Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam újabban fél a zajoktól - ez normális? fórum

Kisfiam újabban fél a zajoktól - ez normális? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 4. 11:34
Mikor egész pici volt a kisfiam hagyta kiporszívózni az orrát,most lassan 10 hónapos és megijed a hangjától,így vagyunk a turmixxal is:)
17. ében11 (válaszként erre: 16. - Kittycat2)
2009. okt. 30. 12:52
jobb is hogy nem olvastam utána.talán ezért voltam ügyes-de tudok pánikolni.
16. Kittycat2 (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. okt. 30. 12:48
Egyébként nektek is apnoe lehetett, mert két fajtája van a sápadt, és a lila, attól függően, hogy milyen színű lesz a gyerek. Az én kisfiam a fehéredő kategória... Örülök, hogy túl vagytok rajta, és nagyon jól kezelted a helyzetet, ügyes vagy. Ez az anyai ösztön. :)
15. Kittycat2 (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. okt. 30. 12:46
Nekünk az arcába kell fújni, és akkor nem ájul el... Egyébként az esetek nagy részében elájulna. Igen, vigyázni kell, hogy minél kevesebbszer történjen meg. De hála istennek kinövi, már alig várom, hogy túl legyünk ezen az időszakon, mert valóban ijesztő. :)
14. ében11 (válaszként erre: 13. - Cirmesitompika)
2009. okt. 30. 12:22
hihi.nálunk is.bár a porszívótól nem ,mert pocakkal az a mániám volt.most is elalszik ha porszívózok.de a mosógéptől is volt ilyen meg a hajnyírótól...
13. cirmesitompika (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2009. okt. 30. 12:18

Az én lányom régen mindig elaludt a zajokra( fűnyíró, rotakapa, fűkasza, porszívó) de 1,5 éves kora körül menekült a porszívó elől és sírt. Aztán cumisüvegével bekucorgott a kiságyba, ott várta ki, míg végzek. Aztán, ha közöltem, porszívózni megyek, beugrott a kiságy egyik csücskébe, ezen persze nevettem és ő is kezdett huncutul viselkedni. A végén én is befogtam, együtt fogtuk a porszívó csövét. Most már mókából mászik be és kukucskál, ha takarítok.

Csak leírtam, hátha valaki hasznát tudja venni.

2009. okt. 30. 12:17
bezzeg az én keresztfia...habvero a kedvenc játéka meg minden ami zuuug-buug..ha nem bug akkor o bug a gépek helyett is:D minden gyerek más..majd elmulik,ne aggodj:)
11. ében11 (válaszként erre: 10. - Kittycat2)
2009. okt. 30. 12:12

szegénykém!most olvasom hogy mi ez.nálunk is volt-bár nem ájult el de a sírástól lekékült a szája és felkaptam megöleltem így az én ijedtségemen kívül nem lett baja.mindig ezt csináltam-nálunk akkor volt ha rászóltam és valamit nagyon akart de nem kapta meg és dühös lett-szerencsére elmúlt-így dokihoz nem is kerültünk,meg akkor ennek nem olvastam utána(lehet jobb is).de még előtte olvastam hogy rögzülhet ez és ezért vigyázni kell minél ritkábban történjen meg-vagy ez nem így van?

nagyon sajnálom remélem ti is kinövitek és ahogy nagyobb lesz elmarad-nagyon ijesztő dolog!

10. Kittycat2 (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2009. okt. 30. 11:57
Megpróbálom. Csak nálunk sajna egy kicsit bonyibb a helyzet, mert affektiv apnoe-s, és így minden helyzetet kerülnünk kell, amikor sírva fakadna. :( Legutóbb kilenc napot volt ebből kifolyólag a gyerek intenzíven, úgyhogy erős gyomorideggel küzdve, de azért majd megpróbálom a porszívózzunk közösen módszert. :)) Köszi a tanácsot!
9. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - Kittycat2)
2009. okt. 29. 21:40

Elég hamar.

A porszívótól is félt az enyém is, aztán mondtam neki, gyere segíts porszívózni. Kipróbálta és utána nem félt többet.

8. Kittycat2 (válaszként erre: 7. - Kiscsirke)
2009. okt. 29. 21:27
Ennek örülök, köszönöm! :)
2009. okt. 29. 21:21

Szia!


Normális. Pár hónap alatt kinövi.

2009. okt. 29. 20:39

nem emlékszem-én bekapcsoltam mindig.csak megvigasztaltam.

kellett a gyümipüré meg a tisztaság...nem tudom talán pár hónap?

5. Kittycat2 (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. okt. 29. 20:37
Turmixgépet be sem merem indítani... már a porszívótól is iszonyúan retteg. De annak örülök, hogy azt mondjátok, hogy normális jelenség. Akkor nem aggódom miatta. Mennyi idő alatt növi ki ezt a félősséget vajon?
2009. okt. 29. 20:31
Akkor a turmix nagy mumus:D
2009. okt. 29. 20:31
volt. az enyém a turmixtól félt egy időben-ha elindítottam sírt.de elmúlt-ő emberektől nem ijedt meg de nem egyformák-szóval totál természetes ha az idegentől megijedt.
2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2009. okt. 29. 20:30
Igen. Az idegenektől és a durvább hangoktól(turmix).
2009. okt. 29. 20:26
13,5 hós kisfiam újabban mindentől megijed. Leginkább a hirtelen zajoktól, ha pl. leesik egy kanál, beindítom a mikrót, stb. Ilyenkor riadtan menekül hozzám és mászik fel rám. De ma pl. sírógörcsöt kapott attól, hogy ránézett egy pasi a lift előtt. Ez vajon normális?! Egyetlen új dolog történt mostanában, nagyjából egybe esik az újfajta félős viselkedés kezdetével: elkezdett járni, és lementünk az utcára babakocsi nélkül sétálni. Lehet, hogy semmi köze az egészhez, de arra gondolok, hogy esetleg ez a hirtelen kitáruló világ okozhat nála most valami szeparációs-szorongás-szerű félelmet... tapasztalt Anyukák: nálatok előfordult ilyen jelenség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook