Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kitalált név a születési anyakönyvi kivonatban fórum

Kitalált név a születési anyakönyvi kivonatban (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 30. 14:31
max apasági nyilatkozattal.
16. Robi-Tina (válaszként erre: 14. - QueenPigg)
2009. nov. 30. 14:30
De nem biztos, hogy Magyaron külföldi nevet beírnak!
15. Robi-Tina (válaszként erre: 12. - Tapsi hapsi)
2009. nov. 30. 14:29

Igen, ez így van, de lehet egy tömegnév is amiből rentgeteg van, csak nagyon egyedi nem lehet, nehogy ezáltal "ráhárítsd" valakire az apaságot!

Viszont külföldi név??? Azt nem tudom lehet-e...

2009. nov. 30. 14:28
az az igazsag.hogy nem akarok az apaval foglalkozni egyaltalan, e a nevet mindenkeppen be akarom iratni a pici papirjaba. tehat ugy gondoltam,hogy beiratm az apa nevet "kitalalt" névként..ugysem tudjak.hogy az most igazi v pedig csak fiktiv nev....
13. bezike
2009. nov. 30. 14:27
Ja, de ha te nyilatkozol arról a gyámügynél, ugyanis ha eddig nem, majd felkeresnek, szóval ha nyilatkozol, hogy az apa külföldi és stb. stb. akkor nem is kell megvárni ezt az időt, kérheted előbb is, hogy beleírjanak egy kitalált nevet az anyakönyvébe.
12. tapsi hapsi (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2009. nov. 30. 14:26
Szia. Testvérem nemrég volt hasonló szituban, úgyhogy nagyjából képben vagyok.... Szva ha a Te nevedre anyakönyvezik a babát, akkor késöbb behivnak a gyámhivatalba, ahol meg kell nevezned "egy" apát. Ott mondhatsz kitalált nevet ha akarsz. Leellenörzik a nevet és ha nem létezö akkor maradhat, ha van olyan, akkor újat "találsz" ki.
11. bezike
2009. nov. 30. 14:26

nekem azt mondták, hogy ha a gyerek jogviszonyát nem tisztázod le 3 éves koráig, akkor egy kitalált nevet írnak be az anyakönyvi kivonatba.

Ez nem lehet az apa vezetéknevével kezdődő név. Általában az anyai nagyapa nevét írják be.

10. Robi-Tina (válaszként erre: 8. - Fdóri)
2009. nov. 30. 14:25
Azt én sem tudom, de hivatalban dolgozom, csak innen tudom, hogy ha az apa nem ismeri el a gyermeket, akkor az anya, hogy legyen valami név a születési anyakönyvi kivonatban, megnevezhet egy fiktív apát (egy tömegnévvel pl. Kovács János) és ez kerül az anyakönyvi kivonatba! De a gyermek az anyuka nevét kapja automatikusan!
2009. nov. 30. 14:22
De ha gondolod én rákérdezhetek polgármesteri hivatalban dolgozom, csak nem anyakönyvvezetőként, de ezt ők megtudják mondani!
8. fdóri (válaszként erre: 6. - Robi-Tina)
2009. nov. 30. 14:21
De annak mi értelme van?
7. az álarcos (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2009. nov. 30. 14:21

Most nem tudom, hogy van, de 12 évvel ezelőtt vinni kellett a házassági anyakönyvi kivonatot, vagy az apasági nyilatkozatot a szülőszobára, mert ha nem volt, akkor az anya nevét kapta a baba.

Egyébként elég kacifántos megoldások tudnak születni a jelen szabályozásból.

2009. nov. 30. 14:20
Ha kitalált névről van szó, azt lehet, ha az apa nem ismeri el, de én külföldiről nem tudok ,hogy lehet -e!
2009. nov. 30. 14:19
Szia!Igaz én nem értek hozzá,de ha nem vagytok összeházasodva akkor kell egy apasági nyilatkozat,amit az apuka aláir.
2009. nov. 30. 14:19
Na várjunk. Oda akarod iratni az apuka nevét, úgy mintha kitalált volna?
2009. nov. 30. 14:18

Szia!


Szerintem nem! Vagy a férjednek kell lenni, vagy apasági nyilatkozattal kell rendelkezni, hogy beírhassák!

2009. nov. 30. 14:18
Hát belföldit igen, egy tömeg nevet, pl. Kovács János, de hogy külföldit meglehet-e azt nem tudom...
2009. nov. 30. 14:16
sziasztok! kislanyom 5 hetes,édesapja amerikai állampolgár. nem él velünk,sőt, nem is keres minket. szülés előtt jöttem haza az Államokból, azóta tagadja,hogy az övé a baba. a kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e neveznikülföldi "kitalált" apát a születési anyakönyvi kivonatban?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook