Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körülmetélés vagy fitymaplasztika? fórum

Körülmetélés vagy fitymaplasztika? (beszélgetős fórum)


1 2
3. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Csikobelló)
2013. máj. 13. 20:44
Szerintem helyesen döntesz.Biztos nem tágulna idővel?Nekem nagyfiamnál azt mondták,már újszülöttként huzzam vissza a fitymát.Igy tettem,nem lett gondja.Kicsinél már az volt a nézet,h 6hònapos koráig ne huzzam vissza.Rögtön szűkűlete lett.2éves koráigez ment,már elkezdtünk műtéten gondolkozni,mikor doki lebeszélt,h mindennap hátra kell húzni.2,5évesen elkezdtük,de először semmi eredmény nem mutatkozott,de aztán 2hónap múlva már picit jobb volt,4évesen pedig teljesen hatra lehetett húzni,pedig a legelején semmi nem volt,csak pici nyìlás.És nem erőltettük,csak minden este fürdésnél próbáltuk.Aztán magának csinálta és tényleg sok idő kellett,de kitágult.Lehet,h neketek is menne.
2013. máj. 13. 20:39

Szerintem, miután a plasztika nem tuti, inkább a metélést választanám. Ez nem csonkítás.

Viszont kétszer műteni? a-a

Semmi hátránya nem lesz a gyereknek fityma nélkül, sőt...

2013. máj. 13. 20:26

Sziasztok! Érdekelne ki hogyan élte meg illetve miket tapasztalt a témában.

A fiamnak mindíg is kis korától kezdve szűk volt a fitymája,nem tudtuk lehúzni teljesen ahogy kellene.Sajnos mindíg csak azt a választ kaptuk mindenhonnan ,hogy ráér még a dolog majd idővel megoldódik magától stb. Nem így lett. A 3 éves fiam a múlt héten vittük el fityma letapadással sebészhez aki megműtötte.Felszabadították a fitymáját.Másnap amikor arra került a sor hogy kezeljük a sebét,parafimozis (spanyolgallér) alakult ki nála.Nem tudtuk visszahúzni a fitymabőrét mert megrekedt az árokban,nagyon szűknek bizonyult.Hál istennek hamar vissza mentünk az orvoshoz aki műtötte így komoly baj nélkül megúsztuk,mert 6 óra eltelte után már sajnos csak újabb sürgősségi műtéttel tudtak volna rajta segíteni.Kaptunk két napot a gyógyulásra és ma vissza kellett mennünk kontroll vizsgálatra. Sajnos a bőr most is nagyon szűk volt,az orvos is épp hogy vissza tudta szegénykémnek tenni,egy kis vérzés kiséretében.Ezek után mivel nagyon szűk a bőr ismét egy ujabb műtéten kell átesnie szegénykémnek,mert bebizonyosodott nem csak letapadás van hanem szűkület is.A későbbi gondok megakadályozása végett azt mondta az orvos,hogy el kell döntsük, teljes körülmetélést választunk vagy plasztikát.Nem tudom esett már hasonló műtéten át ismerős,barát gyermeketek? A párommal nem szeretnénk rögtön megcsonkítatni a fiunkat,igaz hogy az száz százalékban megoldás lenne.Hajlunk a plasztika felé,bár az járhat szintén szükülettel kevés százalékban.Később még mindíg lehet körülmetéltetni ,ha ez nem hozna sikert.Vélemények?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook