Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelő segítségét kérném! fórum

Könyvelő segítségét kérném! (beszélgetős fórum)

3. bébice (válaszként erre: 2. - Puritan)
2010. jún. 8. 12:55

Köszi a választ,bocsi,de csak most láttam.

Nem EVÁ-s vagyok,hanem egyszemélyes Kft.

Unios adószámom van,és csak unios országból hozom az árut.Tehát a vásárláskor nem mondjuk Németországban fizetem a 19% áfát,hanem itthon 25-öt havonta,mert minden hónapban vásárolok.


A könyvelőtől megkérdeztem,ő mondta,hogy a társasági adóból vonja le a költségeket.

Azért kérdezem különben meg máshol is,mert már két nagyobb hibát vétett a könyvelő,amire később jöttem rá.

2. puritan (válaszként erre: 1. - Bébice)
2010. jún. 6. 14:29

Valószínűleg nem EU tagországból hozod az árut, ezért kell megfizetned az import áfát, de mivel egyébként alanyi adómentes vagy, a hazai beszerzések áfáját nem vonhatod le. Ha vállalkozó vagy, kicsit nézz utána szerintem az alapfogalmaknak, a társasági adó az az adó, amit fizetned kell a vállalkozásod nyeresége után, vagyis nagyjából a bevételek és költségek különbözete után. Nem a társasági adóból lesz levonva, hanem az adóalapból, vagyis a te esetedben az áfa úgy viselkedik, mint egy költség.


Bátran kérdezz a könyvelődtől és magyaráztasd el magadnak akár egyszerű számpéldákkal, vagy a saját valós könyvelésed kivonatolt változatával.

2010. jún. 5. 22:43

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy alanyi mentességet élvező cég külföldről hozza be az árut havonta,Ezért áfabevallást csinál a könyvelő minden hónapban,mert itthon kell a 25% adót befizetni a vásárlás után.Viszont elég sok kiadás is van,webshopot üzemeltetek pl.számítógép rendszervisszaállítás volt a múlt hónapban,ezért 300.000 ft.-ot fizettem ki egy informatikai cégnek.Ennek és a többi kiadásomnak az áfáját mikor vonja le a könyvelő?

Azért kérdezem,mert ő azt mondta,hogy majd a társasági adóból lesz levonva,arról meg én még nem is hallottam,hogy az mi.

Kérlek benneteket,hogy csak az írjon aki tényleg ért a témához.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook