Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező láthatás fórum

Kötelező láthatás (beszélgetős fórum)


1 2
20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Dfc04c70e4)
2020. nov. 15. 15:01
És?
19. Idhikai (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2020. nov. 15. 14:59
"joba van hozzá" = joga van hozzá
18. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2020. nov. 15. 14:59
Az anyuka éppen neked válaszolt egy korábbi hozzászólásodra, hogy volt, amikor ő vitte a gyereket az apjához.
17. Idhikai (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 14:58

Írásban (akár email) jelezd apuka felé, hogy a jelenlegi helyzetben, nem tartod jó gondolatnak, hogy a gyermeket elvigye (bááár természetesen, tudod, hogy joba van hozzá). Oka, hogy a kisgyerek még iskolás, tehát apukának is vihet fertőzést, illetve hozhat is.

Felajánlod viszont, hogy x napokon, x-től x óráig beszéljen a gyermekkel interneten.

Mindenképp írásban jelezd, és kérd apukát, hogy jelezzen vissza. Ugyanis, ha bármi hisztije lesz, erre tudsz hivatkozni.

2020. nov. 15. 14:55

Nevelőszülő vagyok. Nekünk tavasszal és most is lefújták a kapcsolattartásokat. (Általában művelődési házban vannak, és ugye, azokat bezárták.)

Lehetőséget kap a kapcsolattartásra jogosult, hogy messengeren beszéljen hosszabb időt a gyermekkel, több alkalommal, hogy a kapcsolat élő maradjon.

Tehát mielőtt leharapjuk anyuka fejét, a protokoll szerint lehetőleg minimalizálni kell a veszélyt.

Apukával így kell egyeztetni, hogy senki ne legyen vesztes (győztes-győztes helyzet :)). Megfelelő kommunikáció kérdése, anyuka és apuka között.

15. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 14:49
Akkor jöjjön apuka. Gondolom nem leszállítanod kell a gyereket, csak átadni láthatásra.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 14:31
Pedig döntened neked kell!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. nov. 15. 14:15

A gyerek tudja, egyébként se szívesen megy, mert nem foglalkozik vele az apja. Virus nélkül is a 4 fal közé volt zárva a gyerek, eddig se vitte sehova, ez meg egy jó indok, hogy ne is vigye.

Itthon azért társasozunk, mozidélutánozunk, sütünk sütit, ilyenek. Mig lehetett nagyon menni, jártunk kirándulni, strandra nem itthon gubbasztottunk.

Nem tudom jelen helyzetben mi lenne a legjobb, ami mindenkinek jó.

2020. nov. 15. 14:07

Toleráns vagy nem toleráns, ki tudja mennyire zsúfolt vonaton, buszon, átszállással ilyen vírusos időben utaztatni.

Írtad, hogy már iskolás, azért ővele is meg kellene beszélned. Ha meg tudnád vele értetni, hogy ez most nem igazán alkalmas az utazásra, talán könnyebben, másként tudnál beszélni az apjával is.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2020. nov. 15. 13:55

Pénteken viszi, vasárnap hozza.

Én is az mellett lennék, hogy pótolni, hisz van rá mód.

Más kérdés, hogy apuka nem a toleráns szülők táborát erősíti.

2020. nov. 15. 13:52

Szóval valahogy ezt a fajta felelősségteljes hozzáállást elvárnám a papától is. Mindenki érdekében. Nem tudhatni, akár ő, akár ti, akár a kicsi az oviból... jobb lenne halasztani, és ha kell, még a karácsonyi ünnepeket is kihagyni...


[link]

9. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 13:35

Azt a 300 km-t nem egy nap alatt utaznák le, a hétvégi láthatás szombat-vasárnapra szól.


Most azért mégis azt mondanám a papának, hogy okos telón beszélgetni és szelfit küldözgetni egymásnak talán célszerűbb lenne.

És mivel azt mondják az okosok, ha most betartjuk a hozott megszorító intézkedéseket, kb. 2 hét múlva már érezhető lesz annak pozitív hatása: a most kiesett láthatás ellentételezésére a decemberi ünnepek alattit egy kicsit megnyújtva pótoljátok be.


Ha ez nem tetszik neki, akkor jöjjön el, az adott napon néhány órát a ti városotokban vagy akár a lakásotokban eltölthet a kicsivel, és ennyi.

8. 184481d874 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 13:11
Nem irigyellek...
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2020. nov. 15. 12:47

Tudod, sokszor én tettem kocsiba a gyereket és vittem el, mert az apjának nem volt pénze vonatra.

Nem gondolnám én szivatom apukát.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 15. 12:41

Apa azért morog, mert nem az lenne, amit ő akar. A gyerek érdeke nem érdekli. Gyerektartást se fizet, ha szóbahozom, idedob 5000ft-ot és slussz.

Egyébiránt kb 150km-t utaznának oda és ugyanennyit vissza, mindezt vonattal és busszal, mert szarik kocsit venni.

Úgy érzem, ez így a gyereknek nem biztonságos, hiába nem mennek sehova, azért oda-vissza 300km tömegközlekedéssel nem gyerekbarát.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 12:40

Normális, hogy hőbörög.

A vírust használod arra, hogy borsot törj az orra alá? Nem nagyon latok okot arra, hogy ne engedd.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 12:35

Szerintem az iskola is van annyira veszélyes, mintha az édesapjával lenne.

De ezt neked, mint anyának kell eldöntened.

Apja persze, hogy morog, és addig örülj, amíg morog, mert addig fontos a gyereke a számára. Neked is rosszul esne biztos, ha nem találkozhatnál a gyerekeddel.

A körülményeket természetesen nem ismerem, így írtam a véleményem.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 15. 12:26

A gyerek csak suliba jár.

Én itthon vagyok, innen dolgozom.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 12:16
A gyerek és te a lakásból ki sem mozdultok?
2020. nov. 15. 11:47

A jelenlegi vírushelyzet miatt, nem engedném gyermekem a kötelező láthatásra. Apuka hőbörög. Szerintetek mi lenne a helyes vagy köztes megoldás?

Dilemmázok, hisz tiltani nem szeretném őket egymástól, viszont most az egészség fontosabb lenne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook