Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körülmetélés 2 és fél évesnél fórum

Körülmetélés 2 és fél évesnél (beszélgetős fórum)


1 2
13. dovima (válaszként erre: 12. - Petraaa)
2012. szept. 8. 14:52
az a lényeg h utána neked is kezelni kell és hiába sír muszáj lesz felhúzni neki és ehhez az elején le kell fogni és ő sírni fog nagyon,de akivel mi akkor voltunk ott az anyuci nem tartotta be ezeket és azóta már 2 szer voltak máshol és mindig azt mondták neki h utána muszáj megcsinálni amit mondanak mert akkor nem ér az egész semmit,mi kb 6 hónapig kentük neki és az elején 2-en fogták le....nagyon sajnáltam de ezt kellett sajnos.
12. petraaa (válaszként erre: 11. - Dovima)
2012. szept. 8. 14:50

Köszi:)

Az én kisfiamnak teljes körülmetélés lesz és sajnos altatják,de csak a1 napig kell bent lennünk ha nincs semmi gond...

11. dovima
2012. szept. 8. 14:48
az én kisfiam 3 éves volt mikor megcsinálták neki ambulánsan neki nem volt olyan vészes,de az első pisilás csak kádba meleg vízbe ment neki mert ahogy elkezdett pisilni csípte utána pedig fehér vazelinnel kellett kenni pár hétig ,nem is emlékszik rá és azóta s teljesen jó neki...mi a Bókay utcába voltunk a sebészeten.érzéstelenítették krémmel és felfejtették kb 3perc volt és nem sírt egyáltalán.
10. petraaa (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2012. szept. 8. 14:48

Azt mondta a SOTE-n a doki hogy ez már nem fog neki alakulni,nem lesz jobb.

A családban egyébként öcsémnek volt ilyen problémája és unokahúgom mindkét fia körbe van metélve(de ők Németországban élnek...)

2012. szept. 8. 14:46

Nem akarom halogatni,2 orvos is azt mondja kell akkor kell!

Csak féltem őt és valahogy szeretnék felkészülni a műtétre...ezért kérdezek itt hátha van valaki akinek van tapasztalata...

2012. szept. 8. 14:45

A SOTE-n fogják műteni,igen.

Második véleménynek pedig a Heim Pál-ba voltunk.

Mindkét helye ugyanazt mondták,nála 2 probléma is fen áll egyszerre(szűkület és letapadás)ennek csak a műtét a megoldása,a teljes körülmetélés(részleges sem!)

Állítólag nagyon jó orvos aki őt műti,de már most kivagyok hogy fájni fog neki és hetekig fog sírni,állítólag 2 hétig fáj utána,a teljes gyógyulás pedig 5-6 hónap:(

2012. szept. 8. 14:44

szerintem ne halogasd

higiénikusabb és állítólag felnőtt korban extra élvezet is egy férfinak(mondjuk ,hogy ezt hogyan tudták megállapítani?)


egyszer túlestek rajta és utána semmi gondotok


jobb,mint ki tudja hány gyulladás még



az én manómat ugyan nem metélték körül,de vissza húzták neki

3 nap ordítás,ülőfürdő és pokol,de azóta kutya baja

viszont én már mantra szerűen hajtom a fürdőkádban,hogy "vissza húztad???!"

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Petraaa)
2012. szept. 8. 14:35

Ha kell, akkor kel, de nekem azt mondta az orvos, hogy nem szabad elkapkodni, hiszen ilyen kis korban még alakul.

A SOTE-n jártatok?

5. mothertiger (válaszként erre: 3. - Petraaa)
2012. szept. 8. 14:30

Szegény kisfiú... Szerintem is ez lesz a legjobb megoldás, és később még hasznát is veszi majd (állítólag "praktikusabb viselet"). Én is terveztem, de nem jutottunk el addig. Nálunk rövid a fitymafék, emiatt nem tudjuk hátrahúzni teljesen a bőrt.

Erről esetleg nem tudnátok nekem valami infót nyújtani?


Minden jót, jó egészséget kívánok nektek!

2012. szept. 8. 14:29

Én viszont mindenképp azt javaslom, hogy ha kell, és biztos, hogy kell, akkor minél fiatalabb korban kell megcsináltatni a műtétet.


Egy barátnőm kisfia is hasonló helyzetben volt, sőt, ott a családban minden férfinak fitymaszűkülete volt, és előbb-utóbb rákényszerültek a műtétre. A barátnőm nem akarta kínozni a gyereket, ezért halogatta a műtétet, hátha rendbejön valami csodaszertől alapon, végül 6 éves korában nem lehetett tovább halogatni, minden szer, praktika csak ideig-óráig segített.


A műtét idén nyáron volt meg, ambuláns módon, másnap vissza kellett menni ellenőrzésre. Barátnőm azt mondta, hogy az első napok után minden nappal kevésbé fájt és könnyebb volt a pisilés, de nagyon megbánta, hogy nem csináltatták meg pici korban, az orvos szerint is könnyebben viselik a kicsik.

2012. szept. 8. 14:26

Budapesten lakunk,itt 2 doki is megnézte.

Az a baj hogy akárhogy tortáztatom neki,most is épp bevan neki gyulladva épp csak akkor a luk hogy tud pisilni:(

2012. szept. 8. 14:23

Nem tudom merre laksz, de Szegeden van Dr. Pajor József, én vele konzultálnék. Bár lehet azért mondom ezt, mert én benne megbízok és az én fiamnak ő volt az urológusa.

Én nem vagyok benne biztos, hogy ilyen kis korban szükséges lenne.

2012. szept. 8. 14:17

Sziasztok!

Sajnos a kisfiamnak le van tapadva és be is van szűkülve a kukija.

Már volt 2 szteroidos krémkúránk ami eleinte nagyon bevált és teljesen hátra tudtam húzni a bőrt de a krém abbahagyása után 2! nappal visszatapadt ezért nincs más megoldás csak a műtét.

1 hét múlva műtik szegénykémet altatásban,2 nagyon jó doki szerint is elkerülhetetlen a műtét(szól ez azoknak akik esetleg azt gondolják kínozni akarom a kisfiam.nincs más megoldás)direkt 2 külön véleményt is kértem...

arra lennék kíváncsi hogy akinek a gyermekének volt ilyen műtéte hogyan viselte,aznap,másnap mikor lett jobb mennyire fájt neki,mikor lett jobban...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook