Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekes szülőket kérdeznék, hogy miért nem adnak a gyerekek fejére sapkát nyáron? fórum

Kisgyermekes szülőket kérdeznék, hogy miért nem adnak a gyerekek fejére sapkát nyáron? (beszélgetős fórum)


1 2
17. c62e5b7d24 (válaszként erre: 10. - Pitypang)
2009. aug. 3. 13:06

akkor a te fiad az én lányom:))

Nekünk nincs kert, így a játszótérre megyünk jó korén, amíg árnyékos. Sapi hol van, hol nincs, de 10 után hazajövünk, hogy ne kapjanak napszúrást. Sokan meg akkor hozzák ki a gyerekeket, ezt nem is értem. És sapka sokszor az egész kicsiken sincs:(

2009. aug. 3. 13:05
Én mindig adok, a fiam el is hordja, de a lányom leszedi, és ha vissza rakom akkor is leszedi, és ha rákötöm akkor meghisztizik és akkor is leszedi stb. .... így aztán inkább a babakocsi napellenzőjével árnyékosítok neki. Azt elviseli.
15. Martian (válaszként erre: 11. - Csilla80)
2009. aug. 3. 13:04
a sapka
2009. aug. 3. 13:04
A 9 hósra azért nem, mert a babakocsinak a teteje védi a naptól, a nagyra azért nem, mert iszonyú dús haja van, és belerohadna, inkább szólok hogy menjen árnyékba. A kisebb lányom meg néha felveszi, néha leveszi, de neki is nagyon beleizzad a feje, és ezért nem szereti.
13. Martian (válaszként erre: 10. - Pitypang)
2009. aug. 3. 13:04

igaz :)

most már mindegy

2009. aug. 3. 13:04

A babára mindek adjon az ember sapit, ha a babakocsi védi őt a tűző naptol? Nem befőtt szegény gyerek hogy dunsztolni keljen. Bocsi de nekem egyből ez jutott az eszembe.


Na és a nagyobb meg ha tűri akkor biztos van rajta sapi, de a többség letépi magáról. És azért nem kell nyáron rákötni a fejére, had izzadjon csóri gyerek.


De meg lehet ezt úgy is oldani, hogy nem kell a gyerekkel egész nap az utcát róni, csak késő délután mikor már nincs annyira tikkasztó meleg.


Amúgy nem vagyok sapka ellenes.

11. csilla80 (válaszként erre: 8. - Martian)
2009. aug. 3. 13:03

Bocsanat... mi van bevizezve?

:-(

10. Pitypang (válaszként erre: 5. - Martian)
2009. aug. 3. 13:02

Nem kihagytad, hanem felcserélted az e-t és az m-t. ;)


Az én kisfiam 2.5 éves. Van persze nyári sapija, amit hol elvisel a fején, hol leveszi. Ennyi csak az oka, ha nincs rajta. Amúgy én is inkább igyekszem nem kiengedni az udvarra a perzselő napon, délután és reggel meg még nem vészes sapka nélkül sem. Kisebb korában a babakocsit árnyékoltam inkább, a sapkában csak csurom víz lett a haja.

2009. aug. 3. 13:02
Mi egésznap kint vagyunk az udvaron,csak aludni megyünkbe,de kalap 10-től délután legalább 4-ig mindig rajtuk van.Nincsenek sosem a tűző napon,de ki-ki szaladnak a homokozóból és tényleg érzékenyek még az ekkora manók,védjük őket!A baj lehet,hogy nem most,hanem jóval késöbb jöhet,mert azt hiszik sokan,hogy á nem árt a babának,pedig sajnos a mai világban már minden árt lassan.
8. Martian (válaszként erre: 3. - 9e7527505c)
2009. aug. 3. 13:02
valahol mondta egy doki, hogy az is jó, ha be van vizezve a sityak és úgy rátenni a fejecskéjére :)
7. csilla80 (válaszként erre: 1. - Martian)
2009. aug. 3. 13:00
Es meg vmi,ha napra visszuk,akkor termeszetesen van kis kalapkaja...
6. csilla80 (válaszként erre: 1. - Martian)
2009. aug. 3. 12:59
A mienk nagyon izzad alatta... vizes lesz a sapka a fejetol... es folosleges is... mikor 35 fok van arnyekban...
2009. aug. 3. 12:57
kihagytam egy e betűt a címben :)
2009. aug. 3. 12:56

Mert nem tudja elviselni, mindig utálta....ősszel és télen még csak-csak, de nyáron...ajjajjj : )

Inkább nem viszem ki a tűző napra.

2009. aug. 3. 12:55

Én adok, de csak ha rátűz a nap.

Mert egyébként vizesre izzadja a sapit és melegkiütést kap tőle.

Igyekszem inkább árnyékolni.

2009. aug. 3. 12:55
én a kicsire(10 hós) mindig adok, a nagy (2.5éves)hol felveszi, hol leveszi, de inkább leveszi:(
2009. aug. 3. 12:53

Szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy annyi gyereken, kisbabán nem látok sapkát nyáron?

Nagyon érzékeny a gyerekek feje, és óvni kéne mindentől, ráadásul még jól is néznek ki benne :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook