Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Komolyan fel lehet készülni Angol B2 komplex nyelvvizsgára egyedül? fórum

Komolyan fel lehet készülni Angol B2 komplex nyelvvizsgára egyedül? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 18. 13:20

Nézd, ilyenek is vannak a youtube-on.

Nem mondom, hogy nem dolgoztatott meg 🙃


[link]

2020. okt. 17. 03:30

Ezt találtam hirtelen.


Plusz a youtubeon van rengeteg, pl.:


[link]

2020. okt. 17. 03:27
2020. okt. 17. 03:26

Szia, én is eurora megyek c1 re.

Szerintem fel lehet egyedül is, de...

A nyelvtani rész és a szókészlet eltörpül amellett, hogy az élő szó (szövegértés, beszéd) mekkora gyakorlatot kíván.

Javasolta más is, én is egyetértek: mindenképp nézz meg pár videot, hogy egyáltalán érted-e pl. a vizsga minta feltételeit.

Az euroexam oldalán fent vannak komplex anyagok, érdemes megpróbálni.

Rengeteg, de rengeteg angol nyelvű műsort ajánlok, és sok-sok beszédet.

Igazából ha most fogod elkezdeni, necces, hogy pár hónap alatt felhozd magad annyira.

Még én is pilláztam néhol a minta hanganyagon, pedig 11 évet kint éltem. Nekem a beszéddel nincs gondom, de ebben sok év kinti társalgás van benne.

Tavaly készítettem fel pont valakit b2-re. Neki megvolt az alapos tárgyi tudása, viszont amikor magától kellett folyékonyan beszélni (sokszor kemény témakörben), az nagyon nehezére esett.

Szóval velem pont azt gyakorolta, hogy beszélhessen. Könnyűnek tűnhet, de nem az.

Amikor kimentem Skóciába, előtte 4 évig tanultam gimiben és 4.5 voltam.

Kint az első sokk az volt, hogy szinte semmit sem értettem, hiába tudtam olvasni/írni. Ők sem értettek engem.

Angol pörgős nyelv, sokszor hadarnak, és ha nem gyakorlod be a ritmust, szólejtést, sebességet, akkor nem fognak érteni. És vizsgán bizony elvárják, hogy folyékonyan beszéljen valaki.

Saját tapasztalatom, hogy a b-re is kell nagyon tudni. A különbség a c-től majdhogynem csak a szókészlet és hogy felsőfokon elvárnak olyan szóhasználatot is, amit a mindennapokban nem használ mindenki. Pl. tudományos cikkek, irodalmi művek stb.

Szóval ami szerintem nagyon fontos:

Először is megnézni minta videokat, hogy be tudd lőni, kb. mit várnak el.

Aztán az elejétől tanulni az élő beszédet is. Ha gondolod, írok pár dolgot majd a felkészüléshez. :)

Az euro amúgy csinál vizsga előtt min. 6 héttel egyéni online szintfelmérőt majd fekészítést. Ingyenes, saját mentorral, élőben is.

Bocs, ha kusza lett, írtam, ahogy jött. :)

Ja és tanuláshoz mindenképp érdemes megvenni annak a cégnek a kiadványát, akinél vizsgázni szeretnél majd.

(Sztem az euroexam a legjobb).

Tanfolyamra én tuti nem költenék.

Max. a végefelé egy magánra, akivel átveheted a kidolgozott témákat.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Rotclef)
2020. okt. 16. 19:05

Fejből nem tudom,de úgy emlékszem, ha oda jelentkezel, akkor benne van a vizsgadíjban.

Lényegében a honlapjuk linkjét küldtem el, ott a telefonszámot is megtalálod.De hozom a linket:


[link]

6. Rotclef (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. okt. 16. 18:58
Ez az Euroexam felkészítő mennyibe kerül?
2020. okt. 16. 17:04

[link]


Ez az Euroexam felkészítője.


Addig tanulni meg ajánlom a Facén az "Angolra hangolva csoportot". A tanárnőnek, Lénárt Tündének sok online tanfolyama van, mind bőven 100 ezer alatt.

2020. okt. 16. 16:54

Az írásbeli részre otthon magadban is rá tudsz készülni, viszont a szóbelinél jobb, ha van egy kis visszacsatolás, hogy valóban azt érted-e, amit mondanak, és beszélgetési rutinhoz is szükséges - egyedül beszélgetni nehéz. :)

Szerintem csinálj meg annyi minta feladatot, amennyit tudsz, hogy fel tudd mérni, hogy mennyi hiányosságod van. Ha nagyon sok, akkor mindenképpen tanár kell. Valóban jobb a magántanár, mint a tanfolyam, még ha ez drágább is, mert akkor a te rád van szabva az oktatás és a tanár is csak veled foglalkozik, így sokkal gyorsabban tudsz haladni.

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Rotclef)
2020. okt. 16. 16:47

Én nem mennék tanfolyamra. Fogalmad sincs, kivel sorolnak össze, én egyszer egy német középhaladó tanfolyamon együtt jártam egy 70 éves bácsival. Én voltam 20 körül, ezért hívom bácsinak. Édes volt, aranyos, a csoport szíve csücske, de megőrültem a tempótól, ami miatta jellemezte a csoportot. Ne kérdezd, hogy jutott eszükbe összeereszteni tizen, huszon, harmincévesekkel.


Szerintem fel lehet egyedül készülni. Nem mellesleg a youtube tele van ingyenes tanfolyamokkal, anyanyelvi tanárokkal, te választod ki, hogy brit, amerikai, ausztrál, vagy kanadai tanárral akarsz tanulni.


Ha ezt a pénzt rászánod, inkább keress egy hatékony magántanárt a vizsga előtti utolsó hetekre.

2. Magdi985 (válaszként erre: 1. - Rotclef)
2020. okt. 16. 16:39

A szóbeli részére nekem kellett a tanár, az írásbelire viszont egyedül készültem, azzal nem volt gond.


Én németből voltam hasonló képpen, ugyanígy felnőtt fejjel, gimnázium után sok évvel csináltam belőle a nyelvvizsgát. És szerintem a német nehezebb is mint az angol, vagyis én így éreztem.


Nem csoportba jártam, hanem tanárhoz magánórára, kifejezetten szóbeli nyelvvizsgára felkészülés céljából.

2020. okt. 16. 16:19

Én kb. pre-intermediate szint elején vagyok vagy mondhatjuk, hogy B1 szint felett egy kicsivel.


B2 komplex nyelvvizsgát szeretnék csinálni.


Nem sok nyelvtanfolyam van a környéken. Ami van ott azt tolják, h:

pre-intermediate majd

intermediate majd

nyelvvizsga felkészítő tanfolyam.

kb. 8 hónap alatt megy le a 3 tanfolyam. Összesen 230 óra és 220ezerFt (amit szívesen kifizetek ha van értelme)


Jelenleg sok szabadidőm van. Mi lenne a hatékonyabb:

Egyedül felkészülök és csak nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra megyek?

Elmegyek mind a 3 tanfolyamra?


A tanfolyamok azért kérdőjelesek, mert:

-anno jártam egy német tanfolyamra, borzasztó rossz volt, első órán még odatette magát a tanár aztán meg már nem...

- mire eljutok a tanfolyam helyszínére és vissza 1,5 órám elmegy, úgy, h ott 3 órát vagyok


Ezért merült fel, h ha önállóan készülök, akkor hatékonyabb lehet. Nem kell utazgatni se.


Csak az a kérdés, hogy valóban fel lehet-e készülni egyedül.

Ezek a könyvek vannak meg:

3000 leggyakoribb angol szó

4000 leggyakoribb angol szó

English for Everyone 1-4 munkafüzet és könyv

Meg több nyelvtan köny, ilyenek, h Kis angol nyelvtan, Angol nyelvtan magyar fejjel stb.


Nagyon rég vagy 15 éve tanultam angolt középsuliban, az nem volt nagy valami, azóta ami rám ragadt netről azt tudom...


Azt is sokan mondják, h ha a nyelvvizsga a cél (nekem az), akkor nem érdemes tanfolyamra menni, egyedül is simán fel lehet készülni.

Olyat ismerek aki elit gimibe járt és utána egyedül felkészült a tanfolyamra, de hát ő 4 évig az elit gimibe kiváló angol oktatást kapott.

Olyat nem ismerek aki felnőtt fejjel, pre-intermediate szintről megtanult volna egyedül középfokon.

Ja és a másik az idő, hogy diplomához kéne és jó lenne 8 hónapon eblül letudni.


Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook