Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházban töltött napjaink fórum

Kórházban töltött napjaink (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházban töltött napjaink

1 2 3
24. Liviaa (válaszként erre: 23. - Agis)
2011. nov. 20. 17:21
Miért kell rosszindulatú lenni? Miért az anyát minősíti? Bárkivel előfordulhat, hogy leesik az ágyról, vagy máshonnan a gyereke, attól még nem sz@r anya! Gondolom neked még nincs gyereked
23. agis
2011. nov. 20. 17:10

Azon csodalkozom, hogy egy idegileg instabil anyanak hogyan lehet kiegyensulyozott gyereke.


A cikkhez nem akarok hozzaszolni, az anyat minositi. Nem a korhazat.

2011. nov. 20. 16:34

Hát igen, olyan helyen nem hagyunk kisbabát, ahonnan leeshet... de most már megtörtént és remélem egy életre tanultál az esetből.


Elég rossz a helyzet a legtöbb kórházban, mi "csak" egyszer voltunk krupp miatt a László kórházban, de ott nagy szerencsénk volt. Az orvosok, nővérkék kedvesek voltak, pedig tele volt az osztály és megállás nélkül melóztak.


Az, hogy elvették Tőled a gyereket, meg kiküldtek elég érdekes, de abból a szempontból, hogy ezt hagytad. Jogod van 24 órában a gyereked mellett lenni, nem küldhetnek ki. Persze tudom, mennyire ijesztő egy kórházban a babánkkal, de akkor sem szabad hagyni ezt.

21. margozsodi (válaszként erre: 20. - Mira81)
2011. nov. 20. 16:10
Hát ebben igazad van.Gondolkodtam már a médián,de kinek lenne az jó?Mert magam alá tennék csak vele.És a neurológus azért haragszik rám,mert nem vagyok hajlandó hozzá hordani a gyerekemet.Ennek is megvan az oka,ugyanis 2008-ban voltunk a szokásos kontrollon és ki is adta a következő időpontot.Csak azt felejtette el közölni,hogy ő felmondott a kórházban.És mikor mentünk volna,pofára estünk,mert doki nem volt.Itt voltam megfürödve,a gyereknek alig írtak gyógyszert,mert szakorvosi javaslathoz vannak kötve.Emellett nekem kellett orvost keresni,ami nem könnyű.És tavaly visszajött ebbe a kórházba és én nem vagyok hajlandó hozzá hordani a gyerekemet és ezért haragszik.De te sem vinnéd oda,meg sokan ,ha ez megtörtént volna.Egy olyan doki,aki vagy 30 éve orvos,képes volt ezt csinálni.Hát nem felejtem el könnyen.
20. Mira81 (válaszként erre: 9. - Margozsodi)
2011. nov. 20. 15:54
És ha az ilyen történetet elmeséled valahol a médiában, simán kimossák magukat azzal, hogy ők mindent megtettek, blabla, nincs felelősség. Szánalmas, nem értem az ilyen minek megy orvosnak, minek esküszik fel a gyógyításra, ha teher neki a munkája, ha nem szívvel-lélekkel végzi, főleg gyerekorvosként, ahol szerintem még nagyobb a felelőssége! Felháborítanak az ilyen történetek, hogy egy szegény gyerekkel mit csinálnak, a szülő meg fogja be, mert ha nem, vessen magára, még annyi infót se kap.
19. margozsodi (válaszként erre: 17. - Türkizszemű)
2011. nov. 20. 15:53
Igazad van!!Pozitív példa a Bethesda,ott nagyon rendesek és korrektek.Nagyon gyermekközpontúak és a szülőket is emberszámba veszik.Mi is odajárunk havi szinten egy hetet.
18. Mira81
2011. nov. 20. 15:47

Sajnos máshol sem jobb a helyzet, én a kisfiammal - 5 hetes volt - a győri kórházban voltam, lágyéksérvvel műtötték. Előtte tőle is vettek vért, a kis fejéből, minket sem engedtek be, de legalább az asszisztens megnyugtatott előtte, hogy ő fogja fogni, kézben lesz, nyugodjunk meg, ide azért nem engednek szülőt, mert volt már példa rá, hogy anyuka kikapta a gyereket a kezelőasztalról, annyira sokkolta, hogy a babának a fejéből vettek vért. De hát nagyon picinek nem tudnak máshonnan...és mindenképp szükség van rá egy altatásos műtét előtt. A viziten a műtét után szintén nem lehettem bent, de mivel ugyanaz a nővérke jött a dokikkal kicsit nyugodtabb voltam, mindig simogatta, babusgatta a kisfiamat, ha nem lehettem vele, még a műtőbe is úgy vitte. Mi a gyermek sebészeten voltunk, látogatók ide sem jöhetnek, én ezt a részét megértem, mert mondjuk egy frissen műtött kis beteghez nem szerencsés, ha annyian jönnek, az meg főleg nem, ha valami betegséget bevisznek az amúgy is valamelyest legyengült gyerekhez.

Szerencsére mi 2 napot töltöttünk csak bent és kedvesen bántak velünk, de abszolút megértem a cikkíró véleményét. A szülésnél már nem volt ilyan szerencsém, mert a szülészeten azt mondták ugyan, hogy fertőtlenítő takarítást csinálnak, én mégis e-colis hólyaggyulladással mentem haza, pedig fel voltam szerelkezve minden fertőtlenítő kendővel, wc-re pedig alapból nem ülök rá idegen helyen, főleg nem kórházban.

Én soha nem értettem, hova tűnnek azok a forintok, amiket tb gyanánt fizetünk, siralmas a magyar egészségügy, és tisztelet a kivételnek, az eü-s dolgozók viselkedése is.

A cikkírónak minden jót, remélem azóta sincs semmi gond a Picurral!

2011. nov. 20. 14:59

NAGYON ÖRÜLTEM A CIKKEDNEK!


ÉN IS ÍRHATTAM VOLNA, nálunk is megtörtént a "halálugrás" a pelenkázóról 8 hónaposan :)Csodával határos módon agyrázkódás és mindenféle külsérelmi nyom nélkül megúsztuk! Mégis 72órát kellett volna eltöltenünk a Bp-i Madarász utcai gyermekkórházban, 20-at bírtunk. Kísértetiesen ugyanezek a dolgok történtek meg velünk is :( Mivel jogász vagyok, s 2 napja nem aludtam, bekeményítettem én is, az egészségügyi törvényt idéztem a kiskori páciens jogait védendő (pl. a vizittel kapcsolatos érthetetlen visszássággal kapcsolatban),

ez nemhogy használt, végépp elmérgesítette a helyzetet. Én lettem az " akadékoskodó anyuka" az eü. személyzet szemében (aki a kórházi hieraechiában minél lejjebb áll, a szülővel annál szemtelenebb!) Pl. prof. dr. Kerényi Imre nemcsak az ország egyik legjobb gyerekorvosa (urulógus),hanem egy valódi úriember(anyukákkal),mosolygós-vicces nagypapa(a gyerekekkel). Ellenben a takarítónő nyomdafestéket nem tűrő monológ kíséretében vágta ki a csomagomat a kórház folyosójára, mivel be merészelem tenni a "babaketrec" alá. Ezen ma már csak mosolygok, de akkor elsírtam magam :(


Egyébként, hogy szólni mertem az embertelen bánásmód miatt, egész lavinát indított, mivel az osztályon (tartósan) senyvedő többi (csöndben elégedetlenkedő, szólni nem merő szülő) anyuka felbátorodott az én példámat látva...

Amikor a 2.este kértem a zárójelenést, mondván, hogy távozunk, azzal fenyegetőztek, hogy JELENTIK A GYÁMHATÓSÁGNAK AZ ÜGYET (VÉGÜLIS CSAK ÉN ÁLLÍTOM, HOGY LEESETT A BÉBI, LEHET, HOGY MEGVERTÜK...) VÉRLÁZÍTÓ!!!!!


De pozitív példa is van: a Bethesda Gyermekkórházról és személyzetéről csak pozitívan tudok nyilatkozni!!!


(Érdemes lenne kielemezni, MIÉRT a különbség...)

2011. nov. 20. 14:34
A mi kórházunk is ilyen,kb 1hetesen kellett befeküdnöm vele,1nap után nem bírtam kijöttem vele,nem is kellett volna bemennünk csak ezt nem tudtam akkor.Kád közös,szülőket ki vizitnél,nem mondanak semmit,stb stb
15. margozsodi (válaszként erre: 11. - Adrienn122)
2011. nov. 20. 14:29
Sajnos ez van,de tudod,széllel szemben nem lehet vizelni!Sajnos ,nagyon ki vagyunk szolgáltatva az ilyen helyzetekben.
14. margozsodi (válaszként erre: 10. - Obea)
2011. nov. 20. 14:26
De igen,én is ezt a kórházat véltem felfedezni a leírtakban és mi is ott voltuk.
2011. nov. 20. 14:22
betegjogi képviselő, vagy feljebb egy másik fórum, ahova ezt le kellene írnod
12. pic74
2011. nov. 20. 14:20
nagyon szomorú ez,hogy Magyarországon ez a természetes és elfogadott egy kórházi tartózkodás alatt. Mi is voltunk bent,VIP szobában.A szoba nem volt VIP,de a fürdőszoba igen,külön gyerekkáddal,mindenféle popsitörlővel,pelussal. A dolgozók,ápolónők,az orvosok hasonlóan bunkók voltak.Ezeknek ezt külön tanítják vajon????
11. adrienn122 (válaszként erre: 9. - Margozsodi)
2011. nov. 20. 14:19
ez nagyon gáz:S
10. obea
2011. nov. 20. 14:16
Csak nem a miskolci GYEK-ben feküdtetek? Szinte szóról-szóra ugyanígy bántak velünk , csak mi tüdőgyulladással voltunk bent. Én is hazajöttem saját felelősségemre... Nem bírtam tovább... Nagyon elszomorító. Azóta már két műtétje volt a gyerekemnek, és elmentem vele az ország másik végébe, ahol ismerős orvos műtötte. Hacsak nem élet-halál kérdés, soha többet ne lássam azt a helyet:-(((
2011. nov. 20. 14:14

Sziasztok!hawkmonn,azt hiszem,tudom,melyik kórházról beszélsz,mi is voltunk ott.Amiket leírsz,az velünk szinte szóról szóra megtörtént.Nekem a legjobban az nem tetszett,hogy vizitkor nem lehet benn lenni és az én kisfiam sem tudta elmondani,mit mondtak(akkor volt 2 hónapos),a dokinak meg szó szerint bottal üthettük a nyomát.

Viszont a napokban,pontosabban most csütörtökön nekem is el kellett szenvednem egy kórházi traumát.Igaz,mi a kisfiammal gyakorlott kórházban fekvők vagyunk,nekünk évente 8-10 alkalom meg se kottyan.Epilepsziás és emiatt gyakran vagyunk benn.Gyógyszerekre nem reagál,akármit adnak neki,napi szinten rohamozik.Emellett még dongalába is van,meg nem tud beszélni sem,meg még ülni sem.Szóval egy 9 éves óriásbaba,szó szerint.Szóval ,rohamozik.Csütörtökön este,már nem tudtam mit csinálni,kihívtam az ügyeletet és az nem jött ki,hanem kiküldte a mentőket.Ez eddig okés.A mentőben,út közben a kórházban,volt két nagy rohama,amire adtak neki gyógyszert.Mire beértünk teljesen feltisztult,csak nyomott volt a nyugtatótól.A dokinő megkérdezte,miért is kellett most kórházba jönni??Egy roham miatt??Aztán ,kérdezi,mi a gyerek alapbetegsége,mondom epilepszia.erre ő:anyuka,az nem az alapbetegség.Mondom neki,akkor mi a fenére kezelik 9 éve??Hát nehogy mát én legyek a gyerekemhez hülye!Erre felsoroltam a betegségeit.Aztán a gyógyszerérzékenység!!Mondom,miket nem kaphat,mert az egyiktől a hasa megy,a másik rohamot okoz,stb,stb.Erre az okos nővér!!ÉS HONNAN TUDJA,HOGY EZEK MIT VÁLTANAK KI A GYEREKNÉL?KIPRÓBÁLTÁK??Majd nem odavágtam neki,hogy nem ba..meg,kiszívtam a kisujjamból.A következő,hogy hova tegyenek,ha már itt vagyunk,Megjegyzem,évente ebben a kórházban is vagyunk jópárszor.Kaptunk egy szobát,a gyerekemnek véletlenül sem nagy ágyat adnak,nehogy már!Azért el lehet képzelni egy 9 éves gyereket,aki akkora mint a korabeliek,egy kis ágyban.Még ezt a békát is lenyeltem,gondoltam ha együttműködő vagyok,akkor nem csesztetnek,meg ismernek már,mintha hazajárnánk.Másnap alig vártam a vizitet,gondoltam elküldenek kivizsgálásra,hátha a gyereknek van valami infekciója és attól rohamozik.Meg vártam a neurológust is,hátha megvizsgálja.Csajok!!Én majd seggre estem!A doktornő,aki általános gyermekorvos,bejött vizitkor,hogy mehetünk haza!!Már a mentőt is meghívta!!!Szóval a felelősségtudat a béka segge alatt,és ha valami nagyobb baj lenne,én lennék a hibás.Egy ismert epilepsziás gyereket hazaküldeni úgy,hogy meg sem vizsgálta,csak meghallgatta és szevasz.Igaz,így a felelősség nem az övéké.Szóval,elkeserítő.hogy a gyerekekkel így bánnak és ez sajnos országos szinten így van.Tisztelet a kivételnek,mert van ellenpélda is.Ne haragudjatok,hogy ennyit írtam,csak azt szerettem voLna ezzel mondani hawkmoon-nak,hogy NEM VAGY EGYEDÜL!!!ÉS EGYÜTT ÉRZEK VELED!!!!Jobbulást a Picurkádnak!!!

2011. nov. 20. 14:10

Én vagyok a pozitív példa. Én 6 napot töltöttem kórházban a 1,5 éves kisfiammal. Nagyon segítő készek voltak a nővérek, bármi kérdésem volt válaszoltak, persze nem vagyok az a típus, hogy most azonnal jöjjön valaki és szívja le a gyerekem orrát, most azonnal mondják meg mit, hogy. Türelemmel kellett lennem mivel nem mi voltunk az egyetlenek az osztályon, de segítettek, amiben kellett. A higiéniára mindenkinek saját magának kell ügyelni. Azért mert fizetős szobában voltam, még nem ültem rá a wc ülőkére....és igen, a gyerekem előtt és után lefertőtlenítettem a kádat, attól függetlenül, hogy a szemem láttára takarították a wc-t fürdőt. Az a biztos, amit én megcsinálok. Az orvosok csak akkor mondtak valamit, ha kérdeztem, maguktól nem igazán, ez szomorú, viszont az összes vizsgálatra bemehettem és minden viziten ott voltam. Hogy miért nem engednek be akárkit az osztályra látogatóként....nem tudom de én örültem, hogy nem flangálnak fel-alá mindenféle alakok, nem hoznak be mindenféle nyavaját, pláne egy 6 hónapossal még külön jó szerintem, hogy minél kevesebb idegennel érintkezik közvetve. Én ennek a szabálynak kifejezetten örültem. Mi meg tudtuk oldani a férjemmel ezt a kérdést. Egyébként sokan rossz véleménnyel vannak arról a kórházról, ahol én voltam, de én a szüléskor is és most is csak jó véleménnyel jöttem el. Ennek ellenére remélem soha többet nem kell kórházban lennünk.

És még egy...nem bántásból, de SOHA ne hagyd felügyelet nélkül a gyerekedet olyan helyen, ahol nem biztonságos, és nem tud magától biztonságosan közlekedni pláne az ágyon, etetőszékben, megspórolhattad volna ezt a rémálmot.

2011. nov. 20. 14:01

Jobbulást és máskor egy percre se hagyd magára.A többit leírtad,ilyen ez hurrá itt a mi országunkba:-))Megnyugtató mi?Erre érdemes fizetnünk a tb.

Addig jó amíg az ember egészséges.Jó egészséget nektek és vigyázz a babócádra:-)

6. b-zs (válaszként erre: 1. - Hawkmoon)
2011. nov. 20. 13:54

aki járt már gyerekkórházban az nem lepődik meg a cikkeden, de elszomorító, hogy máshol is ez a helyzet. És ahogy beszélnek az emberrel, mintha egy anyuka marha hülye lenne, ha pedig visszaszól, akkor meg majd leharapják a fejét, bár ez az ő szegénységi bizonyítványuk..

A lányommal tavasszal mi is töltöttünk pár napot kórházban, én nem fürdettem meg, hanem vizes textilpelussal áttörölgettem, még jót is tett a bőrének (ekcémás a bőre), sokkal szebb lett neki:)

Jó egészséget és nőjetek nagyra!

2011. nov. 20. 13:46

Sajnos el kell,hogy keserítselek,de sehol sem jobb a helyzet.Az én gyerkőcöm légcsőszűkületes,ez miatt mi is voltunk pár kórházban.Találkoztunk jóval,rosszal egyaránt.Én a közös kádban való fürdést úgy oldottam meg,hogy fertőtlenítettem minden fürdés előtt a kádat.Nálunk is volt olyan kórház,ahol még vérvételnél se lehettem a gyerekemmel,de olyan kórház is volt,ahol minden vizsgálatnál a gyerek mellett voltam,vagy éppen én fogtam,míg vizsgálták.És volt olyan is,ahonnan saját felelősségre hazahoztuk,mert féltünk,hogy valamit összeszed.Két kórház sem egyforma.

De azt kívánom senkinek ne kelljen kórházba ,mennie,főleg nem gyerekkel.

2011. nov. 20. 13:39

Nagyon sajnálom a kicsit és téged is.

De ez a felháborító, hogy a legtöbb kórházban ez van, így bánnak az emberrel, még az eü.-ben dolgozókkal is, nemhogy mással. Kész fertő a legtöbb hely.

Nagyon sajnálom hogy ide jutott az egészségügy.

Egy egészségügyi dolgozó

2011. nov. 20. 13:27
Felháborító, hogy mik vannak!
2011. nov. 20. 13:19
idióták, nem is érdemelnek szót.
2011. nov. 20. 13:08
Észak-Magyarországon élünk és egy itteni megyei kórházba kellett bevinni a 6 hónapos kislányunkat. Iszonyúan szégyellem, ami történt, mert sokban az én hibám, hogy már ilyen piciként be kellett feküdni vele a kórházba.

Ugrás a teljes írásra: Kórházban töltött napjaink
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook