre természetesen) a B-t küldik, fizikából, info-ból engednek mindenkit, matekból csak A-t. Közösséget épít az István, a lányom A-s, i-mád-ja, de azért van hajtás, osztályátlag: 4,58. A konzervatív iskola meg ilyesmikkel nem értek egyet, spec.matek órákon csokit kell vinni ha nincs házi, kanapé van a teremben, nincs tornasor mert az frusztráló, hagyják a telefonnyomkodást is kivéve ha órán játszik, mindenről beszélgetnek (sztrájk, ukrán háború), bullying ellenes program, stb; 84 ponttal biztosan befutó :-) Egyébként azt kell mondjam az István 6 osztályosa és 4 osztályosa elég más, jobban preferálják a 6 osztályos évfolyamokat, előfordulhat hogy jobb tanárokat is kapnak. Viszont nyolcadikban humán érdeklődésű gyereket nem biztos hogy errefelé irányítanék, inkább a Madách ami nekünk közel van.

104345. sajid_25 (válaszként erre: 104339. - Aquarius76)
2022. márc. 1. 20:53

Nem:) A Berzsenyi.

A covid miatt lemaradtunk az osszes nyilt naprol, ugyh.most fogja latni csak a sulikat. A Berzsenyiben volt egy matekversenyen, tetszett neki, meg kozek van hozzank.a Laszloba meg azert tetszik neki,mert mehetne vonattal,meg szep az epulet;)

104344. Chelsey (válaszként erre: 104332. - Zizi22)
2022. márc. 1. 20:35

Hja kérem, hatodikban még nyugodtan élhet ezzel a luxussal! :)


Sok sikert!

104343. 9719cd9c47 (válaszként erre: 104175. - Aquarius76)
2022. márc. 1. 20:22
Igen, mi is így..Leövey mat-fiz szakot a 90 pontos lányom is beírta, mert nagyon közel van gyalog, és ha nem fér be máshova, akkor ez lenne a menekülő suli.
104342. Pangea76 (válaszként erre: 104242. - Levia)
2022. márc. 1. 20:19

Nagyon köszönjük! Biztosan később is fogom olvasgatni, pedig többet már nem lesz aktuális.

Borian igazán csodálatraméltó a kislányod, hogy bevállalt ennyi szóbelit. Biztosan szuper helyre fog kerülni!!! A Vörösmarty suliról én csak jókat olvastam, mintha oda mindenki nagyon szeretne járni!!

Nekünk végül csak 3 szóbeli lesz, amiből egyen már túl is van. Úgy látom a Fazekas mindenkinek jó élmény volt, gyereknek is. Mindkét ofő sokat beszélgetett Vele. A társ osztály nagyon kedves( és csinos:) ofője mondta is neki, hogy az Ő osztályát válassza, ott is lesz jó sok matek😀 Magyarból nem tudott mindent, de matek nagyon jól ment. Még utána is kijött az ofő, beszélgetett a szülőkkel. A masik ofő pedig végignézte a dossziét sokat beszélgettek az eredményeiről. Mondta, hogy ott a matek sokkal keményebb volt, de az is tetszett neki. Ott 100 pontos a szóbeli, így nagyon tud szórni.

104341. Zizoka01
2022. márc. 1. 20:09
Valaki kérdezett Apáczai tt szóbeliről. Íme, mai tapasztalat: Nem volt kispályás a kémia. A nagy Villányi Tanár Úr és még valaki felvételiztetett, nagyon kedvesek voltak. (De azért volt egy kislány, aki sírt, mert nem ment neki segítő kérdésekkel sem.) Tételhúzás volt, 7 feladattal. 2 számítási feladat, egyenletrendezés és írás, anyagismeret, kísérletmagyarázat, valami molekula és ion felismerés. Volt idő a kidolgozásra, egyszerre 3-an voltak benn. Neki szerinte jól ment, de volt egy-két dolog, amit nem tudott, rávezették. Nagyon feldobva jött ki, élvezte, számára ez jó élmény volt. Személyes dolgokról kevés szó esett. Felrakom a másik honlapra is.
104340. Neo1966 (válaszként erre: 104316. - Ákos76)
2022. márc. 1. 20:06
Szia! Mi is éppen méltányossági kéréssel szertnénk élni,mert épphogy lecsúsztunk. TUdnál segíteni? Hogyan, mit írtatok a Veres P-nek, hogy sikerült?
104339. Aquarius76 (válaszként erre: 104338. - Sajid_25)
2022. márc. 1. 19:52
Madách az álomsulija?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook