Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Klíma gondok: a szomszéd klímájából csepeg a víz, ami nálunk is hallható, mit lehetne tenni ilyenkor? fórum

Klíma gondok: a szomszéd klímájából csepeg a víz, ami nálunk is hallható, mit lehetne tenni ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. J.B. (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2010. aug. 4. 19:37

Ne haragudj. Kicsit kibuktam...

Bocsi...

2010. aug. 4. 19:34

Tegyél be halk zenét amit nagyon szeretsz és ami megnyugtat!

Akkor el tudsz aludni, és azután már nem okoz gondot!

2010. aug. 4. 19:34
Szerintem maga a klíma működési hangja hangosabb,mint a víz csepegése...talán ezt a problémát a szomszédokkal kellene megvitatni,biztosan meg lehetne oldani,hogy ne épp az ablak előtt csepegjen.El lehetne vezetni a ház sarkáig,vagy valamilyen lefolyórendszert kitalálni.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - J.B.)
2010. aug. 4. 19:31

Akkor csinálj amit akarsz! :-P

Jó csepegést!

5. J.B.
2010. aug. 4. 19:30

Második emeleten lakunk. Nyitott ablaknál hallani, ha az útra csepeg, főleg a 7-8-9-10 emelet magasságából. És bocsi, de ilyen tanácsokkal nem sokat érek, hogy tegyek oda szivacsot, stb.

Konkretizálva a kérdésemet: engedélyköteles-e egyáltalán egy panelházban a klíma telepítése, ha igen, ki adja ki és felügyeli az engedélyeket? Ha nem engedélyköteles, akkor is kell legyen valamilyen hivatalos megoldás. Suerintem az nem elfogadható, hogy 8-10 ember/család miatt (ezeknek van klíma) az összes többi nem tud normálisan pihenni a becsapódó víz és a zaj miatt.

És igenis kikérem magamnak, hogy jó időben hadd tudjam már kinyitni az ablakot, ne azt kelljen lesnem, melyik "kedves" lakótárs klímájának a kondenzvizét veri be a szellő a szobába.

Bocs, ha kissé durva, de már kivagyok....

4. andi6020 (válaszként erre: 2. - J.B.)
2010. aug. 4. 19:23

Ha az ablakpárkányra szivacsot teszel, nem fogod úgy hallani a csepegést.

Azt is hallod, ha a betonra csepeg?

3. d82f1e2683 (válaszként erre: 2. - J.B.)
2010. aug. 4. 19:20
Szerintem nem sokat. :(( Ti laktok a földszinten?
2. J.B.
2010. aug. 4. 19:18

Üdv! Az a problémánk, hogy a házunkban több lakó is szereltetett be klímát (egészségére váljon). Ezt nem irigylem tőlük, viszont az borzalmasan zavaró, hogy éjjel-nappal hallható a víz csepegése alattunk a betonon, az ablakpárkányon, vízvetőn, stb. Nappal még elmegy, de éjjel, amikor pihenni szeretnénk, nagyon zavaró.

Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben?

1. J.B.
2010. aug. 4. 19:16
Klíma gondok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook