Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisgyerek mellett napi 4-5 órát lógni a neten - függőség? fórum

Kisgyerek mellett napi 4-5 órát lógni a neten - függőség? (beszélgetős fórum)

1 2
2008. szept. 24. 21:12
Szerintem aki főz, mos, bevásárol, takarít, annak nincs ideje 4-5 óra netre, (max éjjel fektetés után) ha nem hanyagolja a gyereket. (max amíg kicsi és egész nap alszik. De 1 év felett már nem szundizik annyit.)
2008. ápr. 11. 23:05
Net mellett a gyereken lógni jobb?
18. jemma
2008. ápr. 11. 22:20
szüksége lenne a társaságra. a net a barátnője, akihez tud szólni. nem hiszem, hogy gond lenne. a főzés nem létkérdés, de ha a gyereket a net miatt elhanyagolja, az már probléma.
17. winny
2008. márc. 7. 18:14

Végig olvastam.Döbbenet ez az itélkezés.Ez olyan mint amikor az ember azt kérdezi,hogy híztam? A válasz IGEN.Szóval biztos nem ezt várta.

Amennyiben megnyugtatja és barátokat talál akkor jót tesz a net,

2008. febr. 12. 22:11

hát.....



ha ellátna mindent akkor nem lenne gond.de így,hogy igazából csak a virtuális világ köti le az idejét....na az már tényleg gáz....

15. ALLICS (válaszként erre: 14. - Cheetos)
2008. febr. 12. 21:21

Szerintem nem szánalmas.Akkor vagyok itt ha alszik vagy éppen magában is eljátszik.Szerencsére jó baba így mindent megtudok mellett csinálni és ide is sűrűn járok.

Nagyon szeretek itt lenni,mert nekünk kismamáknak sokszor ez az össz-vissz kikapcsolódás.

2008. febr. 12. 21:10
Igen. Kicsi gyerek mellett 4-5 órát netezni függőség. A gyreek nem köti le???? Szánalmas lehet.
2008. febr. 11. 12:47
Ne függőség,hanem lustaság.Mindenkinek arra van ideje amire akarja.Én is lógok naponta 4-5 órát a neten,de mellette 2 háztartást vezetek,és 4 gyereket nevelek.Délben vagyok itt mikor a kicsik alszanak,és este mikor már mindenki alszik.Előbb a munka,utána a szórakozás!
12. e2add1f84e (válaszként erre: 11. - Suesue)
2008. febr. 2. 15:57
egyetértek!
11. Suesue
2007. dec. 22. 13:07
az
10. daroki
2007. dec. 18. 19:54

Én is mindennap itt lógok,már több mint egy éve.De tudom a sorrendet,hiába jó itt lógni,a családomnál semmi sem lehet fontosabb.Ehhez bizony hozzátartozik az is,hogy rend legyen itthon,meleg kaja,tiszta ruha,stb...várja a kis családot.Ha egész nap szinte a gép előtt ülnék,bizony ez elég érdekesen lenne megoldható.

Tehát az említett hölgy valóban függőnek mondható ebben az esetben.

2007. dec. 18. 19:46
igen
2007. dec. 9. 21:38
Mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra. Gyerek(ek) mellett már nehéz elmenni otthonról, találkozni a barátokkal. Mindenki saját maga látja, hogy mennyi az az idő, ami nem megy a családi élet rovására. Engem pl. jobban leköt a net, mint a TV.
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Abe24d45e1)
2007. dec. 4. 09:27
Miért ítélkezel egyből,azt sem tudod miről van szó.
2007. dec. 4. 09:22
Az olyan no akkor miert vallal gyereket,ha nem foglalkozik velle,egyaltalan csaladot ha meg fozni sem foz.Roszul vagyok az ilyen noktol,mindanyiunknak van gyereke,netezunk de az mellet a napi takaritas ebed megvan a csaladnak!
5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - 09ca1d3343)
2007. dec. 4. 08:01
Azt nem kérdezi meg,hogy :"Te,nem akarnál kicsit kikapcsolódni,amíg én vigyázok a gyerekre?:))))
2007. dec. 4. 07:58

Én is itt vagyok minden nap, amióta rátaláltam erre az oldalra. Ilyenkor a fiam alszik általában. Persze mellette ugyanúgy eltudom végezni a házimunkát is...

Ennyi az össz kikapcsolódásom, a hoxa portál.

Mondjuk néha a párom megjegyzi,hogy nem unom? Hát,nem!!!

3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Valentinia)
2007. dec. 4. 07:46

Ez elég összetett kérdés,szerintem.

Amikor kismama voltam,szinte csak a gyerekek voltak az életemben,semmi más.Azt hiszem nagyon jól jött volna,ha már akkor lett volna netem.

Hiányoztak a barátok,a beszélgetések,mert 3 gyerek mellett nem barátnőzhet az ember,főleg ha nincs aki vigyázzon a gyerekekre.Ha mégis volt,akkor pedig egy kiadós alvást jobban értékeltem,mint ,hogy beszélgessek egy barátommal.

Onnantól kezdődhetnek a gondok ,hogyha nagyon elhanyagolja a dolgait a kismama,viszont szerintem ez jelzés értékű dolog.

Szinte biztos vagyok benne,hogy a net pótól számára valamit,ami hiányzik az életéből.

Szerintem beszélni kellene vele erről,de nem rosszallóan,hanem segítő szándékkal.Talán hiányzik neki,hogy kicsit kikapcsolhasson,a gyerek nélkül.

Minden kismama vágyik erre,csak épp nem meri mondani.

Elmenni egyedül sétálni,vagy fodrászhoz,vagy egy -két órára beülni valahová ,meginni egy kávét egy barátnővel,lehet hogy csak ennyi ami hiányzik neki.

2007. dec. 4. 06:17

Szerintem egy kismama nem hanyagolhatja el a gyerekkel való foglalkozást a net miatt. Itt a Hoxán is csomó kismama van, aki azmellett teszi a napi dolgát. Sőt! Van, akinek több gyereke is van. De főz-mos-takarít is mindamellett.

Jah, de ha a család esetleg minden megcsinál helyette...

Még hogy sértődékeny!

Felnőtt nő, anya! Nem vendég...

2007. dec. 4. 05:20

Kismamaként napi 4-5 órát netezni pici gyerek mellett, az függőségnek, nevezhető?


Lehet-e, kell-e figyelmeztetni erre, hogy azért meg ne sértődjön.

(A kismama a mi baráti körünkben van. Nem csinál naphosszat mást, csak netezik.)

A családját kissé bosszantja, mert még a főzést sem vállalja magára. Sértődékeny, ezért még nem szóltak neki...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook