Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kivagyok a koraszülés gondolatától fórum

Kivagyok a koraszülés gondolatától (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. unom (válaszként erre: 33. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 26. 09:37

Tényleg olvasni kellene neked. Sokat.

A magzatvíz akkor fertőződik ha akár minimálisan is nyitva a méhszáj.

A cigi árt.a magzatnak, nem csak a súlya lesz kisebb, a tüdejének,szívének is árt. Koraszülésnél ez akár az életébe is kerülhet.

De hazudj tovább magadnak,hogy semmi baj vele.

36. 585a7aa9ec (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2019. febr. 26. 09:35

Teljesen igazad van, az első trimiszterben genetikai okok állnak a háttérben. Nekem is ezt mondta az orvos.

De nem a 32 héten, az már nem genetika.

Nem fogok a baba mellett füstölni, ennyire nem vagyok ostoba, nem azt mondtam hogy a cigi jó, csak azt, hogy bizonyos ételek elfogyasztása bizony okozhat vetélést, illetve magzatelhalást .

Ettél mindent, nem volt gondd szerencséd volt,nem mindenki ilyen szerencsés és ha nem lett volna szerencséd?

Ez igaz a cigire is, van aki szívja végig, és 3 kilós babát szül,szerencséje volt, megúszta, van aki szívja 24 hétig, és elhal a terhesség, szerencsétlen volt, attól hogy egyesek megússzák, az nem jelenti azt hogy veszélytelen, ugye?

Mert ez van a cigivel is, sokan megússzák, de attól még nem ártalmatlan.

Az evésre ez ugyanúgy igaz, eszik mindent nincs semmi gondd, nála, de másik 9 nőnél volt gondd.

35. epervirág (válaszként erre: 34. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 26. 09:26
Nekem 2 lanyom van èrdekes nekem mindent lehetett enni.Ne haragudj,de nagyon tudatlan vagy!Nekem is volt egy magzati elhalasom a 10 hèten a magán dokim mütött kèrdeztem mièrt halt el a baba erre azt mondta a doki genetikai baja volt aminek semmi köze a táplálkozáshoz.De a dohányzás igen is káros a magzatra.Már most sajnálom a gyermeked ha megszületik ott fogsz füstölni az orra alá mert ügye nem káros!!
2019. febr. 26. 09:18

Egyébként nem aggódom mindenen, de már két terhességem nem sikerült, volt egy vetélés 20 évesen, és kb egy éve egy magzatelhalás 6 hetesen.

Ezekután természetes a félsz és az óvatosság az emberben.

Én a magzatelhalásnál megkérdeztem az orvost,

Okozhatta a cigi a terhesség elvesztését?

Azt válaszolta, NEM, a cigitől nem hal meg a baba, nem vetélsz el, max kisebb súllyal születik, viszont a nem megfelelő táplálkozás, az okozhat bajokat.

Főleg az olyan ételek , hangsúlyozom mégegyszer ami nincs megfelelően hőkezelve.

33. 585a7aa9ec (válaszként erre: 31. - Epervirág)
2019. febr. 26. 09:13

Na tessék pont erről beszéltem , pl az evés. Magam részéről hamarabb elmerek szívni egy szál cigit, minthogy megegyek egy lágy tojást.

Pl a lágy tojásban ( ugye nem rendesen átsütött, ) bizony lehet olyan baci, ami ránk nézve nem jelent veszélyt mert immunrendszerünk erős, a babára nézve végzetes lehet, lehet hogy kicsi a valószínűsége, de megeshet, és már egy darbtól is, ha átjut a méhlepényen a baci, az bizony megöli a picit, de egyetlen szál cigi még biztos hogy nem.

Semmilyen olyan dolgot nem ajánlatos enni ami nincs megfelelően átsütve, hőkezelve.

A másik fórumban volt egy nagyokos, írtam hogy 24 hetes kismamánál fertőzött volt a magzatvíz, a baba elhalt Erre okoska aki jól tájékozódott azt válaszolta azért volt fertőzött mert a halott baba úszkált a vízbe.

Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjj te úristen, nem csak a cigi veszélyei léteznek, kicsit olvasgatni kéne, ha anyai oldalról fertőzött a magzatvíz az azért van mert a pici elkapott egy csúnya fertőzést a mamájától, és ezt bizony okozhatja, nem hőkezelt, nyers élelmiszer, lágy tojás, tengeri herkenytyűk,,,,,,,,,,,,,stb stb.....

Akárhány oldalon olvasgatok , mindenhol azt látom, nem értem miért vetéltem el? Nem cigiztem nem ittam,

Hát aki azt hiszi, hogy más veszélyforrás nincs csak a cigi ,,, azt nem tudom sajnálni.

32. 585a7aa9ec (válaszként erre: 30. - Lapbarna)
2019. febr. 26. 09:02
Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
31. epervirág (válaszként erre: 25. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 26. 08:40
Nem mindig lehet megelőzni a vetèlèst.Meg nem is èrtem ezt az evès dolgot?! Nem beteg vagy hanem terhes max akkor kell figyelni ha terhessègi cukor alakul ki.A kislányom apja 34.hètre született lassan 40 èves ès vagy 100kg.Látom cigiztèl na ez mar lehet gond.De ha már most parázol mindenen mi lesz ha megszületik a babád? Ezen gondolkodj inkább!!
30. lapbarna (válaszként erre: 25. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 26. 08:30

Nem hiszek én semmit.

Látom, amit látok.

Jó babavárást, könnyű szülést kívánok!

29. 585a7aa9ec (válaszként erre: 28. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 26. 07:25
Jaaa , igen, és pont ez a kategória veszíti el a babáját a leggyakrabban, akik azt hiszik csak a cigi árthat a babának, és megnyugodva hátradől, és közben egy csomó más dologról gőze sincs.
28. 585a7aa9ec (válaszként erre: 26. - 67065d8ab8)
2019. febr. 26. 07:23

Sajnos Németországba nincs védőnő. Az orvossal meg nem találkozom olyan gyakran, csak négy hetente,

És sjnos sok kismama sok mindent nem tud, mert nem néz utána, aszt hiszik a cigi és az alkohol a legnagyobb veszély, pedig ez nem így van. Nem dohányzom, nem iszom, nem kávézom, és szépen hátradőlnek, ok biztonságban vagyok mindent megtettem, pedig ez félig sem igaz.

27. 585a7aa9ec (válaszként erre: 26. - 67065d8ab8)
2019. febr. 26. 07:19
Már élvezem, minél többet mocorog, és néha akkorákat rúg, valami eszméletlen, és gyönyörű
2019. febr. 26. 07:16

Anna1213!

Tús sokat olvasgatsz negatív dolgokat! Minél jobban aggódsz ezeken annál többet árthatsz magatoknak! Mindent ami fontos meg tudsz beszélni az orvosoddal a védőnővel! Inkább élvezd a várandósságod hiszen a gyermekálldás egy csoda!

25. 585a7aa9ec (válaszként erre: 22. - Lapbarna)
2019. febr. 26. 07:03

Ez nem igaz, csak szeretek tájékozódni.

Véleményem szerint nem olyan nagy baj az ha egy kismama főleg első babás, tájékozódik, nem csak a szép dolgokról hanem igenis a rosszakról is.

Pl egy másik fórumban sok édesanya azt sem tudta hogy a terhesség alatt vannak tiltólistás ételek.

Miért baj ha tudni szeretném a vetélések okát, a koraszülés mitől lehet, stb..

Ez miért baj?

Lehet hogy épp egy olyan fontosságú dolgot tudok meg , amit el tudok kerülni, nem kínlódok, csak semmi kedvem elveszíteni mondjuk a kisbabám, a 26 vagy akár a 34 héten.

Mert ugye sok ilyet olvasni, és bár sokszor valószínű hogy elkerülhetetlen a dolog, de mindig van egy kis százalék amit esetleg meg lehet előzni, ha a mama tájékozódott, és mondjuk megelőzi a bajt, én csak ennyit szeretnék, amúgy ne higyje senki hogy éjjel nappal rossz dolgokat olvasok, vagy nézek, de ha olyasmit látok, igenis megnézem, elolvasom, mivel tanulságos lehet.

24. 585a7aa9ec (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
2019. febr. 21. 13:23
Köszi a tanácsokat, megfogadom
23. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 21. 11:08
remélem a cigivel leálltál már és próbálod rendben hozni az életedet. Ezek mind okozhatnak koraszülést viszont tehetsz ellene tehát ne parázz töle hanem tegyél ellene. sokan megtesznek bármit mégis ugy alakul hogy koraszülött lesz, te viszont pont hogy rásegitettél jó ideig a nem megfelelö életmóddal, de ez rajtad mulik. Kérj segitséget a lelki problémáidhoz pl Anyukáddal való viszonyodhoz. nem vele kell rendezni elég ha magadban sikerül rendezni ebben tudnak segitségedre lenni. pl kineziologus, life couch stb. sokan már online is vállalnak tanácsadást ugyhogy az sem ok hogy külföldön vagy. A sok felesleges hülyeség helyett esteleg olvasgasd az itt babért küzdö forumokat és máris hálás leszel hogy neked megadatott, hidd el eröt fog adni hogy nehogy már te még árts is a babádnak miközben más minden megtesz mégsem lesz soha. Nem véletlen hogy ez a baba most jött, valószinüleg van rá esély hogy ö huzzon ki a szarbol de ezért neked is tenni kell, mert ha magadért nem is hozod rendbe az életedet ö érte hátha, hogy neki rendes gyerekkort biztosits és neki ne olyan anyja legyen mint neked volt. ez rajtad mulik, képes vagy rá hiába félsz ami érthetö mivel neked nincs rendes anyaképed. Az én édesanyám is megcsinálta és pont ezért lett ennyire nagyon jó anya mert neki nem ugy alakult ahogy kellett volna, igaz az ö anyja félig meddig önhibáján kivül nem nevelhette. Ugyhogy hajrá most még változtathatsz, ne félj lépni és segitséget kérni a babádért az ö életéért.
22. lapbarna (válaszként erre: 20. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 21. 10:14
Te kéjjel kínlódsz. Ehh.
21. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 21. 09:43
nem kell még vásárolni, lelkiekben készülni a szülésre (tágulás gyorsasága pl nagyban függ az anyuka felkészültségén, a szüléshez való lelkileg való hozzáállásán), meg felkészülni hogyha meg van már a baba ilyen olyan helyzetre milyen praktikák vannak, hasfájás, nem alvás, sárgaság stb. pl a szoptatás is egy elég nehézkes dolog eleinte sokaknak, pont amiatt mert nincsenek felkészülve rá hogy nem fog rögtön menni magától. érdemes felkészülni rá olvasni róla stb.
20. 585a7aa9ec (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2019. febr. 21. 09:06

Én is ezt is teszem, de már tucatszor bementem pl bababoltokba kis ruhácskát szerettem volna venni a picinek, de nem merek, mindig visszateszem 10 perc gondolkodás után, mert mi van ha elvetélek vagy ilyesmi?

Aztán megkeresem az okokat hogy mitől lehet elvetélni, vagy mitől halhat el egy terhesség. Ezért néztem ilyeneket de már nem teszem

19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 21. 09:01
Ilyet még akkor sem nyitottam meg amikor nem vártam babát, minek borzalmakat nézni? A szülésre készülsz? lelki felkészülés hogy segitheted a babád stb? az utána lévö idöszakra készülsz mi várható mikre milyne praktikák vannak stb? kelengye mikre lesz szükségetek stb. ezekre koncentrálj ezeket nézegesd olvasgasd ha van sok idöd ilyenekre vagy az egészséges táplálkozásra akár hogy a babát majd hogy kell hozzátáplálni stb. ezek hasznosak mig az önparáztatás még árthat is és teljesen felesleges.
18. 585a7aa9ec (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. febr. 21. 08:57
Megfogadom a tanácsokat, mert tényleg néha kiborító dolgok vannak a neten. A múltkor egy nő elvetélt, képeket készített a vérről,,, feltette a netre
17. Amaunet (válaszként erre: 3. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 21. 08:47

Álljál le ezek olvasásával! Nem tesz jót sem neked, sem a babádnak.

Te kifejezetten ezeket a tragédiákat keresed, majd szörnyülködve nyitsz egy fórumot.


Állj át a másik, egészségesen gondolkodók táborába!

Nagyon sok kismama fórum van, ahol segítenének a babavárás idején felmerülő kérdéseidre.

2019. febr. 20. 18:16

Első terhességem alatt sokat voltam kórházban, és megtanultam, a sok sületlenséget amit ott halottam, egyik fülemen beengedem, a másikon ki. De a legjobb, ha meg sem hallgatom! Annyifél kismama volt ott, és persze olyan rémtörténeteket mondott némelyik, hogy még a sokat látott szülésznőnek is sok(k) volt.

Jobban tennéd, ha te sem néznél, hallgatnál ilyeneket!!

2019. febr. 20. 15:51
Igen sejtem mi vár rám, igyekszem a jövőben kicsit szebb dolgokat olvasgatni
14. Piroska52 (válaszként erre: 12. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 20. 15:13

Az anyák végig izgulják az életüket, amíg meg nem születik azért,ha még kicsi azért,ha meg már nagyok akkor azért.

Ez már csak így működik.

13. semleges (válaszként erre: 3. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 20. 14:18
Fogsz is rettegni most már, ilyen az anyák sorsa, de azért direkt ne olvass ilyeneket. A bajt nem kell keresni és emlegetni, jön az magától sajnos.
2019. febr. 20. 13:57

Tudjátok, most kivételesen nem igazából borzalmakra voltam kíváncsi. Csak beírtam hogy 21 hetes magzat uh.

Aztán a képek közt volt az a 19 hetes koraszülött baba, és ráklikkeltem, így dobott fel erre a hírre.

Sajnos ilyen a google, egy szóval sem említettem neki koraszülést, mégis beadta.

2019. febr. 20. 12:58

kismamaként,nem kellene rémségeket olvasnod,

ez az internet átka,valamit nem tudunk,bepötyögjük,jönnek elő mindenféle borzalmak,

nekem is van olyan,amelyik koraszülött volt,azóta 42-éves,

nem kell mindent túlparázni,

10. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 20. 12:53
ne is, van csomo hazsnos oldal, könyvek, video amit olvashatsz, nézhetsz. pl a baba gondozásról szopotatásról hogy mennyire fontos lelkileg rákészülnia szülésre az sokat segit a szülés könnyitésén stb. Millió értékes tartalom van ami ahsznodra válhat ezek viszont még ártanak is. Készülj a szülésre és az utána következö idöszakra mert a legtöbb friss anyuka akkor döbben rá hogy ja neki fogalma sincs semmiröl mit hogy kéne mi mért történik stb....
9. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 20. 12:51
miért olvasol kismamaként ilyenekt ha enynire érézkeny vagy rá? másik posztnál is irták többen kerüld az ilyen történeteket. igy csak bevonzod feleslegesen parázol ami viszont tényleg árthat a babádnak. Ne haragudj de ez nagyon nem normális hogy ezeket a történeteket bujod....
8. de62bacd31 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 20. 10:57
Az én lányom koraszülött volt de hál istennek semmi komolyabb probléma nem volt vele most már 21 éves gyonyoru lány. Ne beszélj magadba ilyeneket.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook