Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencse fórum

Kontaktlencse (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. Dovanda (válaszként erre: 32. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:31

biztos hogy függ a minőségtől is

az enyém Dailies all day comfort

2010. máj. 21. 11:30
nekem 17ezer volt most utoljára az egy havi ,azaz 60db ,mert nem egyforma a két szemem
32. cullinan (válaszként erre: 15. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:29

Most akkor melyik a drágább?

a havi vagy a napi? mert lentebb pont az ellenkezőjét irta valaki?:)

Vagy ez függ a lencse milyenségétől??

31. psycheee (válaszként erre: 27. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:28

Ez kb. 20 ezerbe kerül.

Én javaslom, hogy menjetek egy másik dokihoz és ő majd elmondja, miből választhattok. Van egy csomó próba lehetőség ingyen és a fiad majd kiválasztja, melyik volt neki a legkényelmesebb.

30. Dovanda (válaszként erre: 26. - Psycheee)
2010. máj. 21. 11:25

nem az a fajta. 20éve járok hozzá ,ő csinálja a szemüvegeimet , a lencséket vele beszélem meg , ő rendeli,soha semmire nem akart rábeszélni , mindegyiknek elmondta előnyét hátrányát. a havinak egy van előnye, havonta teszed be és veszed ki, hátránya sokkal több.

most már a fiam is hozzá hordom 14 éves , azt mondta a lencsére várjunk még 2 évet.

29. cullinan (válaszként erre: 24. - Psycheee)
2010. máj. 21. 11:25

megkérdezhetem milyen lencséd van?

Most puhatolodzom, hogy kicsit felkészülten menjek a fiammal lencsét nézni.

Mit jelent az a mondatod, hogy "hagyományosként használom"

28. fc57ac7ebe (válaszként erre: 23. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:24
Nem tud a szemgolyó mögé befordulni,mert van egy vékony hártya ami megakadályozza ebben.Tudom,mert megkérdeztem egyszer,mikor felcsúszott a felső szemhéjamba :)
27. cullinan (válaszként erre: 16. - Psycheee)
2010. máj. 21. 11:23

30npaig ki sem kell venni? éjszaka sem?

és mennyibe kerül ez neked egy hónapban?

26. psycheee (válaszként erre: 23. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:22
Szerintem, téged nagyon rá akart beszélni a doki a napi cseréjűre. ;)
2010. máj. 21. 11:20

Nagyon tudatlan vagyok kontakt lencse ügyben, az lenne még a kérdésem, hogy kb ez havonta mennyi költség?

És ha egyáltalán jól tudom, ezt havonta kell vásárolni?

24. psycheee (válaszként erre: 20. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:20

Ha úgy döntesz, hogy hagyományos havi lencseként használod, akkor persze hogy kell hozzá minden.

Lehet, hogy más miatt javasolta ezt az orvos. Természetesen nem kell ezt választanod, ha idegenkedsz, ha félelmeid vannak.

Nekem jó pár éve lencsém van, de még sosem csúszott sehova. Legalábbb is nem olyan helyre, ahol kétségbe kellett volna esnem.

A tied nagyon jó a szemnek, de az enyém sem kevésbé, hisz ez már más anyagból is van.

Amúgy én hagyományosként használom. Azért ajánlotta ezt az orvos, mert napi 15-20 órát is hordom.

23. Dovanda (válaszként erre: 21. - Cullinan)
2010. máj. 21. 11:18

én ha kontaktlencsézek reggel beteszem ,este megy a kukába..kész


a dokim azt mondta a havinál nagy a fertőzés veszély és elcsúszhat, befordulhat akár hátra a szemgolyó mögé (ez nem azt jelenti,hogy fog,de meg van a veszélye)

22. cullinan (válaszként erre: 10. - Miss Jane)
2010. máj. 21. 11:18

De a havi nem éppen azért jobb, mert csak egyszer kell betenni a napival ellentétben, amit reggel este?

Szóval kezdésnek a napi váltást javasoljátok?

A fiam persze olyat szeretne, amivel egy hónapig nincs gond)

2010. máj. 21. 11:15

Huu, nagyon köszönöm a válaszokat, most olvastam végig, megnyugtattatok, nem tudom miért beszélt ekkora hülyeséget akkor az a nő!

Na, kicsit még megvagyok zavarodva ettől a napi, havi??

ez azt jelenti, hogy naponta másikat kell betenni, a havinál pedig 30 napig bent van éjjel nappal??

20. Dovanda (válaszként erre: 19. - Psycheee)
2010. máj. 21. 11:11

szerintem ott elég nagy a fertőzés és az elcsúszás veszélye,ha bent hagyod 30 napig.

nekem a doki azt mondta ezt felejtsem el.

ha pedig kiveszed akkor kell amiben tárolod.

19. psycheee (válaszként erre: 18. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:09

Nem kell, ennek pont ez a lényege.

Úgy használod, ahogy szeretnéd: úgy, mint egy hagyományos havi cseréjű lencsét, vagy ki sem veszed 30 napig.

18. Dovanda (válaszként erre: 16. - Psycheee)
2010. máj. 21. 11:05
akkor hogy fertőtleníted?
17. Nagyir (válaszként erre: 8. - Szilvamama)
2010. máj. 21. 11:02
Szia! Az hogyan lehet, hogy két dioptria van a lencséd és a szemüveged között? Tudomásom szerint 0,25 dioptria eltérés javasolt a szemüveg javára, mivel a lencse ugye "rásimul" a szemedre.
16. psycheee (válaszként erre: 15. - Dovanda)
2010. máj. 21. 11:01

Nekem 30 napos lencsém van. Ehhez sem kell tok, lötty, stb.

Sosem hallottam, hogy 18 év alatt nem hordható lencse.

2010. máj. 21. 10:53

Sziasztok.

Nekem van szemüvegem és lencsém is.

Tapasztalatom,hogy a napi lencse sokkal jobb. Nem kell löttyöket venni,fertőtleníteni ,tartóba pakolászni. Ha mindezt levonod ,vagy hozzáadod ,nem drágább a havi lencsénél. Én speciel szeretem . Bár a környezetem követeli a szemüveget rajtam:)

14. Marcsykaa (válaszként erre: 10. - Miss Jane)
2010. máj. 21. 10:43
Én magamtól tanultam meg ki-és betenni:D Megjött a kontaklencsém, persze a szemészeten mondták h menjek vissza, megtanítják használni. De éééén, ááá neeeeeem:D Itthon magamtól, 1 teljes estét szenvedtem vele, de mostmár megy, nincs gond e használatával:)
13. flasch (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2010. máj. 21. 10:43
butaság, nekem po nt 16 éves koromtól van.
12. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Miss Jane)
2010. máj. 21. 10:41
12 éve hordok lencsét, és a mai napig előfordul néha-néha, hogy beleszabok. Bár amióta a Surevue lencsém leváltottam szilikonosra kb. 1 hónapja, meg kellett állapítanom, hogy ezek sokkal jobbak állagilag, és kezelhetőségileg, mint a régi volt.
2010. máj. 21. 10:39
Ja és ez a lány ált. iskolában viselte, és ez volt kb 10 éve.
2010. máj. 21. 10:39
Lehet, csak mivel van valami kockázata, szerintem amiatt mondta a hölgy, de ezzel nem kell foglalkozni, nekem volt olyan barátnőm, aki már általános iskolában is viselte, mert baba korában inkubátorban volt, és nagyon rossz volt a szeme. Javaslat: kezdetben vegyetek napi lencsét, amíg belejön a kezelésbe, berakásba, utána már mehet havi, kéthavi stb is. Nekem amikor lett, volt pár lencse amit elszaggattam, és örültem, hogy napi lencse, mert ugye a havi sokkal drágább. Persze van aki egyből bevállalja a havit, mert nem olyan ügyetlen mint én :).
9. Marcsykaa (válaszként erre: 8. - Szilvamama)
2010. máj. 21. 10:38
Elhiszem, elég kellemetlen lehet! És így akkor csak kontaklencsét hordasz?
8. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Marcsykaa)
2010. máj. 21. 10:36
Igen, ez így optimális, nekem is ezt kellene. Csakhogy a kontaktlencsém -8-as, a szemüvegem -10-es, váltogatni nem tudom egy napon belül, mert szédülök és fáj a fejem, meg a szemüveget amúgy is utálom.
7. fc57ac7ebe (válaszként erre: 4. - Border05)
2010. máj. 21. 10:35
Nekem is hetekbe tellett míg megtanultam :)
2010. máj. 21. 10:34
Ez tuti nem igaz, én a múltkor azon döbbentem le, hogy már általános alsós gyereknek is javasolják, mert kevésbé balesetveszélyes. Még az anyukája teszi be, és veszi ki neki ...
2010. máj. 21. 10:33
Nekem is volt már 16 éves korom óta, szerintem nincs ilyen h csak akkortól szabad, max 18 éves kortól javasolt, mert addig még esetleg javulhat a szem. Nekem 4 éve van kontaklencsém, és az orvos tavaly azt mondta, h kevesebbet használjam, mert nem jó a szememnek, ezért mostmár felválta hordok klencsét, és szemüveget. Ha süt a nap klencse, h tudjak napszemüveget felvenni, ha esős az idő, vagy cs itthon vagyok akkor szemüveg!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook