Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis gyerek kis gond-nagy gyerek nagy gond?Igaznak tartjátok? fórum

Kis gyerek kis gond-nagy gyerek nagy gond?Igaznak tartjátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. e974230abd (válaszként erre: 12. - 7717d911a9)
2010. jan. 2. 17:00
Kívülről ez nagyon okos:)
12. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. jan. 2. 16:48

Anyukáknak...:)))


1. Önmagaddal legyél tisztában. Becsüld az anyaságod, nőiességed mert ezentúl felelős vagy egy másik ember életéért is, amíg kicsi és tehetetlen.

2. Légy hálás a gyereked létezéséért. Becsüld mint egyéniséget.

3. Ne büntesd, magyarázd el neki mi a helyes út.

4. Dicsérd a jó tulajdonságait. Felejtsd el a szidalmazást.

5. Semmit ne tégy ellene erőszakkal, hadd legyen csak szabad. De azért figyelj rá.

6. Tereld olyan útra ahol önmagát megvalósíthatja.

7. Ne tekintsd őt a tulajdonodnak, senki sem lehet a tulajdonod hisz a halál ezt könnyen bebizonyíthatja.

8. Ne anyáskodj felette, légy inkább a barátja és akkor nagykorára is tisztelni fog!!!

9. Tanuljon némi önállóságot hogy késöbb a rögös utakon is megállja a helyét...


Kb. ennyi... :)))

2010. jan. 2. 16:42
Persze-nem szószerint kell érteni,és az is igaz,hogy más jellegű gondok vannak a kamaszodó gyerekekkel.Nem is gondoltam volna,hogy ennyi bajom lesz velük, mire nagyok lesznek,valahogy tudat alatt azt "hittem",ill.remáltem,hogy mindig édes kicsi gyerekek maradnak. Szájhúzogatás ,pofavágás, feleselés,durca, stb nélkül.
2010. jan. 2. 16:30

Nekem egy 18 éves és egy 5 éves fiam van.

Más jellegűek a problémák, a gondok, de van a mondásban igazság.

2010. jan. 2. 16:29
Tökéletesen igaz. Én régebben, amíg csak bömbiző kis gyerekem volt, nem hittem benne, de egy kamaszgyerekkel a hátam mögött arany igazságnak tartom!!!!
8. stokimagdi (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. jan. 2. 16:29
Igy igaz !
2010. jan. 2. 16:27
A szülő ne felejtse el, hogy ő is volt 14-18 éves, és ő is döngette a korlátokat... kimaradás, cigaretta, 1-2 pohár alkohol, randevúzás, csókolózás, egy kis tapi itt-ott...
2010. jan. 2. 16:25
Sztem van benne valami, de teljesen más a "gond", illetve másabb "teher" lesz az emberen. De sztem az ember lánya azért szül gyereket, mert ezeket a "terheket, gondokat" is vállalja ! Én legalább is ezt is belegondoltam. Az anyagiakra most nem gondoltam:) Nekem elég nehéz mert csak én megyek a gyerekkel mindenhova, sokat vagyunk egyedül, de ez van. Apa sokat dolgozik, a mama mg fiatal, szintén sokat dolgozik, így enyém a fiam szinte 16 órán át, a többit oviban van:) Hétvégén meg 24 órás szolgálat van, igaz ebből valamennyit apa is itthon van:) Nem fenékig tejfel az élet, de szeretem!!! Sőt, imádom a fiamat, a maga "kiskamasz" hülyeségeivel. (7 éves lesz).
2010. jan. 2. 16:17
Nekem szerencsére még egy kevéske időm van, a fiam most kezd "változni" (14éves), igaz csak kis lépésekkel haladunk. Talán bízhatok benne, hogy gördülékenyen megy majd, a tündérem meg még ráér... még van 8-10évem hogy ő kamaszodjon. :-))
2010. jan. 2. 16:16
Nem::)Nekem 11 és 16 ..és nem nagy gond:)Kicsink sokkal gázabb volt,pedig mindkettő fiú...
2010. jan. 2. 16:16

Ezt így nem jelenteném ki:)

Én sokkal jobban szeretem, hogy már nagyok. Problémák persze vannak, nyilván más jellegűek, mint amikor kicsik voltak, de mindent összevetve sokkal jobb így. Nem cserélnék a 10 évvel ezelőtti időszakkal.

2010. jan. 2. 16:14

Ez nagyon is igaz:)

Nekem 13 éves a fiam és 10 éves a lányom..és most várom a 3. gyerekemet:)

2010. jan. 2. 16:10
Mert én régen nem hittem el....Csak most, hogy már nagyok a gyerekeim...Várom ide azokat akik kamaszgyereket,-ill. gyerekeket nevelnek,beszélgessünk problémáinkról.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook