Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Komfortzónából hogy lépjek ki? Hogy győzhetem le a félelmeimet? fórum

Komfortzónából hogy lépjek ki? Hogy győzhetem le a félelmeimet? (beszélgetős fórum)


1 2
23. fhunor (válaszként erre: 15. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 13:33
A párodnak említetted mindezt? Ha az én barátnőm állna elő egy ilyen kivánságlistával akkor mindent elkövetnék hogy a kedvébe járjak. És tényleg, egy fiatalságod van, ha most nem mentek el ide-oda akkor mikor?
22. feketebárány74 (válaszként erre: 21. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 13:27

De egy kicsit zavaró valóban, bár hozzá lehet szokni idővel. A zene nem zavar, azt kimondottan szeretem, én is szoktam hallgatni, igaz nem hangosan. Szexzajokat még nem hallottam, igaz elég sok idős él a házban. :)

Itt szerencsére nincs kerti munka sem, amit nagyon nem szerettem sosem csinálni, és kisebb a rezsi is.

Nem muszáj nagy lagzit csinálni, elmentek egy csendes kis étterembe vacsorázni, akár csak ketten, vagy egy szűk családi körben, és kész.

Bár ha valami más a gond köztetek, akkor azt nektek kellene valahogy megbeszélnetek egymással...

Sajnálom, hogy a Melindával nem sikerül összebarátkoznod, de persze a távolság sem jó valóban köztetek. :S

Nekem sincs munkám, de azért látod én is elvagyok. :)

21. eb8dd7d214 (válaszként erre: 17. - Feketebárány74)
2014. aug. 1. 13:14

Es nem zavar, hogy egy panelban a szomszédok minden rezdülését hallani? Olyan sok a pofátlan ember, akik ben fel sem merül, hogy mások esetleg pihenni akarnak..Ordítoznak, hangosan szexelnek, üvölt a zene, stb. Mindezek ellenére is inkább választanád?

A párom azért nem vesz el, legalábbis állítása szerint, merthogy egy lagzi drága és mivel nekem nincs keresetem, ezért mindent neki kellene fizetnie. Es ugyebár ő sem egy gazdag csávó. De szerintem ez csak kifogás.

A Melindával kapcsolatban az a helyzet, hogy nem igazán tűnik úgy, mintha barátkozni akarna, másrészt pedig nagyon messze lakik.

Ha megengedsz egy kérdést; te sem dolgozol?

20. kriszta773 (válaszként erre: 19. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 13:08
szerintem haladj lépésenként, ne akarj egyszerre mindent, nagy változásokat. ha eltervezel valamit, megcsinálod, jó érzéssel fog eltölteni :)
2014. aug. 1. 13:06
Köszönöm mindenkinek!
18. gigi> (válaszként erre: 15. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 13:04
Vágyaid nem nevetségesek,viszont nagyon is meg valósíthatóak.Fogj hozzá már holnap! Fogd kézen a barátodat,és vidd magaddal.Ha nem megy akkor hagyd. Menj egyedül vagy egy barátnővel,jó ismerőssel.Ilyened biztos van.Nem temetheted el magad csak azért mert barátod nem partner semmiben. Menni fog! Sok sikert!!
17. feketebárány74 (válaszként erre: 15. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 13:04

Na látod, ezeknek a nagy része nem is annyira elérhetetlen feladat még a számodra sem. És egyáltalán nem nevetségesek, legalábbis én nem tartom azoknak őket.

Bowlingozás, vidámpark, kalandpark - ezek kimondottan könnyű feladatok. :)

A többi se nehéz, de szerintem ezekkel a könnyebbekkel kezd először.

A jó munkahely még a nálad sokkal bátrabb embereknek is sokszor elérhetetlen cél. Az viszont szerintem baj, hogy nem akar elvenni téged a párod, lehet akkor nem ő az igazi.

A kertes ház pedig nagyon relatív. Én meg pont fordítva vagyok ezzel, 35 évig laktam kertes házban, de már nagyon untam, és bár még mindig lakhatnék ott, de sokkal jobban érzem magam egy panelban.

16. kriszta773 (válaszként erre: 15. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 13:02
hát most megirigyeltelek, hogy ilyen egyszerű vágyaid vannak :))))))))))) ha még ezeket sem mered valóra váltani, talán kicsit távolabbi rálátással kéne nézned az életet. mert gyorsan elmúlik és csak egy van. 80 évesen négy fal közt ülve azon akarsz majd keseregni, mennyi mindent tehettél volna, élhettél volna?
2014. aug. 1. 12:55

Nem tartom magam szépnek, de nem vagyok kifejezetten csúnya sem. Inkább úgy mondanám, hogy érdekes arcom van. Azonban a külsőm teljesen lényegtelen annak szempontjából, ami most foglalkoztat.

A terveim, vagy inkább vágyaim nem titkosak, de lehet, hogy nevetségesnek fognak tűnni.


-elmenni egy kalandparkba

-kipróbálni a sátorozást

-romantikus vacsora

-bowlingozás

-röplabdázás

-vidámparkba menni

-úszni egy tiszta vízű tóban


Ami pedig kb elérhetetlen: Szeretnék családi házban élni

Találni egy munkahelyet, ahol jól érzem magam és nem parázok állandóan

Valamint, hogy elvegyen a párom, de úgy tűnik ez se fog soha bekövetkezni

14. ec94ffbcdf (válaszként erre: 1. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 12:54
felveszel egy álcát és mész pofátlanul, lexarva ki mit gondol rólad:DDD
13. feketebárány74 (válaszként erre: 12. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 12:36

Ja meg írtad valahol, hogy szép lánynak tartod magad, akkor meg végképp nem értem, hogy mi a gond? Ez nem ad neked egy kis önbizalmat? Megérteném, ha esetleg csúnya lennél, de így nem igazán. Elárulom neked, hogy én egyáltalán nem szeretek emberek közé menni, de megyek néha, mert néha sajnos muszáj. Kéne neked egy pár barátnő tényleg, és együtt talán minden könnyebb lenne. Melindával nem sikerült beszélned? Ő is hasonló gondokkal küzd, mint te. Látod már ez is haladás szerintem, hogy egyik nap tettél fel magadról egy képet, még ha csak hátulról is látszódtál rajta, igaz látom azóta már le is vetted... :S

De én ezt már jó jelnek tekintem az esetedben.

Ne félj már ennyire szinte mindentől, nem harapják le a fejed, ha egy kicsit tétova vagy. Aki meg mégis, azzal nem kell foglalkozni, szinte mindenhol vannak hülyék... :S

Ha vannak terveid, akkor szerintem próbáld megvalósítani először azokat közülük, amik a legkönnyebb feladatnak tűnnek a számodra. A terveid közül megtudhatnánk párat? De persze megérteném azt is, ha ezekről nem szívesen beszélnél. De látod itt szerencsére nem kapsz rossz dolgokat tőlünk, mindenki segíteni szeretne neked. És kint az úgymond való világban sem mindenki szörnyeteg. Jó igaz, hogy sok a hülye, de szerencsére nem mindenki.

12. eb8dd7d214 (válaszként erre: 9. - Feketebárány74)
2014. aug. 1. 12:21
A párommal nemigen megyünk semerre, mert ő eléggé otthon ülő típus. De ez nem zavar, sőt jobb is hogy nem az a nyughatalan fajta.Én viszont egy csomó mindenbe belevágnék, csak ugye nem megy az előbb említett dolgok miatt. Tehát a szándék az megvan nagyon régóta már, sőt még egy listát is írtam azokról a dolgokról amiket ki szeretnék próbálni, ill véghezvinni. Csak valami gát egyszerűen nem engedi, hogy kiszakadjak a nagy üres semmiből. Meg sajnos az is akadályoz, h mindent egyedül kellene. Nincsenek barátaim a városban, ahol élek.
2014. aug. 1. 12:18
Akaraterővel. Én is úgy tettem meg az első utamat, hogy többször is végigjártam gondolatban előtte. Még azt is számításba vettem, hogy hol van pad útközben, ahonnan esetleg visszafordulhatok. Csak én tudtam mi a helyzet velem, a járókelők ebből semmit sem láttak és ha ismerős jött, még pár szót is váltottunk. Aztán mindig egy kicsit messzebbre és távolabb. Nem tudom veled mi a gond, de én egyszerűen az utcára sem akartam kimenni, rossz érzés fogott el az emberek között. Megmagyarázhatatlan. Ez mára rengeteget javult.
2014. aug. 1. 12:15
Nagyon jól mondják. A rutin hozza meg a hozzáértést az embernek. Persze akadnak dolgok, amik érzésből is jól mennek, de ahhoz is jól jön a rutin.:)
9. feketebárány74 (válaszként erre: 1. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 12:11

Szerintem semmi komoly baj nincs veled, kb. én is ilyen vagyok. Sokszor bénának érzem magam bizonyos dolgokban, meg félek attól, hogy majd mit fognak szólni mások, de mégis csinálom. Egy ideje már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, ha nem sikerül, vagy rosszul sül el, vagy megszólnak érte, muszáj keménynek lenni. De igen is tudsz fejlődni te is, és ami talán a legfontosabb, hogy ne törődj mások véleményével. Egy ügyintézésnél sem kellene annyira félned, hiszen lehet, hogy kicsit bénázol, de nagy valószínűséggel egy darabig majd nem kell oda menned megint. Ha meg idővel mégis, akkor nem hinném, hogy emlékezni fognak rád. Szerintem mondogasd magadban, hogy márpedig vagyok olyan én is, mint a többi, sőt! Ha jól emlékszem, akkor egyik hozzászólásodban írtad, hogy van barátod, látod ahhoz volt bátorságod, hogy egy kapcsolatot kialakíts, akkor egy ügyintézés miért okoz neked ekkora gondot?!

Ne félj már, hiszen nincs mitől, legfeljebb szólsz előre az ügyintézőnek, hogy elnézést, ha kicsit béna leszek, de még nem volt hasonló dologban részem. Nézd hozzád hasonlóan én is sokat itthon vagyok, de azért kimozdulok időnként, nem szabad ennyire bezárkóznod.

Igen szerintem is apránként lépj előre. Mindig egy kicsit nagyobb feladatot tűzz ki magad elé, és akkor az önbizalmad is nagyobb lesz idővel.

Vagy menj mindenhová a barátoddal ilyen dolgokat intézni, vagy ő is ilyen típusú, mint te?

2014. aug. 1. 12:09
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok mindannyian, pont erre van szükségem. Az ilyen bíztató szavakra. A környezetemben senki nem ért meg. Szeretnek, de nem a megfelelő módon, mert soha nem próbáltak megérteni.
7. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Eb8dd7d214)
2014. aug. 1. 12:08
mindenki nyomi néha. xD ne légy annyira szigorú magadhoz.
2014. aug. 1. 12:04
ha nem gondolnál arra h öröké elbaltázol dolgokat akk nem vésödöt volna beléd enyire,esetleg nincs valaki a környezetedbe aki több biztatást adna,amugy ne agodj azt hiszed h mindenki ért az ügyintézéshez közlöm h sok embernek fogalma sincs hozzá és ép ezért van aki segit pl ha valmit kikel töltened akk is van már segitség,ne ijedj meg az ember nem ugy születe h mindent tud és mindenhez ért,ezért fejlödünk emberek h megtapasztaljuk,enged el magad ne görcsölj rajta én sok kitartást kivánok neked és esetleg pozitiv könyveket olvas az is segit!
2014. aug. 1. 11:59
Kezdd apróbb dolgokkal. Ha azok sikerülnek, lépésenként haladj az egyre nehezebb feladatok felé. Ne várj magadtól semmit és pozitívan fogsz csalódni az első ki lépésenként, apránként meg fog jönni az önbizalmad is, majd meglátod! Ne akarj túl sokat egyszerre, rendben?
2014. aug. 1. 11:59
Szerintem mindenképpen kérj segítséget, de ne aggódj, szerintem tudnak majd rajtad segíteni, hiszen pontosan tudod, mi az, amit le akarsz győzni és ez már hatalmas lépés!
2014. aug. 1. 11:57
Több önbizalom. Hidd el, akiket olyan nagyra tartasz is ugyanolyan hús-vér ember, mint te. Persze, nem azt mondom, hogy ne tisztelj másokat, sőt, de tisztelt magadat is, s higyj magadban!!
2014. aug. 1. 11:42
Majd biztos írják, hogy menj el pszichológushoz, meg kineziológushoz, de inkább kezdj el élni. nyugodtan próbálj ki mindent, hidd el, pont leszarják mások, hogy bénázol-e. Gyakorlat teszi a mestert.
2014. aug. 1. 11:39
Arra gondolok, hogy semmi erőm a változáshoz. Valamint állandóan leragadok a részleteknél. Nem tudok fejlődni. A félelmeim visszatartanak. Még egy apró ügyintézés is gondot okoz, ennél nagyobb dolgokba pedig bele se merek vágni. Az a baj, h mindig tartok tőle h valami egészen egyszerű dolgot is nagyon elbénázok és akkor mindenki totál hülyének néz. Sajnos olyan is vagyok, hogy a bénázástól tartok, pont ezért mindent el is cseszek.Hogy lehet ezt legyőzni? Nagyon erős beidegződés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook