Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


2008. dec. 14. 14:14

Sziasztok!


Nekem mindig is nagyon tetszett a köldökpiercing, csak féltem csináltatni, és mivel karatézok, így nem lett volna előnyös. Most nyáron végül rászántam magam. Nem kozmetikus csinálta, hanem egy tetoválószalonban egy szakember. Nem kaptam semmiféle szurit, egyszerűen csak lefújta Lidocain spray-vel az egészet. ( előtte persze bejelölte, hogy egyenes legyen) Az egész folyamat kb. 3 percig tartott azzal együtt, hogy a végén bekente és leragasztotta a köldököm.

Nekem azt mondta, hogy 2 óra hossza után vegyem le a ragasztást, ne menjen bele szappan, tusfürdő, krém. Kenjem reggel és este neogranormonnal, és vízben se áztassam a hasam. Nem is igazán kell mozgatni.

Másfél hónap után én már ki is vettem, és visszaraktam. Majd azt vettem észre, ha megnyomom ilyen gennyes valami jön ki belőle...de abszolút nem fáj, nem volt dagadt a köldököm. Visszamentem a sráchoz, és azt mondta, hogy nincs bedagadva, testváladék folyik belőle, ami olyan mint a csipa, nem érdemes piszkálni. Azért a két lyuk, ahol ugye át lett szúrva a köldököm még piros, DE az nem gyulladást jelent.

Legutóbb volt vele egy kis gond. A barátnőm, akinek szintén van köldökpiercinge, megkérdezte, hogy kijött-e már az a kis bőrke....Én pedig csak értetlenül néztem, hogy mivan??? Ha először kiveszed a piercinget, és visszadugod, akkor elvileg a lyukból kijön egy kis "bőrke". Azt hagyni kell leszáradni, és utána minden okés lesz. Na most én is megtaláltam a bőrkét...de nem hagytam leszáradni, mert edzésen küzdés volt, és ki kellett vennem. Alig bírtam visszarakni, mert az alsó lyuk szűk volt emiatt. Pár napig kentem Baneocin gyulladáscsökkentő krémmel, és megint semmi baja nincs. Abszolút nem fáj. Ha kiveszem, érzem, hogy van csomó a piercing mögött (remélem értitek mit akarok mondani), nem fáj, megszoktam masszírozni, és visszateszem az ékszert.

Szerintem fölösleges egymást ijesztgetni. Mindenkinek más a szervezete, van akinek ki fogja lökni van akinek nem, van akinek begyullad van akinek nem. Megfelelő kezelés mellett semmi baja nem lesz az embernek. Senki sem fog belehalni...remélhetőleg.

A barátnőm még az Oxicort spray-t ajánlotta. Kiveszed az ékszert, lefújod vele, aztán a köldököd is, és visszateszed. ( mindenkinek más jön be) Azért én is várom már, hogy elmúljon a pirosas-lilás folt a 2 lyuk helyén.

Ne hallgassatok senkire, csak arra aki csinálja! Ja, és fontos, hogy szakember legyen!

2008. nov. 18. 13:53

Sziasztok!

Nekem tavaly volt koldokpiercingem. Sajnos a kozmetikus elcseszte, nagyon szukre lyukasztotta at, es igy allandoan irritalta a borom a piercing, hiaba kenegettem kremmel meg fujtam fertotlenitovel. Gyonyoru szep volt, csillag formaval rozsaszinben, es ami lelogott, azon is volt egy kisebb csillag. Nagyon sajnaltam, mert szep volt, de honapokig be volt gyulladva, aztan kivettem.

Viszont az orrpiercingemmel semmi bajom se volt, az szep.

2008. szept. 28. 09:45

Szia Tintikeee!

Rendben, megpróbálom :D

106. 8c314032df (válaszként erre: 105. - Szamóó)
2008. szept. 28. 08:01

Szia!Nekem is lilás a bőröm..jujj,az bajt jelent?:S

Szerintem ha újra szuratod bioplast ékszert rakj bele,az műanyag..és várj vele míg begyógyul teljesen,és kezelgesd szépen:) Utána meg próbálkozhatsz más fajta ékszerekkel.

2008. szept. 27. 15:24

Sziasztok!

Tavaly júniusban csináltattam köldökpiercinget, szeptemberre begyulladt, és kilökte.Most el telt egy év, és szeretném újra szuratni. Mostmár nem lilás a bőröm, már nem is annyira kemény. Arany ékszer volt benne, lehetséges hogy azt nem bírta? Próbáljak meg mást? És ha igen mit? Mennyi az esélye annak, hogy újra kilöki? Szeretném ha tanácsolnátok valamit.....


köszi előre is :)

104. 560bad1f8f (válaszként erre: 102. - N.Cicuka)
2008. máj. 4. 18:15
N.cicuka: Nagyon szívesen, nincs mit! :) Fordulj hozzánk bizalommal bármikor! :)
103. 560bad1f8f (válaszként erre: 101. - 8c314032df)
2008. máj. 4. 18:14

Tintikeee: Akkor ügyelj nagyon oda a tisztálkodásra, hogy ne kerüljön bele szappan, vagy illatosított tusoló zselé, mert az fokozhatja a gyulladást, és nagyon fontos, hogy óvatosan törölgesd szárazra, miután megfürödtél vagy letusoltál. Ilyenkor a tusolás azért jobb, mert fürdésnél a saját bacijaiban ázik az ember és ami lejött a testedről, az könnyen landolhat a köldöködben is, az pedig nem segít a dolgokon, SŐT!


Az állandó alkoholozással én sem értek 100%-ig egyet! Egyrészt mar és valóban szárít, másrészt inkább csak ékszerfertőtlenítésre használnám! Inkább akkor nyálkahártya fertőtlenítő (mint mondjuk a hyperol és társai)!

102. N.Cicuka (válaszként erre: 100. - 560bad1f8f)
2008. máj. 3. 17:43
Köszönöm szépen Bugri a segítséget, és a tanácsot! puszi
101. 8c314032df (válaszként erre: 98. - Ewii)
2008. máj. 3. 16:27
Az alkoholt valaki dícséri,van aki ellenzi.Állítólag szárítja a bőrt,és kiesik az ékszer.Én nem mertem próbálgatni,inkább betadine-ozom.Bár az enyém most gennyes+be van gyulladva:S
100. 560bad1f8f (válaszként erre: 99. - N.Cicuka)
2008. máj. 3. 11:55
Szia N.cicuka! Ne mozgasd nagyon, mert akár az is előidézhet gyulladást és külön sebesedést! Amikor nekem szúrták, akkor azt mondta a piercer, hogy 2 hétig csak oldalirányba szabad icipicit mozgatni, 2 hét után lehet föl-le, szintén icipicit! Szóval ne erőltesd és vigyázz rá!
2008. máj. 3. 10:54

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: nekem tegnap szúrták a köldökpiercingem. Még kicsit fáj ahogy húzódik a seb meg hasonlók, de még nincs begyulladva, bár arra is számítok h be fog...felkészültem Mondták a szalonban, h száraz állapotban ne mozgassam, meg kaptam tájékoztatót is stb. Az érdekelne, h amikor fertőtlenítésnél mozgatom, mégis mennyire kell megmozgatni? mármint én kb 1 durván 2mm-t tudom fel le mozgatni, jobban nem mert még elég friss és fáj! ez gond? inkább erőltessem és mozgassam jobban, vagy várjak, elég ennyire, és ahogy gyógyul majd egyre jobban fogom tudni? előre is köszönöm a választ! puszi

98. ewii
2008. máj. 3. 10:53
Köszönöm a tanácsokat Tintike és Bugri.. egyenlöre nem szeretném kicserélni, csak amikor fertötlenitettem az egészet olyankor szedtem ki, és azzal nem is volt gond, csak a visszahelyezéssel... hát nekem aztmondta a srác aki szurta hogy 70%os alkohollal fertötleniccsem napi 4-5alklommal és akkor 2hét alatt begyogyul és cserélhetem meg minden.. igy is tettem.. de hát eredmény sehol.. rendben, megprobálom a tetran kenöcsöt! remélem bevállik! köszönöm mégegyszer, puszii
97. 560bad1f8f (válaszként erre: 95. - Ewii)
2008. máj. 2. 21:43

Szia ewii!


Én úgy jártam amikor először szúrták, hogy 9 hónapig volt begyulladva. Próbálkoztam mindennel. Betadine folyadék, tetran kenőcs, anno még volt clorocyd kenőcs is, hyperol tabletta, kamillás főzet, de semmi eredmény. Már már úgy voltam vele, hogy kiveszem, de elmentünk strandra és még utójára bent hagytam, mert szerettem volna kicsit villogni vele és lássatok csodát, a klóros strandvíz helyre tette!


Szerintem ne vedd ki a piercingedet, mert 2 hónap után még nem szabad! Ha ki is veszed, akkor csakis kizárólag sebkenőccsel (neogranormon, bepanthen,tetran) tedd vissza, miután alkohollal lefertőtlenítetted az ékszer szárát és szappanos vízzel, fogkefével átmostad a csavarmenetet!


Szerintem egyszerre több kenőcsöt vagy fertőtlenítő szert ne használj! Vagy csak betadine, vagy csak tetran, vagy más egyéb... Én kaptam egy nyálkahártya és sebfertőtlenítő cseppet. Még azzal próbálkozhatsz, nagyon hülye neve van, de megnézem neked, ha érdekel és leírom. Kicsit drága, de szerintem jó! Majd jelezz, ha érdekel! És szerintem várd meg az idei strandszezont, hátha neked is beválik! ;)

96. 8c314032df (válaszként erre: 95. - Ewii)
2008. máj. 2. 13:22

Szia!Nekem csak 1,5hete van,de semmi gond vele.

Miért veszed ki??Nem szabad kiszedni..Csak max. fél év után,ha tökéletesen begyógyult,és ki akarod cserélni.Mivel kezeled?Nálam a tetran krém,betadine és néha kammillatea vált be..Könnyű kezelni..A végén a 2lyukhoz oda cseppented és picit megmozgatod,hogy bele menjen.És a mozgatást,se vidd nagyon túlzásba,mert minél jobban cibálod,annál jobban begyullad..Ha valamiben kell segíteni,írj nyugodtan

95. ewii
2008. máj. 2. 11:51
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni.. Lassan két és fél hónapja van köldök pircingem.. azóta folyamatosan bevan gyulladva.. már szinte mindent kiprobáltam.. de tartós eredményt nem értem el.. a legnagyobb problémám az, hogy amikor kiveszem (ez 2percnél sosincs több) olyankor alig akar visszamenni a pc-m.. már többször is előfordult, hogy csak ugy tudtam visszarakni, hogy felülről is bedugtam egy másik pc-t és összeérintettem a kettő végét.. ilyenkor álltalába a sima pc felső végére elég durván sok bőr rávan tapadva.. nem egy szép látvány és onnan "lemüteni" se egyszerű... arról nem is beszélve, hogy nagyon fájdalmas ez a müvelet.. Ha valamelyikőtök tudn segiteni, azt nagyon megköszönném, mert már eléggé szendvedek miatta! :(
94. 560bad1f8f (válaszként erre: 93. - 8565183eb5)
2008. ápr. 30. 15:56
Sajna első mosásra nem jön le, mert elég makacs folt, de 2-3 nap és se híre se hamva! ÁÁÁ dehogy marad örökre! ;) Nyugodj meg!
93. 8565183eb5 (válaszként erre: 92. - 560bad1f8f)
2008. ápr. 30. 14:02
Köszi megnyugodtam. Már azt hittem mint vmi tetkó pötty ott marad örökre. Suvickoltam az orrom de nem jött le. Majd lekopik. :-)
92. 560bad1f8f (válaszként erre: 91. - 8565183eb5)
2008. ápr. 30. 09:09

Szia Amanda! Nagy felelőtlenség volt, hogy nem rajzolt be pontot! Szerintem több ilyet ne is bízz rá. Lehet, hogy szépen sminkel, vagy jól tisztít arcot, de hogy piercing ügyben van még mit tanulnia az is tuti!


Nekem is volt ilyen az orrommal és tuti az ezüst miatt van! Ahogy mosakszol és befolyik köré/alá a víz, sajna van egy ilyen természete az ezüstnek, hogy oxidálódik, és mivel közvetlenül érintkezik a bőröddel, meg fogja azt is! No para, le fog jönni! ;) Időnként esetleg egy pici fogkrémmel mosd át az ékszert!

91. 8565183eb5 (válaszként erre: 90. - 8c314032df)
2008. ápr. 29. 21:46
Nincs begyulladva. Akkor ez le jön az orromról? Attól féltem hogy nem múlik el soha.
90. 8c314032df (válaszként erre: 89. - 8565183eb5)
2008. ápr. 29. 21:23
Nem lehet,hogy be van gyulladva?Próbáld valamivel kezelni..de az is lehet,hogy befogta az ezüst
2008. ápr. 29. 19:51
Ahogy az orrpiercingemet kicserélem mostanában olyan folt van a lyuk körül mintha szürke folt lenne a bőrömben. Ezt hogy lehet eltüntetni? Mitől lehet? Ezüst orrpiercinhem van kezdetek óta. Több mint 2 éve.
88. 8565183eb5 (válaszként erre: 76. - 560bad1f8f)
2008. ápr. 29. 14:45
Nem rajzolta be a pontot. :-(
87. szanád (válaszként erre: 86. - 560bad1f8f)
2008. ápr. 29. 06:56
köszi , akkor mivel most jóidő várható , lehet hogy megengedenm neki....
86. 560bad1f8f (válaszként erre: 85. - Szanád)
2008. ápr. 28. 22:10
szanád: Fogalmam sincs! Igazából se a szövetcsomó, se a "gennygóc" nem az elején jelentkezik, az orromban nekem is 3-4 hónap múlva jött ki ez a nyavaja... Én arra gondoltam, hogy azért mert tél van, pont a megfázós időszak és hogy valami baci belekeveredett... Az is lehet, hogy az a terület igénybe volt véve: nadrág dörzsölte, öv becsípte, sportolás, vagy testnevelés óra közben izzadtság belekeveredett...stb. Ennek ezer meg egy oka lehet.
85. szanád (válaszként erre: 83. - 560bad1f8f)
2008. ápr. 28. 16:05

köszi a választ

most már csak az a kérdés hogy vajonn miért majdnem 3 hónapra jött ez a valami ki neki ?

előtte meg semmi nem volt , se váladék semmi...

84. 560bad1f8f (válaszként erre: 77. - Zsuzsa88)
2008. ápr. 28. 15:58
Zsuzsa: Csak annyi látszik, hogy picit piros lesz mindkét lyukszinál, ha begyullad egyáltalán. A látvány nagyjából egy pattanás látványával ér fel, de az se biztos, hogy egyáltalán begyullad. Ha vérezni is fog, az nem lesz több egy gombostű fejnyi cseppnél, de mire a tapaszt leveszed, adigra az már rég meg is szárad és az egészből nem is tapasztalsz semmit! ;)
83. 560bad1f8f (válaszként erre: 78. - Szanád)
2008. ápr. 28. 15:55
Szia Szanád! Egyes esetekben előfordulhat, hogy szövetcsomó keletkezik piercingszúrásnál. Ez olyan, mint egy megvastagodott bőrdarabka, mitn egy bőrkeményedés. Mondjuk ha tetranos kezelés után elmúlt, akkor az is meglehet, hogy egy pici gennyzsák volt a gyulladástól. Nekem anno ilyen az orromban volt, éreztem, hogy feszít, picit ki is látszott a vége. Azt hittem, hogy kis váladék, de hiába törölgettem, nem jött le. Próbáltam nyomni és egyszercsak kifakadt... Meglepetésemre egy teljes hüvelykujjnyi váladék landolt a tükrömön (elnézést, most gusztustalan voltam), de utána megszűnt a gyulladás teljes mértékben és a bőr is megnyugodott. Akármelyik is volt, egyik sem ártalmas, szerintem nyugodtan megcsináltathatjátok újra. azzal viszont egyet értek, hogy szilikon, vagy műanyag ékszert rakassatok be, a fémallergia elkerülése végett!
82. 8c314032df (válaszként erre: 77. - Zsuzsa88)
2008. ápr. 28. 14:42
Semmi sem látszódik a sebből alapjáraton,hisz a felső golyó takarja,az alsó rész meg benne van a babodban.Nekem mikor átszúrták akkor vérzett,ma meg mikor mozgattam picit,akkor ilyen véres váladék jött ki belőle..de nem baj,hadd tisztuljon.
81. szanád (válaszként erre: 79. - RLindi)
2008. ápr. 28. 13:26
hú, nem tudom pontosan hogy milyen anyagból volt , majd megkérdezem tőle .....
80. RLindi (válaszként erre: 77. - Zsuzsa88)
2008. ápr. 28. 13:20

Nem látszik seb tulajdonképpen azért nem akkora horror az egész ám:-)

Elméletileg nem kéne,h. vérezzen max. párcsepp. Nekem akkor vérzett de tényleg csak nagyon picit aikor cseréltem ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook