Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolás problémák megoldása fórum

Kisiskolás problémák megoldása (beszélgetős fórum)


2007. szept. 25. 13:16
Ja! Tegnap -bár elvettek Laurától egy kártyát- de kapott is kettőt... és képzeljétek el, elfelejtettük a pénzt, így nem kapott érte semmit, de nagyon-nagyon megdícsértem. Ma reggel eszembe jutott, és akartam neki adni a százast, és azt mondta a gyerek, hogy: "anya, nem kérem a pénzt, mert van pénzem, inkább menjünk le délután a játszótérre!"
2007. szept. 25. 13:12

Sziasztok!

Ma vittünk 530 kg papírt a papírgyűjtésre...na de ezzel se nagyon tudunk bizonyítani, mert állítólag a mi osztályunkban mindenki ilyen "pedál", 300-500 kg az átlag súly.... :D

Nem baj, benne voltunk a csapatmunkában, láthatják, hogy hajtunk, nyalizunk, segítünk, amennyire csak tudunk... (bár a mérlegnél mondták is, hogy az 1.a viszi a prímet messzemenőleg..már senki nem körözi le őket) olyan boldogok a kicsikék, hogy ők ebben a versenyben jobbak, mint a nagyok...:)

83. Bernuska (válaszként erre: 82. - Bernuska)
2007. szept. 24. 21:56
:) bocsi: elém áll
82. Bernuska (válaszként erre: 81. - Bernuska)
2007. szept. 24. 21:52
Na de meddig... mert attól rettegek, hogy egyszer elémáll és azt mondja, hogy nem akarok iskolába menni... onnantól már tényleg komoly lesz ez a törés.
2007. szept. 24. 21:51

Nálunk 3 tanító néni van:

az osztályfőnök, aki az angolt tanít az osztály felének+ angolul a tesit, rajzot és az éneket az egész osztálynak, ja és a környezetet.

a másik tannéni a matekot, írás-olvasást és a technikát.

a harmadik pedig az osztály másik felének tanítja az angolt, ebbe az angol csoportba tartozik az én kislányom is, ez a nő a 4.osztály osztályfőnöke.

Próbálom neki igenis előadni a mi szemszögünket, nem fogok meghunyászkodni előtte, mert az-mint láthattam semmi jóra sem vezet. Üvöltözni sem fogok, de számon fogom kérni rajta ezt a dolgot... tényleg semmiségnek tűnik, de ez már megviselte a gyereket, és még szeret iskolába járni.

80. gyöngyi (válaszként erre: 78. - Bernuska)
2007. szept. 24. 18:29

Sajnos nem vagyunk egyformák!!!

De ha Te holnap"megmondod neki a magadét" mit gondolsz ki fogja a kárát látni?? Gondolkodj egy kicsit mielőtt nekiesel.Meg aztán mi az hogy "állítólagos probléma" nem hiszel neki?...akkor nem is lesz jó a kapcsolatotok, jobb ha máris keresel egy másik iskolát.

79. Bernuska (válaszként erre: 70. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 24. 17:45
nagyon hasonló a dolgunk :)
78. Bernuska (válaszként erre: 77. - Gyöngyi)
2007. szept. 24. 17:43

Hát én ma azt tapasztaltam-SAJNOS- hogy igenis a szülőnek kell a sarkára állnia, és erélyesebben beszélni a tanítóval... amikor mondja az állítólagos problémákat, én csak bólogatok, lesek, és közlöm vele, hogy otthon megbeszélem a gyerekkel. Nem! Átmásolom ide is, amit a tudásbázisba írtam, ez a mai termés:

Ma (játszásiból) ugattak a folyosón egy másik kislánnyal, amikor mentek át az angol terembe, és rájuk szólt a tanítónéni, hogy kér egy kártyát vissza...odaadta a gyerek, és ő széttépte és kidobta a kukába...ez szerintem megalázó... basszus, büntesse meg, ne ugasson az a gyerek többször, de ne fokozza már ennyire... holnap megmondom neki a magamét, az tuti!!

77. gyöngyi (válaszként erre: 70. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 24. 16:59
Borzasztó amit írsz!!!Én is tanító néni vagyok és pont elsős osztályom van-de amiről írsz, az rémálom. Valami nem stimmel, és ezt minél előbb tisztázni kell.Akár kérj a tanító nénitől külön időpontot és beszélj vele, kérd a segítségét.Próbájl békésen szót érteni vele, ha lehet.A gyerekkel beszélgess sokat, próbáld kideríteni mi a baj.Lehet, hogy elnagyítva látja a "bántásokat" de az is lehet, hogy jól érzi.
76. gerna (válaszként erre: 70. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 24. 16:33
Jutka, a nevtanban milyen véleményt kaptál? mert ha abban az évhalasztás van, talán még kezdhetsz valamit.
75. virgilius (válaszként erre: 74. - Gerna)
2007. szept. 24. 16:20
Értem, ijesztően hangzik ez a "nincs visszaút". :D Egyre jobban örülök, hogy nem mentünk tavaly, pedig rengeteget tépelődtem, hogy visszatartsam, ne tartsam...
74. gerna (válaszként erre: 72. - Virgilius)
2007. szept. 24. 16:18
Vissza az óvodába - téma: a beiratkozásnál dől el minden, ha a szülő beíratja és az iskola igazgatója felveszi, onnan már nincs visszaút. Az iskola igazgatója a szakvélemények (óvodai, nevtan, egyéb) alapján dönt a felvételről. A szakvélemények ellen pedig a szülő a jegyzőnél fellebezhet, 15 napon belül.
73. gerna (válaszként erre: 70. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 24. 16:15
Ajjaj :(((
2007. szept. 24. 15:38

Gyerekek, ez nagyon durva... Jutka, nagyon sajnálom. Én tudod, mit csinálnék? Asszem visszavinném az oviba... De ezt nem lehet ilyenkor már, ugye?


Az én fiam egyébként 2000. tavaszi, és ő is csak most ment elsőbe. Nem az esze miatt tartottam még egy évet oviban, hanem pont ezért, hogy nyugisabb legyen a kezdésre. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, bejött, mert nincs rá panasz, hálisten. Úgy látom, nagyon-nagyon sokat számít az a plusz egy év, főleg fiúknál. És főleg úgy, hogy nagyon sokan mennek később, így mármár azok lógnak ki, akik csak 6 évesek.

71. Bernuska (válaszként erre: 70. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 24. 15:23

basszus, ez se semmi :(

Írtam a fegyelmezéses tudásbázisodhoz... este még leszek gép közelben, beszélgethetünk...

szia

2007. szept. 24. 12:04

Nagyfiam most kezdte az első osztályt.Már középsős korában várta a sulit,szóval nagy kedvvel készült.Mivel 2001.áprilisi,elvittem nevelési tanácsadóba,de mindenki csak ajánlotta,igazából unatkozott más oviban is,ügyes,okos,értelmes gyerek,csak lusti,de ez mindíg így volt,nem hiszem hogy ebben nagy változás történne még egy év alatt.

Mozgékony gyerek,eleven,de szerintem kezelhetően,tehát többnyire megérti ha normálisan el van magyarázva mit miért nem.

Első héten már több alkalommal állt sarokban,második héten fekete pontot is kapott.Rajta kivül csak két nagyon elhanyagolt kislánynak van olyan,tehát nagyon megviselte,mint a sarokba állítás is,szülői értekezlet napján este pedig a zokogásig kiborult,majd bővebben leírom még.Van sok csillagja,piros pontja,igaz lusti,de ha hozzákezd pillanatok alatt jól megoldja a feladatokat,főleg a bonyolultabbakat szereti,az írásgyakorlatokat unja,de ugye muszáj.

Szóval várta,szerette a sulit,de ma pl minden átmenet nélkül reggel a zsibongóban a földre vetette magát,alig akart felmenni a terembe,elszaladt,zokogott,stb...Kétségbe vagyok esve,és nem igazán tudom hogy lelek rá az okára,mivel nem mondja meg miért is...

Sarokbaállítás pl beszélgetésért volt,egyszer felállt inni órán,valamint simogatta a lányok popsiját...szóval oltári nagy bűnökért.SAz a gyerek aki belerugott,hasbaütötte és úgy belekapott a szemébe hogy begyulladt nem kap semmit,mert szünetben,tannéniktől rejtve történt.Jeleztem,mondták hogy figyelnek rá,de ennyiben maradt...

69. gerna (válaszként erre: 68. - 18235c4fc5)
2007. szept. 24. 10:24
Minden a tanítón múlik! annyi szabadság van, hogy úgy csinálhatják, ahogy a gyerekeknek a legjobb.
68. 18235c4fc5 (válaszként erre: 63. - Gerna)
2007. szept. 24. 10:15
Értem, érdekes lehet. Így biztosan könnyebb lekötni a gyerekek figyelmét, mert nem kell 45 percen át egy dologra koncentrálniuk.
67. 18235c4fc5 (válaszként erre: 62. - Virgilius)
2007. szept. 24. 10:14
A pénz dolgot én nagyobb korban sem tartom helyesnek, sőt. de ez az én véleményem.
66. gerna (válaszként erre: 64. - Bernuska)
2007. szept. 24. 10:12
Ne faggasd... a tanítónénivel beszélj. Nektek kell most összefognotok, csak együtt tudjátok megoldani.
2007. szept. 24. 08:55
Nálunk 3/4 8-kor kezdődik a tanítás. És enéd után is szokott lenni órájuk, 1 óra levegőzős szünet, és 3/4 3-től fél 4-ig írják a házikat, és 3/4 4-kor engedik ki őket.
64. Bernuska (válaszként erre: 62. - Virgilius)
2007. szept. 24. 08:53

Sziasztok! Szép napot mindenkinek!

Nagyon szívesen ment a suliba a kislányom...alig várta, hogy elteljen a hétvége... kíváncsi vagyok, mi lesz délután, ha megyek érte. Bár mindig azt mondja, hogy nem történt semmi, a tanító néni meg tud lepni...

Olyan nehezen tudom kiszedni belőle, hogy mi volt a suliban, rendesen faggatni kell- bár már az oviban is semmi volt a válasz... bár lehet, hogy az se jó, ha töviről-hegyire mindent előad mindenkiről és mindenről?

63. gerna (válaszként erre: 61. - 18235c4fc5)
2007. szept. 24. 08:50
A 10-4-ig tartó tanítás úgy néz ki, hogy ebben az osztályban a 45 perces óra alatt is többször váltják a tevékenységet, sok mozgásos, játékos feladat van, ebéd után játszótér, séta, utána mennek vissza az osztályba és jönnek a szülők. Van olyan gyerek, aki 12-kor hazamegy (sajátmaga és a többiek érdekében) és nem probléma, ha valakit 4 előtt elvisznek.
62. virgilius (válaszként erre: 59. - 18235c4fc5)
2007. szept. 24. 07:42

Tantónéni vagy? :)))

Tudom, nekem szerencsém van a gyerekeimmel, mert tényleg olyan az agyuk, mint egy kis szivacs, szív mindent magába, nagyon kis lelkesek és érdeklődők. De a többi gyerek is ilyen, akit magam körül látok. :) Vétek lenne őket "megvesztegetéssel" lenevelni arról, hogy tanulni jó :)

Különben ezen a pénz-dolgon azért továbbra is csodálkozom, az én fiam már elmúlt 7 éves, de nincs egyáltalán saját pénze, és még jó darabig nem is lesz. Bármennyire is felgyorsult a világ, ezt még nagyon korainak érezném.

61. 18235c4fc5 (válaszként erre: 56. - Gerna)
2007. szept. 24. 07:30
Ezt a kéttanáros módszert tudtommal már régóta emésztgetik odafenn, márminthogy mindenhol bevezessék. Jó ötletnek tartom, kisiskolásoknál mindenképp. A 10-től 4-ig tartó tanítást már kevésbé.
60. 18235c4fc5 (válaszként erre: 55. - 754c7e07c3)
2007. szept. 24. 07:27
oké. :)
59. 18235c4fc5 (válaszként erre: 53. - Virgilius)
2007. szept. 24. 07:27

Bocsánat, biztos szakmai ártalom. ;)


Valóban, általában él bennük még ilyenkor a tudásvágy, de ez sem teljesen általános. És bizony, az a legnehezebb, hogy ezt a tudásvágyat megőrizzük!

Ez nagyrészt a pedagóguson múlik, ha megszeretteti az adott tevékenységet, tárgyat, és nem utolsósorban saját magát, akkor nyert ügye van.

58. 754c7e07c3 (válaszként erre: 39. - Virgilius)
2007. szept. 23. 21:00
Ez a legjobb, szerintem is. Ezek az igazán megbecsült, és jó tanítónők.
57. gerna
2007. szept. 23. 20:58
osztállyal
56. gerna
2007. szept. 23. 20:57
Most jártam 2x egy olyan első osztályban, ahol nagyon sok problémás gyerek van. Iskolaotthonos az osztály. Már harmadik hete úgy tanítanak, hogy reggel 10-től du. 4-ig mind a két tanítónéni az osztályban, osztályal van: az egyik tanít, a másik segít "figyelni", "viselkedni". Váltják egymást, mert a két tanítónéni különböző tárgyakat tanít. (Persze nem lenne kötelező mind a kettőnek ott lenni: ők ezt úgy mondják: segítünk egymásnak, amíg a gyerekek be nem szoknak.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook