Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kismama diéta. Fogyjunk lassan de biztosan szoptatás mellett. fórum

Kismama diéta. Fogyjunk lassan de biztosan szoptatás mellett. (beszélgetős fórum)


1 2
18. Virgie
2013. márc. 19. 23:24

Nálatok mi lesz a húsvéti menü?

Azon töröm a fejem, hogy mit főzzek süssek, ami ünnepi, egészséges és nem hízlal, és nem vág ki vele a családom. Ja 4 férfit etetek ám. (Igaz ebből az egyik még csak 4 hónapos :) )

17. Virgie
2013. márc. 19. 23:22

A cékla nekem nagyon bejött. Reális áron kapható, és meglepően sokféle recept van hozzá.

Nem csak ecetesen lehet elkészíteni, de megfőzve, egy kis krémsajttal is nagyon finom ám.

Nekem cukkini van még elég sok a fagyasztóban. Szeletelve, kockázva és gyalulva is. Azt is ehetem nyugodtan.


Azt nem tudja valaki, hogy az édesítőszerek megengedettek-e szoptatás közben?


No a mai étkezésemre sem lehetek büszke.

Szinte csak szénhidrátból állt.

Ráadásul fogorvosnál voltam, és most szenvedek. Ilyenkor szoktam magam édességgel jutalmazni.

Holnap összeszedem magam, és nem falom fel a hűtőből az összes túró rudit.

2013. márc. 19. 16:24

Sziasztok! :)

Az én lánykám jövő héten lesz 4 hónapos, és még kizárólag anyatejes. Tehát nagyon óvatosan kéne hozzáfognom. Mozgásnak kizárólag a séta marad, de az naponta elég sok.

A kaját kéne kicsit csökkenteni mert rettentő sokat eszem.:( 21kg-ot híztam a terhesség alatt, egy 10-es maradt belőle attól szabadulnék.

2013. márc. 19. 15:47

Néhány ötlet főzéshez:

- sárgarépa krémleves

- avokádó-krémleves

- almafánk (ezt nagyon szeretem :))

- valami spenótból - ebben nem vagyok nagyon otthon...

- zabos túrógombóc

- zabos húsgombócok paradicsomszósszal

- sült zeller (sült krumpli helyett)


Na?

14. Grizzli (válaszként erre: 10. - Virgie)
2013. márc. 19. 15:34

Egyébként valahogy én is így vagyok vele.

Megvenni nem akarok semmit, ami zöld és bolti, mert van nekünk kertünk, igaz, hogy ilyenkor nincs benne semmi, de még mindig jobb dolognak tartom mondjuk ecetes céklát enni, vagy fagyasztott uborkából csinálni valamit, mint a boltiból bármit. És drága is.

Kukoricát, hagymát, karfiolt nekem sem bírja a pici. De mértékkel mehet a borsó és a bab is. Persze nem túl sok. Tele a fagyó sárgadinnyével is, de félek enni, mert az is csinálhat gondokat.


Korábbi fogyózások alkalmával már sikerült lemondanom a tésztafélékről, kenyérről. Pedig jaj de kenyeres, meg tésztás voltam. Manapság abonettel, puffasztott bigyókkal pótlom a kenyeret.

13. Grizzli (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2013. márc. 19. 15:28
Ki ez a Péntek Enikő, még nem hallottam :D
12. Grizzli (válaszként erre: 6. - Virgie)
2013. márc. 19. 15:27

Na igen. A pici miatt alig ehetek valamit, a legtöbb gyümi, amit megennék meghajtja, a zöldeket mértékkel ehetem csak. Szóval sok minden ugrik így az étrendből.


Egyelőre még csak úgy főztem, hogy az uramnak tetsszen, illetve hogy a kicsinek se legyen vele baja, az, hogy ha magas kalóriás volt, eddig még nem volt annyira szempont :( Úgy hogy ezzel most kell majd megbirkóznom, és ötletelnem. Szerencsére a fagyó tele van husikkal és zöldekkel, én abból próbálok majd valamit csinálni... Már elő is szedtem egy szakácskönyvet, ami inkább sok zöldet használ a főételek elkészítéséhez... Azt nézegetem. Egyelőre még nincs sok ötlet.

11. Virgie
2013. márc. 19. 14:12

Nahát máris négyen vagyunk?

Én ugyan már régebb óta fogyózom, de épp tegnap mértem magam 92 volt. Ebből kiindulhatok.

Nektek mi a kezdő súlyotok? Csak hogy lássuk kinek hogy sikerült a terve.

Szerintem hetente vagy akár 2 hetente elég mérlegre állni. Én hétfőn szoktam.

10. Virgie
2013. márc. 19. 14:09

A zöldköret jól hangzik, de a kukoricától, borsótól zöldbabtól, karfioltól, és brokkolitól fáj a kicsi hasa. Marad benne a répa.

A saláták pedig még baromi drágák. Egyszerűen nem engedhetem meg magamnak az 1000 Ft/kg árú primőröket (uborka, paprika paradicsom). Nyáron,ha majd terem a kertben akkor már nem lesz ilyen gondom.

A párolt répa, és a sült alma eddig bejött. Meg a sütőtökös krumplipüré. Csak már kezdem unni.

Általában barna rízst és teljes kiörlésű tésztákat főzök, de sajnos azok kalória értéke elég magas. Még akkor is, ha egészségesek.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Virgie)
2013. márc. 19. 12:51
Afegyencedzes nekem is szimpi!!m
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Virgie)
2013. márc. 19. 12:51
Sziasztok! Az en kisfiam holnap tolti a 4. Honapot es amellett hogy tornaztam terhesseg 8.honapjaig +30 kiloval mentem be szulni. Kijovetel -17 kg. Akajara is igyekeztem odafigyelni,de a legnagyobb bajom azzal volt,hiaba ettem norbis kajat vagy akarmit,olyan,mntha nem ettem volna semmit, magyarul nem volt jol lakottsag erzesem. Szoptatasmellett elkezdtem ababa-mama tornat es Pentek Eniko zona light-jat. A dietazast nem nekem talaltak ki:) Rolam, heti fel kg .korul megy le a torna ota,ugyhogy meg azert van mit fogyni:)
2013. márc. 19. 12:15

Sziasztok!

Én is 1 gyerek mellett kezdtem el fogyókúrázni. :)

Én a [link] keresztül figyelem mennyi a bevitel, nagyon jó ingyenes program. Illetve Péntek Enikő 12 hetes edzéstervével kezdtem neki a mozgásnak. :)


Virgie szerintem magadnak a saláta és a zöldköret a legjobb.

2013. márc. 19. 11:08

Nekem a legnagyobb gondom, hogy mit főzzek.


Először is legyen egészséges, és tápláló a gyerekeknek

Aztán ne hízlaljon, és ne legyen túl sok benne a cukor

Végül ne okozzon hascsikarást a legkisebbnek.

És végül ne kerüljenek horror összegbe a hozzávalók


Ilyen recepteket elég nehéz találni. Nekem a hal lett jolly jokerem. Főleg tepsiben sütve.

De a köretekkel mindig gondban vagyok.

Te mit szoktál főzni?

5. Grizzli (válaszként erre: 4. - Virgie)
2013. márc. 19. 09:38

Mintha magamat olvasnám :)

Én is hasonló alkat lehetek akkor, mert nálam is a 2000 körüli a jó érték.

Nekem "csak" 1 babám van, sokszor töprengek azon, hogy lehet egyszerre 2-t, vagy 3-at is nevelni, és mellette helyt állni otthon...

De azért azt kell mondanom, hogy kellene legalább napi fél órát mozognom. 1-2 nap pihivel hetente.


A fegyencezésről már hallottam, de sosem próbáltam korábban. Nekem rengeteg aerobic dvd-m van, azokból fogok csinálgatni szerintem, először lazábbakat, aztán erősíthetünk :)

4. Virgie (válaszként erre: 1. - Virgie)
2013. márc. 19. 09:02

Akkor kezdem is:


A célom tehát heti 1/4-1/2 kg fogyás. Összesen 40 hétig.


A módszer: okosan összeállított étrend, és kicsi mozgás.

1. az étkezés:

Utánanéztem, hogy a szoptatás kb 5-600 kcal többletet igényel. Igy a napi alapanyagcseréhez szükséges energiabevitelhez (az enyém 1950 kcal) még hozzá kell adni ennyit. Ez nekem összesen kb 2500 kcal/nap, 17500/hét. Ennyi fogy el, ha nem mozgok semmit.


A fogyáshoz meg kell spórolnom napi 450-500 kalóriát, vagyis ha 2000 kalória alatt tartom a napi energiabevitelt akkor jó vagyok. De ha kicsit kicsúszok 2200-ig, még akkor sincs gondom.

(ja a számításokat a [link] oldalon készítettem, ahol a napi étkezést is rögzítem) Mindenkinek ajánlom, habár angol, de már olyan sok magyar felhasználója van, hogy a magyar ételek is fenn vannak az adtabázisban.


2. A mozgás:

Három kisgyerek mellett nincs nagyon időm fitness terembe járni. Szerencsére van kertünk, és elég nagy a ház is. Ja és van egy elliptikus trénerem is.

A szoptatás közben nem akarok komolyabb megerőltető sportba kezdeni. Kezdésnek minden nap gyalog megyek a fiamért az oviba (kb 2 km dimbes-dombos terepen való séta, hátamon a legkisebbel hordozókendőben)

Ha kijön a jó idő, akkor a kertben is sokat fogok dolgozni.

És igyekszem heti 3-4 alkalommal az ell. tréneren is ledolgozni 2-300 kalóriát.

Marad még az alakformáló torna. Erre a célra a fegyencedzést szemeltem ki. Remélem jó lesz nekem is.

3. Grizzli (válaszként erre: 1. - Virgie)
2013. márc. 19. 08:57
Tornára gondoltál, vagy van időd a 3 gyerek mellett? Mikor kezdenéd? Szívesen segítek a számolásban, ha van kérdésed... :) Annyira örülök, hogy feldobtad most ezt a témát, mert már egy ideje gondolkodom rajta, de valahogy nem jutottam tovább, hátha most :)
2013. márc. 19. 08:55

Sziaa! Micsoda véletlen, pont most írtam a naplómba, hogy össze kéne már szednem magam. Én is kalóriaszámolgatással fogytam egyszer 12 kilót, aztán terhes lettem, és itt vagyok megint a kiinduló súlyomnál :( Én is egy 20-ast akarok ledobni. Szoptatok is, és az én kisfiam 5 hónapos. :)


Szóval azt hiszem, hogy teljesen egy cipőben evezünk!!!

2013. márc. 19. 08:43

Most 4 hónapos a kisfiam. Ő a harmadik. A három terhesség alatt 20 kg súlyfeleslegem gyűlt össze, amitől szeretnék megszabadulni.

Nem sikerdiétákkal, és szigorú fogyókúrákkal, hanem lassan, fokozatosan és tartósan. Szeretném ugyanis megtartani a súlyomat, ha már lefogytam.


Böngészgettem a neten, és arra jutottam, hogy nekem a kalóriaszámolgatás jönne be legjobban. Akkor semmiről sem kell lemondanom, nem kell kétfelé főznöm, csak mindenből kevesebbet szabad ennem.


Engem nagyon motivál a verseny. És a közös cél.

Hátha van valaki, aki hasonló módon szeretne fogyni, jöjjön, és csináljuk együtt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook