Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom földagadt orrának története..Avagy vannak gonosz 5 évesek? fórum

Kislányom földagadt orrának története..Avagy vannak gonosz 5 évesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2013. márc. 15. 13:21
Melyik gyermek az, aki elismeri, hogy igen, hibáztam, bántottam, megvertem, elvettem, megrugdostam, megharaptam, leköptem, hozzávágtam, stb. ??
95. a0c1361e44 (válaszként erre: 87. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 15. 13:16

Mind az, de az övé nem.

Az összes gyerek csúnya, dagi, semmi hajú, jelentéktelen, undok, gonosz, stb., de az ő gyerekei angyalok, akiket a gonosz gyerekek bántanak.

94. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 93. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 13:13
Fölösleges ilyen fellengzôsnek lenni.
93. 9678a02221 (válaszként erre: 87. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 15. 12:34
A kerdojel jelenteset ismered?Nezz utana..Tudod a gugli a jo baratod.
92. 9678a02221 (válaszként erre: 86. - Bd55e3f068)
2013. márc. 15. 12:12

Nem provokalta,azt elmondana..Volt mar ra pelda hogy bantottak az oviban oket, (normalis,gyerekek kozott) de mindig elmondtak mi tortent.pl; felidegesitett Jancsika ezet felloktem,Juliska elvette a babat a kezembol ezert utottem neki a karjara stb..

Itt valami masrol van szo,sajnos.

2013. márc. 15. 12:08

Anyuka folhivott,es kovetelte hogy kerjek riportot a doktor neninktol,mert o foljelenti az ovodat,ahol nem vigyaznak a gyerekekre..Probaltam vele normalis hangon beszelni,elmondtam hogy nem szeretnek senkit foljelenteni,kertem hogy hozza el a kislanyat hozzank jatszani talan ugy el lehetne simitani az ellenteteket a 2 gyerek kozott..De o csak annyit mondott hogy elege van hogy az ovonok nem figyelnek a gyerekekre,es hogy december ota 'hajtovadaszat' folyik a gyereke ellen..

Otthon egy mintagyerek,nem verekszik (egyeduli gyerek) nincs vele problema,hogyan lehetseges hogy az oviban agressziv,ilyen nincs..

Nem magyaraztam el neki hogy sajnos,ez nem egyedi eset,elkoszontem tole..Folhivtam az ovit es beszeltem a vezeto ovonovel,elmondtam az anyuka reakciojat,es figyelmeztettem hogy fol szeretne oket jelenteni,valamint biztositottam oket arrol hogy mi nem szeretnenk ebben reszt venni..

90. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 88. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 11:51
Miért vagy ilyen dühös, támadó és agresszív minden hozzászólásodban?
89. Slyte
2013. márc. 15. 11:49
Elég gyakori, hogy a gyerekek csúfolódnak. Az már kevésbé, hogy ennyire súlyos sérülést okozzanak.
88. 9678a02221 (válaszként erre: 84. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 15. 11:35
Ezt te honnan veszed???? Ismerjuk egymast? Honnan tudod nekunk mennyi problemank van?
87. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 86. - Bd55e3f068)
2013. márc. 15. 11:32
Gonoszok az 5 évesek? Így általánosítva?
86. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 11:22
Benne van a pakliban, hogy provokálta a másik kislányt, és ezért titkolózik.
85. 973d9d6ecf (válaszként erre: 82. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 11:07
Akkor azért örülök ...van tapasztalatod a témában..Drukkolok nektek..
84. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 83. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 11:04

Ne haragudj, de neked van mindenkivel bajod...

Te/Ti - családon belül - nem tudjátok a hétköznapok problémáit megoldani - még fórumozással sem.

83. 9678a02221 (válaszként erre: 75. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 15. 10:53

Abszolut..Azert dolgoztam telefonos lelkisegely szolgalatnal:) Na jo nem a kiralysagban,es igaz,el sem kuldtem neked a munkahelyem linkjet,-ahogyan te tetted hogy bizonygad hol dolgozik a fiad..Milyen emberek vagytok ti Irisszel karoltve???

A hozzaszolok segiteni probalnak,ti meg csak beszologattok..itt nem arrol volt szo,hogy ki a car anya vagy ki nem,kinek milyen tiszta a lakasa,vagy milyen nevet adtunk a gyereknek.Hanem egy 4 eves fizikailag es lelkileg bantalmazott kislanyrol..Szanalmasak vagytok mindketten.

82. 9678a02221 (válaszként erre: 81. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 15. 10:48
Ezzel probalkozom,egyelore nem sok sikerrel:( Pedig ertek hozza valamicsket,ez (volt) a munkam,lelkileg serult emberekkel foglalkoztam.Az hogy a masik kislany az oviban marad vagy sem nem az en problemam,azt oldjak meg az ovonok.De az hogy gyerekem ne rettegjen ha kozossegbe kell mennie,vagy ha egy tole nagyobb,koverebb tarsaval keveredik konfliktusba ez nagyon aggaszt.
81. 973d9d6ecf (válaszként erre: 78. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 10:42
Pedig lelkileg muszáj a gyereket "feloldozni"...nem biztos ,hogy megoldás ha a másik fél elmegy az óvodából...De ezt most nem ragoznám tovább..A kislányodnak beszélnie kell..erről a dologról ez biztos.Sok sikert nektek...
80. abeni (válaszként erre: 19. - F1e23b97ee)
2013. márc. 15. 10:40

Miért ne rángathatná bele az óvónőket, hiszen azért vannak ott, hogy vigyázzanak a gyerekre? Nem azt mondom, hogy azonnal menjenek a bíróságra, de nyugodtan számon lehetne kérni őket.


Rendben, nem látták az esetet, bár 15 főre a 3-4 óvónéni jó arány. Viszont a következményeket látniuk kellett volna, biztos meglátszott a kislányon hogy történt vele valami.


Bár nem magánoviból, de az óvónők nemtörődömsége miatt vittem már el a gyerekemet egy másik oviba.

A vizes padlón megcsúszott a fiam és beverte a fejét. Szólt ő az óvónéninek, de az csak annyit mondott neki, hogy törölje meg az orrát és hagyja abba a sírást. Amikor mentünk a gyerekért nekünk semmit sem mondtak. A végeredmény az lett, hogy este a sürgősségin kötöttünk ki, mert fájt a feje. Majdnem bent tartottak minket. Másnap még az óvónők voltak felháborodva, hogy számon kértem őket.


Természetesen az új oviban is történhet bármi és már történt is, de ha nem is látták ott legalább tudnak róla és szólnak.


Jól elkalandoztam, de a lényeg szerintem, hogy az ovónőket is nyugodtan számon lehet kérni.

79. 9678a02221 (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. márc. 15. 10:40
Mielott beszolsz nezz utana dolgoknak..A gyerekek ebben az eletkorban nem csufolodnak meg..Az kesobb kezdodik kb 6-7 eves kor korul..Szamukra mindenki egyforma nem tesznek kulonbseget egymas kozott a kulsosegek,kinezet stb alapjan.
78. 9678a02221 (válaszként erre: 76. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 15. 10:37

Ez sajnos lehetetlen..Ma beszeltunk a szuleivel telefonon,(en hivtam az anyukat) aki elnezest sem kert a lanya viselkedese miatt,hanem kioktatott hogy tanitsam meg a gyerekemet ne legyen utban,ha egy nagyobb gyerek jon ki a mosdobol.

Az ovonenik javara legyen irva,kifaggatak a kislanyt aki 'bevallotta' megutotte a lanyomat ugy ahogyan az apukaja tanitotta mert nem adta neki oda a rozsaszin folyekony szappant..

A vezeto ovono a kislany eltanacsolasan gondolkodik,azt mondta neki ebbol elege van,mar minden szulonek volt problemaja ezzel a kislannyal.

Pontosan ez a problemam,amit irtal hogy nem tudom lelkileg milyen karokat okozott neki az eset..Itthon felszabadult jatszik,de ha az ovi emlitese szoba kerul akkor csak annyit mond 'nem szeretnek menni'..Probaltam babozni vele,(role play) hogy a krokodil bantotta a malackat ok nelkul,stb de semmi reakcio,annyit mondott a malackanak nem szabad elmondania titkokat..

Meg van felemlitve azt latom,csak azt nem tudom mivel.

A ferjem 1 kor megy be beszelni a szulokkel es az ovonenikel meglatjuk mi lesz.

77. 9678a02221 (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. márc. 15. 10:28
Olvasni tudsz te szerencsetlen??Ha igen akkor olvasd el megegyszer amit irtam,(esetleg kerd valaki segitseget a szovegertesben) aztan probald meg hasznalni azt a borsoszemnyi agyadat mielott hozzaszolsz valamihez.A gyerekemet pedig NE minositsd foglalkozz a tieddel.
76. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. márc. 15. 10:27
Hallod, nagyon érzékeny témát érintettél...Mert a kislánynak ez maradandó lelki sérülést okozhat..Vagy megvadul az esett miatt, vagy örökké alárendelt lesz mihelyst egy domináns egyeddel találkozik..Nem beszél róla/a verésről/ és ez nem jó..Sőt!!Mivel cserfes kislánynak írod ezért ha lelkileg nem érintette volna mélyen, beszélne...Magánóvoda?Gondolod mert kifizetsz egy csomó pénzt több törődést kapsz?Látszatra lehet...Szerintem szervezzetek valami programot közösen a verekedő kislánnyal és családjával..Valami vidámat...?Hogy a két kislány pozitív töltést kapjon egymással kapcsolatban is..Jobbat sajnos nem tudok tanácsolni...
2013. márc. 15. 09:41
Az az érzésem, hogy a fórumindítónak problémái vannak az emberi kapcsolatokkal...
2013. márc. 15. 09:14

Azt gondolom, hogy itt megint az a gond, hogy a kislány, aki ütött, szerinted nem életképes, mert dagi és egyébként is a szülei, stb....

Mit tett a te kislányod? Mivel húzta fel ezt a dagi, stb. kislányt? Lehet csúfolta? Van kitől tanulnia, így simán elképzelem, hogy ezt tette majd azért nem meséli el még a szüleinek sem az előzményeket, mert tudja, hogy csúnya dolgot tett. Az a kislány valószínűleg állandóan kap a súlya miatt, vagy bármiért, biztos mindig csúfolják és időnként elszakad a cérna. És te is tudod, hogy a lelki problémák sokkal maradandóbbak, mint az, hogy valakit orrba vágnak.

Nem tudom mikor történt az eset, de nem tudom azt sem mit vársz a szülőktől és itt a fórumon bárkitől. Azt várod, hogy a dagi kislányt fellógassák a lábánál fogva és úgy kérjen elnézést a gyerekedtől, tőled, a férjedtől és mindenkitől? Vagy azt, hogy verjék orrba és fotókkal bizonyítsák, hogy meg fogja tanulni a gyerek, hogy ne vágjon orrba senkit, ha piszkálják?


Azt gondolom, hogy a kislány megvédte magát, ő így teszi, más meg a szájával vagy másként. Neki ez a módszere, mert valószínű, hogy csak így tudja elérni, hogy esetleg ne csúfolják.

Azt sem értem, hogy jönnek ide a szülők, mi közünk van nekünk ahhoz, hogy valaki fegyvert tart otthon? Bevitte a kislány az oviba? Szerintem jó nagy kenyérvágó kés is fegyver és ilyen mindenkinél van otthon, kint a konyha pulton is akár....

Az nem jutott eszedbe, hogy az óvónénik azért nem mondanak semmit, mert a te lányod kezdte?


És, hogy én mit tennék és mit tettem hasonló esetben, bár nem igen volt rá példa: Elsőre mindig a gyerekkel beszéltem. A sajátommal! Kifaggattam, rákérdeztem dolgokra, majd ezután beszéltem a gyerekkel, de nem üvöltözve, nem fenyegetőzve, hiszen a másik is gyerek volt, hanem elmagyaráztam neki, hogy miért nem kellene ezt tennie. Ha nem szűnt meg a probléma, akkor az óvónénikkel beszéltem, ha még mindig nem, akkor jöttek a szülők. Ha az ember jól kezeli az ilyen eseményeket, akkor legtöbb esetben elég, a gyerekkel beszélni és nem kell semmi más, sőt! legtöbb esetben nem kell beleszólni, hiszen a gyerekek megoldják maguk között.

Gondolom a csikarás=karmolással. Azért kíváncsi lennék rá, hogy te elkövettél e mindent azért, hogy ne fertőződjön el. Nem kellett volna kitisztítanod, lefertőtlenítened?

Gondolom a kislány nem csak dagi, nem csak fegyverrel jár az oviba, de még koszos is. A fertőzésre csak ez lehet a magyarázat...

73. noozimanoo (válaszként erre: 59. - Hamyka)
2013. márc. 15. 08:27

És azzal mit oldasz meg?

Macimaminak tökéletesen igaza van, durván 4-5 hónapért tök fölösleges egy új közösségbe vinni a kislányt, elég lesz neki szeptemberben az iskolakezdés.


Egyébként mit vársz, kit kezdjek el pocskondiázni? És milyen alapon tenném? Nem az én dolgom ennek az elintézése, hanem a szerencsétlenül járt kislány anyukájáé.


Attól, hogy odamegy az oviba, kiörjöngi magát, nem gyógyul meg villámcsapásra a picilány orra, vagy tévedek?

Természetesen nem azt mondtam én sem, hogy hagyni kell a dolgot - még véletlenül sem -, de van kulturált lehetőség is, szerintem itt a család ezt részesítené előnyben...

72. 9678a02221 (válaszként erre: 65. - Hamyka)
2013. márc. 15. 08:23
Nem Magyaroprszagon elunk. De ha ott elnenk sem adnam ki nyilvanos forumon az ovoda adatait.
71. 9678a02221 (válaszként erre: 62. - 5427edee11)
2013. márc. 15. 08:21
Mi eppen ezen faradozunk hogy a kislany szuleivel rendezzuk csendesen a dolgot. Nem ugy nez ki hogy partnerek lennenek ebben. Foljelentgetni nem fogok senkit nem latom ertelmet, semmi kedvem sem az ovonoket, sem magamat jogi hercehurcanak kitenni. "Csupan "ketsegbe vagyok esve es tehetetlennek erzem magamat mert nem tudtam megvedeni a gyetekemet egy ekkora fizikai es lelki bantalmazastol.
70. 130454e42d (válaszként erre: 69. - Hamyka)
2013. márc. 15. 03:01
A netet és a való világot élesen ketté kell választani. Itt egy témáról beszélgetve feltételezzük, hogy igaz, de annyira egy fórum alapján sose lehetünk biztosak benne, hogy a való életben konkrét lépéseket tegyünk.
69. hamyka (válaszként erre: 68. - 130454e42d)
2013. márc. 15. 02:53

ebbe igazad lehet, de akkor miért is hazudna? kérdem én


jó persze nem azt mondtam hogy mindent elkell hinni ami a neten van

68. 130454e42d (válaszként erre: 67. - Hamyka)
2013. márc. 15. 02:43

Tisztázzuk: elhiszem, hogy így történt.

De a neten sok sztoriba belefuthatsz aminek a fele sem igaz. Nem tudhatod, melyik nick mögött ki van, mik a szándékai.

67. hamyka (válaszként erre: 66. - 130454e42d)
2013. márc. 15. 02:39
ha van bizonyíték ( már pedig 1 anyuka miért hazudna?) igenis elitélem azt az ovódát ahol ilyennek megtörténnek, ugyanis a pénzéért nem ezt várja az ember
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook