Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak folyik az orra. Most vettem észre, hogy véres az orrürege. Szerintetek a sok orr szívástól? fórum

Kislányomnak folyik az orra. Most vettem észre, hogy véres az orrürege. Szerintetek a sok orr szívástól? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 13. 19:02

Nekünk a doki mindig a sterimart javasolja. Az orr cseppek csípik és marják az orrnyálkahártyát, ami nem jó dolog. Nem csak azért, mert kellemetlen érzés.

Egyébként a nátha napi 1 citromtól elmúlik 3-4 nap alatt. És a meleg szoba sem árt.


Ma kb 5*5 mm-es kavicsot szedtem ki a kicsifiam orrából. Majdnem frászt kaptam.

14. moncsicica18 (válaszként erre: 3. - Kathlee)
2008. márc. 6. 11:04
az orrcepp a legjobb de csak naponta 3-4 alkalommal szabad és utána kell kiszívni az orrát mikor már fellazzult. a sterimar csak nedvesítésre szolgál nem gyógyhatásu készítmény,de ugy tudom nem szabad orrcseppel együtt használni.
13. kathlee (válaszként erre: 11. - Cirmesitompika)
2008. márc. 5. 15:15
mi is használtunk olyat, csak nem lehet tökéletesen letörni a tetejét, és félünk, hogy szilánk kerül bele.
12. kathlee (válaszként erre: 10. - _kleo_)
2008. márc. 5. 15:14
Üveget használunk!
2008. márc. 4. 15:31

Én a lányoknak gyógyszertárban lehet kapni fiziológiás sóoldatot, abból cseppentek, ha náthát veszek észre. Ez jobb, mint az orrcsepp, mert uazt a funkciót tölti be, de nem baj, ha többet cseppentek, és nem is kezdi ki az orrnyálkahártyát.

A sok fújás, vagy szívás miatt az erek megpattannak ettől vérezhet.

10. _kleo_
2008. márc. 4. 14:02
Műanyag, vagy üveg orrszívót használtok? Nekünk a műanyag teteje nagyon sorjás volt, az sértette fel a nyálkahártyáját. Sajnos későn vettük csak észre. Érdemes ellenőrizni. Mi csak üveg orrszívót használunk.
9. kathlee (válaszként erre: 8. - Kic)
2008. márc. 1. 16:52

Azt hiszem rokon lelkek vagyunk. Én is serimalt használok neki, és popsitőrlővel törlöm.


Egyébként, ma úgy néz ki, hogy egy két nap és túl vagyunk rajta. már nem folyik, hanem szárad a "cucc". :) (Bocsi nem akartam ízetlenkedni...)

8. kic (válaszként erre: 6. - Kathlee)
2008. febr. 29. 19:36
Szerintem ne aggódj, nekem nagyon bevált a sterimar spray, próbáld ki azt. Nagyon jól átmossa az orrát ami csak tengervíz. És az orrukat én popsitörlővel szoktam törölni amikor sokat kell nekik, és akkor soha nem pirosodik ki.
7. kathlee (válaszként erre: 5. - Zsuzsy31)
2008. febr. 29. 15:12
Hát nálunk tényleg az orrfolyás a gond. remélem hamar túl lesz rajta. Azért köszi!
6. kathlee (válaszként erre: 4. - Kic)
2008. febr. 29. 15:10
Igen használok. Réen is ezt használtam és nem volt probléma vele.
2008. febr. 29. 13:13
Az kisebbik fiam ugyanígy volt, annyira nem is folyt az orra, virusos betegsége volt, a szája környéke és az orrürege is nagyon sebes volt, nem biztos, hogy a porszivó volt a gond, mert én például nem porszivoztam neki, mégis sebes lett. Mondjuk a végén már attól volt sebes, hogy piszkálta. A doki herpeszes krémet irt a szájára, azzal kentem be az orrát is, pár nap múlva el is múlt. Nálunk pont az orrszivás segitett, szebben gyógyult, mikor zsepibe fújta az orrát.
4. kic
2008. febr. 29. 13:12
Használsz orrcseppet? Lehet, hogy az csípte ki?
3. kathlee (válaszként erre: 2. - 61e5310fec)
2008. febr. 29. 13:07
Ien, azzal! De akkor mit tegyek, hogy kapjon levegőt?
2008. febr. 29. 13:04
Porszívós orrszívóval szívód az orrát?Attól lehet mert felsérti a nyálkahártyát.Nem szabad vele olyan sűrűn szívni.Nekem ezt mondta a doki.
2008. febr. 29. 13:02
Kislányomnak folyik az orra. Most vettem észre, hogy véres az orrürege. Szerintetek a sok orr szívástól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook