Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülött baba elvesztése - hogyan lehet ezt feldolgozni? fórum

Koraszülött baba elvesztése - hogyan lehet ezt feldolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. aug. 21. 19:00

Szia.

Bármit is írnék,tudom közhely lenne.Őszintén sajnálom ami veletek történt!Tudom, ez most nagyon fáj.De erős vagy!!!!!Kibírod,túléled!Én több babát is elveszítettem a magas vérnyomásom miatt,de sose adtam fel!!!Meríts erőt a párodból.

2010. aug. 21. 18:59
(:
2010. aug. 21. 18:58

Őszintén sajnálom ami történt Veletek és a Babátokkal. Nehéz ilyenkor bármit is mondani, csak közhelyek jutnak az ember eszébe. Mégis csak annyit tudok mondani, hogy próbálj meg talpra állni, és hinni, bízni, hogy legközelebb sikerül. Szívből kívánok Nektek sok erőt, hogy fel tudjátok dolgozni a történteket!

Szeretettel Ölellek!!

2. Re87 (válaszként erre: 1. - Kéknefelejcs79)
2010. aug. 21. 18:58

Nagyon sajnálom,szörnyű,ami Veletek történt:(!Szegény pici!

Szerintem semmi kép ne próbáld magadba fojtani az érzéseidet!Pihenj egy darabig,utána térj vissza a megszokott életedhez.Enyhíteni a fájdalmadon csak az idő fog!Ha végkép nem megy,akkor fordulj szakértőhöz.Ami nagyon fontos,hogy a férjeddel ne forduljatok el egymástól!

Fogadd őszinte részvétem!:(

2010. aug. 21. 18:52

Teljesen normális, gondozott terhességem 29. hetében történt a tragédia. Nagyon vártuk már a férjemmel ezt a babát, előtte volt néhány sikertelen próbálkozásunk (egy mola terhesség 8 hetesen művi befejezéssel és két késő menzesz, aminél már pozitívat teszteltem). Másfél évig nem sikerült összehozni, aztán idén február elején váratlanul minden gond nélkül megfogant a kislányunk.

Nagyon örültünk, minden vizsgálatra időben elmentem, minden rendben volt,egyedül a 28. heti ultrahangon derült ki, hogy a placenta lent tapad. A méhszáj azonban zárt volt és nem volt panaszom, így nem kellett feküdnöm. A munkám ülőmunka, már csak két hetet kellett volna dolgoznom. Jártam kismama jógára, vigyáztam magamra. Aztán két hete csütörtökön az esti sétánk után vérezni kezdtem. Azonnal besiettünk a Baross utcai I. Női Klinikára. Bár a vérzés elállt, de keményedéseim voltak elég sűrűn, így bent tartottak folyamatos magnézium infúzióval. Mint kiderült ultrahangon a lent tapadó méhlepény széle levált, ez okozhatta a vérzést. A görcsölések bár csökkentek, de pénteken sem múltak el, hiába kaptam a gyógyszereket, a beindult folyamatot már nem lehetett megállítani. Szombat hajnalban váratlanul leesett a baba szívhangja, azonnali sürgős császár. A műtét közben derült ki, a lepény közepe is kezdett leválni, befelé vérzett is. Bár nem ilyen szülést terveztem és nem ilyen korán, de belenyugodtam, csak legyen rendben minden a babával.

Dórikánk túl korán érkezett erre a világra, 29. hétre 1230 grammal. De annyi sikersztorit hallani, hogy az ekkora korababákat is megmentik! A legjobb helyen voltam, rögtön a koraszülött intenzív osztályra került, naponta kétszer látogathattuk. Lélegeztették, gyógyszereket kapott, altatták, de viszonylag stabil volt az állapota. Nem bíztattak az orvosok, hiszen ilyenkor nagyon kritikus az első egy hét, még később is lehet bármi probléma.

Mi azonban bizakodtunk, hátha a nem várt koraszülés ellenére minden rendben lesz. A hétvége elmúltával hétfő hajnalban ébresztettek, jöjjek gyorsan a babához, gond van. Nem kívánom ezt az érzést senkinek sem.. Én ekkor még reménykedtem, de már nem volt remény. Babám hirtelen vérnyomásingadozás miatt tüdővérzést és agyvérzést kapott, minden gyógyszert, transzfúziót megadtak neki, de már nem lehetett megmenteni. Férjemet azonnal hívtam, együtt zokogtunk a számunkra még így is gyönyörű kicsink kihűlő testénél. Csak két napig lehettem anyuka.


Ennek már két hete, a fájdalom alig enyhült. Siratom a terhességem 7 hónapját, amit annyira vártam és annyira büszke voltam rá. Hiányzik a pocakom és benne a mi várva várt kisbabánk! Hogyan leszek képes visszamenni ezek után dolgozni, újrakezdeni a babatervezést? Olyan mintha az egész éves boldogságunkat elvesztettem volna, hogy lehet ezt túlélni?! Pedig még szerencsés is vagyok, mert a legjobb helyre kerültem, időben megműtöttek, nem véreztem el, a méhem megmaradt, mellettem a szerető férjem, családom.


Sokat segítene, ha tudnám, nem csak velem történt ilyen és egy efféle szörnyű tragédia után is lehet folytatni, újrakezdeni. Hogy ezután sikerülhet újra babát várni és rendben megszülni. Mert most ez olyan távolinak tűnik...


Előre is köszönöm a hozzászólásokat, segítő szavakat!

kéknefelejcs79

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook