Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák kérése a nagyvilágtól fórum

Kismamák kérése a nagyvilágtól (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kismamák kérése a nagyvilágtól

1 2
30. diagonalt (válaszként erre: 21. - Anyuca66)
2008. aug. 20. 10:51

És hányan fogják betartani?Most is átmennek a piroson is,akkor miért állnának meg egy gyalogosnak?Azért mert szabály van rá biztos nem.Ah egy plakát mondja:

"Mit ér az elsőbbség,ha nem adják meg?"

29. diagonalt (válaszként erre: 26. - 19ba18c379)
2008. aug. 20. 10:42

Ismerős érzés.Sajnos gyerekkel sem jobb a helyzet.Amikor a fülemen is csomag lóg,és a gyerek nyüglődik a hordozókendőben,és kinn az utcán a sor vége a hentesnél(ez több mint 20 méteres sort jelent)és erre még azt kérdezgeti az előtted álló,h hány hónapos...Legszívesebben elküldtem volna a fenébe,mivel én sem voltam túl fitt 1,5 óra vásárlás után.


Annak idején,amikor még közöm nem volt a várandóssághoz simán felállítottam a kismama előtt leülő embereket.Nekem ez természetes.volt olyan akit addig bámultam mereven,amíg észre nem vette,h mit akarok,majd mikor felállt bólintottam,h igen,ez volt az.De úgy is jártam,h a tömött buszon a február máv sztrájk idején 20on sok-30 hetesen én adtam át a helyem a 80 és a halál közötti félvak néninek,majd utána felállítottam másokat is.

Ebben sosem voltam szívbajos.

28. 19ba18c379 (válaszként erre: 27. - Bezike)
2008. aug. 20. 10:34
Az utasoknak is a buszon :) Apa szétröhögte magát még hazafelé is :)
27. bezike (válaszként erre: 26. - 19ba18c379)
2008. aug. 20. 10:23
Nekem tetszett!!!
2008. aug. 20. 09:52

tegnap mentünk UH-ra na nem kis balhét csaptam le a buszon hazafelé :)

odafelé minden ok, HÉV tömve első ülésen feláll a pasas, üljek le, megköszöntem, leültem.

Jüvünk haza Apával, buszra fel, szinte tele.

Egyik ülésen csaj , mellette lévő ülésen a KUTYÁJA ücsörög !

Apa odaszól tegye az ölébe , csaj, mint aki nem is hall, mert süket.

Egy idősebb néni állt fel , az előtte lévő ülésen, én meg hártaszóltam a csajnak, majd ha babás leszel tudd milyen érzés, hogy a kutya sem áll fel neked, de a pasidnak se álljon fel, h gyereked legyen. Mit ne mondjak a fél busz rajta röhögött :DD a csaj meg leszállt :)) Lehet, hogy durva volt a beszólés de nem tudtam magamban tartani 33 fokos melegben 7. hónapban.

25. 5b22c998de (válaszként erre: 24. - Scorpiolady)
2008. aug. 20. 00:11
:s
2008. aug. 18. 09:27

Sziasztok!


Én meg egyenesen kitiltanám a dohányosokat a buszmegállóból, amikor pocos voltam, megesett, hogy be kellett állnom a megállóba mert eleredt az eső, amúgy nem vagyok emiatt finnyás, de pocosan nem akartam megfázni, fiatal srác jött persze már csurom vizes volt, de azért beállt és rágyujtott közvetlen mellettem, küldem felé pár "gyilkos" pillantást, még rám is fújta a füstöt....

másik eset, jártam szülésfelkészítő tanfolyamra, szintén busszal kellett menni, felszálláskor idős néni táskájával hasbavág, tolakszik, hogy előbb fel tudjon szállni no comment....

Egyébként a buszon én speciel azért nem szerettem pocival állni, mert más felszállókat nem érdekel nagyon a poci, lökdösnek, nekinyomnak az ülésnek, vagy annak aki ott ül, volt erre is példa bőven...

zebrán jártunk úgy is, hogy a párom már átért, én ugye nagy hassal nem tudtam sietni, a bunkó autós meg ledudált(fél lábbal már a járdán voltam én is)mert le kellett lassítania, a párom rákiabált, az autós megállt, és csak azért nem szállt ki mert a cicababa barátnője visszatartotta, nem tudom fordított esetben mit szólt voltna.....

2008. aug. 17. 10:12
és ha már itt tartunk babakocsival sem könnyebb az élet, ugyanúgy rágyújt a baba mellett, "belerúg" a kocsiba, nem enged felszállni, nem hogy még segítsen is. Bár azért itt is tisztelet a kivételnek.
2008. aug. 16. 17:02

Sziasztok!

Hát én még egy kéréssel kiegészíteném azt a listát. Budapesten jártamban, keltemben sokan nekimentek, ütődtek, löködtek, kezükkel figyelmetlenségből belevágtak a hasamba. Előfordult, h bicikli kormányával nekimentek- MAJDNEM. Csak én kicsit durva voltam, egyáltalán nem gonoszságból, de pl az egyik biciklist, amikor láttam, h elkerülhetetlen az összeütközés, ellöktem. (hely nem volt ahhoz, h kikerüljük egymást)

De egyáltalán nem haragszom rájuk, meg nem útálom azokat, akik nem figyelnek erre. Többségük még nem volt terhes (vagy pasik vagy még fiatalok) Hiába is magyaráznád bárkinek is, h mennyire nehéz a babavárás időszaka, amíg nem ment rajta kersztül, nem valószínű, h átérzi.

A BKV-n pedig azt tapasztaltam, h főleg az idős nénik adják át a helyüket. Mondjuk én szerencsére elég jól viseltem a terhességemet. Az utolsó 3 hónap volt a legkönnyebb. Ezért nem is fogadtam el a 80 éves botal járó nénikétől a helyet.

21. anyuca66 (válaszként erre: 20. - Nikice)
2008. aug. 16. 15:30
Kresszbe úgy tudom fontos dolgot akarnak változtatni. ( nincs jogsim így csak gyalogosként érint). Zebránál várakozik gyalogos meg kell neki állni az autóval.. Valami ilyesmi. Lehet hogy azért áll meg. :-D remélem udvariasság jó nevelés miatt állnak meg
20. Nikice
2008. aug. 16. 10:57

Sziasztok!

nagyon jól hangzanak ezek a kérések, de én azt mondom, ha ezeket kérni kell, már régen rossz. :S


A gondom az első hónapokkal van, amikor még nem a nagy pocak nehezíti meg a boldogulást, hanem az állandó rosszullét, és pocak még sehol, nem látszik a várandósság.


Negatív tapasztalat:

Busz, 35 fok az aszfalton, kb 15-en a megállóban (vagyis szerény számításaim szerint, mindenkinek min 2 hely jut), és mégis idős nénike(!) beelőz, elém tolakszik, hogy feljusson. Ez csütörtökön történt meg velem. Igaza van, én fiatal vagyok, nemde?


Pozitív tapasztalat:

Mióta látszik a poccom sokkal többen lassítanak a zebrán és engednek át, néha olyankor is, amikor igazán meg tudnám várni, míg elmegy az autós, mert nyilvánvaló számomra, hogy sokkal előbb elhalad, mint ahogy én a járda széléig jutok.

Itt tartom fontosnak megjegyezni, hogy véleményem szerint sokszor a pasik (nem az a típus, aki a bevásárlóközpontban a pocaknak tolja a kocsit! Mert ez bármilyen csúnyán hangzik, az egy külön faj. Bunkó, modortalan, nemtörődöm, este sörrel a kezeben feleségemet kritizálom tipúsú..) szóval a pasik előzékenyebbek, mint a nők!

19. bezike
2008. aug. 16. 09:57
Szerintem rajtunk múlik a változás. Ha mi mindenkivel úgy viselkedünk, ahogy az illik (kismamákkal, idősekkel, betegekkel stb.) és erre neveljük gyermekeinket is, akkor talán tudunk ezen a hozzáálláson változtatni. És ezt mindenre értem, a közlekedésre is.
2008. aug. 15. 20:03
20 év alatt nem változott semmi ezzel kapcsolatba.....
17. 19ba18c379 (válaszként erre: 16. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 15. 17:37

Bizonyos embereket én is rommá égettem , miss P...T pl :) vagy a lentebb említett managerbácsit :)

nem mindig nyelek én sem, én valószínűleg ahogy halad az idő biztos egyre kevesebbet fogok. Eddig azért több a negatív mint a pozitív tapasztalat.

2008. aug. 15. 17:24

nekem ezek szerint mákom volt, 99%ban normálisan, sőt kedvesen bántak velem. igaz, ahol nem, ott pl szó nélkül beálltam a sor elejére nagy hassal. senki nem mert szólni, már aki szólt volna egyáltalán, de ha beszól, tuti rommáégetem.


szerintem ez nem a 'nekem senki nem tegyen szivességet' időszaka. meleg van, nem bírjuk, ők jobban bírják, ha akkora paraszt, hogy nem veszi magát észre, szívesen felvilágosítom.

15. 19ba18c379 (válaszként erre: 11. - Nyau82)
2008. aug. 15. 15:47
nem is a betegséggel van a gond én sem ezért ülök le... de volt már hogy hirtelen fékezett a busz és ha elesel esetleg nem pont jól akkor nem biztos hogy a Babának jót teszel. Én emiatt ülök le, de akkor ha van hely.. Nekem senki ne tegyen megjegyzést hogy fel KELLETT állnia. Én nem kérem meg, sosem tettem, de ha felajánlja véletlen akkor elfogadom.
2008. aug. 15. 15:45

nekem sok ilyen élményem van sajnos negatív is bőven. Üzletember manager bácsi gyógyszertárban majdnem fellökött az ajtóban. Utána meg majdnem nekünkjött mert Apával beszóltunk.

Háziorvosi rendelőben ma a táppénzes papíromat várva, FIX előre kapott időponttal 20 percet vártam mert nénikék gyógyszert iratnak. A 2. után bementem, erre beszól a néni h előbb itt volt. Én meg visszaszólta, h 20 perce volt időpontom és papírért jöttem, legközelebb ugyan emelje fel a telefont és kérjen időpontot. Azt hogy a HÉV-en a hasamba könyökölnek, lereagálom már azzal, h magam előtt lelököm mikor leszállok :) Sajnálom, de ha ő így akkor én is.

Van pozitív élmény is, de sajnos érdekes módon előbb adja át egy kisgyerekes anyuka a helyet mint egy huszonéves miss P...A :S A kisgyerekes anyukát meg 28 hetesen sem engedem felállni, inkább állok. Az idősebb korosztály meg erre azt reagálja h őt se engedték leülni soha...

13. josey (válaszként erre: 11. - Nyau82)
2008. aug. 15. 15:32
Biztosan féltek,nehogy asszisztálni kelljen a szülésnél:)
12. josey
2008. aug. 15. 15:32

Mosolygok,de inkább sírni kéne a helyzeten...

Mert mindez annyira egyértelmű,és mégsem!!!!

Ami legjobban kiakszatott:cigiztek ott,ahol ültem a pocakommal!Pedig nem lett volna lehetetlen arréb menni 5métert,vagy ki az ajtón a másik szobába.Így mindig én mentem,csak így keveset voltunk együtt:((

Sajnos én is csak rosszat tapasztaltam és tapasztalok.Nekem pici pocim volt,de fél órát kellett állnom a diákokkal tömött buszon,néha elöntött a meleg,emiatt is hagytam abba a munkát,pedig tudtam volna csinálni.Nem szólom meg őket,manapság nem menő átadni a helyet...

Ami engem bosszant,az mostanában történt velem:önki,kezemben a 10.5kilós gyerek(mert babakocsival nem tudok bemenni).Rámnéznek,aztán -mivel lassan vonszolom a kosarat,a gyereket és túrom elő a pénztárcát-gyors beslisszannak ELÉM!A gyógyszertárban u.e.

Néha szoktam szólni,hogy "köszönöm szépen"...Vagy bunkó vagyok?

11. nyau82
2008. aug. 15. 14:03

nekem akkora hatalmas pocim volt,hogy azt hihették az emberek,hogy mindjárt megszülök:)

ezért én csak segítőkész és kedves emberekkel találkoztam.egyébként attól,hogy valaki terhes,még nem beteg vagy rokkant,és nem fog belehalni,ha 10 percet mondjuk állnia kell egy buszon.ha rosszul érzi magát eleve,akkor inkább el se induljon szerintem!ha az emberek ezt látják rajtad,hogy vidám vagy és majd ki csattansz,akkor előbb átadják a helyüket,mintha morogsz és dühösen nézed őket.

2008. aug. 15. 13:44
Igaz az én pocakomon még nem nagyon egyértelmű hogy picikém van. Mindegy, reggel álltam a buszon, többen nézték a pocakomat, de senki sem állt volna fel, amikor odanéztem hogy néznek, úgy elcsapták a fejüket az emberk, olyan ideges lettem, majdnem mondtam neki most minek nézi a pocom, úgysem áll fel...
2008. aug. 15. 12:11
A múltkor kizárólag vizeletet vittem a laborba, ezért úgy gondoltam, nem húzok sorszámot és várok másfél órát. Odamentem, kinyílt az ajtó, beadtam a poharat, vártam egy-két percet, amíg regisztráltak, majd kijöttem. Egy nő - gondolom látta, hogy nincs beragasztva a vénám - megszólalt, amikor kijöttem: na azért!!! Nem volt kedvem beszólni neki, eljöttem egy hang nélkül.
2008. aug. 15. 11:30

Sajnos a kismamákra senki nincs tekintettel. A mai világból az ilyen irányú udvariasság kihalt.

Amin én nagyon felbőszültem anno, az az uh-s várakozás volt. A kórházban az uh és a nőgyógyászat egy folyosón van, közös a váró. Oda nőgyógyászatra inkább idősebbek járnak akik nem tudnak vagy akarnak magándokit fizetni. Minden alkalommal a kismamák nagy pocakkal áldogáltak, volt hog 2 órát is uh-ra várva, miközben az idősebbek vizsgálatra várva jókat pletyálkodtak, és bámulták a kismamák nagy hasát. De ülőhelyet átadni senkinek nem jutott eszébe.

Posta? Bevásárlóközpont? Biztos úgy gondolták, minek, a kismamák ráérnek, az meg hogy milyen nehéz, ésmennyi kellemetlenséggel jár a növő pocak, senkit nem érdekelt.

2008. aug. 15. 11:22

Nagy meleg, nyár közepe, városi busz. Mivel én ültem, akkor vártam az első babám, és még volt pár hónap, látszott, hogy nem véletlen a poci. Egy Idős hölgy felháborodottan közölte, hogy álljak fel, és egy másik idős hölgynek adjam át a helyet. Piacra mentek, és zsúfolt volt a busz piacozókkal.


Ellenkező kaland:



Távolsági busz, akkor már a másodikat vártam. A busz zsúfolt. Állóhely is alig. Nem tudtam leülni. Szintén egy idős hölgy rászólt egy fiatal iskolás fiúra, álljon fel, mivel babát vár ez a hölgy(én) adja át nekem a helyet. A gyerek szó nélkül megengedte, hogy leüljek. Semmi morgás, és még elnézést is kért, hogy nem vett észre eddig.:-)(Beszélgettek a haverjával)

6. gabcsi8080 (válaszként erre: 5. - Bezike)
2008. aug. 15. 11:19

Én csak az ilyen bunkóknak (bocsi Hoxa de ez a téma felbőszít) egy hétre kölcsönadnám a pocit aztán boldogulj ahogy tudsz a hasonló gondolkodásúak közt......

Az volt a szerencse, hogy sok magzatvize volt a pocijába, szóval Olivérnek nem lett baja.De megijedtek.

5. bezike (válaszként erre: 4. - Gabcsi8080)
2008. aug. 15. 11:15
Úristen, ez gáz! Mondjuk én is nagyon félve közlekedem ilyen helyeken, mert már egy párszor félre kellett lépnem, hogy nehogy nekem tolják a kocsit. Én nem tudom, mindenkinek át kellene élnie ezt a dolgot ahhoz, hogy megértse a kismamákat?
4. gabcsi8080 (válaszként erre: 2. - Bezike)
2008. aug. 15. 11:10

Barátnőmet hasba tolta egy idióta pasi a bev. közp.-ba.Még csodálkozott pasikám, hogy a férje nekiugrott, barátnőm meg megkérdezte, hogy nem elég nagy, nem látszik????????????

NO COMMENT!!!!!!!!

2008. aug. 15. 11:08

Ha lehetne akkor ezt a Tv-ben de minimum plakátokon kéne reklámozni, mert ezek közül sok embernek pár dolog nem természetes!

De nagyon igazad van....ezeknek zsigerből kéne jönni minden emberből!!!!!!

2008. aug. 15. 11:08
Szia, ez nagyon-nagyon szépen hangzik, de sajnos az emberek abszolút közömbösek egymás iránt és ez a kismamák irányába is érződik. Legalábbis ezt tapasztaltam. Azok a hölgyek, akik már szültek és tudják, hogy a kismamák min mennek keresztül, segítőkészek - legalábbis velem ez történt. Ami számomra nagyon felháborító: nem tudom, hogy a másik kettőben van-e, én csak a madaras bevásárlóközpontba járok vásárolni. Szóval ott van egy kismama és mozgássérült kassza, ahol ezeket az embereket előny részesíti a sorbanállásnál - ki van írva egy nagy plakátra. Hát, engem még soha nem engedtek ott előre, akármekkora pocakkal álltam ott. Inkább elfordultak az előttem állók. Volt, hogy csak egy kis kosaram volt 3-4 áruval, de nem. Ennyit erről. Így aztán már oda sem állok, mert csak felidegesítem magam.
2008. aug. 15. 11:03
Összeszedtem néhány dolgot, ami egy tökéletes világban természetes lenne, de hát ki él olyanban? Ez csak pár figyelmesség, amivel meg lehetne könnyíteni ezt a pár boldog hónapot.
Ez a pár hónap gyönyörű, de néha az oda nem figyelés és nemtörődömség meg tudja keseríteni.

Ugrás a teljes írásra: Kismamák kérése a nagyvilágtól
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook