Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiütések a kisfiamon (nem himlő) fórum

Kiütések a kisfiamon (nem himlő) (beszélgetős fórum)


2012. nov. 17. 17:42

Kiderült, hogy ekcéma.... ugyhogy kapott rá krémet, már látom a javulást :)

köszi

2012. nov. 14. 19:59

Az enyémnek a borstól volt ilyene. De lehet ekcéma is. Kell keresni egy másik dokit, aki tudja mi ez. Az én gyerekorvosom még sosem mondta, hogy nem tudja mi ez. Addig küld különböző vizsgálatra, míg kiderül.

Van egy ismerősöm. Ő a körzeti orvoshoz hordta a fiát. A gyerek két és fél hónapig nem volt iskolában, csonttá fogyott, mert folyamatosan ment a hasa, állandóan lázas volt, az orvos meg azt hajtogatta, makacs vírusa van. Addig mondtam az ismerősömnek a magamét, míg elvitte az én orvosomhoz. Mikor meglátta a gyereket, kórházba akarta küldeni, de végül nem tette, engedve az anya könyörgésének. 2 fajta nagyon erős antibiotikumot írt fel a gyereknek. Azt mondta, hogy az első 3 napban felerősödhet a hamenése, de ha utána nem áll el, és nem múlik el a láza, akkor a gyerek megy kórházba, ugyanis nagyon le van gyengülve. A fiú meggyógyult, de még sokáig lábadozott. A doki szerint 2 hét alatt teljesen ki lehetett volna kezelni a srácot , ha az körzeti orvos tudja mit csinál.

Most nem ijesztgetni akarok, csak azt akarom megmutatni, mennyire káros, ha ráhagyjuk az orvosra, hogy nem igazán tudja mi ez. Van még rajta kívül éppen elég doki.

2012. nov. 14. 19:46
Hasonlíthat a gombára. Anna is van száraz, kokárda jellegű kiütése. Lehet valamiféle allergia is.
5. nagymaya (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2012. nov. 14. 19:37
Én a helyedben megkérdeznék másik dokit is.
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Banyaci)
2012. nov. 13. 18:41
Tudtommal a kullancsnál nem sok apró pötty jön ki!
2012. nov. 13. 11:39
Nem lehetett benne kullancs valamikor? Hány éves? Sima piros folt volt, vagy a közepe világosabb?
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2012. nov. 12. 21:57
Bőrgyógyásznál voltatok v. a háziorvosnál?
2012. nov. 12. 21:24

Sziasztok!


Ez úgy kezdődött, hogy a kisfiam fenekén kijött egy olyasmi elváltozás mintha gomba lenne. Bekentem gombaölővel (iszonyat érzékeny a bőre, már máskor is előfordult) nem akart elmúlni, aztán hetek múltán kijött az egész testén apró pöttyök, illetve piros foltok. Nem viszket neki, és nem is fáj. Voltunk doktornéninél, aki nem tudta mi ez, szerinte a hidegtől, kapott fürdetőt, hidratálót (gyógyszertári cuccok) és allergia elleni gyógyszert. Ez csütörtökön volt, és azóta sem változott a helyzet, ugyanúgy megvan az összes pici piros pötty, és nagy piros folt.

Mi a fene ez? Ötlet? Vigyem vissza még egyszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook