Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisfiam kiskutyát szeretne Karácsonyra a Jézuskától...! fórum

Kisfiam kiskutyát szeretne Karácsonyra a Jézuskától...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
38. Felhoo
2010. dec. 8. 13:11

Én annyit szólnék hozzá, hogy ne csivavát:S

Az ilyen kis termetű kutya túl törékeny egy 3 éves gyereknek!

ÉS mint írták előttem, tényleg magatoknak veszitek a kutyát!

JA, nekem panelben van kutyám és kicsit más kertesben de sokkal közelebb van hozzátok mintha csak ki lenne csapva a kertbe, így családtag lesz ő is...

37. foxika
2010. dec. 8. 13:08
Nem vennék gyermeknek kutyát. A lányom kétszer is rászedte az apját hogy engedje meg, kétszer maradt a nyakunkon a kutya. Most itt vagyunk két kutyával, o meg más városban. Az egyik ismerosnél ua a helyzet. Kutyáról gondoskodni kell, nem játékszer. Inkább vegyél neki elemes ugatós kutyát, bár nem tudom létezik e még ilyen.
36. L.Niki18 (válaszként erre: 30. - Anatita81)
2010. dec. 8. 13:07
Az változott, hogy most nagyon szeretné a kisfiúnk a kiskutyát. Olyan pedig nem lenne, hogy a kutyussal nem lesz foglalkozva, mert akkor ott leszünk neki mi. De ahogy ismerem kisfiamat, nem fogja megunni! :o)
2010. dec. 8. 13:07

Kezdhetnétek kevesebb gondoskodást igénylő állattal. Pl. törpenyúllal, hörcsöggel, tengeri malaccal. Nekünk mindegyik volt és a nyulat javaslom. A hörcsög haraphat, a malacka visít és sokat kell almozni. A nyuszinak hangja nincs, "bilibe" piszkol, csak azt kell takarítani és a kajája sem kerül sokba. Azt is vedd figyelembe, hogy ha elutaztok, van-e kire bízni, vagy tudod-e magaddal vinni.

Ha mégis kutya, akkor én törpeuszkárra vagy annak keverékére szavazok. Lakásba azért ideális, mert "haja" van nem szőre. Nő és nyírni kell ugyan, de szinte nem vedlik. Szőr akkor is lesz a lakásban, az elkerülhetetlen, de nem mindegy, hogy mennyi. Ráadásul kis testű de szívós és tanulékony.

2010. dec. 8. 13:06
Szerintem jól meg kell gondolni, főleg lakásban tartva egy állat tartását. Mindegy, hogy milyen, de azzal gond van. Egy kutyus kb. 10-15 évig él, napi igényeit ki kell elégíteni. Hosszabb napra való távozáskor (pl. nyaralás) meg kell oldani az ellátását, mert nem mindig tudja magával vinni a gazdi. Amennyiben mégis a kutyusnál maradtok, jól nézz körül, melyik az a fajta, aki nagyon szereti a gyerekeket. Nem biztos, hogy pont a csivava a megfelelő neki.
33. Studio64 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 13:03
Mi kertesbe lakunk és 2 kutyánk van, a fiam 2,5 éves és hamarosan megérkezik a kistesó de hidd el, hogy túl sok a dolog egy kutya körül. Egy 3 éves gyerek még nem tud vele úgy foglalkozni, legalább 5 hónap mire szobatiszta lesz, le kell vinni hajnalban-délben-este. Én a helyedben vennék neki egy tengerimalacot. Az nem is olyan kicsi, és könnyen "pótolható", nagyon lehet azokat is szeretni, inkább való lakásba mint egy kutya. Ráadásúl nekünk a kiskutyával több baj van mint a naggyal, de nagyot meg lakásba naggyon nem ajánlok. Állandó takarítás így is. Arról nem is beszélve, hogy amikor nyaralni szeretnénk akkor nagyon nehéz nekik ideiglenes gazdit keresni, ha meg visszük magunkkal vmelyiket az nem nyarlás...Egy tengerimalac könnyen lepasszolható, viszonylag sokáig él, lehet neki egy csomó cuccot venni az a terráriumba. gondold meg!
2010. dec. 8. 13:02

Egy 3,5 éves gyerek nem tud még úgy játszani egy kutyával, hogy az jó legyen. Neki szerintem a simogatásban kimerülne a játék, ami nem baj, csak a gyerek mellé ezáltal odakerülne hozzátok még egy élőlény, ami majdnem ugyanannyi törődést igényel:-)


Én sem ennyire pici kutyát néznék az ilyen korú gyerekem mellé. Ha csak véletlenül megbotlik a kisfiad, komoly sérülést okozhat a kutyusnak, ráadásul a csivav nem éppen gyerek mellé való. Nekem yorkim van, de ő sem igazán csípi a gyerkőcöket, mert érzi, hogy nem stabil a mozgásuk, ill. hirtelenek, és inkább nem megy a közelükbe...


Mikor kicsi voltam egy tacsit vettünk:-)

2010. dec. 8. 13:02

Akkor szerintetek, milyen kutyust vegyek a gyereknek (ha megvesszük)? Olyat szeretnénk ami kicsi, és szereti a gyerekeket, megtűri őket. :o)

Én is mindig szerettem volna kiskutyust, de nem lehetett nekem, mert apa elve az volt, hogy lakásba kutya nem való. Macskám volt, de szerintem a macska nem jó, mert az meg a bútort kaparja szét. Hiába volt kaparó fája...!

30. Anatita81 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 13:02

Ha jól emlékszem, ezt a kérdést már feltetted egyszer és a végén arra jutottál, hogy még vártok pár évet.

Azóta változott valami?

29. pierrett (válaszként erre: 22. - Liliomszál)
2010. dec. 8. 13:02

köszönöm

nekem is van 2 kutyám, imádom őket, lakásban laknak.

De minden szülőt megpróbálok lebeszélni az állat fa alá rakásáról.

Az öröm csak pár perc, pár óra. Utána meg jönnek a bajok. 10 perc múlva a gyerekek már mással akarnak játszani, a kiskutya meg néz és vár.


Még valami a fórumindítónak:


Egy kiskutya (most függetlenül a vételártól) sokba kerül.

oltások, pelenka eleinte, játék, kaja, fekhely, stb.

Ezzel is érdemes számolni. Sajnos a mai világban ez is szempont:(

2010. dec. 8. 13:01

Nem lehetne egyelőre plüss kutyát?

Azokkal egyetértek, akik szerint a kutya családi közös lenne, eért közösen kellene kiválasztani.

A csivavával kapcsolatosan nagyon nézz utána, mert én egy műsorban azt hallottam, hogy az egyik legveszélyesbb kutya, öntörvényű, rengeteg a csivava harapással orvoshoz forduló ember.

27. Pinklakk (válaszként erre: 18. - A8972e6228)
2010. dec. 8. 13:01
A mopszot lehet húzni-nyúzni egy hangja sincs :)De tényleg! Sogornőméknél nemsokára 1 éves lesz a baba és ő aztán ad a kutyának rendesen... Hihetetlenül jó természetű kutya! Nekem speciel egy tibeti spánielem van (olyan mint a palota pincsi) nah őt viszont gyerek közelébe se merem engedni, mert olyan kis hirtelen ugribugri szeleburdi. De ha már mindenképp valami trendi kutya akkor a csiava helyett inkább mini yorki, de nekem szívem szerint ő sem kellene...
26. davider (válaszként erre: 11. - A8972e6228)
2010. dec. 8. 13:00
Igen ő azt mondja majd tavaszra de akkor is kint na most én sem engedném a szobába ilyenek 2 szintes ház lent lehetne az előszobába onnan tovább nem jöhetne gondolom meglehet tanitani...de nagy testüt nem akarok ezek a kis testüek pedig jo lenne bent ősszel,télen ....
2010. dec. 8. 13:00
Ha magadnak akarsz kutyát,akkor vegyél.A lakásban tartott kutyákkal sincs baj,de ekkora gyereknek még nem való.
2010. dec. 8. 12:59

Szerintem még kicsi hozzá. Ha kertes házba laknátok más lenne, de lakásba...

Én várnék vele 6-8 éves koráig.

23. Andi1221 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 12:58
Te akarod-e a kutyát, mert magadnak veszed , ezt jó ha tudod.Ilyen korú gyerek nem tud gondoskodni róla, csak egy újabb játékszer lenne. Érdemes ezt komolyan átgondolni.
22. liliomszál (válaszként erre: 10. - Pierrett)
2010. dec. 8. 12:58
Itt a megfelelő hozzászólás. Ezzel egyetértek! :)
21. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 12:58

Attól függetlenül ugyan úgy bepisil és bekakál.:) Ha már takarítasz..nem mind1 mennyit?!:))


Aki írta az előbb, h túl törékeny a csivava,annak igaza van.Szerintem sem a legmegfelelőbb ilyen kicsi gyerek mellé.


Akkor inkább legyen.. : beagle:) vagy spániel (nekem ő van)

2010. dec. 8. 12:58
Én lakásba nem vennék kutyát!
19. pierrett (válaszként erre: 7. - Davider)
2010. dec. 8. 12:57
esetleg még a beagle-n elgondolkodhattok, szereti a gyerekeket, és még nem olyan hatalmas, hogy ne lehessen esetleg benn. Bár ők nem is biztos, hogy sokat kérezkednek be majd.
18. a8972e6228 (válaszként erre: 9. - Pinklakk)
2010. dec. 8. 12:57
A mopsz sztem is jobb választás. Az nyugodt,nem izgága,gyerekbarát. Nekem 2 törpe pincser van,de azok nem bírják,ha huzkodják őket.
2010. dec. 8. 12:56

Ez attól függ, hogy Nektek, felnőtteknek mennyi időtök, türelmetek és ismeretetek van a kutyatartáshoz...

A kiskutyával nagyon sok gond van, mire szobatisztává válik, nagyon sokat kell tanítani és takarítani utána... Nem lehet a levitelét ahhoz kötni, hogy van-e kedvünk, vagy milyen az időjárás...

Ezeken kívül jól kell ismerni a fajták természetét, hogy jól dönthess, mi való egy kisgyerek mellé, melyiknek mekkora a mozgásigénye, stb.

Függetlenül a gyerek kívánságától, gondold végig, Te szeretnél-e kiskutyát. Ha igen lesz a válasz, akkor rajta! Sok örömöt hozzá! :)

16. Gokart
2010. dec. 8. 12:56

Jól gondold át a döntést, mivel ez inkább a te felelősséged lenne, hogy megfelelően godnoskodj a kiskutyáról.És az sem utolsó szempont, hogy olyan kutyust válassz, aki szereti a gyerekeket.Valamint jól rágd át magad azon, hogy vállalni tudod-e a napi sétáltatásoka(naponta minimum 3), etetést, oltásokat, nevelést, stb.

A kisfiadnak is meg tudod a zállat gondozáson keresztül tanítani a felelősségtudat, és gondoskodást, feltétel nélküli szeretet, de ne hagyd figyelmen kívül, hogy a kiskutyát neked kell majd megtanítanod az "elvárt viselkedésre".

Kicsit hosszúra sikeredtem, de én így gondolom.

Ha a vásárlás mellett döntesz, jó keresgélést, és sok szép pillanatot kívánok nektek!

15. liliomszál (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 12:56
Szerintem magatoknak vennétek a kutyust, hiszen nektek kell róla gondoskodni. Séta, etetés, orvos... stb. Mennyire nyaggatná a kutyust a kisfiad? Mert nem biztos, hogy jó lenne az a kutyának. Attól függ, hogy milyen kis emberke? Ezt is vegyétek számításba. Bár biztos hogy csivavát vennétek? De majd lehet, hogy lesz olyan hozzászóló aki nagy csivavás, és majd leírja ő is a véleményét! Szép napot és ha úgy döntötök, hogy lesz kutyagyerek, akkor sok sikert hozzá!!!
2010. dec. 8. 12:55
Van egy néni, pont ma találkoztam vele, az unokája csivava kutyusára vigyázott éppen (sétáltatta). Kérdezgettem tőle pár dolgot. Pl. hányszor kell egy nap levinni? Azt mondta 3-szor. Lehetséges ez? Hát igen, végülis magunknak vennénk a kutyust, törődés szempontjából. Meg hát családtag lenne onnan kezdve. Szívem szerint szobatiszta kiskutyust vennék. A csivavát azért gondoltuk, mert az nagyon kicsi. :o)
2010. dec. 8. 12:55
Én nem vennék, mert el sem tudom képzelni, hogy a lakásban lakjon velünk a kutya, s szerintem a kutyának sem idilli környezet egy lakás.
2010. dec. 8. 12:54
a CSIVAVA nem kutya!A macskám nagyobb!:d
11. a8972e6228 (válaszként erre: 7. - Davider)
2010. dec. 8. 12:54

Az én párom is ellenkezett először,h.lakásba ne,aztán mostmár van kettő is. :-)

Ha van velük foglalkozva,akkor nincs gond. Napi 3szor leviszem sétálni őket. Nem fogyasztanak sokat. :-) Az elején az oltások kerülnek sokba.

10. pierrett (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 12:54

A kisfiad még túl kicsi egy kutyához, főleg egy törékeny csivavához. A csivának olyan vékonyka kis lába van kiskorában, mint egy ceruza, nem lenne biztonságos sem a kutyára, sem a kicsire nézve(megharaphatja a kutya, ha megsérül).

Ha lakásban laktok, naponta minimum 3-szor le kell majd vinni a kutyát, az első pár hónap a szobatisztaságról szól, bepisil, bekakil.


Én azt javaslom, a fa alatt legyen bármilyen játék, de a kiskutyával még várj. Legalább tavaszig, hidd el, télen nagyon nehéz szobatisztaságra szoktatni egy kutyát, és nem olyan egyszerű leszaladni vele pisilni. Tavasszal könnyebb lenne, de a csivaván azért elgondolkodnék. Nem a méret a lényeg.

Előbb nézz szét, milyen fajták vannak, amik lakásban tarthatók, válassz gyerekszerető kutyát, amivel nincs sok gond, vagy csak annyi, amit fel tudsz vállalni a gyerek mellett...értem ezalatt, hogy pl. egy hosszú szőrű kutyát fésülni kell.

A kutya ápolása és sétáltatása rád marad, vagy a párodra.

Gondold meg kérlek.

üdv.

9. Pinklakk (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2010. dec. 8. 12:54
Ha csak a "lakásba kutyát tartani" dolog miatt vacilálsz akkor szerintem ne tedd :) ... rengeteg ember él így, pl én is! Viszont ha vállalod a kutyus megvételét a gyerkőc kedvéért, akkor semmiképp ne csivavát!!! Nagyon meg kell fontolni, hogy milyen kutyust választ az ember lakótársul! Mivel írtad, hogy még kicsi a gyermeked ezért egy gyerekszerető, nyugodt és nem túl nagy kutyusra van szükséged... szerintem a mopsz épp ilyen :) Remélem tudtam neked segíteni!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook