Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könnyezik a cicám szeme! Mi baja lehet? fórum

Könnyezik a cicám szeme! Mi baja lehet? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 3. 18:19

Nos voltunk dokinál! Kapott ilyen szem gélt amit naponta 3-szor kell adni Neki! :)

Mostanra már rendben van! :)

Szép estét Mindenkinek! :)

11. Kingling (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. febr. 20. 20:22

Köszönöm!


Mindenképpen megnézetem Dokival!Amúgy sem akartam hagyni szegénykét,nagyon rossz látni hogy olyan mintha sírna....:(

Sokáig volt az anyukájával,majdnem 4 hónapos volt mikor elhoztuk és akiktől elhoztuk,ők tenyésztik a cicusokat,volt sok kicsi is körülötte!Mindig ment a nagy játék....

Köszönöm válaszod! :)

10. szafaripók (válaszként erre: 9. - Kingling)
2013. febr. 20. 16:21

Akkor mindenképpen nézesd meg dokival.


Van a cicáknak egy tipikus betegsége (nem tudom hirtelen a nevét), ami a szemet támadja elsősorban.

Ha sok cica volt együtt, lehet ott kapott el ilyen fertőzést. Ha időben felismerik, kikezelhető gyógyszerekkel, ha nem, meg is vakulhat a cica, esetleg műteni kell a szemét (mármint ilyenkor már megmenteni nem tudják a látását, hanem ki kell operálni a szemgolyót).

Jobb félni, mint... Szerintem.

2013. febr. 20. 15:11

Most hoztuk el a régi helyéről...ott sok cicával volt együtt!Aztán kihoztuk a napokban Németországba kocsival

Mindegy az a legjobb ha elviszem orvoshoz,mert azt is hallottam hogy az ilyet antibiotikummal kezelik!

2013. febr. 20. 14:41

Lehet huzat, vagy ha kijár, bunyózott másik cicával...

Ha benti, akkor huzatos helyen ült, vagy valami belement a szemébe...

2013. febr. 20. 14:40

Köszönöm a válaszokat,nagyon aranyosak vagytok!A cica kedve jó de van még ilyen orrhangja mikor nyalakodik!!Én is a kamillás vattára gondoltam,de lehet, hogy ez ide már kevés!

Sokat hunyorog és olyan mintha sírna!!

Azt tudja valaki hogy mitől alakul ez ki nekik?

huzat vagy valami ilyesmi??

2013. febr. 20. 14:09
Kamillás vatta, ha már nem viszed orvoshoz... :(
2013. febr. 20. 14:06
Nem csúnya Mirinek ,nem gyulladásnak néz ki,orvoshoz nem vittük,mert amúgy jól van,csak tüsszög.étvágya jó,kapja a Béres cseppet azért.Ha nincs jól a cica akkor doki!
2013. febr. 20. 14:04
Az enyémnek is mert meg is van fázva.Mi kamillázzuk.
2013. febr. 20. 13:55

Kamillateás vattával törölgesd a szemét, és VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ!

Nem csak kötőhártya-gyulladás lehet az oka, jobb, ha megnézi a doki!!! Jobbulást neki!

2013. febr. 20. 13:45
A kötőhártyagyulladás fertőző. Orvoshoz kell vinned. Te is elkaphatod
2013. febr. 20. 13:34

Sziasztok!


Könnyezik a cicám szeme....az interneten sok minden lehet olvasni legfőképp azt hogy kötőhártya gyulladás lehet!Tud valaki esetleg valami házi praktikát, hogy hogyan lehet ez kiküszöbölni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook