Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiszáradt gyep megmentése fórum

Kiszáradt gyep megmentése (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 21. 14:37
Még egy kérdés: mikor locsoltátok?
2017. jún. 21. 14:36

Nálam egy jó alapos trágyázás segített. Van speckó fűműtrágya is, de én pl most utoljára csak sima Genezis NPK-val jól beszórtam és beöntöztem este, h elolvadjon. A fűtrágyában gondolom a nitrogén van hangsúlyban a szép zöld szín érdekében.

A legutóbbi alkalommal egy fokkal kisebbre vágtam, mint kellett volna, egyből minden baja lett, tök kisárgult, azt hittem, kinyiffan az egész, pedig szívtam vele én is eleget, h szép legyen. De ez a trágyázás, este öntözés szépen visszahozta.

2017. jún. 21. 14:08
Olyan az idő, hogy besárgul... majd jön egy esős időszak, aztán kizöldell. Lehet, hogy csak ősszel. :( Öntözd, oszt jóvanaz! A gyep túléli, újra kihajt.
2017. jún. 21. 14:05
Sziasztok! Nemrég költöztünk egy kertes házba, ahol kialakítottunk egy előkertet. A talajt megfelelően előkészítettük, elvetettük a fűmagot, majd folyamatosan öntöztük. Most viszont már jó része besárgult, elszáradt, barna lett. Ott, ahol mindig éri a nap. Locsoltuk minden nap. Nem vagyok gyepszakértő, csak egy egyszerű ember, aki abban a hitben volt, hogy ha szépen rendezi a füvet, akkor nagy baj nem lehet. Mégis lett. S most mentenénk a menthetőt. Sok mindent összeolvastam már a neten, hogy mi baja lehet. Nem megfelelő öntözés, esetleg gombásodás, nem jó talaj, nem jó fűnyírás, de ez mind csak találgatás, a fű meg egyre rosszabb, megoldás nincs. Mi a teendő a sárgás foltokkal? Az már nem kel életre soha? Bocsánat, de tényleg nem értek hozzá, kertészt pedig nem szeretnék hívni. Gyepszellőztetés? Utólagos vetés? A száraz rész eltávolítása, és új fűmag vetése? Vagy hogy? Nézzem végig, ahogy kimegy az egész? Miközben egész tavasszal kapáltam, ástam, gereblyéztem és dolgoztam vele. Rengeteget. Köszi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook