Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekes dolgozó szülők: mennyi időtök marad a gyerkőcre? fórum

Kisgyermekes dolgozó szülők: mennyi időtök marad a gyerkőcre? (beszélgetős fórum)


1 2
22. Clau26
2012. jan. 23. 22:19
Azt irod 2hónapja nem láttad,de gyébként mennyi időnként találkozol vele?Ez most van először,h ilyen rég nem láttad?Én egyébkén azt nem tudom h a jövőben hol fogunk lakni és amikor a barátnőimet megkérdeztem mind kettő azt mondta a gyereknek ott jó ahol az anyja van..mert neki csak az a lényeg h az anyja ott legyen mellette..nos én megértelek téged is,de nem hiszem h a gyereknek jó ha ennyire nem látja a szüleit..
2012. jan. 23. 12:10
prioritás :)
20. H.Ancsi (válaszként erre: 14. - Céda)
2012. jan. 23. 12:08
ezért mondtam, hogy prioriát kérdése, igen a gyerek lemondással jár, munka, szórakozás stb. Viszont ezek a legfontosabb éveik, soha nem jön vissza. Szerintem mindenképpen gondolkozz más megoldáson, lehet szerényebben fogsz élni, de sokkal boldogabban.
19. Céda (válaszként erre: 18. - Vica66)
2012. jan. 23. 12:02
Nem sok, de három óra hossza alatt lehet valamit csinálni. Az én 1.5 órám arról fog szólni, hogy ágybadugom a csemetét, hogy másnap fel tudjon kelni korán. :-((( Még jó, hogy így összeszámoltam a dolgokat és bementem az oviba. Beszélek férjemmel, hogy követelje ki a 2 pihenőnapját ami jár neki, ez már megoldás lenne, ha nem megy váltson. (egyébként is eléggé gáz a főnöke) Túlórát sem fizet neki, kihasználja.
18. vica66 (válaszként erre: 16. - Céda)
2012. jan. 23. 11:55
Sajnos, itthon se engedheti meg magának az ember, hogy a gyereke mellette legyen. Én is összeszámoltam, ha a kora reggeli rohanást az oviba nem számolom, akkor napi kb. 3 órát vagyok a gyerekeimmel.
17. Céda
2012. jan. 23. 11:54
Ja és a férjem főnöke annyira gáz, hogy több mint egy hónapja nem adott pihenőnapot a férjemnek! Ha megkapná rendesen a két napot, ami járna neki, nem lenne gáz!
16. Céda (válaszként erre: 11. - Vica66)
2012. jan. 23. 11:51
A nyelv nem gáz, biztosan megszokná, és az új környezetet is, csak azán parázom, hogy túl sokat leszünk külön. A gyereknek az anyja mellett a helye elsősorban, nem a bébiszitternél, szóval ez eléggé zavar.
15. Céda
2012. jan. 23. 11:50
A pozitív hír, hogy a heti két pihenőnapom mindig megkapom, és évente 2x a nagy szezonok között 3-4 hétre bezár a hotel, ahol dolgozom, ilyenkor kirándulhatunk együtt. Persze az év maradék háromszázegynehány napjára levetítve ez nem sok együtt töltött idő.
14. Céda
2012. jan. 23. 11:47

Szóval ez a beosztás lehet heti 5x másfél óra együtt töltött időre csökken, plusz a két szabadnap, egész nap együtt.


Szerintetek ilyen beosztás mellett folytassam a munkám (ami egyébként szuper), vagy a gyerek érdekében gondolkozzak más megoldáson?

13. Céda
2012. jan. 23. 11:45

A gyerekkel töltött időm a legideálisabb helyzetben így nézne ki: (az ovis időbeosztás eléggé képlékeny...):


Heti 2x egész nap együtt (amikor szaban napom van)

Heti 3x 1,5 amikor reggel megy oviba

Hei 2x 4 óra, ha délután megy oviba (na, ez lehet megszűnik)


Ez mennyire gáz szerintetek? Ti mennyit tudtok együtt lenni? (Apa sajnos éjfélig vendéglőben...ő kilőve, hacsak nem kell fel kora reggel ilyen beosztás mellett)

12. vica66 (válaszként erre: 11. - Vica66)
2012. jan. 23. 11:45
Na, jól megírtam az előző hozzászólásomat... De gondolom, azért érted. :-)
11. vica66 (válaszként erre: 9. - Céda)
2012. jan. 23. 11:44
Én magammal vinném a gyerekemet, mert a gyerekek rugalmasak, megszokná az új környezetet és a nyelvet is. Csak nálatok az a probléma, hogy gondolom olyan munkarandben dolgozol, ami ott is problémát okozna.
10. vica66 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. jan. 23. 11:42

Nem irigyellek... Nem is tudom, mit csinálnék, ha nem ölelhetném meg őket minden nap, stb...

Hétköznap én is alig vagyok a gyerekeimmel a munka miatt, és már ez is rosszul esik. De hát meg kell élni, másik állásban meg nem nagyon reménykedhetem.

2012. jan. 23. 11:40
Szerintetek a költözés plusz munkahelyváltás megoldás lehet? Ti mit csinálnátok a helyemben? Magyarországon bár részben megoldódnának ezek a problémák, viszont felvetnének sok mást (a jelenlegi gazdasági helyzetre és alacsony fizetésekre gondolok)
8. Trinitas (válaszként erre: 6. - Céda)
2012. jan. 23. 11:39
:( értem
2012. jan. 23. 11:37
Kíváncsi vagyok, vannak-e mások hasonló cipőben..biztosan. Peddzegetem a páromnak, hogy lehet el kellene költözni innen egy nagyobb városba, ahol nem csak vendéglátós állást találhatok, talán jobb lenne az időbeosztásom, persze mindezt kivitelezni sok pénz és kockázat, mindent nulláról kezdeni.
6. Céda (válaszként erre: 2. - H.Ancsi)
2012. jan. 23. 11:35
Nagyon nehéz! Elsősorban nekünk, szülőknek. A pici a nagyiékkal van, abban a házban, ahol eddig cseperedett, a saját kis fészkében. Mindig kiegyensúlyozott, boldog, semmi jele a hiányunknak (különben azonnal lépnék). Esténként beszélünk Skypeon, videóval. Azért nem hoztuk még ki külföldre, mert még próbaidőn vagyok, munkaengedélyem folyamatban és így eléggé kockázatos lenne, ráadásul mint írtam, egész nap idegenek között lenne a gyerek, a nyelvet sem érti, hát jobb neki otthon a saját fészkében, ráadásul boldog is. Hosszú távon persze nem mehet így, keressük a megoldást.
2012. jan. 23. 11:30
Amikor dolgozom,van hogy én megyek ki érte és velem van a melóhelyen.Ha szabadnapos vagyok,akkor én megyek érte az oviba.Ilyenkor együtt vagyunk.A dolgaimat elintézem délelőtt.
4. Trinitas (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. jan. 23. 11:21
Két hónapja nem láttad a gyerekedet?????
3. 8de751c033 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. jan. 23. 11:15
nagyon nehéz. Én reggeltől késő délutánig dolgozom, Léna a keresztmamájánál van, nemsokára megy oviba. Munka után rohanok hozzá, érte, így a napi dolgaimmal otthon nem igazán haladok, mert vele szeretnék lenni, amit napközben elmulasztok. Én nehezen élem ezt meg. Megszokni nagyon nehéz. 2 hónapja nem láttad? Nem irigyellek tényleg nem lehet könnyű.
2. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. jan. 23. 11:14
ne haragudj, de én ezt elképzelni nem tudom, egy pici gyereknek nem a nagymamánál a helye, ez prioritás kérdése. Nyilván megvan rá az okod, de én személy szerint, nem tudnám ezt megtenni
2012. jan. 23. 11:11

Kíváncsi lennék, hogy más kisgyermekes szülőknek mennyi idejük marad a gyerkőc(ök)re? Hogy oldjátok meg?

Az én kicsim nemsokára 4 éves. Elhelyezkedtem, és azóta katasztrofális a helyzet. Párom és én vendéglátózunk, hosszú és kiszámíthatatlan műszakok...Egyenlőre pici a nagyszülőknél, két hónapja nem láttam. (mi külföldön) Fogalmam sincs a jövőben hogy oldjam meg munkahelyváltás nélkül!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook