Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözésnél milyen szempontokat vesztek figyelembe? Melyek a legélhetőbb városok? fórum

Költözésnél milyen szempontokat vesztek figyelembe? Melyek a legélhetőbb városok? (beszélgetős fórum)


1 2
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. márc. 25. 10:59
Régi barátságokat többször is próbáltam feléleszteni, sikertelenül. Így ennek kampec.. Azok az ajtók becsukódtak, de hátha ki tudok nyitni újakat. Ebben reménykedem.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. márc. 25. 10:57
Nem. Abban reménykedem, hogy az esetleges új ismertségeimet nem b@szom tönkre... Legalább lenne esélyem tiszta lappal kezdeni.. Nem akarom a felelősséget sem hárítani magamról, nagyrészt az én hibám, hogy hagytam elrohadni a barátságaimat, emberi kapcsolataimat...
21. timycat (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:54

Szerintem menj egy lakatlan szigetre, ott jó lesz a társaság.


Ha a régi ismerőseidet így nem bírod, szerinted az újakat nem fogod ugyanúgy megutálni? Olyan nincs hogy mindenki más a gáz. Ezzel a hozzáállással örök menekülés lenne az életed.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. márc. 25. 10:54
Nem az emberekkel zusammen van bajom. Csak akikkel rossz szájízzel váltam el. De szerintem ez természetes. Ahogy egy ember se fog jópofizni az exével szakítás után. Vagy egy baráttal se, aki szó nélkül lelépett. Nyilván az én hibám is nagyrészt, de a lényegen sajnos nem változtat.. Szerintem túlbeszéltem a témát. Köszönöm a válaszokat! :)
2023. márc. 25. 10:50

Tehát, én pesti vagyok, konkrétan észak pesti, így én ehhez a környékhez ragaszkodok, így én ez alapján döntök, ha költözök.


Nekem fontos, hogy ebben a néhány kerületben éljek, mivel itt vannak a rokonaim, barátaim és ismerőseim is.


Persze, nekem nincs bajom az ismerőseimmel, azaz nem zavar, ha összefutok velük bárhol, vagy beugranak hozzám, stb.


És képzeld el, hogy bár a bátyám és a családja, valamint a barátaim is kb. 10 perc séta távolságra laknak, nem szoktam velük csak úgy összefutni. Inkább az lep meg, ha még is megtörténik;)


És a munkahely van olyan kollégám, akivel 2 éve együtt dolgoztam már, mire először találkoztam vele;)

18. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:47
Előbb a fejedben rakj rendet, ha kell, segítséggel.
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:46
Húúú, neked aztán vannak gondjaid az emberekkel! Főleg az ismerőseiddel:D
16. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:45

Te vidéki vagy ezek szerint, ugye?

Úgy beszélsz Pestről, mintha egy misztikus valami lenne, közben meg mindent is tudsz róla:DDD


Mitől lenne nagyobb esély arra, hogy összefuss ismerőssel? Azért, mert ide költözött? Tudod, mekkora Pest? Tudod, hányan élnek itt?


Ha ismersz 10 Pesten lakó embert, akkor annak a valószínűsége, hogy velük összefutsz, elég kicsi, hacsak nem közel laktok egymáshoz, vagy esetleg egy helyen dolgoztok.

2023. márc. 25. 10:44
Ugyanúgy ahogy hiába lenne egy adott városban számtalan lehetőség, ha számomra nem kívánatos emberek lennének ott, nem tudnám élvezni egyik programot se.. Márcsak a tudat miatt sem.
14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:39
Járj maszkban, kapucniban.
2023. márc. 25. 10:38

Nagyváros vonzáskörzetében levő kisebb (nyugisabb) településre költöznék, ahol könnyű a bejárás munkahelyre, szórakozásra, stb, de mégis elég távol a nagyvárosi nyüzsgéstől.

Persze ha tudsz magadnak (családnak) kapcsolatok nélkül munkahelyet biztosítani. Mert a megélhetéshez munkahely kell.


Először próbálj meg munkahelyet biztosítani esetleg csak önmagadnak kapcsolatok nélkül.

Ha ez megvan, egy ideiglenes albit saját magadnak gyorsan találsz. Utána következhet, hogy a család hova költözik, a családtagok hol fognak dolgozni, suliba járni...

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:35

Menj határvárosba!!

Mèg a hallott nyelveket sem fogod ismerni, nemhogy az embereket...

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. márc. 25. 10:33
Nyilván a legtöbb embert nem ismerném. Sokan azt mondják, hogy Budapesten el lehet vegyülni, senki nem ismer senkit stb.. Ez így baromi jól hangzik, csak minden volt ismerősöm oda költözött fel, így statisztikailag sokkal nagyobb esély van ott összefutni valamelyikkel, mint egy másik random városban..
10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:28
Ne már, egy kisebb, akár 25-30ezres városban ne mondd már, hogy mindenkit ismersz, nincs új arc.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2023. márc. 25. 10:25
Szerintem jobb egy új helyen új embereket megismerni, mint a régi ismertségeket feléleszteni. Többször is próbáltam életet lehelni megfakult barátságokba, sajnos sikertelenül. Így ezt a dolgot én teljesen elengedtem. Pont a távolság lehet a gyógyír erre. Nem is akarom látni őket, mert csak rossz emlékeket idéznének fel bennem.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:23
Pedig a nagyvárosok és a főváros lakosainak is jó része "vidékről" felköltözött magyar, és sok közülük még az elemi emberi magatartás szabályaival sincs tisztában. És meglehet, hogy ő mutogat leglenézőbben a vidékre.
7. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:21

Ha végül költözöl valahova és utána odaköltözik egy volt ismerősöd akkor inkább elköltözöl.


Egyébként a volt ismerős kifejezést sem értem, ha "volt" akkor végülis már nem ismerős, azaz ismeretlen.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2023. márc. 25. 10:19
Inkább volt ismerősök.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:18
Ha alapkitétel számodra, hogy nem szívesen költöznél olyan városba, ahol ismerőssel összefuthatsz, akkor ki lenne számodra a támogató közeg? Hogy lennének barátaid?
2023. márc. 25. 10:16
Ami még eszembe jutott, hogy az is zavar, hogyha mondjuk egy debreceni/győri/szegedi stb.. embert levidékiznek. Holott azok is teljes értékű városok. Mégis úgy tesznek sokan, mintha Budapesten kívül minden vidék lenne. Számomra vannak a városok (pl Budapest, Pécs, Szfehérvár, Győr stb..), a vidék nálam az inkább a kisebb falukat, tanyákat jelöli.
2023. márc. 25. 10:09

Faluba semmiképp sem költöznèk.

Város,ha lehet kertvárosi rèszen.

Nekem ennyi elég is.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 25. 10:08
Minden embernek más a fontos, csak te tudhatod, hogy neked mi az...
2023. márc. 25. 10:01
Költözés szempontjából miket érdemes egyáltalán mérlegelni? Város, vagy falu? Én például szerintem falun nem tudnék élni, nekem unalmas lenne. Olvastam rengeteg olyan véleményt, hogy sokan a munkalehetőségek száma alapján választanak várost, lakhelyet. Tehát ahol bőven van álláslehetőség. Meg a szórakozási lehetőségek miatt, magasabb fizu stb.. Tény, hogy Budapesten sokkal hamarabb lehet álláshoz jutni és elég széles a felhozatal. De sokra megyek a munkával, meg a magasabb fizetéssel, ha az ingatlanárak az egekben. A másik, kapcsolatok nélkül az ember nem sokra megy, azaz hiába költöznék bárhova, ha nincsen támogató közeg/barátok. Számomra az ottlakó emberek is fontosak. Hiába lenne sok lehetőség. Például alapkitétel számomra, hogy nem szívesen költöznék olyan városba, ahol ismerőssel összefuthatok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook