Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom ma, "meglógott" mellőlem egy áruházban, mit tegyek? (nem tűnt el:) ) fórum

Kislányom ma, "meglógott" mellőlem egy áruházban, mit tegyek? (nem tűnt el:) ) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. máj. 14. 14:35

Én nem tudtam a gyerekeket hova rakni, akár milyen furán is hangzik. A szüleim 30 km-re laknak tőlem, anyósomra nem számíthatok és a gyerekek sem maradnak el vele, a párom sosem volt itthon. Sőt arra is volt példa, hogy a párommal mentünk el a gyerekeknek ruhát venni, kértem, hogy figyeljen rájuk, míg gyorsan választok nekik polot, aztán mire megfordultam a két gyerek két fele, apuka meg a férfi részlegen. Összeszedtem a gyerekeket és mondtam, hogy kössz ebből nem kérek.

Arról már nem is beszélek, hogy magam miatt pont ezért, hányszor mentem el egy ruházati üzletbe.

Most már könnyebb, mert nagyobbak a lányok.

43. 3a92f8d690 (válaszként erre: 24. - Édesmandula)
2010. máj. 14. 14:33

Mikor én ezt mondom a fiamnak hogy apa sírni fog a szemembe röhög és azt mondja hagy sírjon:-DDD


Mindenesetre a fórumkiírónak mondanám jobban oda kell figyelni hisz ő még 1 pici baba és nem érti hogyha azt mondod nem szabad stb.....

42. Malika
2010. máj. 14. 14:33
Szerintem sem mindig megoldható, hogy a gyereket "lerázd".
41. puritan (válaszként erre: 38. - 2656c806ea)
2010. máj. 14. 14:31
hát igen, kamu vagy nem kamu, nem árt óvatosnak lenni.
40. puritan (válaszként erre: 34. - Csodapók)
2010. máj. 14. 14:31

a ruha nem mindennapi szükséglet.

emlékeim szerint az én gyerekeim sem érdeklődtek 2,5 éves korukban a női nadrágok iránt.


bevásárolni én is jártam a gyerekeimmel természetesen, ruhaboltba soha egyszer sem vittem őket, egyrészt azonnal nyafogni kezdtek, másrészt nem tudtam nyugodtan nézelődni.

2010. máj. 14. 14:30
Bocsánatot kérek, de én nem engedtem volna el a kezét, hiszen olyan sok bűncselekmény történik manapság nem csak gyerekekkel, hanem felnőttekkel is. Én, ha elmentem vásárolni, amig még kicsike volt elmagyaráztam neki maradjon mellettem és soha nem tünt el. Elképzelni is szörnyű azt, ha valaki elrabolta volna, vagy megöli az a gazember. És sajnos a szülőt okolják és vonják felelősségre a hatóságok. Hálát adok a jóistennek ilyesmi nem fordult elő sokszor reszkettem a félelemtől nehogy valami baja essék. Meg tudom érteni az anyukát legközelebb sokkal megfontoltabb legyen és óvatos. Ebből le kell vonni a tanulságot. Képzeljük el, ha nem lett volna egyik mosdóban sem. Üdv.Ágnes
2010. máj. 14. 14:29
De tudjátok mit? Ha nektek igy könnyebb,higyjétek csak azt hogy kamu. ti tudjátok,azért én tuti észben tartom :):)
37. 480b578442 (válaszként erre: 29. - 2656c806ea)
2010. máj. 14. 14:28

Jesszusom ez igaz?!

Egyszerű .Ha a szülő tudja ,h ilyen elkolbászoló a gyereke egyedűl ne menjen vele nagyáruházba!Férjével,nagyszülővel,testvérrel stb.Nem igaz,h nem lehet megoldani.

36. 35c81b79eb (válaszként erre: 31. - Puritan)
2010. máj. 14. 14:27
Lehet, hogy nem való neki a ruhabolt, de tudod, ha máshogy nemtudod megoldani, akkor muszály így. Én két gyerekkel is megyek egyedül, ha arról van szó, csak kissebb boltokba.
35. 2656c806ea (válaszként erre: 32. - Malika)
2010. máj. 14. 14:27
Nem kamu! Nekem pont ott volt a legjobb barátnőm mikor ez történt. Prsze,hogy hallottad,hiszen egy időben mindenhoz ez ment ,ujság,tv stb. Igy pláne nem értem miért nem hiszik el egyesek.
34. csodapók (válaszként erre: 31. - Puritan)
2010. máj. 14. 14:27
És addig hová tegye az Anyuka amíg vásárol, hagyja a kocsiba, hogy utána azért kapjon hideget-meleget? Vagy esetleg hagyja otthon bezárva? Butaság mind a kettő! Lassan 23 éve vagyok Édesanya, van több csemetém és én is szoktam a gyerekekkel vásárolni. Mert ez természetes!!
33. mimmo33 (válaszként erre: 32. - Malika)
2010. máj. 14. 14:26
Ez tényleg csak kamu
32. Malika (válaszként erre: 29. - 2656c806ea)
2010. máj. 14. 14:25
Ezt a történetet én is olvastam, de én úgy tudom ez csak kamu. De persze jobb félni mint megijedni.
31. puritan (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. máj. 14. 14:22
2,5 évesnek nem való ruhabolt.
2010. máj. 14. 14:22
Mikor két és fél éves volt a lányom, lehet, hogy csúnya dolog, de én elmondtam neki, hogy nem mehet el mellőlem, mert vannak csúnya bácsik és nénik, akik lehet, hogy felkapják és elviszik és akkor én nem találom őt meg és egyedül marad ő is és én is. Abban az időben a tes..ban való eltűnés volt porondon. Jó ideig bevált ez, nem mozdult mellőlem, de mint ahogy már írtam azóta is próbálkozik, csak máshogy. Mostanában például az öltöző fülke a nyerő.
2010. máj. 14. 14:21
Nem akarok riogatni senkit,de ezzel kapcsolatban van egy sztorim. Az egyik bevásárló központban esett meg azt hiszem a Tesco ,de teljesen mindegy. Szóval:Anyuka meg a kislány kb 5 éves,mentek vásárolni, a kislány eltünt,anyuka kereste, először még nem izgult mert volt már ilyen,hogy elkolbászolt a kicsi valamivel arrébb. Kb 10-15 perc keresés után kezdett aggódni,mert nem volt sehol a gyermek,már kérdezgette az embereket és senki sem látta. Majd oda ment az egyik akalmazotthoz,hogy ez a probléma, aki szólt az illetékesnek,mire észbe kapott az anyuka,már bezárták az összes bejáratot és már a security vette kézbe a dolgokat. Még megis lepődött az anyuka,hogy mekkora felhajtás,mert ő azt hitte,hogy csak bemondják a hangos bemondóba. Átkutattak minden helyiséget és megtalálták a kislányt a férfi mosdóba,el volt altatva le volt borotválva a haja, és fiu ruhába volt. Mint utólag kiderült a nagy felhajtás azért volt mert gyerek csempészeket kaptak el már előtte is. Szerencsére ők megúszták. Ezt csak azért irtam le,mert tényleg nagyon kell figyelni a kicsikre ilyen helyeken, az embernek eszébe se jutna,hogy ilyen dolgok előfordulhatnak.
2010. máj. 14. 14:20
Nem hiszem, hogy gond lenne a gyerekkel, szerintem csak kalandvágyóbb az átlagnál.Az én lányom is ilyen volt 2,5 évesen.Egy pillanatra nem lehetett szem elől téveszteni. Most 13 éves, okos, értelmes,komoly nagylány lett. :)Persze, tudom, nem könnyű egy ilyen gyerkőccel lemenni vásárolni, de nem gondolnám hogy ez kóros! :)
2010. máj. 14. 14:19

Gyerekporaz szerintem is. Az biztos.

Az nem biztos, hogy amit elmagyarazol, azt szem elott fogja tartani.

Beszeld meg vele, ha jol viselkedik, nehany alkalom utan nem kell viselnie, de most nagyon megijesztett.

2010. máj. 14. 14:17

Hű! Elhiszem hogy megijedtél :( Nekem a rémálmom hogy felkapja valaki és viszi :S

Nem neveletlen, csak nem gondolta, hogy ez baj. Lehet nagy volt a nyüzsi, és elvonult egy nyugis helyre.

Egyébként az enyém is elszalad, elbújik, engem meg a frász kerülget. Nálunk bünti van, ha nem fogad szót ül a babakocsiba, vagy a bevásárló kocsiba, és nem érdekel hogy minket néz az egész bolt mert visít! :(

2010. máj. 14. 14:12
vegyél gyerekpórázt és ad rá ha ilyen helyre mentek vagy olyan karkötőt amire rá lehet írni a nevét címét és a telefonszámod babaáruházakban be lehet szerezni ilyesmit
2010. máj. 14. 14:07

télen a sálam kötöttem a bevásárlókocsira ha sokan voltak, mert tesó "ült" a hordozóban a bevkocsiban :) azt szívesen fogta. azt mond el neki, hogy ha ő elveszik, akkor te sírni fogsz, szomorú leszel és apa is sírni fog és a mama is, mert szeretitek és nem szeretnétek ha eltűnne, ezért nem szabad elfutnia


nekünk így értette meg, majdnem sírt mikor megértette mit mondtunk: hogy ha elveszik, szomorúak leszünk...

23. mimmo33 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2010. máj. 14. 14:05

:D:D

Aztán majd lesz 100 füled, me kezed, lábad;)

Az én fiam se piskóta;) tudom mit érzel:D

Azzal a különbséggel, hogy ő már tudatosan szokott elbújni:(

Pontosabban azt tudja, hogy elbújt, csak azt nem érti meg, hogy anya ilyenkor totál ideg…Aztán meg nem érti, hogy miért nem vagyok jókedvemben:D

2010. máj. 14. 14:04
Figyelj rá jobban és lehetőleg ne vele menj nagyáruházakba vásárolni.
21. Malika
2010. máj. 14. 14:03

Szerintem sem lehet megmagyarázni nekik, nem mintha buták lennének, csak ezt ők egy jó játéknak tartják és semmi félelemérzet nincs bennük. Megoldás, hogy oda kell figyelni rá, persze ez a nap 24 órájában képtelenség, azért is történnek ilyen "balesetek".

Az én kislányom 2 éves, teljesen megértem a helyzeted, kiborító tud lenni. Mennek a saját kis okos fejük után, így fedezik fel a világot és nekünk kell koordinálnunk.

20. mimmo33 (válaszként erre: 17. - Tina87)
2010. máj. 14. 14:03
Így van. És képzeld magad az ő méretébe...sokkal könnyebben eltud kóborolni, anélkül, hogy feltűnne neki
19. csodapók (válaszként erre: 15. - Panka78)
2010. máj. 14. 14:02
Kisbogár, nem akart Ő rosszat!:):)
18. 7c79ff1565 (válaszként erre: 11. - 35c81b79eb)
2010. máj. 14. 14:01

felakasztott ruhák között. huhhhh:-) neked se lehetertt könnyű akkor babakocsi meg a többi:-(


te jobb helyzetbe voltál, mert a három és fél éves mégsem egy évvel fiatalabb. ott több szellemi értelmiség, fejlődés is van. nekik már könnyebb magyarázni, mint a kisebbeknek.


amúgy az én gyerekem is ilyen néha, paprika vörös is tudnék lenni a méregtől. Volt már h többször rászóltunk, azt ügyet se vetett ránk, azt mikor már rávágtunk a fenekére, csinált egy ilyent, h : ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, meglepődött, és mint a kisangyal olyan lett... azóta nagyon ritkán kergül meg boltban.

17. Tina87 (válaszként erre: 8. - Mimmo33)
2010. máj. 14. 14:01
Mondjuk igen, egyfolytában lesni kell őket, mert egy kicsit elkalandoznak és már is elveszik, és sokszor nem direkt, csak másra figyelnek és nem anyára és már megis van a baj.
16. klenca
2010. máj. 14. 14:01

Pont 2,5 évesnek megfelelő viselkedés.


Érdemesebb átmenetileg kisebb / átláthatóbb boltokba menni vele, s nélküle megoldani a nagyáruházas bevásárlásokat.


Néhány áruházban vannak olyan bevásárlókocsik, amikbe bele lehet ültetni a kicsiket.

15. Panka78 (válaszként erre: 8. - Mimmo33)
2010. máj. 14. 14:00

Basszus, már lassan 100 szemem nő:D


Annyi volt, hogy felakasztottam a nadrágot, erre fogta magát és eltűnt...

Mikor megtaláltam szívem szerint jól meglegyintettem volna... (az egész üzlet Őt kereste, Ő meg jól eljátszott a babával a ruhák alatt...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook