Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencsések ide! fórum

Kontaktlencsések ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
200. carino (válaszként erre: 195. - 52a1de98f0)
2011. jún. 24. 15:05

Szia Erika!


Én Procleart hordtam. Most váltottam. Az Acuvue mennyibe kerül?

Köszi a választ.

199. genlips (válaszként erre: 198. - Genlips)
2011. jún. 24. 12:56
akarom-mondani ahogy neked tetszik :)
198. genlips (válaszként erre: 197. - Évi anyuka)
2011. jún. 24. 12:52

Én neten rendelem :)

Én kontaktológushoz járok fél évente vizsgálatra :)

197. Évi anyuka (válaszként erre: 196. - Genlips)
2011. jún. 24. 12:34

Én nem neten rendelem :)

Én optikushoz járok fél évente vizsgálatra :)

196. genlips (válaszként erre: 189. - Évi anyuka)
2011. jún. 24. 11:59

(mellék jegyzetként: genetikán kevesebb múlik, mint a táplálkozáson)

részletezem, mert különben nem érted, hogy is értem :)


éveken (6-8) keresztül elmentem ilyen-olyan optikushoz, szemészhez és a 3havi 1negyed romlással nyugodtan számolhattam szemüveggel. kontaktlencsével 6-9havi 1negyed volt a romlás aránya.

ezt egyébként úgy húztam még tovább, hogy akkor is hordtam tovább ugyanazt az erősségű kontaktlencsét vagy szemüveget egy ráadás év erejéig, ha már nem láttam jól!


aztán elmentem egy profi kontaktológushoz (nagy szerencsémre a neten fórumozgatás közben kaptam egy ajánlást szintén profitól), aki bemérte végre szakszerűen a szemem, megtudtam, hogy cilinderem van, amit azelőtt senki sem korrigált sem szemüveggel, sem kontaktlencsével!!!


utólag kiderült, hogy mit csinált az a sok előző 'szakember'. túlkorrigált a cilinderemen, ezért tűélesen láttam szemüveggel, kontaktlencsével az első két hétben. ez tipikusan a fejfájós korszakom volt mindig. aztán ahogy a szemem a dioptriához elkezdett hozzáromlani (!) kijött újra a cilinderem, ami konkrétan azt jelentette, hogy új szemüveggel vagy kontaktlencsével egy hónap után (!!!) a főiskolán újra az 5. sorba vagy előrébb kellett ülnöm, mert különben nem tudtam elolvasni, amit kivetítettek.

pl. emlékszem, hogy bkvztam, Kálvin téren vártam a villamosra és csak akkor tudtam eldönteni, hogy 47 vagy 49 villamos jön, amikor a megálló végéhez ért a vili.


szóval olyan kontaktlencsét ajánlott a kontaktológusom, ami azóta is tökéletes és bő egy év alatt sem romlott a szemem, holott a többivel már újra ideje lett volna lecserélnem erősebbre.

hogy honnan tudom, hogy nem romlott: 1. vezetés, 2. mikor először beraktam az új kontaktlencsét, az utcán a rendszámtáblákat olvasgattam és megjegyeztem, milyen távolságra vannak, ami még most is olyan

nem mondom, hogy megállt a szemem romlása hosszú távon, 3-4 év múlva gondolom biztosan kell majd új, de az még nem történt meg velem ezelőtt, hogy másfél év után is bátran vezetek autót, mert még mindig élesen látok.


azért írtam le mindezt, hogy lásd, az a pár ezer vizsgálati díj nagyon is megéri a szakembert, mert úgyis megspórolsz annyit a netes rendelésen, ha már tudod, mit kell rendelned és nem az ofotértből szerzed be...

2011. jún. 24. 11:55
Én 3 éve használok kontaktlencsét, az elejétől kezdve Acuvue-t. Nem volt vele gondom soha. :) A szemüveg zavart anno, azért váltottam, meg szerintem nem is áll jól. Éjszakára is lehet hordani, de én mindig kiveszem, mert párszor bent hagytam és reggelre olyan fáradtnak éreztem a szemem.
2011. jún. 24. 11:32

Most rákerestem a googleba, szinte mindegyik kék dobozban van :DDDDDDDDD

Régen acuvue-t hordtam, de orvosváltásnál mást javasolt a doktornő.

193. genlips (válaszként erre: 188. - Genlips)
2011. jún. 24. 11:32
hogy milyen típusú kontaktlencsét hordasz, azt a szakember választja ki, nem te magadnak. persze többel is lehet próbálkozni, ha nagyon szárad a szemed tőle vagy a folyadékot változtatni, de sajnos a szemünk világa nem olyan dolog, hogy ha valakinek egyik nagyon jó, akkor a te szemednek is tutira jó lesz, ezért érdemes fizetni pár ezret egy szakembernek
192. Panni58 (válaszként erre: 186. - Évi anyuka)
2011. jún. 24. 11:30
Biofinity? az is kék dobozos :)
2011. jún. 24. 11:30

Szia!

Én 14éve hordok lencsét. Soha semmi bajom nem volt vele. A szemüveget sajna nem bírom elviselni, idegesít.

A kontaktlencse kiválasztásánál nagyon fontos a jó minőség. Minél nagyobb az oxigénáteresztő képessége, annál jobb.

Én AIR OPTIX Night and Day-t használok, mert ennek az egyik legjobb a "légzése". Elvileg még éjszakára sem kell kivenni, de én azért kiveszem.

190. Évi anyuka (válaszként erre: 187. - Binky)
2011. jún. 24. 11:29
Nem :(
189. Évi anyuka (válaszként erre: 188. - Genlips)
2011. jún. 24. 11:29

Nekem is volt hogy évekig nem romlott, de ha a 15 évet nézem, akkor igen. 1,5-ről indultam, most 3,5-öt hordok.

Ez csak a genetikán múlik kinek rossz a szeme, vagy romlik gyorsabban.

188. genlips
2011. jún. 24. 11:27

olyan kontaktológushoz mentem el, aki ért a szakmájához. megfelelően bemérte a szememet, ugyanis a cilinderemre is megoldást talált és élesen látok a kontaktlencsével 1 év után is. nem romlott tovább a szemem először életemben!

kontaktlencsét, folyadékot a netről rendelem, mert onnan a legolcsóbb, a kontaktológusomnál pedig vizsgálati díjat fizetek.

187. Binky (válaszként erre: 186. - Évi anyuka)
2011. jún. 24. 11:27

coopervision?

én azt hordok, nálam is kék a doboz


egyébként én egy szentendrei optikushoz járok, megvolt a szemvizsgálat, többit ők intézték, mutatták hogyna tegyem be

felhívom őket, megrendelik, 2 napon belül kijön, elmegyek, kifizetem, ennyi

2011. jún. 24. 11:19

Igen, 15 éve hordok lencsét. Először magánba jártam egy doktornőhöz, majd az Optirexbe nyergeltem át. Így olcsóbb volt, és lehetett időpontra menni, míg a doktornőnél érkezési sorrend volt. Volt hogy 3 órát vártam.

Fú a márkát sose tudom mit hordok :P HA valaki ír itt egy-két márkát, akkor felismerem, de magamtól meg nem mondanám.

Kék dobozban van :)


Amúgy lágy lencse, havi viselésű.

185. carino
2011. jún. 24. 11:17

Sziasztok!


Van itt vki, aki kontaktlencsét visel köztetek? Milyen típusú lencsét hordtok? Nagyobb optikában (Ofotért, Optiris) veszitek? Mik a tapasztalatok az Ofotértes termékekkel kapcsolatban?

Válaszotokat köszönöm.


Üdv.:

carino

184. buschne (válaszként erre: 183. - Hoxáscsajszi)
2011. jún. 3. 19:37

Igaz, félreérthető voltam:)

Összevontam a tényekkel a jövőt.(Azaz a jelent).

Úgy lett volna helyes, hogy az 1 évessel kezdtem, utána jött a 3 havis, a havis, ma pedig már lehet kapni naponta cserélhetőt, sőt, non-stop viselhető lencsét is.

Így rendben?

183. hoxáscsajszi (válaszként erre: 182. - Buschne)
2011. jún. 2. 16:09

Bocsánat ezt írtad: "Én is az 1 éves kihordású lencsével kezdtem, majd jött a 3 havis, azután az 1 havis, a napis, most meg ez a non-stop viselhető. "


Azt hittem most ezt viseled, ezért kérdeztem. Nekem úgy jött le, hogy azt hordod. :)

182. buschne (válaszként erre: 181. - Hoxáscsajszi)
2011. jún. 2. 14:41

Addig már nem jutottam el, nekem nem volt, most meg már nincs rá szükségem:)


Hogy mi a különbség?

Hát az, hogy a havit mindig ki kell venni, a non-stop viselhetőben meg lehet aludni, akár non-stop.

De én írtam, hogy egyébként azt is kivenném, csak akkor jönne jól, ha extrém helyzet van, pl. buli, kirándulás, nyaralás, akármi, ami miatt higénikusabb és kényelmesebb benne hagyni, mint kivenni.


Biztosan vannak már, akik ebbe a non-stop lencse világába születtek bele és nem okoz gondot nekik az, hogy mindig benne aludjanak :)

181. hoxáscsajszi (válaszként erre: 179. - Buschne)
2011. jún. 1. 15:57

szia, ez a non-stop viselhető kontaktlencse a AirOptix Night&Day Aqua?? Soha nem veszed ki?


Ha kiveszed éjszakára, akkor mi a különbség a havi és ez között?

180. buschne (válaszként erre: 179. - Buschne)
2011. márc. 27. 11:19
Ja nem derül ki, az egy havist viseltem utoljára:)
179. buschne (válaszként erre: 178. - 35b12c3a2d)
2011. márc. 27. 11:18

Szia!

Én húsz évig hordtam lencsét, problémamentesen.

Én is az 1 éves kihordású lencsével kezdtem, majd jött a 3 havis, azután az 1 havis, a napis, most meg ez a non-stop viselhető.

Én a tapasztalataim alapján csak akkor hagynám bent éjjel, ha muszáj. Pl. osztálykirándulásokkor nagyon jól jött volna ilyen lencse, főleg, amikor a buszon kellett aludni és ásványvízzel mostam kezet mielőtt kivettem volna, miközben mindenki lökdösött jobbról-balról...


De szokványos hétköznapokon akkor lennék nyugodt, ha éjjel kint lenne...Csak jobban kap oxigént a szem, bár nem vagyok orvos, csupán laikusként gondolom így.

2011. márc. 27. 03:04

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani nekem, hogy a 24 órás kontaktlencse bent lehet 24 órán keresztül a szemben? Főleg, hogy éjszaka nem árt-e? Köszi!

177. martini64 (válaszként erre: 175. - Timycat)
2011. márc. 26. 22:05

Azt mondta a doktornő, hogy a rövidlátóknál is kialakul egy idő után az időskori távollátás, és pont úgy, ahogy Te is tapasztalod. Közelre más dioptria kell, mint távolra. Ebben az esetben a távolra felírt kontaktlencse dioptriát olvasószemüveggel kell korrigálni.

Mondjuk én ezt is fordítva csinálom, mert engem fáraszt az olvasó szemüveg, így az én dioptriáim olvasáshoz és számítógéphez vannak felírva, és ha távolra akarok jól látni, ráteszek még egy másfeles szemüveget.

2011. márc. 26. 22:01

Sziasztok. Nálunk az egész család kontaktlencsés.

Én kezdtem, több, mint 10 éve hordok lencsét, először éves lencséim voltak, három éve váltottam havi lencsére, ahogy a technika fejlődött, ugyanis nekem régebben csak éves lencsém lehetett. -9 és -10 lencséim vannak, cilinderesek. Az biztos, hogy a vastag szemüveg után nagy élmény normális embernek látszani.

A páromnak multifokális kontaktlencséje van, közelre és távolra is lát vele, az ő szeme pluszos, semmi gondja nincs a kontaktlencse berakásával.

Ha az ember szerez egy kis gyakorlatot, már szinte vakon is megy, én pl. sose használok tükröt, és a gyerekeimet is arra biztattam, hogy hagyják el, hisz előfordulhat, hogy anélkül is kell boldogulnunk.

A gyerekeim is lencsét hordanak, 15-16 éves koruk óta. Az egész családunk egy szemorvoshoz jár, nem volt probléma, hogy 18 alatt voltak a gyerekek.

A legkisebb 14 volt, mikor az első próbalencséjét megkapta.


Egyébként nem mindenkinek válik be, a kicsi pl. nem szereti, igaz, neki csak -1,5 kell. Inkább vesz szemüveget, ha nem látja a táblát, tornán pedig leveszi.

175. timycat (válaszként erre: 174. - Nikike1988)
2011. márc. 26. 21:33

Szia!


Mindenféleképpen először szemészhez kell menned. Ő pontosan megállapítja a dioptriát, görbületet, meg egyéb lencséhez szükséges dolgokat.

Szemész a legtöbb optikában is rendel. Általában előre be kell jelentkezni. Vizsgálat után a szemész mindenről tájékoztat, kapsz próbalencsét, megtanítanak betenni, kivenni, tisztán tartani.

Én 10 éve használok lencsét, szerintem ha betartod a lencseviselés "szabályait" akkor semmi probléma nem lehet.

Nekem mínuszos a szemem, azt vettem észre, hogy lencséve közelre, apró betűket nem látom olyan élesen, mint lencse nélkül, tapasztaltam némi fényérzékenységet, de ez igazából csak vezetésnél zavaró, arra meg ott a napszemüveg.

174. Nikike1988 (válaszként erre: 173. - Nikike1988)
2011. márc. 23. 01:07
elnézést de elírtam.. +5 és +5.5 :-D
2011. márc. 23. 01:06

sziasztok.Évek óta eszembe jut így a nyár közeledtével hogy esetleg kipróbálom a lencsét..Télen még csak-csak elvagyok a szemüveggel(leszámítva a párásodást) de nyáron amikor meleg van nagyon nehezen viselem..

+5 az egyik és -5.5 a másik szemem és cilinderes vagy hogy kell ezt írni.Remélem érthető:)

A legnagyobb félelmem hogy nem látom majd a lencsét és esetleg nem tudom betenni vagy kivenni...Lehetnek veszélyei a lencse viselésének?

172. rkitti
2011. jan. 28. 17:18

sziasztok!

Nem tudja esetleg valaki, hogy a neten honnan tudnék tórikus-színes lencsét rendelni? Sajnos eddig nem nagyon találtam.

Előre is köszi!

171. buschne (válaszként erre: 170. - Anka71)
2010. okt. 16. 06:27
Nekem is -5,25 volt a vége, de középiskolás éveim vége felé lett lencsém és ez igazi áttörés volt az életemben, azt is mondhatom, jobb életminőségem lett ezáltal. Valóban élesebb látást is eredményezett és nem is beszélve a többi kellemetlenségről...hogy csúnyának éreztem magam, hogy folyton bepárásodott, hogy nyáron lenn volt az orromon, hogy nem viselhettem napszemüveget, hogy labdázás közben betört az üvege, hogy ráléptek a strandon és én alig találtam meg a plédünket és még sorolhatnám...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook