Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhakész pacal főzése fórum

Konyhakész pacal főzése (beszélgetős fórum)


márc. 11. 00:48
a friss szerintem jobb.
márc. 10. 18:51
Véletlenül sem turmixolnám le azt a finom körmöt.
13. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 10. 17:54
A konyhakész pacalt nem kell előkezelni. A körömmel együtt tedd fel. Én mindíg kuktába főzöm, kb 50 perc alatt elkészül. Ízesítőnek teszek bele pirospaprikát, piros aranyt, borsot, köménymagot, fokhagymát, sűrített paradicsomot. Amikor elkészült, akkor kicsontozom a körmöt, a körömhúst visszateszem és újra felforralom. Nem kell azt turmixolni, másnaptól teljesen kocsonyás és sűrű lesz, ha marad....Többet szoktunk főzni, a maradékot fagyasztom és öröm előszedni amikor kedvünk szottyan rá.
12. maxi54 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 10. 17:08
Persze, bele lehet főzni, de mindenképpen érdemes ügyelni arra, hogy végül vedd ki, csontozd ki és turmixold bele, megéri a sűrű szaft miatt.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
márc. 10. 16:27

Én már csak múlt időben fogalmazok. Egymagamnak már nem kezdek hozzá ekkora melóhoz. Inkább veszek esetenként 1-1 doboz konzervet. Már azt is kitapasztaltam, melyik gyár termékét vegyem, ha olyat szeretnék, ami az én ízlésem szerint való. Priviben írom, ha kéred, akkor nem lesz reklám.

Amíg nagy volt a család, elég sűrűn főztem. Persze, ráment a szombat-vasárnap. :))

10. bnedora (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
márc. 10. 16:13
Én is teszek bele, így az igazi:-)
márc. 10. 16:10

Nagyon szívesen

Igen, a körmöt bele, a pacallal együtt főzni. Akkor lesz finom. :))

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
márc. 10. 16:05
Köszönöm szépen :)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Maxi54)
márc. 10. 16:02

Nagyon szépen köszönöm,körmöt gondoltam hozzá :)

Csak én eszem a gyerekek nem.

Esetleg a körmöt bele tehetem hogy együtt főljön?

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
márc. 10. 16:00
Nem tudom Andikám,nem néztem,csak hogy konyhakész.Gondolom ez azt jelenti hogy abált,ezért is vagyok tanácstalan!
5. maxi54 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 10. 15:47
Szia! Legtöbbször ilyet főzök, mert szeretjük, mindenképpen át kell mosni kétszer-háromszor váltott hideg vízben. Utána babérleveles, sós vízben főzni - abálni - attól függően, hogy keménynek látszik-e vagy vagy már előfőzött, legalább egy órahosszat vagy tovább. Közben a vöröshagymát megpirítani bő zsírban, ha a pacal már legalább félkész, akkor leszűrni, majd rá lehet a hagymára tenni és ízlés szerint fűszerezni, mint egy pörköltet. Ha sűrű szaftot szeretnél, lehet sertéskörmöt puhára főzni, kicsontozva beleturmixolni, de ha tudsz venni valahol marhaflaxnit - ínszalagot - az még jobb. Azt is külön szoktam puhára főzni és turmixolni. Jó étvágyat!
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
márc. 10. 15:44
A készre-főzéskor a són kívül valamennyi szemes borsot, és kevés köménymagot is főzünk bele.
márc. 10. 15:37

Ha nyers pacal, akkor először bő vízben meg kell abálni. Kb. 2 órán át főzöd = csendben rotyog!! babérlevél, kevés só, szemes bors.

Ha kihűlt, megtisztítod az esetleg még rajta levő "pogány-bőrt" leszeded róla. Olyan sárga, mint a csirke lábán amit lehúzol. Felcsíkozod.

Ezeket a munkákat általában előző nap megcsinálják, eléggé időt-rabló meló.


A felcsíkozott, megtisztított pacalt megfőzni, körömmel, vagy nélküle, és milyen módon: ízlés dolga.

Egyetlen tanácsom van: pont úgy, ahogyan pl. a marhalábszár-pörköltet is megfőznéd!

Felrakod főni, lassú pöcörgéssel kb. 4,00-4,50 óra. Ez már ízlés dolga, ki hogyan szereti.


(Én biztosan bográcsos módon = rétegezve a pacalt és a hagymát-zöldpaprikát, és rétegenként sózni, mint a bográcsost is szoktuk erre mifelénk!) Felönteni vízzel, kb. 2 cm-rel lepje el. És kb. fél órával a vége előtt megy a tetejére az őrölt paprika.)

De ez már ízlés dolga. Főzd úgy, ahogy a patásokból a pörköltet szoktad. (Körömpörkölt, marhalábszár pörkölt hasonlókat)

márc. 10. 15:24
Nem mindegy, hogy a fagyasztott pacal csak konyhakész, vagy előfőzött is.
márc. 10. 15:06

Sokszor akartam már venni csíkozott pacalt a pennyben,de nem tudom hogyan kell elkészíteni! Van fagyasztott is,melyik a jobb?

Segítenétek nekem hogyan készítsem el?

Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook