Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencse viselők segítenétek? fórum

Kontaktlencse viselők segítenétek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 22. 20:37
Szerintetek egy 1-es szemet megműtenek?
17. nana06
2012. ápr. 22. 20:25
Nekem három hete van kontakt lencsém...előtte hét évig szemüvegem volt. Sokkal jobban szeretem a kontakt lencsét. Nekem eleve csak az egyik szemem rossz, így csak a jobb szememen van lencse. Kivenni nagyon nehezen tanultam meg amúgy..betenni sitty-sutty beraktam, de a kivétel nagy dilemma volt...aztán szép lassan belejöttem. Én van hogy a körmömmel van hogy az ujbegyemmel szedem ki. De én nem látom problémának azt hogy a körmömmel szedem. Nem karcolódik meg vagy ilyesmi. Pont tegnap voltam szemésznél kontrollon és mondta hogy szép tiszta nincs baj vele. Én sokkal jobban szeretem mint a szemüveget, nem kell feltolnom, lekapnom ha esik az eső, nem párásodik be...jah és ugyan úgy látok vele mint a szemüveggel. Egy dolgot kellett még hozzá tanulnom, hogy pislogni kell...ezt hajlamos vagyok elfelejteni...
16. jennyke 1 (válaszként erre: 12. - 9ec83ec2fd)
2012. ápr. 22. 20:24
1 es asszem a másik szemem kevesebb de nem tudom pontosan most szerintem nem is olyan rossz a szemem az érzékből ítélve
15. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 14. - Gumicsirke)
2012. ápr. 22. 20:21
Neked a két hetes mennyibe kerül?Nekem a havi 4500.-
2012. ápr. 22. 20:21
2 hetes lencse is van, nekem olyanom van:) egyébként engem zavarnak a körmök, ezért mindig kicsire vágom..de ez szokásfüggő szerintem.
13. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 10. - Vikucka)
2012. ápr. 22. 20:10
Én is az ujjbegyemet használom, csak néha a bal szememből veszem ki úgy hogy megérinti a körmöm,de nem láttam hogy baj lenne.
12. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 9. - Jennyke 1)
2012. ápr. 22. 20:10
Pedig először furcsa!! Mikor 13 évesen szemüveges lettem (-0,5) akkor is úgy éreztem szédülök,zavar, de egy-két napon belül megszokod és nagyon jól érzés,hogy az ember élesen lát! Ez csak egy életérzés amit most tapasztalsz, de hozzászokik a szemed. Neked hányas?
11. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 8. - Elbb)
2012. ápr. 22. 20:08
:-)) gyakorlás kérdése, nekem sem ment elsőre!
2012. ápr. 22. 20:07
nekem már egy éve körmöm van. Inkább karmok. Meg lencsém is. Az ujjbegyet használom, sosem történt probléma.
2012. ápr. 22. 20:07
Nem használom a szemüveget nem tudom megszokni idegesít, hogy minden tök éles olyan mintha az emberkék papír vékonyak lennének szóval nem tusom de zavar.És ha a kontaklnecse is ezt az érzést biztosítja akkor nem próbálkozok vele.(Nincs még kontaklencsém én igy is látok csak nem annyira max egy ici picit szeretnék jobban látni az már jó lenne de nem távcsőbe nézés érzést akarok:((((((
8. elbb (válaszként erre: 6. - 9ec83ec2fd)
2012. ápr. 22. 20:06
En a tartojabol nem tudtam kivenni.:)
2012. ápr. 22. 20:04
Ja és a kontaklencse azért jobb mint a szemüveg (szerintem9, mert nem párásodik be, nem csepeg rá aze ső úgy hogy nem látsz ki és ha forgatod a szemgolyód jobbra-balra-föl-le, nem kell ki-ki nézni a szemüveg kerete alól.:-))
2012. ápr. 22. 20:02

Nekem műkörmöm van, 3 hónapja használom a kontaklencsét, előtte évekig szemüveges voltam (10 évig). A kontaklencsém erősebb, élesebben látok, a szemüvegem 1 v. 1,5 dioptriával gyengébb, de itthon olvasni, számítógépezni tökéletes.

A nagy köröm nem akadály, nem a körmöddel fogod meg,hanem az ujjbegyeddel pattintod le.

5. elbb
2012. ápr. 22. 20:02
Persze, ugyanolyan lesz. Sot, van olyan lencse, ami a becsillovas ellen is el van latva vedelemmel. A nagy korom pedig, a kontaktologus nem ajanlja, de szerintem rutin kerdes az egesz. En nem tudtam nagy korommel hasznalni.
2012. ápr. 22. 20:00
Már viseled a kontaklencsét? Szemüveget mennyi ideig hordtál?
3. jennyke 1 (válaszként erre: 2. - Martamay)
2012. ápr. 22. 19:58
És ugyan oly élesek mint a szemüveget hordanák?Csak mert nem tudom megszokni én sem a szemüveget meg a túl éles dolgot azt gondoltam a kontaklencsével olyan lesz mint ha nem is lenne csak élesebben látok egy picit mint most
2012. ápr. 22. 19:54

Szinte jobb latast biztosit es van 3 honapos is..


korom temaban nem tudok nyilatkozni, mert nekem sosem volt nagy kormom (sportoltam mindig)

2012. ápr. 22. 19:51

Azt szeretném kérdezni, hogy a lencsét nagy körömmel is lehet e használni és, hogy milyen fajtál léteznek 1 napos meg 1 hónapos van csak?

És ugyan olyan látást biztosít mint mondjuk a szemüveg?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook