Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kollégiumi problémák, bántalmazás fórum

Kollégiumi problémák, bántalmazás (beszélgetős fórum)


1 2
8. Dina2 (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2018. nov. 29. 09:30

Legvégső esetben kollégium-, vagy ezzel együtt iskolaváltás lesz a megoldás. Albérlet nem opció, mert nem tudnám fizetni.

Az a baj, hogy úgy gondolom, a fiam sem vétlen az egészben, mert elég nagy szája van és durván tud kommunikálni. Próbáltam beszélni vele erről is, de akkor meg én lettem a szar anya, aki nem áll mellette...és végül is igaza van, mert semmi nem lehet indok arra, hogy így zaklatják, piszkálják a lakótársai...

7. tulipán*** (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2018. nov. 29. 09:25
jézusom micsoda sztorik vannak. Szomorú ....
6. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2018. nov. 29. 09:22
A lányomra is rászállt az egyik iskolástársa. Nem értettem a dolgot miért mert ráadásul még egy lépcsőházban is laktunk azzal a családdal. Először én is elkaptam a garabancát a kiscsajnak de nem használt. Ekkor beszéltem a szüleivel és megmondtam nekik hogy ha nem hagyja abba a lányuk a zaklatást a szülőket fogom feljelenteni a rendőrségen, a gyámügyön és minden lehetséges fórumon és teszek róla hogy a gyerek állami gondozásba kerüljön. (Persze ez nem így megy, de azt nekik nem kellett tudni :) )Érdekes módon rögtön megszűnt a macerálás.
5. Idhikai (válaszként erre: 3. - Dina2)
2018. nov. 29. 09:06
Másik kollégium, albérlet? (tudom, hogy az nem olcsó, de esetleg lehetne közösködni) Nem lesz jobb, egészen addig, amíg nem találnak egy másik gyengébbet, akit piszkálhatnak, bánthatnak.
4. epervirág (válaszként erre: 1. - Dina2)
2018. nov. 29. 09:05
Szia! Az a baj,hogy ez nagyon nehèz a lányomat ès a baratnőjèt,de főleg a lányomat bántotta állandoan 2 fiú ès nem csak szóban fizakailag is.Szoltunk az osztályfőnöknek semmi az igazgatonak semmi.Apám egyszer az egyik fiú kapta a kabátjanál fogva.De nem bántotta a fiút semmi nem változott.A lányom volt,hogy ugy jött haza hogy a tenyèrnyom az arcán volt,vagy leköptèk,az asztalt ráboritották.Át akartuk másik suliba iratni 2 ève ahova èn jártam,de nem vettèk át.Ez 6- ban volt.A vège az lett,hogy a b- böl az a- osztályba került a barátnöjèvel.az egyik fiú igy is megszokta mèg találni,de legalább nèha már vissza szól neki.Ez az utolsó ève az általánosban most 8. osztályos.
3. Dina2 (válaszként erre: 2. - Idhikai)
2018. nov. 29. 08:53

Szomorú, hogy el kell jutni odáig, hogy verekedés legyen a dologból. Gondolom, akkorra a leány lelke már végtelenszer sérült...

Beszéltem a kollégiumi nevelővel. Ő nyitottnak mutatkozik a probléma kezelésére, ámbár nem látom, hogy átlátná a probléma súlyát, szinte elbagatellizálja a helyzetet, hogy ilyen előfordul...pedig azért számunkra nagyon nagy súlya van, hogy otthangyja e a középsikolát a gyerek, emiatt esetleg veszít egy évet...Plusz az, hogy a nevelő elbeszélgetett a bántalmazókkal, csak visszaütöt, mert mostmár árulkodó címke is a fiamra került.

2. Idhikai (válaszként erre: 1. - Dina2)
2018. nov. 29. 08:45

Nekünk ugyanez volt az iskolában. Nevelt kislányom van, gyönyörű, fegyelmezett, sokkal komolyabb és érzékenyebb mint a kortársai. Kiszúrták maguknak, meg is verték.

Bementem az iskolába, és megmondtam az igazgatónak, hogy nem fogadom el se a verbális agressziót, se a bántalmazást. Tegyen valamit! Azóta - nem pont ez miatt - több gyerektől megváltak. De még mindig fenyegették a leányt. Egyik reggel felkelt, közölte, hogy most bemegyek és megverem (a fő hangadót). Bement, lerángatta a székről, és megverte. Azóta viszonylag csend van.

Mindenesetre ezt a megoldást nem tanácsolom, de tény, hogy az iskola dolga ezt intézni, ugyanis a gyereknek joga van képességei szerinti intézményben, nyugodtan tanulni. Amennyiben nem megy, másik iskola! (Én is ezt ajánlottam fel a leánykának, nem akart élni vele, ahhoz itt túl jó az ösztöndíj! ... és ugye van az a pénz,...! :D)

2018. nov. 29. 08:37

Fiam idén került középiskolai kollégiumba. Csendes, komoly, de lobbanékony és túlérzékeny gyerek. Apakép, férfikép nélkül nőtt fel.

Úgy, ahogyan anno az óvodába-iskolába kerüléskor, itt is "kiszúrták" maguknak a többiek, a közösségi hangadók...és mostanra már számára elviselhetetlen szintre jutottak a szóbeli bántalmazással.

Nem tudja kezelni a helyzetet, én meg itthonról nem sokat tudok segíteni a végtelen, de hibábavalónak tűnő beszélgetésken kívül. Ott akarja hagyni az iskolát emiatt.

Van valami bevált megoldás arra, hogy lehet lekezelni a bántalmazókat?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook