Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskorú veszélyeztetésének számít? fórum

Kiskorú veszélyeztetésének számít? (beszélgetős fórum)


1 2
24. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Globus)
márc. 18. 10:23
Az kimaradt nekem. Azt hittem 7-8 éves. Mondjuk szoktam olyant látni, este 11-kor hurcibálják a babát az utcán, az furcsa szokott lenni! Úgy voltam vele, biztosan nem bírják elaltatni! Amúgy szerintem anyámékból simán kinézem, hogy babaként sem siettek velem haza, ha valahol voltak. Hogy ez mennyire volt veszélyeztetés? 80’ évek vs 2024? Hm…🤔
23. globus (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
márc. 18. 10:19
Itt valami tévedés van, 1-2 éves gyerekekről van szó, babákról.
22. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Channa*)
márc. 18. 10:17
Nekem is. Örültem ha nem kellett kötelezően aludni! 😂 Ha álmos voltam, lefeküdtem valakinek a szobájában és cső! Fu én nem tudom, szerintem mostanában túl van lihegve a gyereknevelès! Ezért lesznek mimózák!😏
21. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Papája)
márc. 18. 10:14
🤣🤣🤣
20. globus (válaszként erre: 17. - Channa*)
márc. 18. 10:08
Mi is vittük, nappal, hétvégén, de ő általában nyűgös is volt több órás csúszásnál. Októberben voltunk lagziban, több kisgyereket láttam, őket 8-9 óra körül hazavitték.
19. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 09:55
Én kiváncsi lennék a hosszú történetre….
18. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Papája)
márc. 18. 09:54
🤣 Bárcsak minden gyereknek ennyi rossz élménye, emléke lenne….
17. Channa* (válaszként erre: 12. - Globus)
márc. 18. 09:53

Tőled is megkérdezem: mi baja lesz a gyereknek, ha a szülei elviszik magukkal ilyen eseményekre?


Engem is vittek a szüleink magunkkal és én is vittem a gyerekemet. Semmi baja nincs tőle. Nincs rossz emléke és a mai napig kiegyensúlyozott, boldog ember.

16. Channa* (válaszként erre: 11. - Papája)
márc. 18. 09:51

Ugye, ez nem komoly?


Mit kellett volna tenniük a szüleidnek? Évekig nem csinálni semmit és csak veled foglalkozni?

Ezek rossz emlékek? És mit mond az a gyerek, aki az utcán él, nincs mit ennie, nem foglalkozik vele senki, esetleg verik, üvöltöznek vele, stb.


Te tényleg azon picsogsz a te korodban, hogy mennyire rossz emlék ez neked?

Hát nem tudom....Azt hiszem ezt most nagyon túlgondolod!


Nekem pont nagyon szép emlék az is, amikor megengedték, hogy ilyen eseményeken ott lehettem, fent lehettem akár hajnalig....

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 09:47

Sajnos, akármi is az okod, nem veszélyeztetés.

Amikor kicsi volt a gyerekem, mindenhová vittem magammal. Házibuliba, koncertre, stb.

Miért ne tettem volna? Attól, hogy elvittem, nem volt semmiben elhanyagolva. Jól érezte magát velünk, ezen kívül mindig is meg volt neki mindene. Étel, ital, sok játék, foglalkoztunk vele rengeteget.


Te vagy a nagyi és azt szeretnéd, hogy hagyják veled otthon? Ha ilyeneken jár az agyad, akkor nem csodálkozom, hogy inkább viszik magukkal.;)

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Bichi)
márc. 18. 09:15
Heti kétszer. Nem érdekelne, de megvan az oka, hogy miért mégis. Nem fejtem ki, mert egy nagyon hosszú történet.
márc. 18. 08:21
Ne foglalkozz vele!
12. globus
márc. 18. 08:05
Nem örülnék neki, ha buliztatnák az unokámat, de semmi közöm hozzá. Hétvégente néha belefér.
márc. 18. 07:23

Igen, akár nevezhetjük veszélyeztetésnek is.


Visszaemlékszem kicsi gyerek koromra. Óvodás lehettem, amikor 2 esetben névnapozás, 2 esetben lakodalom miatt későn mentünk haza, gyalog falun belül. A névnapozáskor elaludtam ruhástól, majd felnyaláboltak és vittek haza. Soha nem felejtem el mennyire nyűgös voltam, mennyire rosszul esett.

A lakodalmakban ébren voltam, élveztük az eseményeket, de éjszaka,hazafelé le akartam feküdni a földre és aludni, annyira fáradt voltam. Megviseltek ezek az esetek, még sok évtized távlatából is nagyon rossz emlékek.

10. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 07:12
Nem. Más kultúrákban (pl Spanyolország) ez végképp általános.
9. Channa* (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 05:07

Heti rendszerességgel?

Azaz pl. szombatonként?

Már miért lenne ez rossz?

8. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 02:24
Személy szerint, van hozzá valami közöd?
7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 00:31

Te egy ilyen minden lében kanál vagy?

Amúgy meg el nem tudom képzelni, hogy lehet rendszeresen 3 ilyen korú gyerekkel, lévén a vendégségben ez a korosztály inkább átok, mint áldás, szóval úgy érzem kicsit eltúloztad ezt a "rendszeresen"-t...

6. Amaunet (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 00:00

Ennyire nem szólhatunk bele mások életébe bármennyire is eltér az az általunk elvárt nevelési(?) modelltől.

Ha járnak óvodába az óvónő esetleg felhívhatja a szülők figyelmét a gyermekek kialvatlanságára, fáradtságára. (gondolom, ez a késői és kevés alvás kihat a napközbeni állapotukra)

márc. 17. 22:38
Kötelező tenyallasi elem hiányzik a bűncselekmény megállapításához. Ezzel nem teszik ki súlyos veszélynek a kiskorú fejlődését, mint azzal, hogy pl. nem járatják iskolába, vagy szexelnek előtte, vagy verik előtte egymást a szülők stb.
4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 17. 22:33
Véleményem szerint nem sok közöd van hozzá. Egyébként nem veszélyeztetik a gyereket.
márc. 17. 22:32
Nem
márc. 17. 22:29
Mármint a gyerekekkel együtt mennek át a barátokhoz és éjjel járnak haza, ezután indul csak ez esti rutin, miután hazaértek a nyűgös picikkel, fektetés stb. Szerintem ilyen kicsi gyerekeknek nem való, hogy éjjelig tartó családi vagy baráti eseményekre hordják őket, főleg heti rendszerességgel.
márc. 17. 22:24
Ha rendszeresen a szülők éjjel hozzák haza a gyerekeket, mert összejárnak a barátokkal és annak mindig éjjel 11 vagy még később van vége, az kiskorú veszélyeztetésének számít vajon? Pici gyerekekről van szó, 1 és 3 és 4 évesekről! Személy szerint én annak érzem. De kérlek mondjátok el a véleményeteket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook