Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiszáradt, hámló hallójáratra kinek mi vált be? fórum

Kiszáradt, hámló hallójáratra kinek mi vált be? (tudásbázis kérdés)


16. Titánia83 (válaszként erre: 15. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 13:23
És ez a hámlásra és a viszketésre van?
15. hidewatch (válaszként erre: 14. - Titánia83)
2010. szept. 24. 11:52
Nekem is a hajas fejbőr szélén, a haj alatt és a fülem mögött a legrosszabb. Régebben volt, hogy úgy viszketett, hogy majdnem véresre kapartam. Most már valamivel jobb, mert találtam egy nagyon jó sampont (évekbe telt), igaz drága, de ez az egyetlen, ami elviselhetővé teszi. Mert a Diprosalic a legeslegjobb szer erre, de ha mindig azzal próbálnám meg kezelni, akkor kb 2-3 hetente vehetnék újat, mert csak 30ml-es kiszerelés létezik belőle... meg azért mégiscsak gyógyszer...
14. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 11:33

Nekem is hámlik picit a fejbőröm. A homlokomnál, a hajtöveknél, meg t-vonal felső részén, és amúgy picit korpás is a hajam.


Dehidratált nem lehetek, hisz napi 3-4 liter vizet megiszok!

13. hidewatch (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2010. szept. 24. 11:29

Igen, lehet, hogy az lenne a legjobb, a magánorvosok máshogy állnak hozzá a problémákhoz.

Meg egyébként nekem sem orvos mondta ezt a módszert, magam találtam ki, mert ugyanazok a tünetek a fejemen, és a fülemben.

12. hidewatch (válaszként erre: 9. - Titánia83)
2010. szept. 24. 11:28

Én ezt a szert a fejbőrömre kaptam, bőrdokitól, mert seborrhoeam van, ez hasonló, mint az ekcéma, csak a fejbőrömön van. Úgy érzem, hogy időnként ez rámegy a külső hallójáratomra. Ilyenkor használom egy fültisztítóra cseppentve, és a probléma megszűnik. Viszont jellemzően ha a fejbőrömön kicsit rosszabbodik a dolog, akkor időnként visszatér, de olyankor mindig lekezelem ezzel, és így nem piszkálom, mert megszünteti a viszketést.


Már a háziorvosom is felírja.


Nem biztos, hogy nálad is ez a probléma, mert azért nálam elég jellemző, hogy viszket, igaz, nem mindig.

11. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 11:26

Tudom, próbáltam már jópárszor.

A honvéd kórház összes fülésze vizsgált, most sztk-ba járok, itt is voltam már párnál. Menjek el egy magándokihoz?

10. hidewatch (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2010. szept. 24. 11:23

Az is lehet, hogy akkor majd szépen lassan elmúlik, ha még az orvos is csak ennyit mondott róla.

Viszont semmi esetre se piszkáld, főleg ha a jövőben esetleg viszketne (ebben az esetben menj el egy normális fülészhez), mert nagyon csúnya hallójárat gyulladást lehet kapni, én 2 hétig nagyon megszenvedtem vele.

9. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 11:21
Ja, és még azt akartam kérdezni, hogy ez az oldat mit szüntetett meg? Teljesen elmulasztotta a problémát? Bőrdoki írta fel?
8. Titánia83 (válaszként erre: 4. - OlíviaAnna)
2010. szept. 24. 11:19
Olyanra, amikor összekarcolják a karomat, és mindenféle allergén anyagot rácseppentenek?
7. Titánia83 (válaszként erre: 3. - Hidewatch)
2010. szept. 24. 11:18

Nem viszket, és fogalmam sincs, hogy hogyan hámlik. Tegnap egy mogorva fülorvos nézett bele, és csak annyit mondott, hogy hámlik.


Én csak agykontrollal néztem meg, és akkor azt láttam, hogy a dobhártyám is hámlik. A doki ráerősített, hogy a felsőrésze tényleg hámlik. :(

2010. szept. 24. 11:17

Köszi a válaszokat!

Tegnap voltam fül-orr-gégén, fura, hogy ez neki nem jutott eszébe.

Azon gondolkodom, ha allergia, akkor miért csak a jobb fülemet érinti? Bár még mindig jobb, mintha mindkettőt. :D


Pár éve sokat volt hallójárat-gyulladásom, azóta kiküszöböltem a vizet (egyáltalán nem megy a fülembe víz!), és kb. három hete tapasztalom a tüneteket újfent.

5. hidewatch (válaszként erre: 4. - OlíviaAnna)
2010. szept. 24. 10:47
Pont erre gondoltam. Mert nekem volt már, és arra Diprosalic oldatot használtam, ami segített, de azt csak orvos írhatja fel.
2010. szept. 24. 10:42
A fül ekcémának is lehetnek hasonló tünetei, mielőtt bármit beletennél, nézesd meg bőrgyógyásszal. Lehet, hogy beutal egy komplett allergia-szűrésre.
3. hidewatch (válaszként erre: 2. - Titánia83)
2010. szept. 24. 10:39
Viszket? Pikkelyesen hámlik?
2010. szept. 24. 10:35

Remélem valaki tud valami jó tippet! :)

Előre is köszi!

2010. szept. 24. 10:32
Kiszáradt, hámló hallójáratra kinek mi vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook