Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kollagén hatása fórum

Kollagén hatása (beszélgetős fórum)


1 2
34. peonia53 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. okt. 11. 18:24
Judit már írtam máshol is, akkor te ügyesebb voltál, mert sajnos az első biszfoszfonát inj. én beadattam. Utána a többit már nem, mindenem fájt. Akkor olvastam bővebben utána. Azóta is harcba állok a reumatológussal nem tudom a jövő évi dexa-t kiírja-e tb-re.
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 10:50
Nem tudom, de valószínűnek tartom, ha sorvadást nem gyulladás okozza. De mélyrehatóan nem tanulmányoztam a témát, csak azt a részét ami engem érint. A térdemre kerestem megoldást, a csontsűrűségem nagy fokú javulása kicsit meglepett. A romlás helyett stagnálásra, vagy kis fokú javulásra számítottam tudva, hogy az eddigi kiegészítők használatával semmilyen téren nem értem el javulást. Igazából nem hittem a kollagénben sem, csak ez volt a soron következő amit ki akartam próbálni.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. okt. 10. 10:12
Ez egyébként az ínysorvadást is megállítja vagy megelőzi? Mert ha építi a csontot, ezt is kéne.
31. Rosszfiú (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. okt. 9. 13:39
Ha tolakodó akarnék lenni, akkor most ajánlanék neked egy oldalt. Amiért nem teszem, az az miatt van mert nem akarok tolakodó lenni, és tisztelem a felfogásod, mert jól látod a dolgokat. Adhatna némi pluszt, de úgy látom tőlem független, rajt vagy a témán és ez jó út.
30. 55Judit (válaszként erre: 29. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 13:24

Kiváltottam a biszfoszfonátot, de mielőtt beszedtem volna elolvastam a tájékoztatóját. A pofátlanság netovábbja, ami a hatásmechanizmusának leírásában szerepel. Ugyanis sűrűbb csontozatot mutat ki a vizsgálat a szedése mellett, de azért, mert a biszfoszfonát nem engedi kiürülni az elhalt csontsejteket. Ezért lesz sűrűbb a csontozat, de az elhalt sejtek nem erősítenek. Átverés az egész, a betegek megtévesztése!!! Kísérleti eredményt is olvastam amiből az derült ki, hogy a biszfoszfnát szedése mellett nem kisebb a csonttörés esélye mint nélküle.


Igen, jól jártam hogy éveken át kísérleteztem magamon. Tudtam hogy azzal amit művelek, annyit a legrosszabb esetben sem árthatok magamnak mint a "gyógyszer". de hogy ekkora hatalmas eredményt fogok elérni, nem gondoltam. Folyt. köv. Most abban bízom, a jövő évi vizsgálatig teljesen megszűnik a csontritkulásom. Hozzáteszem nem csak a kollagént használom, ellátom a szervezetem az összes ásványi anyaggal. Had legyen minek beépülnie! 😀

29. Rosszfiú (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2022. okt. 9. 12:26
jól tetted nem fogadtad el a gyógyszert. Az csak eltakarta volna a problémát, és most nem tartanál itt az egészség terén.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2022. okt. 9. 12:21

Az nem semmi! Gratulálok! Akkor szépen helyrehozott!

Igen, soknak találtam a 10 grammot, mert a régi porcerősítőben csak 200 mg volt, de utánaolvastam, és meggyőzött, hogy az én problémámra nagy mennyiség kell.

27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 09:35

Rendben lesz az. Azért kérdeztelek, mert lentebb arra gondoltál hogy a 10 az sok.


Több dologtól, de szerintem leginkább állapottól függ mikor kezdi éreztetni a hatását. Nekem kb. 2 hónap kellett hogy ne fájjanak a térdeim, de utána még hónapokig éreztem időnként a forgómat. Ha túl mozgom magam, még most is egy kicsit. Viszont a csontsűrűségem eszméletlen sokat javult. Én aztán igazán benne vagyok a témában mert hosszú évek óta erős csontritkulásom volt, de az utolsó mérés akkora változást mutatott, hogy ilyenről soha nem hallottam még én se. Hát az örömöm az határtalan, már nem kell félnem a spontán csonttöréstől. Mikor a legrosszabb volt az értékem - ez 2 éve volt- orvos azt mondta hogy egy erősebb tüsszentéstől is eltörhet a csigolyám. Vagy ha kerékpárral zökkenőbe megyek.

A "gyógyszert" nem fogadtam el, amit orvos szerint több mint 10 éve szednem kéne, és minden évben a mérésnél erőlteti.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. okt. 9. 09:21
Nem sokallom, mert a kevesebb nem hiszem, hogy sokat érne. Kipróbálom, ha használ iszom, ha nem, akkor nem. Alapból 1000-es C-vitamint szedek, és ebben is van 500.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 0b970a67a0)
2022. okt. 9. 09:20
Ismerősömnek is jobb lett attól a térde. Condrosulf anno anyukámnak se használt.
24. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:54
Megemlítem, bár lehet hogy te is tudod, a kollagén beépüléséhez C vitaminra van szükség.
23. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 08:53
Az szuper. A peptid kollagének mind hatásosak, ezeknek legjobb a beépülése. A 13 gr-ot nem sokallod? Az enyémben 3 féle kollagéntípus van, és összesen 11gr. az adag.
22. Rosszfiú (válaszként erre: 21. - 0b970a67a0)
2022. okt. 9. 08:30
Jó a kurkuma, csak nehezen szívódik fel, a fekete bors kell hozzá. Tehát fűszeres zsíros ételek, emelik a hatást, méghozzá jelentősen.
2022. okt. 9. 08:27

Én a térdemre -kövezzetek meg-de egy drogériában beszerezhető kurkuma kollagén kombót szedek.

Nagyon nagy mértekű porckopásra,a dokik condrosulf 800-at irtak, illedelmesen szedtem is,0 hatás.

Ez a keszítmeny viszont enyhíti a fájdalmam.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2022. okt. 9. 08:13
Utána néztem. Egy ismerősömnek jobb lett a térde pár hét után.
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 07:35
Ha valami új dolgot akarsz beszedni, javaslom alaposan járj utána az összetételének, minőségének, gyártójának.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. okt. 8. 19:55
Elvileg igen.
17. 55Judit (válaszként erre: 11. - ,zumba)
2022. okt. 8. 18:50
Én is tennék úgy, de nem szeretem. Egyre jobban viszolygok a húsfeléktől, újabban már a csirkétől is. De néha megeszem. Tudom kevés, ezért fogyasztok növényi fehérjeport is, mert már lekopik rólam az összes izom.
16. 55Judit (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 18:47
Amit vettél az mindenre jó ami neked kell? Az is kollagén peptid?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Józsibirka)
2022. okt. 8. 18:04
Igen, köszi. Anyósom szokott csinálni. :D
2022. okt. 8. 17:01
Kocsonyát is főzz, az is tesz jót!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2022. okt. 8. 16:55
Köszi. Vettem ma. 13 gramm porban naponta. Nekem a porcra, ízületre, érfalerősítésre kell, de ha szebb is leszek, az hab a tortára. :))))
12. Rosszfiú (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. okt. 8. 16:44
Nem rosszindulatból írtam. Csak ez az alapja mindennek. Azért pótoljuk a kollagént, mert már nem szintetizálja a szerveztünk :D Tehát éljen a kollagén minden formájában :P
11. ,zumba (válaszként erre: 6. - ,zumba)
2022. okt. 8. 16:39
Igen, nem soroltam fel az ott leírtakat mindet. Ott van a kékfény károsító hatása is, csak erről nem nagyon beszélnek. Nem hiába főzünk hétvégente csont(húslevest),kocsonyát többször évente.Eleink is így tettek, én is.
10. 55Judit (válaszként erre: 7. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 16:36
Tudja azt ő, véletlenül hagyhatta ki.😀
9. 55Judit (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 16:35
Ha a hozzáértők 11gr-ot javasolnak, én nem bírálom felül. Én fogyasztom, nekem bevált, más meg döntse el. Örülök ha segítettem.
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - ,zumba)
2022. okt. 8. 16:34
Szívesen. A soroltak mellett lényeges szerintem (az én koromban), hogy ahogy öregszünk, csökken a kollagén termelődés a szervezetünkben, majd le is áll. Sajnos nem azért mert nincs rá szükségünk. Ekkor van csak igazán!
7. Rosszfiú (válaszként erre: 6. - ,zumba)
2022. okt. 8. 14:25
A lényeget kihagytad. Az öregedést.
6. ,zumba (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. okt. 8. 13:54
Elolvastam kíváncsiságból, s nem is gondolnák az emberek, mi minden miatt csökkenhet a kollagén a szervezetben: a mai kényelmes világ: nem főzünk bizonyos ételeket a modern étrend miatt, civilizációs ártalmak, elégtelen folyadék fogyasztás. Köszi Judit!
5. Rosszfiú (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 11:48
Nem sok, ha a gyártó úgy gondolja, de felesleges túl adagolni, mert a wc-ben landol. A hasznosulasnak is vannak határai.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook